با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

کانفلاکس CFX

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.241741

تومان 1,510
9.85%
101
$ 978,243,135
$ 50,995,572

همه چیز درباره ارزدیجیتال کانفلاکس

می دانیم با ظهور ارزهای دیجیتال و برخورد با چالش‌ها و فرصت‌های فراوان، توکن‌ها نقش مهمی در تحول دنیای مالی و اقتصادی ایفا کرده‌اند. یکی از توکن‌هایی که با حل معضل سه‌گانه بلاک‌چین، عرصهٔ بازار را تحت تأثیر خود قرار داده است، توکن CFX (Conflux Token) متعلق به شبکه  Conflux می‌باشد. در این مقاله، به معرفی شبکه Conflux و توکن CFX خواهیم پرداخت و عملکرد، مزایا و چالش‌های این فناوری را بررسی خواهیم نمود.

از آنجا که ارزهای دیجیتال اولین قدم‌های انسان در دنیای دیجیتال بوده‌اند، با چالش‌ها و فرصت‌هایی روبرو شده‌اند. هرچند بلاک‌چین به عنوان ستون اصلی این ارزها شناخته می‌شود، اما هنوز چالش‌هایی در این فناوری وجود دارد که به راه‌حل‌های پیشرفته نیاز دارد.

تکنولوژی بلاک‌چین با تمرکز بر امنیت و شفافیت، ارتباطات نامحدودی را بین افراد و سازمان‌ها ایجاد کرده است، اما یکی از چالش‌های این فناوری در دنیای ارزهای دیجیتال، مسئلهٔ سرعت و کارآیی شبکه‌هاست که ممکن است تجربه کاربران را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

Conflux Network  یا شبکه کانفلاکس با ارز CFX، یک پروژه جدید و جذاب در زمینهٔ ارزهای دیجیتال است که با هدف حل چالش سه‌گانه بلاک‌چین، یعنی تعادل بین مقیاس‌پذیری، امنیت و تمرکززدایی، برآمده است. این پروژه به دنبال ایجاد بلاک‌چینی بدون محدودیت است که باعث تعادل بهینه میان این سه عامل گردد. اصطلاح “سه‌گانه بلاک‌چین” توسط ویتالیک بوترین خالق اتریوم ابداع شده و به تعادل نسبی میان مقیاس‌پذیری، امنیت و تمرکززدایی در بلاک‌چین اشاره دارد. در این چارچوب، بهینه‌سازی یک یا دو عنصر، ممکن است به ضعف دیگری منجر شود پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی شبکه Conflux

شاید سوال برانگیزترین مبحث در دنیای ارزهای دیجیتال، چهار سال پیش با ایجاد ایده‌ای نوآورانه توسط یک گروه محقق برجسته در زمینه علوم کامپیوتر چینی مطرح شد: “شبکه Conflux چیست؟” این پروژه در سال 2018 آغاز شد و اکنون با اطمینان می‌توان گفت که نقش مهمی در جهان بلاک‌چین ایفا می‌کند.

Conflux  یک بلاک‌چین امن و معتبر است که به‌وسیله توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری بالا، امکانات بیت‌کوین و اتریوم را به کاربران ارائه می‌دهد. این شبکه تاخیر زمانی تأیید تراکنش‌ها را به حداقل می‌رساند و تعداد پردازش تراکنش‌ها در هر ثانیه را افزایش می‌دهد، از این رو امکان انجام تا ۶,۰۰۰ تراکنش در هر ثانیه بدون کاهش امنیت و تمرکززدایی فراهم می‌آورد.

در اینجا از پروتکل کانفلاکس بهره‌گرفته می‌شود که از قراردادهای هوشمند مبتنی بر یک ماشین تورینگ کامل استفاده می‌کند. همچنین با ترکیب مکانیسم‌های گواه اثبات کار و مکانیسم اجماع نوآورانه با نام GHAST، به اهداف خود دست یافته است. Conflux Coin با نماد CFX نیز به عنوان توکن بومی این شبکه عرضه شده و نقش مهمی در پاداش‌دهی به ماینرها و پرداخت فی تراکنش بازی می‌کند.

توسعه‌دهندگان Conflux با افتخار اعلام کرده‌اند که ساختار شبکه آن به گونه‌ای است که قادر به پردازش ۳,۰۰۰ تا ۶,۰۰۰ تراکنش در هر ثانیه می‌باشد، بدون کاهش امنیت و تمرکززدایی. این برتری اساسی Conflux نسبت به سایر پروژه‌های بلاک‌چین در طراحی پروتکل اجماع نوآین و تسریع پردازش تراکنش‌ها نهفته است.

بنیان‌گذاران Conflux

Conflux، شرکتی که در سال 2018 تأسیس شده است، اما فناوری اساسی آن از سال 2017 در حال توسعه بوده است. هدف اصلی این شرکت، ترویج آموزش و تحقیقات در زمینه بلاک‌چین است و این کار از طریق موسسه تحقیقاتی Tree-Graph انجام می‌شود که در شانگهای واقع شده است.

رهبری این شرکت توسط بنیان‌گذار آن، فن لانگ، برنامه‌نویس با استعدادی که در زمینه بلاک‌چین و امنیت سایبری تخصص دارد، انجام می‌شود. فن لانگ فارغ‌التحصیل دانشگاه Tsinghua است و مدرک دکترای خود را از دانشگاه MIT در علوم کامپیوتر گرفته است. او در حال حاضر به عنوان استادیار در دانشگاه تورنتو فعالیت می‌کند.

دو بنیان‌گذار دیگر این شرکت عبارتند از: یوانجی ژانگ و مینگ وو (CTO)، و گوانگ یانگ، مدیر تحقیقات شرکت. تیم اصلی Conflux از افرادی تشکیل شده که تخصص و تجربه در زمینه‌های مختلف دارند، از جمله دانشمندان، مدیران تجاری، محققان و دیگر متخصصان.

مکانیسم توافقی Tree-Graph پروتکل توسط پروفسور اندرو چی-چیه یائو ایجاد شده است، که یک چهره برجسته در علوم کامپیوتر دانشگاهی است. او برنده جایزه تورینگ، عضو آکادمی علوم چین، و دانشمند ارشد بنیاد Conflux می‌باشد.

عملکرد منحصر به فرد پروتکل کانفلاکس

پروتکل کانفلاکس با ساختاری نوآورانه و اجزایی که از دفتر کل گراف درختی (Tree-Graph)، قراردادهای هوشمند، و الگوریتم اجماع ترکیبی تشکیل شده‌اند، از سایر بلاک‌چین‌ها متمایز می‌شود. در اینجا تفصیلی بر اجزای این شبکه فوق‌العاده را ارائه می‌دهیم.

به عنوان ابتدا، بیایید به ساختار بلاک‌های کانفلاکس نگاهی بیندازیم. در حالی که بیت‌کوین و اتریوم از ساختار خطی بهره‌مند هستند، شبکه کانفلاکس از یک ساختار گراف درختی واگرا بهره‌مند است. این تفاوت به این معناست که در حالی که بیت‌کوین و اتریوم تنها قادر به ایجاد یک بلاک در هر زمان هستند، شبکه Conflux می‌تواند چندین بلاک را به‌طور همزمان تایید کند. این رویکرد گراف درختی به شبکه این امکان را می‌دهد که عملیات ساخت بلاک و پردازش تراکنش‌ها را به‌شکل موازی انجام دهد، زمان تایید تراکنش‌ها را به حداقل برساند و در نتیجه توان عملیاتی شبکه (Throughput) را افزایش دهد.

در دفتر کل (Ledger) کانفلاکس، بلاک‌ها به‌شکل گراف درختی سازمان‌دهی می‌شوند. هر بلاک به بلاک دیگری اشاره می‌کند که یکی از آن‌ها بلاک اصلی یا والد است. زمانی که مسیر اتصال بلاک‌ها به بلاک اصلی را دنبال می‌کنیم، دفتر کل شبیه یک شجره‌نامه یا Parental Tree به نظر می‌رسد. در حالیکه با نگاه کردن به مجموعه بلاک‌ها، ساختار متفاوتی به نظر می‌رسد. از این رو به ساختار دفتر کل این شبکه گراف درختی گفته می‌شود.

به عبارت دیگر، دفتر کل Tree-Graph و الگوریتم اجماع GHAST به نودهای شبکه کانفلاکس این امکان را می‌دهند که به‌سرعت بلاک‌های جدید بسازند بدون اینکه نگران وجود فورک‌هایی باشند که امنیت شبکه را به خطر بیندازند. این سیستم توان عملیاتی و سرعت بالای تایید تراکنش خود را حفظ می‌کند. به علاوه، الگوریتم GHAST نقش بسیار مهمی در تشخیص و پیشگیری از حملاتی همچون Balance Attack بازی می‌کند، که توانایی تایید تراکنش‌ها را تهدید می‌کند.

اهداف شبکه کانفلاکس

شبکه کانفلاکس یا Conflux، به عنوان یک بلاک‌چین عمومی نسل سوم، به دنبال ایجاد یک اقتصاد بدون مرز است. این بلاک‌چین با بهره‌گیری از فناوری‌های نوظهور و بلاک‌چین، با هدف ایجاد یک اکوسیستم معاملاتی جهانی، اقدام به طراحی شده است.

شبکه کانفلاکس تلاش می‌کند تا به‌عنوان یک انگیزه برای ایجاد اقتصادی بدون مرز در چین عمل کند. این اکوسیستم فرامرزی و تنها بلاک‌چینی که با رعایت قوانین چین، پروژه‌های رمزارزی را به اجرا درآورده و این امکان را برای ورود به بازار آسیایی به وجود آورده است.

اصول اساسی شبکه کانفلاکس شامل متن‌باز بودن، دسترسی همگانی، بدون مجوز بودن، شفافیت و تمرکززدایی هستند. این اصول نشان‌دهنده تعهد شبکه به ایجاد یک محیط باز و عادلانه است که به توسعه پایدار و برابری در دسترسی به فرصت‌ها توجه می‌کند.

خدمات ارائه شده توسط شبکه Conflux

شبکه Conflux با هدف تسریع فرآیند توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، ابزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی گوناگونی را به ارمغان آورده است. خدمات اصلی این شبکه به عنوان زیرساخت‌هایی طراحی شده‌اند که توسط توسعه‌دهندگان قابل بهره‌برداری هستند. در ادامه به برخی از این خدمات به صورت خلاصه پرداخته می‌شود.

 1. کانفلاکس دکس (Conflux DEX): Conflux DEX به عنوان یک زیرساخت برای ایجاد صرافی غیرمتمرکز بر روی شبکه Conflux شناخته می‌شود. این زیرساخت از شاتل فلو (ShuttleFlow)، بوم فلو (BoomFlow) و مچ فلو (MatchFlow) تشکیل شده است. شاتل فلو به عنوان یک راه‌حل بین‌زنجیره‌ای برای انتقال دارایی‌ها بین شبکه بیت کوین و اتریوم به شبکه Conflux و برعکس عمل می‌کند. بوم فلو از قراردادهای هوشمند در بستر زنجیره Conflux برای مدیریت دارایی‌ها و انجام معاملات استفاده می‌کند. مچ فلو نیز نوعی دفتر سفارش است که از موتور تطابق برای جایگزینی و کنسل کردن سفارشات استفاده می‌کند.
 2. کانفلاکس اسکن (Conflux Scan): مرورگر بلاکچین ConfluxScan، به کاربران این امکان را می‌دهد که در بلاکچین جستجو کنند. این ابزار به کاربران اطلاعاتی مانند تراکنش‌ها، ارتفاع بلاک‌ها، هش‌ریت شبکه، آخرین تراکنش‌ها و بلاک‌ها را ارائه می‌دهد.
 3. کانفلاکس ترافل (Conflux Truffle): Conflux Truffle به عنوان یک محیط توسعه گلوبال، فریم ورک آزمایشی و کانال ارتباطی برای شبکه‌های بلاکچین با استفاده از ماشین مجازی اتریوم عمل می‌کند. این ابزار امکاناتی مانند استقرار و مدیریت قراردادهای هوشمند بومی، فریم ورک قابل اسکریپت‌نویسی و استقرار تعداد نامحدودی از شبکه‌های عمومی و خصوصی را فراهم می‌کند.
 4. کانفلاکس پورتال (Conflux Portal): Conflux Portal به عنوان یک کیف‌پول مبتنی بر وب شناخته می‌شود. این کیف‌پول قابلیت ارسال و دریافت CFX را ارائه داده و امکان مشاهده موجودی توکن و آدرس‌های خود را به کاربران می‌دهد.

سایر خدمات ارائه شده توسط این شبکه عبارتند از:

 • ارائه محیط توسعه یکپارچه مبتنی بر مرورگر وب (Web IDE)
 • ارائه SDK برای زبان‌های برنامه‌نویسی رایج از جمله جاوااسکریپت، گلنگ، جاوا و پایتون
 • ارائه محیط توسعه گرافیکی با نام Conflux Studio برای استقرار قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در بستر شبکه Conflux.

 

ارز دیجیتال CFX

ارز CFX یکی از ارزهای دیجیتال پرسود و محبوب است که در شبکه کانفلاکس به کار می‌رود. این توکن نقش‌های متعددی در این شبکه پویا دارد که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پاداش به ماینرها: CFX به عنوان پاداش به ماینرها اختصاص می‌یابد که به افزودن بلاک‌های جدید به شبکه مشغول هستند. این عملیات نه تنها به توسعه شبکه کمک می‌کند بلکه امنیت آن را نیز تضمین می‌کند.
 2. پرداخت هزینه تراکنش: ارز CFX برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه زمانی که از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در شبکه استفاده می‌شود.
 3. مشارکت در تصمیم‌گیری شبکه: دارندگان CFX در تصمیم‌گیری‌ها درباره تغییرات و بهبودهای شبکه نقش دارند. این مشارکت جزء اصلی انعطاف‌پذیری و ارتقاء‌پذیری شبکه محسوب می‌شود.

ارز CFX با یک عرضه اولیه توکن (ICO) در سال ۲۰۲۰ با جمع آوری ۳۵ میلیون دلار راه‌اندازی شد و به سرعت به بازار رمزارزها پیوست. هر واحد CFX از کوچکترین واحدهای به نام Drip تشکیل شده است. Drip، نقشی معادل با Gwei برای اتریوم یا Satoshi برای بیت‌کوین را بازی می‌کند. هر ارز CFX از ۱۰۱۸ Drip تشکیل شده و هر بار که یک تراکنش انجام می‌شود، مقداری از Drip به عنوان کارمزد به ماینرها پرداخت می‌شود.

 

توکنومیکس ارز cfx در شبکه conflux

توکن بومی Conflux، یعنی CFX، نقش مهمی در اکوسیستم این شبکه دارد. این توکن به عنوان واحد پرداختی برای کارمزد تراکنش‌ها، ابزار مبادله در فروشگاه‌ها، و وسیله‌ای برای کسب جوایز ماینرها به کار می‌رود. صاحبان CFX همچنین قابلیت مشارکت در مدیریت شبکه را دارند و می‌توانند بر تغییرات و رشد آینده تأثیرگذار باشند. برای این رمز ارز حداکثر میزان عرضه محدودی در نظر گرفته نشده و میزان عرضه کل و به گردش درامده آن به شرح زیر است.

تعداد کل توکن های ایجاد شده : 5,278,164,274

تعداد توکن های در گردش : 3,455,270,537

توزیع CFX به شکل زیر است: 40٪ صندوق ، 36٪ به تیم اصلی و سرمایه‌گذاران اولیه، 16٪ به سرمایه‌گذاران و ذخایر خصوصی، و 8٪ به صندوق جامعه اختصاص یافته است. این توزیع استراتژیک به منظور حمایت از موارد زیست محیطی، تشویق تیم اصلی و ارتقاء جامعه Conflux طراحی شده است.


بهترین کیف پول برای ارز CFX

برای نگهداری و مدیریت ارز دیجیتال CFX، به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید که با شبکه کانفلاکس سازگار باشد. در اینجا برخی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال CFX آورده شده‌اند:

 1. کانفلاکس پورتال (Conflux Portal):
  • کیف پول و افزونه مرورگری برای مدیریت توکن‌های CFX و ارتباط با DApps روی این شبکه.
  • امکان ذخیره، انتقال، خرید و فروش ارز CFX را در مرورگر به سادگی انجام دهید.
  • تأیید و اجرای قراردادهای هوشمند از طریق Conflux Portal.
 2. مون سواپ (MoonSwap):
  • کیف پول و صرافی غیرمتمرکز برای معامله با توکن‌های Conflux.
  • امکان معامله ارز CFX با سایر توکن‌های ERC-20.
 3. مث والت (Math Wallet):
  • کیف پول چند منظوره و چند زنجیره‌ای برای نگهداری و معامله توکن‌های Conflux و بلاک‌چین‌های دیگر.
  • امکان مدیریت توکن‌ها و ارز CFX با سادگی.

چگونه کانفلاکس CFX بخریم؟

خرید و فروش CFX به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش کانفلاکس هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش CFX یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه‌گیری

در این بررسی جامع از رمزارز CFX در شبکه کانفلاکس، این پروژه به عنوان یک اقدام نوآورانه با پتانسیل ارتقاء صنعت بلاک‌چین و رمزارزها شناخته می‌شود. با ارائه یک زیرساخت لازم برای توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، این شبکه با استفاده از سیستم گراف درختی و پروتکل اجماع GHAST، به جلب توجه توسعه‌دهندگان پرداخته است.

ارز دیجیتال CFX به عنوان توکن بومی با دسترسی به خدماتی چون پرداخت فی تراکنش و پاداش ماینرها، نقش مهمی در این اکوسیستم بازی می‌کند. همچنین، با لحاظ کردن چالش‌ها و ریسک‌های بازار رمزارزها، این پروژه به عنوان یک فرصت جذاب برای سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و کاربران شناخته می‌شود.

با توجه به تحلیل گسترده این مقاله از جوانب مختلف شبکه Conflux و ارز CFX، این پروژه نه تنها به عنوان یک اکوسیستم معاملاتی پیشرفته، بلکه به عنوان یک فرصت برای شرکت کنندگان در این عرصه شناخته می‌شود. این پروژه با استقبال کاربران و توجه به اصولی همچون متن‌باز بودن، دسترسی همگانی، شفافیت و تمرکززدایی، مسیری خوب برای آینده خود را هموار می‌کند.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم کانفلاکس توکن خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش کانفلاکس توکن را انجام دهید.

چگونه می‌توانم کانفلاکس توکن را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال کانفلاکس توکن به ولتتان به نرخ همان لحظه کانفلاکس توکن را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت کانفلاکس توکن به چه صورت است؟

تراکنش های کانفلاکس توکن متناسب با هزینه و زمانی بسیار پایین به ولت شما واریز می شود.

حداقل و حداکثر خرید کانفلاکس توکن در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش کانفلاکس توکن در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید کانفلاکس توکن ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید کانفلاکس توکن در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.