با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

سند باکس SAND

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.423523
تومان 23,626
-1.20%
1
$ 1,243,880,533,076

$ 46,803,094,638

سند باکس چیست؟

بازی های ویدیویی سالهاست که به عنصر فراموش نشدنی و بسیار پر مخاطب در بین افراد مبدل شده اند و همواره در پی سال های اخیر با افزایش توان پردازشی کامپیوتر ها شاهد رشد کیفیت بازی ها چه از نظر بصری و جلوه های گرافیکی و چه از نظر محتوا و گیم پلی بوده ایم، اما انچه با ورود صنعت گیم به حوزه بلاکچین رخ داده با موارد عنوان شده کاملا متفاوت است، دنیای بازی های ویدیویی امروزه با استفاده از زیر ساخت بلاکچین و فضای غیر متمرکز در حال وورد به مرحله جدیدی هستند، امکان توسعه نرم افزار های غیر متمرکز به توسعه دهنده گان بازی ها امکانی را داده تا به خلق آثاری دست بزنند که در کنار برخورداری از فضای جذاب و سرگرم کننده بازی های ویدیویی در کنار آن با داشتن مالکیت قطعی روی آیتم های بازی بتوانند از این طریق کسب درامد نیز نمایند. در این بازی ها که سند باکس نیز جزو سردمداران آن است، نه گرافیک خارق العاده را از این بازی شاهد هستیم و نه از نظر موسیقی یا داستان و گیم پلی تحت تاثیر لحظات حماسی این بازی قرار می گیریم، بلکه تفاوت این بازی به تمرکز زدائی آن، امکان کسب درامد و خلق آثار در کنار برخورداری از سرگرمی های بازی است که در ادامه با جزئیات بیشتری درباره این بازی محبوب متاورس می پردازیم تا با واقعیت های این پروژه بلاکچینی و همچنین توکن محبوب آن یعنی SAND آشنا شویم و با دید بهتری نسبت به سرمایه گذاری روی آن اقدام نماییم.

تمایز سند باکس با سایر بازی های ویدیویی

اگر از مخاطبان بازی های ویدیویی باشید بارها خود را در قالب کاراکتر بازی دیده اید که صاحب زمین، ماشین یا هر آیتم دیگری هستنید اما در واقع هیچ مالکیت و قطعیتی در آن دارایی برای شما وجود ندارد و به محض اینکه از بازی خارج می شوید دیگر اثری ازآن به جا نخواهد ماند و یا این ایتم ها در اختیار همگان می تواند قرار بگیرد که فاقد ارزش و اعتبار خاصی است، در سند باکس اما این موارد به گونه ای دیگر رقم خورده، شما در جهانی مشغول به بازی هستید که هر کدام از ایتم های آن از یک ماشین گرفته تا زمین ها و ساختمان ها همگی دارای مالکیت قطعی هستند به نحوی که حتی توسعه دهنده گان بازی نیز نمی توانند دارایی های شما را از شما گرفته و تغییر و تحولی در آن ایجاد کنند. اما چگونه؟

نقش توکن های غیر مثلی در سند باکس

برای پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است با توکن های غیر مثلی در بلاکچین آشنا شویم، بلاکچین های لایه 1 مانند اتریوم این امکان را به شما می دهند تا کلاس جدیدی از دارایی ها را به صورت توکن شده در این بستر ایجاد کنید، به عنوان مثال این دارایی ها می توانند یک تصویر، ویدیو، گیف یا هر آیتم دیگری باشند و از آنجایی که بروز دستکاری و تقلب در بلاکچین امری غیر ممکن است، امنیت و مالکیت قطعی این دارایی ها به صورت ثبتی در بلاکچین انجام شده و برای دارنده آن محفوظ است.

از این رو آیتم های بازی سند باکس مانند زمین ها و کاراکتر هایی که در بازی توسط گیمر ها قابل طراحی هستند در قالب توکن های غیر مثلی اتریوم تحت استاندارد های توکن ERC721  و ERC1155 قرار گرفته اند از این رو این ایتم ها حین خرید یا ایجاد در کیف پول شما ذخیره شده و تا شخصا اقدام به فروش یا انتقال آن ننمایید هیچ شخصی امکان دستیابی به آن را نخواهد داشت، با این اوصاف نقظه عطف و برتری بازی سند باکس را میتوان ایجاد محیطی عنوان کرد که همانند یک جهان واقعی ایتم های ان خرید و فروش می شوند و دارایی های کاربران برای خودشان محفوظ مانده و دستکاری از جانب سایر افراد یا سازنده گان بازی نیز برایشان رخ نخواهد داد.

بررسی نحوه بازی و المان های سند باکس

سند باکس به عنوان یک بازی play to earn یا درامد به ازای بازی فعالیت می کند و از روش های مختلفی امکان درامد زایی را برای گیمر ها و کاربرانش در نظر گرفته:

  • کسب درامد با طراحی ورتکس و فروش ان در قالب ان اف تی
  • کسب درامد با توسعه بازی با ابزار های سند باکس و درامد از بازی شخصی
  • کسب درامد از طریق بازی کردن و دریافت توکن سند با تکمیل چالش ها و مراحل بازی

سند باکس دارای المان های زیادی است که در زیر به بیشتر آنها می پردازیم:

زمین یا LAND

در سند باکس مجموعا به تعداد محدود 166,464 قطعه زمین وجود دارد که اکوسیستم متاورس سند باکس را شکل می دهد، تمامی این قطعات دارای مختصات مشخص و ویژگی های متمایز هستند که در قالب توکن های NFT اتریومی با استاندار ERC-721 ایجاد شده اند، در اصل حین خرید یا فروش لند یا زمین های سند باکس توکن های NFT اتریومی توسط کیف پولهای کاربران جابه جا می شود و به این طریق مالکیت زمین ها انتقال می یابد که آنرا می توان نوعی سند در نظر گرفت که البته امکان بروز تقلب و جعل ندارد. برخی افراد در این بازی از طریق خرید زمین ها و فروش آنها به نرخی بالاتر کسب درامد می کنند البته می توان در این زمین ها به احداث ساختمان یا بنا های جدید نیز دست زد و از آن طریق نیز کسب درامد نمایند.

نرم افزار ان اف تی ساز VoxEdit

وکس ادیت VoxEdit یک نرم افزار ادیتور تحت وب در بازی سند باکس است که به کاربران و طراحان امکانی را می دهد تا راحت تر بتوانند  کاراکتر یا شی مورد نظر خود را خلق کنند و آنرا تبدیل به یک توکن غیر مثلی NFT با استاندار ERC-1155 اتریوم نمایند، این ابزار جالب در کنار رابط کاربری ساده و جذاب از قالب ها و طرح های پیش فرض آماده ای نیز جهت تسهیل نمودن فرایند طراحی و تولید ان اف تی برخوردار است.

ابزار ساخت بازی توسط سند باکس

سند باکس ابزاری را توسعه داده که توسعه دهنده گان و طراحان بازی های غیر متمرکز توسط آن بتوانند بدون نیاز به کدنویسی و مدل سازی های پیچیده بازی های بلاکچینی خود را توسعه داده و از طریق فروش زمین یا NFT کاراکتر ها در ان کسب درامد نمایند.

مارکت پلیس سندباکس

همانطور که گفته شد بازی سند باکس پر از ایتم های در قالب nft یا توکن های غیر مثلی است، از این رو که این دارایی ها دارای ارزش و قیمت های مختلفی هستند سندباکس یک سکوی فروش یا مارکت پلیس نیز ایجاد نموده تا کاربران به راحتی بتوانند انواع توکن های غیر مثلی این بازی از زمین گرفته تا انواع کاراکتر های ان اف تی یا ورتکس های طراحی شده توسط کاربران را با یکدیگر معامله نماید.

الماس یا GEM در سند باکس

الماس های بازی سند باکس توکن های اتریومی ERC20 هستند که به کاربران به ازای استیک توکن های sand و همچنینland  داده می شود و به محض استفاده از آنها سوزانده می شوند، همچنین کاربران می توانند جم هایشان را در مارکت پلیس سند با کس با یکدیگر به ازای توکن سند معامله کنند، کاربرد الماس ها افزایش ویژگی دارایی های درون بازی است و با اختصاص جم ها به یک دارایی مانند زمین می توان امتیاز ویژگی های آنرا تا 25 عدد افزایش داد و هرچقدر ویژگی های بیشتری یک دارایی در این بازی داشته باشد قابلیت های بیشتری را کسب نموده و قیمت بالاتری را خواهد داشت. در سند باکس 5 جم مختلف با عناوین زیر وجود دارد:

Power gem, defense gem, speed gem, magic gem, luck gem

کاتالیزور یا Catalyst

بازی سند باکس دارای یکسری کاتالیزور نیز هست که همانند جم ها توکن های عادی اتریومی هستند و حین مصرف سوزانده می شوند، نقش کاتالیزور ها افزایش امتیاز ویژگی بیشتر حین استفاده از جم هاست، در بازی 4 نوع کتالیزور وجود دارد که ویژگی های جم ها را از 25 تا 100 عدد افزایش می دهند که در زیر به انها اشاره شده است:

کتالیزور معمول یا common افزایش ویژگی تا 25

کتالیزور کمیاب  یا Rare افزایش ویژگی تا 50

کتالیزور حماسی یا Epic افزایش ویژگی تا 75

کتالیزور افسانه ای یا legendary افزایش ویژگی تا 100

بررسی توکن sand

توکن سند با نام اختصاری SAND توکن اصلی بازی سند باکس است که یک توکن اتریومی با استاندارد ERC20 می باشد، از این توکن می توان به عنوان ابزاری برای پرداخت یا سرمایه گذاری و ذخیره ارزش استفاده نمود. توکن های سند در این پلتفرم نقش حاکمیتی دارند یعنی هولدر های توکن سند حق رایی را برای تصویب بروز رسانی های پلتفرم بدست می آورند و نقش اصلی را در مشخص نمودن اینده این پلتفرم دارند. همچنین امکان استیک نمودن توکن های سند نیز در این پلتفرم در نظر گرفته شده و هولدر های سند با استیک نمودن دارایی خود می توانند به کسب درامد با دریافت توکن های بیشتر سند دست یابند.

توکن های سند دارای میزان عرضه نهایی محدود به 3 میلیار واحد هستند که تا تاریخ نگارش این مقاله در پاییز 1402 بیش از 2 میلیارد واحد آن به عرضه درامده است. از کل میزان عرضه نهایی 25.82 دزصد آن در اختیار کمپانی توسعه دهنده قرار گرفته و 17/18 درصد آن در برنامه فروش به خریداران اولیه عرضه شده و 31 درصد توکن ها میان توسعه دهنده گان و بنیان گذاران پروژه تقسیم شده است. 12 درصد از عرضه نیز در برنامه فروش IEO بایننس لانچ پد به فروش رسید و 10 درصد از آن نیز به مشاوران پروژه تعلق گرفت.

توسعه دهنده گان سند باکس

ارتور مادرید Arthur Madrid هم بنیان گذار و مدیر عامل کمپانی پیکسول pixowl هست که از دانش آموختگان دانشگاه پاریس در رشته اقتصاد است، وی دارای سوابق کارافرینی و توسعه 1-Click را در کارنامه خود دارد.

سباستین بورگت Sebastien Borget نیز دیگر همبنیان گذار سند باکس هست که در حال حاضر در این بنیاد نقش COO یا مدیر ارشد عملیات را بر عهده دارد و دارای تحصیلات دانشگاهی در زمینه کامپیوتر و مخابرات می باشد، حرفه تخصصی سباستین از مدیریت پروژه 1-click اغاز شد و ارتور مادرید به همراه سباستین از سال 2011 با یکدیگر کمپانی پیکسول را تاسیس نموده و دست به تولید بازی های مطرح بزرگی زدند.

بهترین کیف پول‌های سندباکس

سند باکس در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

  • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
  • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
  • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
  • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
  • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
  • مای اتر ولت (MEW) تحت وب، موبایل و مرورگر.

چگونه سند باکس بخریم؟

خرید و فروش سندباکس به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش سندباکس هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش سندباکس یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

حضور برند ها در متاورس سند باکس

از انجایی که با خرید زمین یا لند در سند باکس امکان استفاده از ان نیز میسر شده بسیاری از افراد مشهور و برند های مطرح به راه اندازی غرفه ای نیز در این جهان جذاب دست زه اند حتی امروزه برخی همایش ها و حتی کنسرت ها می تواند در این متاورس جذاب واقع شود، از برخی از مطرح ترین برند های حاضر در سند باکس می توان به کمپانی یوبی سافت، لجر، وارنر موزیک گروپ، اسنوپ داگ و آتاری اشاره نمود.

بررسی رقیبان سند باکس

دنیای بازی های متاورس و play to earn امروزه در حال افزایش توسعه شده و روز به روز بازی های جدیدی پا به این عرصه می گذارند که البته پروژه های فاقد اعتبار و با اهداف کلاهبرداری در این بین بسیار زیاد هستند، از رقیبان بزرگ و درخور سند باکس می توان به دسنترالند  و همچنین بازی اکسی اینفینیتی و ایلوویم اشاره نمود.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم سند باکس خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش سند باکس را انجام دهید.

چگونه می‌توانم سند باکس را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال سند باکس به ولتتان به نرخ همان لحظه بیت کوین را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت سند باکس به چه صورت است؟

تراکنش های سند باکس در بستر اتریوم انجام می شوند و متناسب با ترافیک این بلاکچین کارنزد ها متفاوت است و به صورت میانگین 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه تراکنش شما را نهایی می کند.

حداقل و حداکثر خرید سند باکس در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش سند باکس در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید سند باکس ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید سند باکس در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.