با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

AKT

آکاش نتورک AKT

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 3.50

تومان 213,500

-0.49%

94

$ 850,521,393

$ 19,499,755

خرید آکاش نتورک AKT

خرید و فروش رمز ارز اکاش  (AKT) را به صورت 24 ساعته با بهترین نرخ در صرافی ایمن و دانش بنیان بیتکسینو تجربه نمایید. شبکه آکاش با پیاده سازی فضای محاسباتی ابری در بستری غیر متمرکز نسل جدیدی از پروژه های وب 3 به کاربران ارائه کرده که مجموعه ای از فناوری های نوین و کارامد در آن نهفته شده است، در ادامه این مقاله برای بررسی دقیق این پروژه و رمزارز آن، با بیتکسینو همراه باشید.

خرید اکاش نتورک

اکاش نتورک چیست؟

رشد تکنولوژی دیجیتال شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در محاسبات ابری و زیرساخت ها بوده است. شبکه آکاش با بهره‌گیری از قدرت فناوری غیرمتمرکز و منبع باز، کاربران را قادر می‌سازد تا به شکلی کاملاً جدید به منابع محاسبات ابری دسترسی داشته باشند. به نحوی که مقرون به صرفه‌تر، انعطاف‌پذیرتر و از نظر زیست‌محیطی پایدار، است.

این مقاله قلمرو نوآورانه شبکه آکاش را بررسی می‌کند و چگونگی تغییر شکل محاسبات ابری را با ارائه راه‌حلی غیرمتمرکز و مبتنی بر جامعه، آشکار می‌کند، در حالی که به طور قابل توجهی موانع ورود توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها را کاهش می‌دهد.

شبکه آکاش چیست؟

شبکه آکاش یک پلتفرم محاسبات ابری منبع باز و غیرمتمرکز است که بخشی از اکوسیستم کازماس می‌باشد و با استفاده از کیت توسعه نرم افزار کازماس (Cosmos SDK) ساخته شده است. این شبکه یک اَبَر ابر(SuperCloud) منبع باز است که به کاربران اجازه می‌دهد به طور ایمن و کارآمد منابع محاسباتی را خریداری کرده و بفروشند. با شبکه آکاش، کاربران می‌توانند زیرساخت‌های ابری برای خود خریداری کنند، برنامه‌ها را بر بستر آنها پیاده کنند و منابع ابری استفاده نشده را اجاره کنند.

این شبکه امکان پیاده سازی هر برنامه سازگار با تکنولوژی ابری را فراهم می‌کند، عملکرد و مقیا‌س‌پذیری را برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و سازمان ها در شبکه خود بهبود می‌بخشد. شبکه آکاش همچنین با چندین برنامه کاربردی ابری موجود سازگار است و به مشاغل اجازه می دهد در بازار غیرمتمرکز محاسبات ابری شرکت کنند.

شبکه آکاش به دنبال دموکراتیک کردن دسترسی به قدرت محاسبات ابری و به حداقل رساندن نفوذ قابل‌توجه چند شرکت متمرکز معروف به پنج غول بزرگ (گوگل، اپل، آمازون، متا و مایکروسافت) بر تکنولوژی محاسبات ابری است که حتی منجر به سانسور این بخش شده اند. شبکه آکاش این مشکل را حل می کند زیرا منابع آن متعلق به یک شرکت یا شخص واحد نیست بلکه از یک شبکه توزیع شده از مراکز داده محاسبات ابری واقع در سراسر جهان بوجود آمده است.

تاریخچه شبکه آکاش

شبکه آکاش در سال 2018 توسط گرگ اوسوری (Greg Osuri) و آدام بوزانیچ (Adam Bozanich) تاسیس شد. گرگ اوسوری، مدیر عامل شبکه آکاش، یک کارآفرین با تجربه است که به راه اندازی چندین شرکت توسعه دهنده کمک کرده است. مانند فایر بیس (Firebase)،که بعداً توسط Google در سال 2014 خریداری شد، و انجل هک (AngelHack)، که بزرگترین اکوسیستم توسعه دهنده جهان است.

توسعه دهنده گان akt

از سوی دیگر، آدام بوزانیچ، مدیر ارشد فناوری، به عنوان مهندس اتوماسیون QA در شرکت سیمانتک (Symantec Corporation) کار کرده است. او همچنین به عنوان مهندس و توسعه‌دهنده برای تاپ اسپین (Topspin)، یک پلتفرم کسب درآمد از موسیقی که بعداً توسط اپل در سال 2014 خریداری شد، فعالیت کرده است.

وایت پیپر نسخه 1 شبکه آکاش در دسامبر 2017 منتشر شد و در 25 سپتامبر 2020، شبکه آکاش شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. در 8 مارس 2021، شبکه آکاش شبکه اصلی شماره 2 خود را بر روی کیت توسعه نرم افزار کازماس راه اندازی کرد.

شبکه آکاش چگونه کار می‌کند؟

شبکه آکاش یک بازار محاسبات ابری امن، واضح و غیرمتمرکز است که کاربرانی را که به منابع محاسباتی نیاز دارند (مشتریان)، با کسانی که ظرفیت محاسباتی برای اجاره دارند (ارائه دهندگان)،  ارتباط می‌دهد. این امر توسط یک صرافی توزیع شده مبتنی بر بلاک چین فعال می شود که در آن مشتریان منابع مورد نظر خود را برای ارائه دهندگان ارسال می کنند تا بتوانند آن را قیمت‌گذاری کنند.

آکاش به عنوان یک پلتفرم  اَبَر ابر(SuperCloud) عمل می کند. یعنی یک بستر یکپارچه برای همه ارائه‌دهندگان بازار فراهم می‌کند و یک پلتفرم ابری واحد به مشتریان ارائه می‌دهد، صرف نظر از اینکه از کدام ارائه دهنده استفاده می‌کنند. از آنجایی که شبکه آکاش یک پلتفرم ابری برای برنامه های کاربردی دنیای واقعی است، باید به الزامات اولیه این برنامه ها، که شامل موارد زیر است، پایبند باشد:

 • توزیع چندین ظرفیت کار در مراکز داده مختلف. ظرفیت‌های کاری در شبکه آکاش به کانتینرهای داکر (Docker Containers) معروف هستند. آنها به محیط های اجرایی بسیار ایزوله و قابل‌تنظیم اجازه فعالیت می‌دهند و امروزه بخشی مهمی از بسیاری از سیستم‌های مبتنی بر ابر هستند.
 • محدودیت های اتصال که از دسترسی ناخواسته به ظرفیت کاری جلوگیری می‌کند.
 • خود مدیریتی بودن به طوری که اپراتورها نیازی به رسیدگی مداوم به سیستم ندارند.

 

هدف اصلی طراحی شبکه آکاش دسترسی آسان برای ارائه‌دهندگان است که در عین حال اطمینان حاصل شود که مشتریان می توانند به منابعی ارائه دهنده خدمات ابری، اعتماد کنند. برای رسیدن به این هدف، سیستم نیاز به یک رکورد قابل تأیید عمومی از تراکنش‌های درون شبکه دارد. با این بازار، توسعه دهندگان می توانند قیمت ها را با توجه به ظرفیت ابر، مقدار نودها و ظرفیت پردازنده تعیین کنند.

شبکه آکاش یک بازار همتا به همتا و قابل تعامل ایجاد کرده است که در آن پروژه‌ها می‌توانند با سایر بلاک چین‌ها تعامل و تبادل اطلاعات داشته باشند. این قابلیت همکاری، مشارکت کاربر را در بازار شبکه آکاش تشویق می‌کند. شبکه اصلی شماره 2 آن نیز ابزارهای ایجاد اپلیکیشن‌های کاربری را به نحوی آسان  برای کاربران نهایی فراهم می کند.

ذخیره‌سازی دائمی در اکاش نتورک

ذخیره‌سازی دائمی شبکه آکاش یک سیستم ذخیره سازی یکپارچه برای حفظ داده ها، حتی در صورت اختلال در سرویس، از جمله کمبود برق، ارائه می دهد. این ویژگی به ویژه برای موارد استفاده مختلف، مانند پایگاه های داده ای که مجموعه داده های بزرگ را ذخیره می کنند، ارزشمند است.

پیاده‌سازی خدمات در شبکه آکاش نسبتا آسان است. خدمات در آکاش با یک پیکربندی YAML که به زبان توسعه استک (SDL) شناخته می شود، ایجاد شده است. با SDL، توسعه‌دهندگان می‌توانند نوع سرویس‌هایی را که می‌خواهند پیاده کنند، مقدار منابع مورد نیاز (مانند CPU، حافظه و فضای ذخیره‌سازی)، و حتی تعداد سرویس‌های درخواستی را تعیین می‌کنند.

سرویس‌های آکاش به طور پیش فرض موقتی هستند. در نتیجه، اگر سرویس از بین برود، تمام داده های آن از بین می رود. با این حال، برای حفظ برخی از داده ها، توسعه‌دهندگان می توانند حجم ذخیره سازی دائمی را روی کانتینر نصب کنند. با این حال، معرفی ذخیره‌سازی دائمی بر SDL‌هایی که از قبل وجود داشتند، تأثیری نمی‌گذارد.

اجاره آی پی IP

این ویژگی در شبکه آکاش به ظرفیت کاری اجازه می دهد تا یک آدرس IP عمومی رزرو شده و ثابت را به دست آورد. آکاش این شرایط را برای مشتریان ارائه می دهد تا برای خدمات دریافتی خود، آدرس های IP قابل مسیریابی عمومی را درخواست کنند، و همچنین می توان اجاره نامه را به عنوان بخشی از استقرار سفارش داد. اما اگر قرارداد اجاره بسته شود، آدرس IP حفظ نخواهد شد و رزرو آدرس IP از بین خواهد رفت.

ویژگی های اصلی شبکه آکاش

مشتریان از شبکه آکاش به دلیل مزایای هزینه، قابلیت استفاده و انعطاف پذیری آن برای ارتباطات میان ارائه‌دهندگان ابری و افزایش مزایای عملکردی پیاده‌سازی خدمات جهانی استفاده می کنند. از سوی دیگر، ارائه دهندگان از شبکه آکاش استفاده می کنند زیرا به آنها اجازه می دهد از ظرفیت ابری اختصاصی یا موقتاً استفاده نشده درآمد کسب کنند. برای برآوردن این نیازها، شبکه آکاش چندین ویژگی و محصولات را ارائه می دهد، از جمله:

آکاش سوپرمینی

آکاش سوپرمینی یک ابر رایانه کوچک مجهز به قدرت کافی برای پشتیبانی از بارهای سنگین است. سوپرمینی کاربرانی را که به دنبال سخت افزار محاسباتی با کارایی بالا هستند، هدف قرار داده است و هدف اصلی آن تسهیل فروش و اجاره منابع محاسباتی در شبکه آکاش است. تاکنون فقط بیش از 300 دستگاه از سوپرمینی توزیع شده است و شبکه آکاش هنوز در حال ارزیابی اقتصادی بودن محصول است.

حساب های امانی

قبل از اینکه پیاده‌سازی خدمات به مرحله ارسال برسد، مشتریت باید ابتدا برای درخواست‌های خود سپرده ارسال کنند. شبکه آکاش از مکانیزم “سپرده و برداشت” در بلاک چین استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که مشتریان مبلغ اجاره را به ارائه دهندگان پرداخت می کنند. پس از ایجاد اجاره نامه، یک ارائه دهنده پرداخت های غیرفعال را از مبلغ سپرده مشتری دریافت می کند.

علاوه بر این، ارائه‌دهندگان می‌توانند هر زمان که بخواهند مبلغ سهم خود را برداشت کنند. مشتریان همچنین می توانند سپرده های خود را برای اطمینان از اجرای برنامه ها افزایش دهند. اگر وجوه تمام شود، ارائه دهندگان مختارند که اجاره نامه را ببندند. در مقابل، اگر ارائه دهندگان از ادامه قرارداد اجاره دست بردارند، هر گونه وجوه مصرف نشده به طور خودکار به مشتری بازگردانده می شود. حساب‌های امانی با امنیت رمزنگاری و هوشمند مبتنی بر قرارداد تضمین می‌کنند که هر دو طرف، معامله منصفانه‌ای را دریافت می‌کنند.

مورد دیگر استفاده از حساب‌های امانی، پرداخت‌های زمان‌بندی شده به ارائه‌دهنده، برای خدمات اجاره است. ارزش اجاره در واحد بلوک اندازه‌گیری می‌شود و به ازای هر بلوک اضافه شده به زنجیره بلوک، مبلغ بیشتری به ارائه‌دهنده پرداخت می‌شود. اجرای یک سرویس پرداخت خرد به صورت بلوک به بلوک بر تجربه کاربر و امنیت پلتفرم تأثیر منفی می گذارد. به این ترتیب، حساب‌های امانی فواصل پرداخت منظم را که دوره طولانی‌تری را پوشش می‌دهند، امکان‌پذیر می‌سازد.

مارکت پلیس شبکه آکاش

مارکت پلیس (بازار آنلاین) آکاش یک بازار غیرمتمرکز است که بر روی بلاک‌چین آکاش فعالیت می کند. بلاک چین آکاش تمام داده های تراکنش های زنجیره ای را از بازار آکاش، از جمله درخواست ها، پیشنهادات، اجاره نامه ها و تسویه حساب ها ثبت می کند.

همانطور که قبلا گفته شد، بازار آکاش دارای دو شرکت کننده اصلی است: مشتریان و ارائه دهندگان. مشتریان برنامه های کانتینری را پیاده می‌کنند؛ در حالی که ارائه دهندگان میزبان برنامه ها هستند. 

این مارکت پلیس همچنین از “قرارداد” استفاده می کند. قراردادها شرح کامل منابعی را که مشتری برای میزبانی برنامه خود در شبکه درخواست می کند، ارائه می دهد. قرارداد در درون خود شامل گروه هایی هستند که برای طبقه بندی انواع منابعی که می توانند با هم از یک ارائه دهنده مجزا اجاره شوند.

قراردادها به بلاک چین آکاش ارسال می‌شوند و درخواست‌ها را به‌طور تغییرناپذیر روی زنجیره ذخیره می‌کنند. پس از ارسال قرارداد، تقریباً بصورت فوری سفارشات  در بازار آکاش ایجاد می‌کنند.

بازار از روش حراج معکوس برای ایجاد اجاره نامه بین مشارکت ها استفاده می کند. به طور خلاصه، مشتریان سفارشاتی را ایجاد می کنند که حاوی مشخصات خدمات درخواستی آنها است، و ارائه دهندگان برای آنها پیشنهاد می دهند. سپس مشتریان پیشنهادی را انتخاب می‌کنند که برای آنها مناسب‌تر است، و در عوض قرارداد اجاره ایجاد می‌کنند.

پس از ایجاد اجاره نامه، مشتریان باید یک اظهارنامه را به ارائه دهنده ارائه دهند که در آن حجم کاری خاص مشخص شده باشد. سپس ارائه‌دهنده بارهای کاری را مطابق با این اظهارنامه اجرا می‌کند و برنامه فعال می‌شود. اجاره‌ها می‌توانند توسط ارائه‌دهنده یا مشتری در هر زمانی بسته شوند.

توکن AKT چیست؟

AKT، توکن بومی شبکه آکاش است که چند کاربرد دارد. همچنین به عنوان ارز اصلی این اکوسیستم عمل می‌کند و برای هزینه های کارمزد و استفاده می‌شود. همچنین به صورت پیش فرض به عنوان وسیله مبلغ پرداختی مبادله در معاملات بین ارائه دهندگان و مشتریان کاربرد دارد. این سه کاربرد اصلی، به عملکرد روان و رشد اکوسیستم شبکه کمک می کند که شامل:

امنیت

کاربرانی که توکن‌های AKT را به استیک می‌کنند، نه تنها به ایمن کردن شبکه کمک می‌کنند، بلکه به عنوان پاداش برای مشارکت خود درآمد غیرفعالی نیز کسب می‌کنند و در نتیجه امنیت کلی شبکه را تقویت می‌کنند. اپراتورهای اعتبارسنج فقط می‌توانند تراکنش‌ها را در شبکه اصلی آکاش اعتبارسنجی کنند و در صورتی که استیک کلی داشته باشند که آنها را در بین 100 هولدر برترAKT قرار دهد، پاداش‌های نقدی دریافت می‌کنند. این استیک کلی شامل تعدد توکنی است که اعتباردهنده خودش استیک می‌کند همراه با تعداد توکنی که به آنها اختصاص داده شده است، زیرا آکاش همچنین از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند.

پاداش

آکاش قصد دارد برای هر اجاره موفق، «هزینه دریافت» را دریافت کند و سپس هزینه را به استخر درآمدزایی بفرستد تا بین هولدرهای توکن‌اش توزیع شود. این کارمزد به طور آزمایشی 10 درصد برای تراکنش های AKT و 20 درصد برای زمانی که از سایر ارزهای رمزنگاری استفاده می شود تعیین شده است. این شبکه همچنین قصد دارد به هولدرهای AKT که توکنهای خود را برای مدت مشخصی قفل می‌کنند، پاداش دهد. هولدرهایی که توکن خود را برای مدت زمان طولانی تری شرط بندی می کنند واجد دریافت پاداش های بزرگتر خواهند بود.

حکومت

فقط دارندگان AKT می توانند در تصمیم‌گیری‌های مربوط به اداره این شبکه شرکت کنند. این افرادهمچنین قدرت رای دادن به پیشنهادات بهبود شبکه و مدیریت پارامترهای حیاتی مانند نرخ تورم و نرخ های دریافتی را دارند. این مدل حکومتی به اعضای جامعه اجازه می دهد تا فعالانه در شکل دادن به آینده شبکه مشارکت کنند.

بررسی داده‌های توکن AKT

توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده، مربوط به زمان نوشته شدن مقاله در جوئن 2024 می‌باشد:

مارکت کپ فعلی منتل حدود 748 میلیون دلار می‌باشد.

عرضه در حال گردش آن 241,224,525 توکن بوده و عرضه کلی آن 388,539,008 توکن می‌باشد.

 طبق داده های پایگاه کوین مارکت کپ، این توکن رتبه 94 ام بازار را به خود اختصاص داده‌است.

بالا‌ترین قیمت این توکن : حدودا 8.08 دلار 

پایین‌ترین قیمت این توکن : حدودا 0.1672 دلار 

نحوه توزیع توکن‌های AKT

60%: استیکینگ و حکمرانی 

20%: تیم

 10%: توسعه اکوسیستم

 8%: حامیان و مشارکت کنندگان اولیه

بهترین کیف پول‌های آکاش

برای ذخیره، ارسال و دریافت توکن AKT می‌توانید از موارد زیر که محبوب ترین کیف‌ پول‌های آکاش هستند، استفاده نمایید:

کپلر والت (Keplr Wallet) – کیف پول تحت وب و موبایل.

لیپ والت (Leap Wallet) – کیف پول تحت وب و موبایل.

چگونه آکاش بخریم؟

خرید و فروش AKT به عنوان رمزارزی محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش آکاش هستند. 

از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش آکاش یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. 

صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم AKT خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش AKT را انجام دهید.

چگونه می‌توانم AKT را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال AKT به ولتتان به نرخ همان لحظه AKT را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت AKT به چه صورت است؟

تراکنش های AKT در بستری سریع  و ارزان هستند و با چند سنت در کمتر از 1 دقیقه انجام می شوند.

حداقل و حداکثر خرید AKT در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش AKT در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید AKT ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید AKT در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن