با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

bome

بوم bome

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.009115

تومان 556

12.60%

121

$ 628,515,565

$ 223,428,308

خرید بوم BOME

خرید و فروش رمز ارز  بوم (BOME) را به صورت 24 ساعته با بهترین نرخ در صرافی ایمن و دانش بنیان بیتکسینو تجربه نمایید. پروژه بوم یا کتاب میم‌ها یک پروژه میم کوین آزمایشی است که از فناوری بلاک چین، ذخیره سازی غیرمتمرکز و معاملات برای جاودانه کردن میم ها استفاده می کند.در ادامه این مقاله برای بررسی دقیق این پروژه و رمزارز آن، با بیتکسینو همراه باشید.

خرید BOME بوم

بوم (BOME) چیست؟

پروژه بوم یا کتاب میم‌ها (Book of memes) یک پروژه میم کوین آزمایشی است که فناوری بلاک‌چین، ذخیره سازی غیرمتمرکز و معاملات را برای جاودانه کردن اسم و رسم میم‌ها ترکیب کرده است. این پروژه بر بلاک چین سولانا ساخته شده است تا سرعت و مقیاس‌پذیری سیستم تراکنش‌های خود را به حداکثر برساند.

بوم به کاربران اجازه می‌دهد تا دائما میم‌های خود را در زیرساخت‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز مانند سیستم فایل میان سیاره‌ای (InterPlanetary) که با نام ipfs شناخته می‌شود و همچنین بلاکچین آرویو(Arweave) ذخیره کنند. این پروژه میم کوین، ابزارهایی مانند ارتقا دهنده میم‌ها، گالری عکس‌های کارتونی و کتابخانه میم‌های منتشر نشده را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آثار میم خود را ایجاد و آپلود کنند. این ابزارها و ابزارهای کمکی به بوم اجازه می‌دهند تا خود را از پروژه‌های میم کوین سنتی متمایز کند.

وقتی پروژه بوم به طور کامل توسعه یابد، یک رسانه اجتماعی خواهد بود که ابزارهای مربوطه را برای ایجاد میم‌ها و کلیپ‌های میم فراهم می کند. این اکوسیستم توسط توکن بومی آن که BOME نام دارد تامین می‌شود که امکان انجام معاملات و تراکنش در این پلتفرم را فراهم می‌کند.

تاریخچه بوم

روند اولیه فعالیت پروژه بوم در سال 2022 (1400) آغاز شد و در سال 2024 (1402) به طور عمومی راه اندازی و در میان جامعه ارزهای دیجیتال شناخته شد. این پروژه توسط هنرمندی بنام دارک فارمز وان (Darkfarms1) ایجاد شد که در هفته دوم مارس  2024 (اسفند 1402) پیش فروش توکن را انجام داد. این پیش فروش شامل انتقال توکن های SOL به یک آدرس مشخص شده در قبال دریافت توکن BOME بود.

میم کوین بوم

این پروژه بلافاصله پس از راه اندازی توکن‌اش در تاریخ در 14 مارس (24 اسفند 1402)، در عرض 24 ساعت در چندین صرافی لیست شد، و این موضوع به رشد هرچه بیشتر قیمت آن منجر شد. هدف این پروژه استفاده از اینسکریپشن روی بلاک چین بیت کوین (تکنولوژی جدید ساخت توکن و NFT بر بستر بیت کوین) در توسعه آینده آن است.

گسترش حیطه فعالیت به اینسکریپشن‌های بیت کوین، روشی نوآورانه است که بعد جدیدی از رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز را  در حین حفظ فرهنگ میم، تقویت می‌کند.

اجزای اصلی میم کوین بوم

بلاک چین سولانا

بلاک چین سولانا از مکانیزم اثبات تاریخچه (Proof of History) و اثبات سهام (Proof of Stake) برای انجام عملیات و اجرا کردن قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌کند. پروژه بوم بر روی بلاک چین سولانا ساخته شد تا از ظرفیت پردازش تراکنش آن که سرعت بالایی دارد و کارآمد است، استفاده کند. این به بوم اجازه می دهد تا حجم زیادی از معاملات را انجام دهد. بلاک‌چین، پایه‌ای اساسی برای بوم است که در مسیر دستیابی به هدفش برای ایجاد یک کتابخانه دائمی از میم‌ها، کاربردی است. بوم از ماهیت غیرقابل تغییر بلاکچین سولانا، به منظور ثبت و ذخیره داده ها استفاده کرده و از تغییر یا حذف شدن محتوا در طول زمان محافظت می کند.

آرویو (Arweave)

آرویو یک بلاک چین است که به طور خاص برای ذخیره دائمی داده ها طراحی شده است. کاربران برای ذخیره داده ها یک بار هزینه پرداخت می کنند، و سپس برای همیشه به سراسر شبکه دسترسی خواهد داشت. هدف پروژه بوم، استفاده از آرویو برای ایجاد یک کتاب یا گالری از لینک‌های مربوط به میم‌هایی است به بصورت دائمی در این بلاکچین ذخیره شده اند.

با استفاده از این راه حل در اکوسیستم بوم، این پروژه می تواند یک سیستم قوی برای تضمین طول عمر میم‌ها ایجاد کند. هدف پروژه بوم تشویق کاربران برای کمک به ذخیره سازی و نگهداری از اطلاعات میم‌ها با کمک بلاکچین است.

سیستم فایل بین سیاره‌ای (IPFS)

سیستم فایل بین سیاره ای یا IPFS، یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که ذخیره و بازیابی فایل‌ها را مدیریت می کند. فایل‌های ذخیره‌شده در این شبکه با محتوای منحصربه‌فرد درج شده در ابتدا شناسایی می‌شوند که به عنوان اثر انگشت عمل می‌کند. این اجازه می‌دهد تا فایل ها بدون درنظر گرفته شدن مکان و هویت سازنده در شبکه قرار گیرند.

پروژه بوم از سیستم IPFS برای ایجاد کتاب یا کتابخانه دیجیتال خود استفاده می کند. IFPS به پروژه بوم اجازه می دهد تا هنگام آپلود و ذخیره یک میم در کتابخانه خود، محدودیت های مکانی را دور بزند. این به کاربران در کشورهای محدود و تحریم شده امکان می‌دهد تا با مشارکت و دسترسی به ویژگی‌های اکوسیستم بوم، به مقاومت در برابر سانسور دست یابند.

در حالی که اطلاعات مربوط به همکاری بوم با IFPS نامشخص است، اطلاعیه‌های آتی می‌تواند ارتباط بین این دو پروژه را بیشتر روشن کند.

قابلیت‌ها و ابزارهای میم کوین بوم

تبدیل عکس میم‌های فعلی به عکس های قدیمی

پروژه بوم یک ابزار ارتقا دهنده میم به نام DF1 Meme Enhancer را برای سازندگان میم ارائه می دهد. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد یک سبک بصری خاص و حالت ظاهری قدیمی به میم‌ها و آثار هنری دیجیتالی خود اضافه کنند و حال و هوای عکس‌های سال 1944 (1372) را به آنها القا کنند که به روزهای اولیه هنر دیجیتال و گرافیک اشاره دارد و حس نوستالژی را برمی انگیزد.

DF1 Meme Enhance این قابلیت را با استفاده از دو مدل ارائه می‌‌دهد: نویز پیکسل و حالت رنگ‌آمیزی با مداد شمعی گلیچ.

 نویز پیکسل یک بافت دانه‌دار و با وضوح پایین به تصویر اضافه می‌کند و محدودیت‌های فناوری‌های دیجیتال قدیمی‌تر را تقلید می‌کند. مداد شمعی گلیچ کیفیتی مخدوش و پر زرق و برق را به رنگ ها معرفی می کند و بر تم نوستالژیک بیشتر تأکید می‌کند.

این ابزار به ویژه برای کاربرانی که از زیبایی‌شناسی قدیمی استقبال می‌کنند یا می‌خواهند یا طنز را در خلاقیت‌های دیجیتال خود بگنجانند، جذاب است. این ابزار دارای یک دکمه ورودی ساده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا میم‌های خود را آپلود کنند، آنها را ارتقا دهند و با انجمن بوم به اشتراک بگذارند.

گالری عکس‌های کارتونی CC0 بوم

پروژه بوم به گونه ای طراحی شده است که یک کتابخانه غیرقابل تغییر از تصاویر و کلیپ های میم باشد تا کاربران بتوانند بدون محدودیت به آن دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند. گالری CC0 بوم کتابخانه ای از تصاویر و کلیپ‌ها است که با پشتیبانی بلاکچین آرویو و سیستم IPFS ساخته شده است.

عنوان CC0 یا «آثارهنری خلاق و بی‌همتا» یک ابزار قانونی برای چشم پوشی از همه حق و حقوق مربوط به آثار هنری است. این به سازنده اجازه می‌دهد تا به طور موثر در مورد کار خود حق و کپی رایت ایجاد نکنند و امکان استفاده، اشتراک‌گذاری و اصلاح نامحدود از آثار را بدون نیاز به مجوز فراهم می‌کند.

استفاده از فناوری آرویو ماندگاری این عکس های کارتونی را تضمین می‌کند و از آن‌ها در برابر ضرر یا فساد در طول زمان محافظت می‌کند.

ابزارهای دیگر

پروژه بوم ابزارهای دیگری نیز برای کاربران دارد که شامل یک خزانه از میم‌های «مینت نشده» یا «منتشر نشده» در مجموعه خود است. این یک آرشیو فراگیرتر را تضمین می‌کند که بازدیدهای وایرال و ایده های کمتر شناخته شده میم را حفظ می‌کند.

بوم همچنین شامل در آینده قابلیت‌هایی مانند بازی‌های میمو بازی‌های بیتکوین را ارائه خواهد داد. این می‌تواند منجر به همکاری آن با انجمن‌های هنری و بازی‌هایی در زمینه میم شود.

توکن BOME چیست؟

توکن BOME توکن بومی پروژه بوم است که با استاندارد توکن سولانا ساخته شده است. از جایی که این پروژه آزمایشی است، توکن آن نیز کاربردی کمی دارد. متادیتا (MetaDta) این توکن قابل‌تغییر است، به این معنی که اطلاعات مرتبط با توکن بوم را می‌توان تغییر داد یا به روزرسانی کرد. این برای توکن‌های ارزهای دیجیتال غیرمعمول است، زیرا متادیتا آنها معمولاً پس از راه‌اندازی ثابت می‌‌مانند.

بررسی داده‌های توکن BOME

توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده، مربوط به زمان نوشته شدن مقاله در جوئن 2024 می‌باشد:

مارکت کپ فعلی بوم حدود 620.4 میلیون دلار می‌باشد.

عرضه در حال گردش آن 68,966,327,627 توکن بوده و عرضه کلی آن 68,966,327,627 توکن می‌باشد.

 طبق داده های پایگاه کوین مارکت کپ، این توکن رتبه 59 ام بازار را به خود اختصاص داده‌ است.

بالا‌ترین قیمت این توکن : حدودا 0.02805 دلار 

پایین‌ترین قیمت این توکن : حدودا 0.000858 دلار 

نحوه توزیع توکن‌های بوم

20%: صندوق کامیونیتی

30%: استخرهای نقدینگی

 50%: پیش فروش

آیا بوم یک سرمایه گذاری خوب محسوب می‌شود؟

توکن بوم به دلیل گنجاندن فرهنگ میم در پروژه خود محبوب شده است. برخلاف سایر میم‌کوین‌ها، پروژه بوم دارای یک اکوسیستم میم جامع از ابزارهای مختلف برای جذب کاربران بصورتی گسترده‌تر است. گنجاندن میم‌های «منتشر نشده» در پروژه بوم، به مخاطبان گسترده‌تری پاسخ می‌دهد و آرشیو فراگیرتری را تقویت می‌کند. این می تواند برای علاقه مندان به میم که می خواهند محتوای کمتر شناخته شده را کشف کنند جذاب باشد.

در حالی که ابزار توکن بوم نامشخص است، پیشرفت‌های آینده مانند «صفحه‌های Genart» و «بازی‌های میم» می‌توانند عملکردهایی را معرفی کنند که نیاز به استفاده از توکن دارند و تقاضای فزاینده برای توکن‌های بوم را افزایش می‌دهند.

تحلیل ریسک پروژه بوم

مزایای بوم

پروژه بوم ابزارهایی خلاقانه، مانند تبدیل عکس میم‌های فعلی به عکس های قدیمی و گالری عکس‌های کارتونی CC0 که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم ارائه می‌کند. این پروژه از همکاری خود با رسانه‌های اجتماعی و حتی بازی‌های با ظاهر میم نیز اشاره کرده است که به طور بالقوه باعث ایجاد یک جامعه میم کوین پر جنب و جوش می‌شود.

این پروژه بر روی سولانا ساخته شده است و از IPFS و بلاکچین آرویو برای مقابله با سانسور استفاده می کند. این با ارزش‌های اصلی فرهنگ میم همسو می‌شود و به طور بالقوه کاربرانی را جذب می‌کند که برای آزادی بیان ارزش قائل هستند.

بوم همچنین از “میم های مینت نشده” یا ” منتشر نشده” استفاده می کند، که از آرشیو فراگیرتری شامل محتوای کمتر شناخته شده را در کنار میم‌های وایرال به اشتراک می‌گذارد.

معایب بوم

یکی از معایب اصلی بوم این است که این پروژه، در حقیقت یک پروژه آزمایشی است. به عنوان یک پروژه جدید، میزان موفقیت آن هنوز نامشخص است، که می تواند برای سرمایه گذاران محافظه کار جذاب نباشد.

این پروژه هنوز در حال توسعه است، بنابراین کاربرد توکن بوم مدام در حال تغییر است. بدون مشخص بودن نحوه عملکرد دقیق و ارزشمند، پیش بینی می‌شود که نوسانات توکن بالا و نا‌به‌سامان باشد. اگرچه پروژه بوم بر جامعه بسیار پرطرفدار میم متمرکز شده است، اما باید توجه داشت که فرهنگ میم با تغییرات مداوم رشد می کند و ترندهای بازار به سرعت از بین می‌روند.

بهترین کیف پول‌های بوم

برای ذخیره، ارسال و دریافت توکن BOME می‌توانید از موارد زیر که محبوب ترین کیف‌ پول‌های بوم هستند، استفاده نمایید:

جم والت (Gem Wallet) – کیف پول موبایل.

تراست والت (Trust Wallet) – کیف پول تحت وب و موبایل.

چگونه بوم بخریم؟

خرید و فروش BOME به عنوان رمزارزی محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش بوم هستند. 

از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش بوم یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم میم کوین bome خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش bome را انجام دهید.

چگونه می‌توانم bome را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال bome به ولتتان به نرخ همان لحظه bome را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت bome به چه صورت است؟

تراکنش های bome در بستری سریع  و ارزان هستند و با چند سنت در کمتر از 1 دقیقه انجام می شوند.

حداقل و حداکثر خرید bome در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش bome در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید bome ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید bome در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
      درخواست کوپن