با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

بیسیک اتنشن توکن BAT

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.19648

تومان 11,982
3.53%
206
$ 293,701,144
$ 59,302,865

بررسی رمز ارز BAT

با ظهور ارزهای دیجیتال، صنعت مالی و اقتصاد جهانی شاهد تحولات عمیقی شده است. در این دوران پر از تحولات، مرورگر بریو (Brave) به عنوان یک ابزار مدرن و با توجه به نیازهای جدید کاربران، وارد عرصه شد. همراه با توکن Basic Attention Token (BAT)، این مرورگر به مبارزه با مشکلات تبلیغات دیجیتالی پرداخت و تجربه‌ی تبلیغات را برای کاربران بهبود بخشید.

مرورگر Brave با تمرکز بر حریم خصوصی و قابلیت بلوک‌کردن تبلیغات غیرضروری، تجربه کاربری را به سطحی جدید ارتقا داده و کاربران را از مزاحمت تبلیغات محافظت می‌کند. این مرورگر به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت هوشمندانه و با درآمدزایی نوعی از تبلیغات، به اینترنت متصل شوند.

در این مقاله، به بررسی جنبه‌های گوناگون این توکن، نقشه راه توسعه، کاربردهای آن و وضعیت فعلی پروژه می‌پردازیم. همراه ما باشید تا با جزئیات ارز دیجیتال بت آشنا شویم.

بت (BAT) چیست؟

بت (BAT) یا Basic Attention Token)یک رمزارز مرتبط با پروژه تبلیغات دیجیتالی بر روی بستر اینترنت است. این پروژه با هدف جایگزینی صنعت تبلیغات، امکان صرفه‌جویی در منابع را فراهم می‌کند. با بهره‌مندی از این پروژه، می‌توان تبلیغات را هدفمندتر نمود و از نظر اقتصادی برای هر دو طرف، یعنی کاربران و تبلیغ‌کنندگان، موقعیت برد-برد ایجاد کرد.

پلتفرم بت از رمزارزی به همین نام استفاده می‌کند که بر اساس استاندارد ERC-20 بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این رمزارز به نام بت (BAT)، توسط مرورگر بریو (Brave) استفاده می‌شود. بریو به عنوان یک مرورگر، واسطه‌های تبلیغات را حذف کرده و تبلیغات هوشمند و هدفمند را با توجه به توجه کاربران نمایش می‌دهد.

استفاده از بریو و رمزارز بت به کاربران این امکان را می‌دهد که تبلیغاتی که نمایش داده می‌شود، با توجه به میزان توجهشان باشد. این پروژه به دلیل ایده مدرن‌اش، به عنوان یکی از پروژه‌های جذاب و احتمالاً پیشرو در حوزه رمزارزها شناخته می‌شود.

نحوه کارکرد ارز دیجیتال بت

ارز دیجیتال بت بر بستر اتریوم قرار دارد و تمام تراکنش‌های مربوط به این ارز در شبکه اتریوم انجام می‌شود. اتریوم به عنوان یک بلاک‌چین عمومی، توسعه‌دهندگان را در طراحی و اجرای ارزهای دیجیتال یاری می‌کند.

مرورگر بریو نقش اساسی در اعتبار و شناخت ارز دیجیتال بت ایفا می‌کند. با سرعت بالای خود، این مرورگر می‌تواند تبلیغات را به کاربران نمایش دهد، به شرطی که از طریق آن اجازه دریافت تبلیغات را از کاربران بگیرد. با توجه به هدفمند بودن و کنترل شده تبلیغات در این مرورگر، سرعت عمل آن افزایش می‌یابد.

در این مرورگر، یک برنامه پاداش‌دهی وجود دارد که به کاربران این امکان را می‌دهد که با ثبت‌نام در آن، تبلیغات را مشاهده کنند و به عنوان پاداش، توکن‌های BAT دریافت کنند. تبلیغات نیز بر اساس سلیقه کاربران به آن‌ها نمایش داده می‌شود.

این پلتفرم امکان ارسال توکن‌ها را فراهم کرده است و افراد می‌توانند توکن‌های خود را برای حمایت از تولیدکنندگان محتوای برتر ارسال کنند. همچنین، امکان مبادله توکن‌های بت با ارزهای فیات یا رمزارزهای دیگر نیز وجود دارد.

این مرورگر یک دفتر پرداخت به نام “دفتر کل پرداخت‌های خرد” دارد که برای همه کاربران این مرورگر قابل دسترسی است. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که پرداختی‌ها را بین خود جابه‌جا کنند و از قراردادهای هوشمند برای این امر استفاده کنند.

تمام این عملیات با استفاده از توکن بت انجام می‌شود. این توکن قادر به اندازه‌گیری زمان صرف شده توسط یک کاربر برای تماشای تبلیغات است و می‌تواند به دقت پیکسل‌های هر تبلیغ را اندازه‌گیری کند. این اندازه‌گیری‌ها به کاربران ارزش مشخصی از نظر مادی اختصاص می‌دهد.

