با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

بیت کوین اس وی BSV

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 44.42
تومان 2,709,010
3.17%
91
$ 875,856,667
$ 28,957,542

بیت کوین اس وی یا Bitcoin Satoshi Vision چیست؟

بیت کوین در حال حاضر پس از چندین سال از حضورش در مارکت کریپتو کارنسی ها کماکان به عنوان ارزشمند ترین و مهم ترین کوین شناخته می شود و عمده محبوبیت بیت کوین بدلیل سپرده شدن تمام فرایند های آن به دست کاربران و مردم و غیر متمرکز بودن آن حاصل شده است، بیت کوین جزو بلاکچین های نسل اول به حساب می رود که در این نسل از بلاکچین ها مواردی مانند هارد فورک یا ایجاد انشعاب به چشم می خورد که همین مورد منجر به پیدایش فورک هایی متعدد از بیت کوین مانند بیت کوین کش، لایت کوین و رمز ارز مورد بررسی این مقاله یعنی بیت کوین ساتوشی ویژن شده است، لازم به ذکر است بنا به مشکلات بوجود آمده بواسطه هارد فورک ها معماری بلاکچین های نسل سون و جدید تر به صورتی انجام می شود تا از بروز این موارد ایجاد انشعاب جدید جلوگیری به عمل آید، در این مقاله به صورت دقیق هر آنچه از بیت کوین اس وی که یک هارد فورک از بیت کوین کش است را بررسی نموده ایم که دید بهتری نسبت به این کوین داشته باشید و اطلاعات لازم را قبل از سرمایه گذاری بر روی آن دریافت نمایید.

هارد فورک چیست؟

بلاکچین ها پلتفرم های همتا به همتای غیر متمرکزی هستند که بوسیله گروه سازمان یا عده ای خاص کنترل و مدیریت نمی شوند بلکه تمامی افراد می توانند با ایجاد فول نود با در اختیار گذاشتن زیر ساخت سخت افزاری و اجرای نرم افزار مخصوص آن بلاکچین به جمع اعتبار سنج ها و اجرا کننده گان اصلی بلاکچین بپیوندند، حال که با نحوه کار بلاکچین ها و تاثیر مستقیم کاربران در فرایند های اجرای این پلتفرم ها آگاه شدیم می توانیم حدس بزنیم که اگر بخواهیم تغییری در نرم افزار بلاکچین مورد نظرمان ایجاد کنیم نیاز داریم تا تمامی نود ها را شناسایی کرده و آنها را متقاعد به تغییر نرم افزار مورد استفاده به نسخه ای دیگر کنیم. با توجه به این که تعداد این نود ها بر روی بلاکچینی مانند بیت کوین بسیار زیاد است و همچنین اطلاعاتی از نود ها به منظور پیوستن به شبکه در دست رس نیست و مسیر ارتباطی مستقیمی نیز وجود ندارد کاری بسیار دشوار به حساب می آید، و معمولا تغییراتی که برای بروز رسانی بلاکچین هایی مثل بیت کوین ارائه می شود از طرف توسعه دهنده گان جامعه بیت کوین که به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند مطرح شده و حال باید تمامی نود ها با پیشنهادات ارائه شده موافقت یا مخالفت خود را اعلام دارند.

این تغییرات و بروز رسانی های نرم افزاری در صورتی که بدون هیچ گونه مخالفتی تایید شود و تمامی نود ها در مورد مقرر نسبت به تغییر نسخه نرم افزار خود اقدام نمایند، بلاکچین بدون تجربه هرگونه فورک و انشعابی به نسخه جدید بروز رسانی می شود و اما در صورت مخالفت عده ای از نود ها چه می شود؟ در این صورت بلاکچین به دو بلاکچین مجزا تبدیل می شود، عده ای از نود ها که نرم افزار خود را بروز کرده اند بر روی شبکه جدید بروز شده قرار می گیرند و نود هایی که با تغییر مخالفت داشته اند در بلاکچین سابق و قوانین حاکم بر آن ساکن می مانند.

هارد فورک بیت کوین کش کلید پیدایش بیت کوین اس وی

از آنجایی که بیت کوین اس وی از هارد فورک بیت کوین کش حاصل شده و خود بیت کوین کش نیز حاصل هارد فورک بیت کوین است ابتدا باید علت وقوع هارد فورک بیت کوین کش را دنبال کنیم.

در پی افزایش حجم تراکنش های بیت کوین و کاهش سرعت این شبکه و محدودیت های تایید حداکثر 5 تراکنش در ثانیه در بلاکچین بیت کوین، بخشی از توسعه دهنده گان پیشنهاد افزایش حجم بلاک های بیت کوین را از 1 مگابایت به 32 مگابایت ارائه کردند، از انجایی که تمامی تراکنش ها به ثبت در بلاک جدید نیازمند هستند و فضای 1 مگابایتی بیت کوین که هر 10 دقیقه ایجاد می شود حداکثر توان گنجاندن 3000 تراکنش را دارد به طور میانگین مجموع تراکنش های هر ثانیه را در حدود 5 تا 7 عدد نگاه می داشت که با اعمال این آپدیت این فضا و سرعت تراکنش ها تا 32 برابر و در حدود 150 تراکنش در ثانیه افزایش می یافت. اما عده ای که به مشکلات متساعد شده از افزایش حجم بلاک اگاه بودند و از افزایش حجم دفتر کل توزیع شده بیت کوین و به طبع آن دشواری نگهداریش و کاهش نود ها نگران بودند با این اپگرید مخالفت کرده و بیت کوین را در شرایط سابق نگه داشتند و عده ای از نود ها که بروز رسانی را پذیرفته بودند زنجیره ای جدید ایجاد نموده که آنرا بیت کوین کش نامیدند.

تولد بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی نیز مجددا مطابق با جنجال افزایش سایز بلاک ها ایجاد شد، اینبار در سال 2018 توسعه دنده گان بیت کوین کش ایده افزایش سایز بلاک ها از 32 مگابایت به 128 مگابایت را عنوان نموده که همانند سری قبل عده ای از نود های بیت کوین کش به آن مسیر قدم گذاشتند تا با هارد فورکی دیگر این بار شاهد تولد بلاکچینی دیگر در کنار بیت کوین کش با نام بیت کوین اس وی باشیم.

توسعه دهنده گان بیت کوین اس وی

بزرگترین پشتیبان و توسعه دهنده اصلی نود بیت کوین اس وی کمپانی ان چین nChain به رهبری کریگ رایت Craig Wright می باشد کریگ رایت یکی از افرادی است که ادعا می کند ساتوشی ناکوموتو است البته مدارک و شواهد کافی را برای اثبات این ادعا در دست ندارد علاوه بر او کلوین ایر Calvin Ayre نیز جزو بزرگترین حامیان بیت کوین اس وی به شمار می روند و این دو شخص تاثیر عمده ای بر توسعه این بلاکچین و گسترده نمودن خدمات زیر ساخت و استفاده بهتر از بیت کوین اس وی داشته اند.

چشم انداز و هدف بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی مدعی است که آنچه این پروژه در مسیرش قدم برداشته همان هدف اصلی است که ساتوشی ناکوموتو در سر می پروراند و از این رو نام این پروژه بیت کوین ساتوشی ویژن نام گرفته، لازم به ذکر است توسعه دهنده بیت کوین خود را با نام مستعار ساتوشی ناکوموتو معرفی کرده که هویت این شخص یا تیم تا کنون فاش نشده و جزو رموز دنیای کریپتو کارنسی باقی مانده است. بیت کوین اس وی با افزایش مقیاس پذیری به وسیله افزایش سایز بلاک ها امکان پردازش هزاران تراکنش را با کارمزدی بسیار کمتر از بیت کوین محقق می سازد و استفاده از بیت کوین اس وی به عنوان ابزاری برای پرداخت در مقیاس جهانی را در کنار تمرکز زدائی و تراکنش های همتا به همتا هدف اصلی پیدایش بیت کوین توسط ساتوشی ناکوموتو عنوان نموده و این شبکه را تحقق این هدف معرفی می کند.

بررسی فنی مقیاس پذیری بیت کوین اس وی

بر خلاف محدودیت سایز بلاک در بیت کوین که به 1 مگابایت محدود شده در بیت کوین اس وی سایز مشخصی برای هر بلاک ایجاد شده در بلاکچین در نظر گرفته نشده و شبکه متناسب با حجم تراکنش های ارسالی می تواند اقدام به ایجاد سایز بلاک های بزرگ تر تا 2 و حتی 4 گیگابایت کند، لازم به ذکر است  در سال 2021 بزرگترین بلاک ایجاد شده در تمامی بلاک چین ها توسط بیت کوین اس وی با حجمی بیش از 1 گیگابایت ایجاد شد، توسعه دهنده گان بیت کوین اس وی مدعی هستند در حال حاضر این بلاکچین توانایی پردازش تا 100 هزار تراکنش در هر ثانیه را داراست که آنرا سریع تر از تمامی سیستم های پرداخت مانند پی پال یا ویزا می کند و این اطمینان را به توسعه دهنده گان و کاربران این پروژه می دهند که مشکلات کارمزد های چند 10 دلاری که گریبان گیر اتریوم و بیت کوین شده در بیت کوین اس وی هرگز بروز نخواهد کرد و آنچه در این سالها مشاهده شده کارمزد های این بلاکچین در بیشترین حالت خود در محدود 4 الی 5 سنت قرار گرفته است.

مکانیزم اجماع و نحوه امنیت شبکه بیت کوین اس وی به چه صورت است؟

موارد مربوط به اجماع و امنیت شبکه دقیقا همانند جد این رمز ارز یعنی بیت کوین به آن به ارث رسیده است، بیت کوین اس وی نیز همانند بیت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار یا proof of work جهت فرایند ایجاد بلاک جدید و تایید تراکنش های موجود بهره می برد، طی این فرایند تمامی اشخاص با اختصاص کامپیوتر های قدرتمند خود به شبکه در جهت حل مسائل پیچیده ریاضی اقدام می کنند، نحوه طرح این مسئله و سختی رسیدن به جواب متناسب با قدرت پردازش اختصاص یافته و موجود در شبکه تعیین می گردد به نحوی که رسیدن به پاسخ این مسئله هر 10 دقیقه یکبار فقط صورت پذیرد، و در نهایت ماینری که موفق به پیدا نمودن این جواب که در اصل هش بلاک جدید است برای ساخت بلاک جدید کاندید شده و تراکنش های در صف را برای تایید درون آن قرار می دهد و در ازای این فعالیت به وی پاداش ساخت بلاک جدید به همراه کارمزد تراکنش های انجام شده اهدا می شود.

همانند شبکه بیت کوین امنیت بیت کوین اس وی نیز وابسته به ماینر هاست، و هر چه میزان ماینر ها و به طبع آن هش ریت اختصاص یافته به شبکه افزایش یابد امکان بروز هک و دستکاری اطلاعات کم و کمتر می شود، چرا که برای بروز هک یا خرج کردن دوباره موجودی در این بلاک چین ها با در دست داشتن بیش از نیمی از توان کل پردازش شبکه این کار میسر می گردد در بیت کوین با توجه به هش ریت بسیار بالا به دست اوردن 51 درصد از این توان پردازشی فرایندی دور از ذهن به نظر می رسد اما در بیت کوین اس وی با توجه به حجم بسیار پایین تر توان پردازشی کل ماینر ها دستیابی به این توان آنچنان هم غیر ممکن به نظر نمی رسد که این یکی از بزرگترین ضعف های بیت کوین اس وی قلمداد می شود. برای استخراج بیت کوین اس وی نیز می توان دقیقا از همان ماینر های بیت کوین که مبتنی بر الگوریتم تابع هش SHA-256 است نیز بهره برد.

نحوه عرضه بیت کوین اس وی و هالوینگ در آن

دقیقا مانند بیت کوین، بیت کوین اس وی نیز تنها به ازای ایجاد یک بلاک جدید تولید می شود و به ماینر ایجاد کننده ان اختصاص می یابد در حال حاضر بعد از ساخت هر بلاک جدید 6.25 بیت کوین اس وی جدید به عنوان پاداش عرضه می شود لازم به ذکر است در این شبکه طی رویدادی که به آن هالوینگ یا هاوینگ Halving گفته می شود طی هر 4 سال یکبار این پاداش عرضه نصف می شود، به عنوان مثال قبل از آخرین هاوینگ بیت کوین اس وی در سال 2020 پاداش ساخت هر بلاک 12.5 واحد بود و در هاوینگ بعدی این میزان به 3.125 واحد تقلیل می یابد. طبق پیش بینی ها فرایند نصف شدن پاداش استخراج فرایند ارائه پاداش ماینینگ تا سال 2140 ادامه خواهد یافت.

بیت کوین اس وی نیز دارای حداکثر میزان عرضه محدود به 21 میلیون واحد می باشد که در حال حاضر بیش از 19.26 میلیون واحد آن به عرضه درامده است.

بهترین کیف پول‌های بیت کوین اس وی

بیت کوین sv در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

 • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
 • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
 • کوینومی (coinomi) کیف پول مروگر موبایل.
 • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
 • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.

چگونه بیت کوین اس وی بخریم؟

خرید و فروش بیت کوین sv به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش بیت کوین اس وی هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش بیت کوین ساتوشی ویژن یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم بیت کوین sv خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش بیت کوین sv را انجام دهید.

چگونه می‌توانم بیت کوین sv را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال بیت کوین sv به ولتتان به نرخ همان لحظه بیت کوین sv را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت بیت کوین sv به چه صورت است؟

تراکنش های بیت کوین اس وی در حدود 0.5 دلار است و در زمان کمتر از 1 ساعت انجام می گیرد.

حداقل و حداکثر خرید بیت کوین اس وی در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش بیت کوین اس وی در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید بیت کوین ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید بیت کوین اس وی در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن