با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

شرایط استفاده از پلتفرم بیتکسینو
بیتکسینو با فراهم آوردن بستری امن برای خرید و فروش رمزارزها، امکان ایجاد حساب کاربری برای خریداران و فروشندگان را فراهم آورده که استفاده این کاربران از پلتفرم بیتکسینو به معنای قبول مقررات استفاده از پلتفرم که ذیلا بیان گردیده محسوب می‌گردد.
کاربران موظفند قبل از ثبت‌نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه نموده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام نمایند.

تعاریف
واژگان این متن حمل بر معنی ذیل می‌گردد:
پلتفرم: منظور از پلتفرم در این سند، پلتفرم بیتکسینو است که به منظور استفاده از خدمات آنلاین خرید و فروش رمزارز فراهم شده و حق استفاده از آن برابر با شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌شود.
کاربر: هر بازدیدكننده از پلتفرم که با ثبت‌نام در آن داراي حساب كاربري شده و مجاز به دسترسي به بخشي از داده‌ها و فعالیت مي‌باشد.
کیف‌پول: آدرسی که به صورت اختصاصی روی شبکه بلاکچین، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا رمزارز مورد نظر خود را در آن آدرس ذخیره نمایند.
کیف‌پول ریالی: کیف‌پول دیجیتالی که کاربر می‌تواند از حساب بانکی خود به آن ریال واریز کرده، معادل موجودی ریالی آن رمزارز خریداری نماید و موجودی ریالی آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد. همچنین مبلغ ریالی حاصل از فروش رمزارز به آن واریز می‌گردد.
مقررات کلی
هرگونه استفاده از پلتفرم به معنای پذیرش قوانین و مقررات مندرج در سایت بوده و متخلف از آنها قابل پیگرد قانونی خواهد بود.
پلتفرم ممکن است برخی از قوانین مندرج در سایت خود را در طول فعالیت تغییر دهد. اگرچه در صورت اجرایی شدن این اقدام، از پیش اطلاع رسانی لازم خواهد شد اما مسئولیت اطلاع به موقع از قوانین و مقررات به روز شده با کاربر خواهد بود.
کسانی که بالای ۱۸ سال دارند مجاز به عضویت در پلتفرم هستند. پلتفرم حق دارد حساب هر عضوی را که به ۱۸ سالگی نرسیده است با رعایت تمامی جوانب قانونی تصفیه و فورا ببندد و در این صورت بدیهی است که استفاده از پلتفرم توسط وی سوءاستفاده محسوب شده و پلتفرم حق پیگرد قانونی آن را برای خود قائل است.
هرنوع دسترسی غیرمجاز به پلتفرم، اعم از ساخت حساب کاربری با هویت جعلی یا به هر طریق دیگری غیر از ثبت‌‌ نام با هویت واقعی، دسترسی غیرمجاز محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت.
پلتفرم استانداردهای فیزیکی و سازمانی و تکنولوژیکی را برای جلوگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی کاربران و هویت آنان به کار می‌گیرد اما کاربران با علم به این که در هرحال اینترنت یک وسیله ایمن نیست و محرمانگی اطلاعات شخصی ممکن نیست۱۰۰٪ تضمین شود اطلاعات خود را در اختیار پلتفرم قرار می‌دهند.
کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت هرگونه مبادله‌ی مالی (اعم از ریال و رمزارز) که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آنها صورت می‌گیرد بر عهده آنان است. به‌همین‌دلیل، کاربر موظف است تا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرعادی یا مشکوک با حساب کاربری‌اش، مراتب را سریعاً به واحد پشتیبانی پلتفرم اعلام نماید و موضوع را تا رسیدن به نتیجه دنبال کند.
چنانچه کاربری به نمایندگی از شخصیت حقوقی در پلتفرم ثبت‌نام نماید باید براساس مقررات داخلی آن شخصیت حقوقی نماینده مختار آن مجموعه محسوب شود و مسئولیت هرگونه تخلفی متوجه خود وی خواهد بود.
پلتفرم تابع قوانین کشور ایران است و پلتفرمی برای تبادل دارایی رمزارزی به‌حساب می‌آید و هیچ‌گونه تبادل ارزی اعم از خرید‌ و ‌فروش دلار، یورو و … یا سایر ارزهای فیات را انجام نمی‌دهد.
پلتفرم به‌عنوان بستر تبادل، هیچ‌گونه مسئولیتی در‌قبال نحوه‌ معاملات کاربر و سود ‌و ‌زیان حاصل از آن‌ها ندارد و بدیهی است که کاربر باید درباره رمزارزها اطلاعات کافی داشته باشد. همچنین پلتفرم مسئولیتی در قبال نوسانات شدید رمزارزها یا سقوط یک رمزارز نخواهد داشت و کاربران موظفند درباره پروژه مورد نظر خود برای سرمایه‌گذاری تحقیقات کافی را نموده باشند.
پلتفرم بیتکسینو یک پلتفرم تبادل رمزارز به‌صورت آنلاین و بر بستر وب‌سایت و اپلیکیشن است و هیچ‌ خدمتی را به‌صورت حضوری یا خارج از این فضا ارائه نمی‌دهد و لذا پاسخگو و مسئول هیچ ادعایی در این خصوص نخواهد بود.
تمامی علائم تجاری، طرح های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، ، لوگو، کدهای نرم افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در بیتکسینو و شبکه های متعلق به آن و به طور کلی سایر حقوق و امتیازات مربوطه منحصرا در مالکیت بیتکسینو است و هیچ شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی، حق استفاده از آن را بدون رضایت بیتکسینو ندارد.

تعهدات کاربران
کاربران پلتفرم بیتکسینو تعهد می دهند که از خدمات بیتکسینو صرفا برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات بیتکسینو برای فرد دیگری که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول یا شماره حساب متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
کاربران می‌پذیرند در صورت تشخیص کارشناسان پشتیانی بیتکسینو، جهت حفظ امنیت دارایی حساب کاربریشان با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم بیتکسینو همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود گردد.
کاربران می‌پذیرند که حساب کاربری قائم به شخص ایشان است و حق اجاره‌دادن حساب کاربری یا در اختیار غیر قراردادن آن را ندارند و در صورت تخلف از این بند، مسئولیت آن مطلقا بر عهده کاربر بوده و بیتکسینو حق خود را برای پیگیری حقوقی موضوع محفوظ می‌دارد.
استفاده شما از خدمات بیتکسینو نباید منافع عمومی، اخلاق عمومی، یا منافع مشروع دیگران را نقض کند، از جمله هرگونه اقدامی که منجر به اخلال در نظام اقتصادی کشور یا نقض قوانین کشور باشد، می‌تواند منجر به انسداد حساب کاربری شما و پیگرد قانونی گردد.
کاربران می‌پذیرند که مسئولیت هرگونه واریز اشتباه توکن به آدرس نادرست، اعم اشتباه در انتخاب شبکه بلاکچین، کپی اشتباه آدرس و یا هر اشتباهی در واریز یا برداشت رمزارزها که منجر به گم شدن رمزارز مذکور شود، برعهده ایشان بوده و بیتکسینو در این خصوص هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا) مراجعه فرمایید.
اگر بیتکسینو تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص بیتکسینو نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد بیتکسینو از هر جهت از خود ساقط می نماید.
در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، بیتکسینو حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت بیتکسینو باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد بیتکسینو از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
در صورت هرگونه سوء استفاده از کد ریفرال بیتکسینو در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و بیتکسینو هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین بیتکسینو حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.

حریم خصوصی و امنیت اطلاعات
کاربران با استفاده از خدمات بیتکسینو و پذیرش این سند، رضایت خود نسبت ارایه اطلاعات خواسته شده از آنان، استفاده از این اطلاعات برای احراز هویت و همچنین ارتباط با مشتریان از سوی بیتکسینو را اعلام نموده‌اند.
اطلاعاتی که کاربر در مرحله ثبت‌نام، احراز هویت و مبادلات در پلتفرم وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص یا سازمان دیگری ارائه نخواهد شد، مگر به دستور مراجع و ارگان‌های قانونی کشور و براساس قانون. بدیهی است در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی برای جبران خسارت یا موارد دیگر بر عهده بیتکسینو وجود ندارد.
بیتکسینو اقدامات مفید برای حفظ بهتر امنیت حساب کاربری مانند فعال کردن سیستم ورود دوعاملی (با ارسال کد به تلفن همراه یا فعال کردن Authenticator را به کاربران پیشنهاد می‌دهد اما تبعات عدم فعال کردن آن برعهده کاربر بوده و بیتکسینو مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
بیتکسینو تاریخچه تراکنش‌های ریالی و رمزارز کاربران را تا شش ماه حفظ می‌کند و پس از آن تعهدی به حفظ آنها نخواهد داشت.

احراز هویت
احراز هویت کاربران در بیتکسینو در دو سطح خواهد بود که در سطح اول شخص با کدملی و شماره موبایل ثبت شده به نام خود و یک کارت و حساب بانکی به نام خوداحراز هویت می‌کند که در این سطح امکان واریز ریالی برای کاربر محدود به سقف روزانه 5 میلیون ریال خواهد بود و در سطح دوم باید مدارک هویتی تعیین شده بارگذاری شود که در صورت تایید می‌تواند در حداکثر سطح تعیین شده در این سند، اقدام به تراکنش نماید.
به ‌منظور جلوگیری از پول‌شویی و افزایش ضریب امنیتی معاملات، بیتکسینو انجام و تکمیل فرایند احراز هویت را برای تمامی کاربران در نظر گرفته است و در ساعات اداری اقدام به بررسی مدارک و احراز هویت می‌نماید.
پلتفرم بیتکسینو خود را متعهد به قانون مبارزه با پولشویی جمهوری اسلامی ایران دانسته و براین اساس، تنها امکان ارایه خدمت به کاربرانی را خواهد داشت که به درستی مراحل احراز هویت و ارایه مدارک هویتی تعیین شده در سایت از جمله بارگذاری کارت ملی، ویدیو، ارایه تعهدنامه استفاده شخصی و در چارچوب قوانین کشور و همچنین مدارک مصدق آدرس و کدپستی خود را انجام داده و به تایید بیتکسینو رسیده باشد و در هرمرحله‌ای عدم صحت مدارک مذکور یا فعالیت مشکوک کاربر برای بیتکسینو مشخص شود، پلتفرم این حق را خواهد داشت که حساب کاربری مذکور را تعلیق کرده و نسبت به پیگیری قضایی کاربر متخلف اقدامات لازم را بنماید.
پروتکل‌های احراز هویت در بیتکسینو می‌تواند براساس دستورالعمل‌های پلیس فتا تغییر کند که در این صورت کاربران ملزم به انجام پروتکل‌های جدید خواهند بود.

تراکنش‌های مالی
سقف تراکنش‌های کاربران برای واریز پول به کیف پول ریالی خود در صورت احراز هویت کامل و قرار گرفتن در سطح دو در بیتکسینو روزانه 1 میلیارد ریال است و سقف برداشت مذکور برای آنان 3 میلیارد ریال خواهد بود.
امکان برداشت رمزارز نیز معادل 2 میلیارد ریال در روز خواهد بود که مبنای محاسبه‌ی آن قیمت لحظه‌ای آن رمزارز خواهد بود.
کارمزدهای نقل و انتقال مالی بانکی برای واریز و برداشت از کیف پول ریالی متعلق به بانک بوده و ارتباطی به بیتکسینو ندارد. کارمزدهای شبکه بلاکچین انتخابی از سوی کاربر نیز با مسئولیت خود وی بوده و بیتکسینو مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربران به عهده ی خود آنان خواهد بود و بیتکسینو هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در بیتکسینو مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات می‌باشد.

بیتکسینو شامل اجزای کارکردی و قابلیت‌های مختلفی است که هر یک طبق قوانین و ملاحظات اطلاع‌رسانی شده برای آن‌ها مدیریت می‌شوند. برای اطلاع از این قوانین به کانال تلگرام بیتکسینو و صفحات مربوط به سوالات متداول ، طرح ارجاع کاربران مراجعه نمایید.
به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در پنج مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.
تایید ایمیل: پس از ثبت‌نام در بیتکسینو یک لینک تایید به آدرس ایمیل ثبت‌نامی شما ارسال می‌گردد. با تایید این لینک مرحله اول تایید هویت انجام خواهد شد.
تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در بیتکسینو موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود. برای ارتقاء به سطح ۲ کاربری، شماره تلفن همراه می بایست به نام خود کاربر باشد.
تایید کارت ملی: در این مرحله با آپلود نمودن یک عکس با کیفیت از کارت ملی، شماره ملی شما تایید خواهد شد.
تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان واریز به حساب بیتکسینو خود را خواهید داشت.
تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب به صورت اتوماتیک از شماره کارت شما دریافتنی می شود. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان برداشت از حساب بیتکسینو خود را خواهید داشت.
تأیید تلفن : به منظور ارتقاء به سطح ۲ کاربری، ارائه تلفن ثابت الزامیست. در این مرحله توسط کارشناسان احراز هویت بیتکسینو جهت تایید با تلفن ثابت تماس حاصل می‌شود.
تأیید تصوير احراز هويت: به منظور ارتقاء به سطح ۲ کاربری، ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.
برای اطلاع بیشتر در مورد سطوح کاربری، مدارک مورد نیاز برای ارتقاء و محدودیت های هر سطح به صفحه سطوح حساب کاربری در بیتکسینو مراجعه فرمایید.

سلب مسولیت ها:

متناسب با ساختار متمرکز برخی رمز ارز ها و پلتفرم های بین المللی مانند تتر و بایننس این امکان برای توسعه دهنده این رمز ارز ها و بنیاد ها وجود دارد که به دلخواه آدرس های کاربران دارای این کوین یا توکن ها را مسدود سازد و بنا به برخی تحریم ها یا مشکلات بنیادی این سازمان ها همواره این امکان وجود دارد و رخداد ان اجتناب ناپذیر است لذا کاربرانی که اقدام به سرمایه گذاری ، خرید، یا واریز و برداشت این گونه رمز ارز ها و یا به مقصد این پلتفرم ها را دارند باید مسولیت های آتی آنرا نیز پذیرا باشند فلذا بروز مشکلاتی از این قبیل خارج از مسولیت های بیتکسینو می باشد اما صرافی بیتکسینو تا حد امکان با اقداماتی مانند تعویض مرتب آدرس ها، عدم استفاده از اکسپلورر های بین المللی بلاکچین و تغییرات آی پی سرور دریافت و ارسال رمز ارز ها سعی در جلوگیری از بروز مواردی از این قبیل دارد.

آدرس های واریز رمز ارز کاربران

ولت های کاربران و شبکه های مرتبط با هر یک قابل استفاده دائم برای کاربران نیستند چرا که به دلایل فنی و زیر ساختی ادرس های دریافت کاربران دائما در حال تغییر و بروز رسانی است، لذا تمامی کاربران قبل از واریز کوین باید نسبت به ایجاد روزرو واریز و دریافت آدرسی به روز در شبکه (پروتکل) مربوطه نمایند و جهت هر تراکنش واریزی مراحل ذکر شده را تکرار نمایند. بدیهی است در صورت عدم چک نمودن آدرس قبل از واریز و استفاده از ادرس منقضی شده قبلی امکان شارژ کیف پول میسر نخواهد بود و مسولیتی متوجه بیتکسینو نیز نخواهد بود.

ممنوعیت برداشت رمز ارز و واریز به مقاصد غیر قانونی

کاربر متعهد می شود که از ولت های خود نزد بیتکسینو برای واریز مستقیم به مقاصد پلتفرم های قمار و شرط بندی، خرید  VPN و پلتفرم های تحت تحریم مانند بایننس و همچنین سایر مقاصد متضاد با قوانین جمهوری اسلامی استفاده ننماید.