تاریخچه ارزدیجیتال BAT

توکن بت قدیمی نیست و تاریخچه آن به ماه مارس سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد. از این رو آن را یک پروژه جدید در حوزه ارزهای دیجیتال می‌دانند. برندان آیچ (Brendan Eich) و برایان باندی (Brian Bondy) این ارز دیجیتال را خلق کردند.

سال ۲۰۱۵ شرکت نرم‌افزاری بریو (Brave) تأسیس شد که برندان آیچ مدیرعامل آن بود. این فرد قبل از اینکه وارد پروژه توکن بت شود به عنوان مؤسس و مدیر ارشد شرکت موزیلا (Mozilla) فعالیت می‌کرد. برندان آیچ در جریان راه‌اندازی موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) در سال ۲۰۰۴ نقش بسیار مهمی را ایفا کرد.

اگر کمک‌ها و هوشمندی‌های این فرد نبود، موزیلا فایرفاکس نمی‌توانست به یکی از بهترین و معروف‌ترین مرورگرهای دنیا تبدیل شود. جالب است بدانید که در سال ۱۹۹۵ زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript) نیز توسط برندان آیچ اختراع شد.

برایان باندی به عنوان مدیر ارشد بخش فناوری این شرکت نرم‌افزاری مشغول به فعالیت است. به دلیل اینکه او مهندس نرم‌افزار است در این زمینه تجربه‌های فراوانی دارد و بهترین انتخاب برای عنوان مدیریت ارشد فناوری محسوب می‌شود.

 هدف ارزدیجیتالBAT

هدف اصلی از ایجاد توکن بت (BAT) در پروژه حذف واسطه‌های موجود در صنعت تبلیغات است. این پروژه طراحی شده تا در یک بازار غیرمتمرکز، ارتباط بین مبلغ، منتشرکننده، و جامعه هدف را بدون نیاز به واسطه‌های میانی برقرار سازد. این رویکرد اهدافی از قبیل افزایش شفافیت و کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد، همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا اطلاعات بین افراد مستقیماً منتقل شده و تعاملات بدون واسطه و با کیفیت‌تری صورت گیرد.

کاربردهای رمزارز بت (BAT)

زمانی که کاربران به تبلیغات در مرورگر بریو نگاه می‌کنند، مقداری از ارز دیجیتال بت به عنوان پاداش به آن‌ها اختصاص می‌یابد. این توکن‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که آن‌ها را به دیگر کاربران هدیه دهند یا برای دسترسی به مقالات ارزشمند در وب سایت‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنند. همچنین، از رمزارز بت می‌توان برای دسترسی به خدمات مختلف، دانلود تصاویر باکیفیت، خرید محصولات، و سایر خدمات استفاده نمود. این توکن‌ها حتی برای شرکت در رای‌گیری‌ها یا انجام پرداخت‌های مختلف نیز قابل استفاده هستند. به این ترتیب، رمزارز بت به عنوان یک واحد ارزشی چندجانبه، کاربران را به تبادل ارزش و ارتقاء تجربه آنلاین خود ترغیب می‌کند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال بت (BAT)

مزایا:

 1. غیرمتمرکزسازی بازار تبلیغات: ایده‌ی اصلی پروژه BAT به جلب جاه‌طلبی برای غیرمتمرکزسازی بازار تبلیغات دیجیتال مرتبط است. این شبکه سعی در حذف واسطه‌هایی دارد که به کاربران، ناشران، و تبلیغ‌کنندگان سودی نمی‌رسانند و به جای آن، مشتریان و تبلیغ‌دهندگان را به یکدیگر (بدون واسطه) متصل می‌کند.
 2. تیم توسعه با تجربه: تیم توسعه BAT با سابقه فراوان در پروژه‌های بزرگ از قبیل فایرفاکس، آکادمی خان، و EverNote، ارتقاء یافته است. این تجربه نقطه قوتی است که به ایجاد و توسعه‌ی موفق پروژه کمک می‌کند.
 3. حفظ حریم خصوصی: از بزرگترین تفاوت‌های میان مرورگر Brave و رقبا، تمرکز فراوان آن بر حفظ حریم خصوصی کاربران است. این ویژگی مهم در جذب کاربران به شبکه BAT تأثیرگذار است.

معایب:

 1. رقابت با گوگل و فیسبوک: با وجود پیشرفت‌های حاصله در زمینه تبلیغات غیرمتمرکز، شبکه BAT هنوز با رقباي بزرگی همچون گوگل و فیسبوک روبرو است. این موضوع ممکن است باعث محدودیت رشد پروژه شود.
 2. اعتماد به بلاکچین اتریوم: BAT بر روی بلاکچین اتریوم توسعه یافته است، که ممکن است با مشکلات این بلاکچین مانند مشکلات مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش پایین همراه باشد. این موضوع نیازمند رفع چالش‌های فنی است تا به بهره‌وری بیشتری دست یافت.

 

ویژگی های فنی بیسیک اتنشن توکن

 BAT یک رمزارز منحصر به فرد است که از سایر مرورگرهای اینترنت متمایز می‌شود. این تمایز از طریق سیستم‌های تشخیص علایق کاربران و Shield در مرورگر بریو به وجود آمده است. با مسدود کردن تبلیغات غیرضروری، بریو نه تنها تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب نیز می‌شود.

ارز دیجیتال BAT یک بازار جدید و کارآمد را ایجاد کرده است. ویژگی مهم آن ایجاد مشوق برای تبلیغ‌کنندگان است که به دنبال جذب مشتریان ارزشمند هستند. به علاوه، کاربران نیز به عنوان شرکاء در درآمد این تبلیغات شناخته می‌شوند و امکان حمایت مستقیم از تولیدکنندگان محتوای مورد علاقه خود را دارند.

از آنجایی که پروژه‌های دیگر با هدف‌های مشابه وجود دارند، اما BAT به طور بسیار موفق‌تر عمل می‌کند؛ بیش از یک میلیون تولیدکننده محتوا در پاداش‌های BAT ثبت نام کرده‌اند، که از جمله مشهورترین آنها می‌توان به ویکی‌پدیا، گاردین، واشنگتن پست و Cent 50 اشاره کرد.

تا لحظه نگارش این متن، بیش از ۴۰۰ تبلیغ‌کننده در اکوسیستم BAT حضور دارند و تعداد کاربران فعال مرورگر Brave، ماهیانه به ۲۵.۴ میلیون و روزانه به ۹.۲ میلیون نفر رسیده است.

کلیه این اطلاعات نشان می‌دهند که در حال حاضر حدود ۱۲ میلیون کیف‌پول با BAT وجود دارد و حجم تراکنش‌های انجام شده روی زنجیره BAT بیش از ۳۷۳ میلیون دلار است. این شبکه همچنین بیش از ۷۰.۰۰۰ تولیدکننده محتوای تایید شده در پلتفرم Twitch، بیش از ۱۲۸۰۰۰ نفر در توییتر و نیم میلیون نفر در یوتیوب دارد.

همکاری‌ ارز دیجیتال بت در دنیای رمزارزها

ارز دیجیتال بت با توسعه همکاری‌های بسیار موثر و گسترده، نقشی در جهان رمزارزها ایفا کرده است. در ادامه، به برخی از این همکاری‌ها اشاره می‌شود:

 1. همکاری با بایننس اسمارت چین: (BSC)  با برقراری همکاری با بایننس اسمارت چین، ارز دیجیتال بت به منظور ارتقاء امکانات و قابلیت‌های خود در اکوسیستم بلاکچین BSC گام برداشته است. این همکاری به بهبود کارایی و سرعت تراکنش‌ها کمک کرده و تجربه کاربران را بهبود بخشیده است.
 2. گسترش همکاری با شرکت‌ها و پروژه‌های: NFT  ارز دیجیتال بت از تنوع همکاری‌های خود با شرکت‌ها و پروژه‌های NFT بهره‌مند شده و به ترویج استفاده از توکن‌های غیر قابل تعویض در اکوسیستم خود می‌پردازد. این اقدامات باعث ارتقاء ارزش و جایگاه ارز دیجیتال بت در جهان NFT شده است.
 3. تبلیغات بریو برای فروش NFT با کارت های اتر : (Ether Cards) با همکاری در تبلیغات برای فروش NFT، بریو به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی جدید، اقدام به ارتقاء بازار و ترویج تبادل NFT از طریق کارت‌های اتر نموده و با اهداف مالی مهمی همراه شده است.
 4. همکاری با پروژه Splinterlands برای ارائه تخفیف به کاربران بت : ایجاد همکاری با پروژه Splinterlands به‌منظور ارائه تخفیف به کاربران بت، یک گام مهم در جهت جذب و حمایت از جامعه ارز دیجیتال بت است. این همکاری باعث ایجاد ارتباط مستقیم با کاربران و ارائه فرصت‌های منحصر به فرد برای آن‌ها می‌شود.

تمام این همکاری‌ها نشان از تعهد ارز دیجیتال بت به ارتقاء اکوسیستم رمزارزی و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای کاربران و جامعه می‌باشد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم بیسیک اتنشن توکن خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش بیسیک اتنشن توکن  را انجام دهید.

چگونه می‌توانم بیسیک اتنشن توکن را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال بیسیک اتنشن توکن به ولتتان به نرخ همان لحظه بیسیک اتنشن توکن  را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت بیسیک اتنشن توکن به چه صورت است؟

تراکنش های بیسیک اتنشن توکن در بستر اتریوم صورت گرفته و بنا به ترافیک این بلاکچین متغییر است و معمولا با هزینه حدود 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود.

حداقل و حداکثر خرید بیسیک اتنشن توکن در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش بیسیک اتنشن توکن  در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید بیسیک اتنشن توکن ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید بیسیک اتنشن توکن در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن