با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

هدرا هش گراف HBAR

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.115477
تومان 722
5.58%
31
$ 4,116,032,985
$ 109,991,999

هدرا هش گراف چیست؟

به‌طورکلی باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که شبکه هدرا هش گراف بر اساس مفهومی از نظریه گراف به نام گراف‌های بدون دور جهت‌دار یا DAG ایجاد شده و داده ساختارها و جریان‌هایی را طراحی می‌کند که هرگز به حالت قبلی خود باز نمی‌گردند. زمانی که این پروژه به‌عنوان پایه و اساس یک دفتر کل توزیع شده استفاده می‌شود نمودارهای چرخه‌ای تضمین می‌کنند که تراکنش‌ها پس از اضافه‌شدن به شبکه قابل‌تغییر نخواهند بود.

در پروژه رمز ارز هدرا هش گراف استفاده از گراف‌ها باعث می‌شود تا دانشمندان علوم کامپیوتر بتوانند یک الگوریتم اجماع ناهم‌زمان با تحمل خطای بالا را طراحی کنند. این الگوریتم جایگزینی بسیار مناسب برای مکانیزم‌های دست‌وپاگیر کنونی شبکه‌های بلاک‌چین به شمار می‌آید. سازندگان این پروژه در خصوص الگوریتم خود می‌گویند که این الگوریتم اجماع بسیار کارآمدتر، منصفانه‌تر و ایمن‌تر از روش‌های مرسومی است که برای تایید تراکنش‌ها در شبکه بلاک‌چین مورداستفاده قرار می‌گیرند.

نکته جالب دیگری که باید درباره شبکه رمز ارز HBAR بدانید این است که این شبکه به طور کامل از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند. قراردادهای هوشمند به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند برنامه‌هایی را ایجاد کنند که بسیاری از موسسات مانند بانک‌ها یا بورس اوراق بهادار را نیز به طور کامل پشتیبانی کنند. این قراردادهای هوشمند همچنین می‌توانند هزینه کمتر، سرعت بالاتر و امنیت بیشتر را نیز فراهم کنند.

بلاک‌چین در دنیای امروز به دلیل توانایی که در مدیریت تراکنش‌ها به‌صورت غیرمتمرکز و توزیع شده دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است. بیت‌کوین اولین کاربرد بلاک‌چین بود که برای انجام تراکنش‌ها نیازی به یک دفتر مرکزی نداشت. اگرچه امروزه بیت‌کوین بسیار شفاف عمل می‌کند؛ ولی نباید فراموش کرد که برای تکمیل‌کردن تراکنش‌ها معمولا نیازمند صرف زمان زیادی است. همین عامل نیز باعث می‌شود تا رمز ارز هدرا هش گراف به عنوان جایگزینی برای این شبکه معرفی شود.

این رمز ارز می‌تواند تاثیر بسیار شگرف و بزرگی روی دنیای رمز ارزها داشته باشد و از مزایای زیادی نیز برخوردار است. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره رمز ارز HBAR صحبت کرده و توضیحاتی را در خصوص این پلتفرم در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

آشنایی ابتدایی با رمز ارز هدرا هش گراف HBAR

پروژه رمز ارز هدرا هش گراف در واقع یک دفتر کل توزیع شده است که شکل جدیدی از اجماع را داراست. این پروژه یک زیرساخت سریع، منصفانه و امن را برای اجرای برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فراهم می‌کند. چنین پروژه‌ای می‌تواند پیامدهای قابل‌توجهی را برای دفتر کل‌های توزیع‌شده عمومی و خصوصی داشته باشد و دنیای ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را تحت تاثیر خود قرار دهد. از جمله مهم‌ترین مزایای چنین پروژه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توان عملیاتی سریع
 • توان حجم بالای محاسبات با پشتوانه برهان و استدلال‌های ریاضی
 • نیازمند محاسبات سنگینی برای تایید تراکنش‌ها نیست که این موضوع مزیت اساسی آن نسبت به سایر پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین است.

به‌طورکلی باید دقت داشت که این پروژه که بسیار سریع‌، ایمن و منصفانه است یک ساختار داده مبتنی بر دو تکنیک منحصر‌به‌فرد یعنی رای‌گیری مجازی و Gossip about Gossip (شایعه درباره شایعه) را مورداستفاده قرار می‌دهد.

سازندگان و توسعه‌دهندگان این پروژه

به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که شروع این پروژه با فعالیت دانشمند علوم کامپیوتر آمریکایی Leemon Baird روی این پروژه آغاز شد. او در واقع موفق شد که در سال 2014 الگوریتم اجماع توزیع شده مربوط به رمز ارز هدرا هش گراف اختراع کند که به‌عنوان قلب این پروژه شناخته می‌شود. در سال 2015 او شرکتی را با نام Swirlds تاسیس کرد که تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های این پروژه را چندبرابر کرد. او در ادامه مجوز این پروژه را به چندین نفر اعطا کرد تا در صنایع مختلف از آن استفاده کنند.

Baird در سال 2017 پس از تشکیل یک تیم مدیریتی و سرمایه‌گذاران کلیدی موفق شد که این رمز ارز را به‌عنوان یک پروژه منحصربه‌فرد شروع کند. در ماه مارس سال 2018 بود که این پروژه به‌صورت لایو اجرا شد. از جمله مدیرانی که روی این پروژه مدیریت دارند می‌توان به افراد و شرکت‌هایی مانند Deutsche Telekom، DLA Piper، FIS WorldPay، google و … اشاره کرد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید بسیاری از شرکت‌های بزرگ نیز روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد پروژه رمز ارز HBAR یک پروژه بسیار قوی و با پتانسیل سودآوری بسیار بالا خواهد بود.

امنیت شبکه هدرا

رمز ارز هدرا هش گراف الگوریتمی به نام اجماع بیزانسی ناهم‌زمان با تحمل خطای ایمن را ارائه می‌دهد. این الگوریتم کاملا از نظر ریاضی اثبات شده است و به همین علت نیز می‌تواند امنیت بهینه‌ای را برای شبکه به عمل بیاورد. منبع این الگوریتم یک پروژه علوم کامپیوتر به نام مسئله ژنرال‌های بیزانس است. در این راهکار الگوریتمی با وجود برخی از پیام‌های نادرستی که در شبکه وجود دارند می‌توان به یک راهکار قابل‌اعتماد رسید.

الگوریتم اجماع HBAR

اگر بخواهیم الگوریتم اجماع این رمز ارز را با الگوریتم اجماع بلاک‌چین مقایسه کنیم می‌توان گفت یک بلاک‌چین مانند درختی است که در حین رشد به طور مداوم هرس می‌شود که این هرس شدن به منظور جلوگیری از رشد خارج از کنترل شاخه‌های بلاک‌ها صورت می‌گیرد. در الگوریتم اجماع HBAR به جای هرس از رشد دوباره در بدنه شبکه استفاده می‌شود.

در این الگوریتم اجماع هر مجموعه‌ای از تراکنش‌ها در یک دفتر کل گنجانده می‌شوند و هیچ‌یک دور ریخته نمی‌شوند. به همین علت نیز این شبکه کارآمدتر از بلاک‌چین است. در واقع در این شبکه همه شاخه‌ها برای همیشه به حیات خود ادامه می‌دهند و در نهایت یک مجموعه واحد به‌هم تنیده را به وجود می‌آورند. شکل زیر می‌تواند این موضوع را به‌صورت بهتر نمایش دهد:

الگوریتم ABFT رمز ارز هدرا در واقع یک سیستم PoS است که در آن از پروتکل گاسیپ برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌شود. در این خصوص باید توجه داشت که این الگوریتم شبیه الگوریتم‌های PoS استفاده شده در بلاک‌چین‌های رایج مانند اتریوم نیست؛ ولی کارکرد آن تا حدی به این سیستم شباهت دارد. در این الگوریتم تنها کاربرانی که واجد شرایط هستند می‌توانند تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کنند. این واجد شرایط بودن نیز بر اساس دارایی‌های HBAR آنها مشخص می‌شود.

در حال حاضر چند واحد از این رمز ارز در گردش است؟

به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که مجموع عرضه رمز ارز HBAR به 50 میلیارد واحد محدود شده است که در حال حاضر رقمی معادل 32,519,286,395 از این رمز ارز در گردش است. ازآنجایی‌که ضرب رمزارزهای جدید در این شبکه نیازمند اجرای یک الگوریتم رمزنگاری دشوار نیست سازندگان هدرا در سال 2018 تمامی 50 میلیارد سکه را قبل از راه‌اندازی این شبکه ضرب کردند. در ادامه نیز شورای حاکم بر این پروژه یک برنامه ۱۵ساله را برای انتشار این سکه‌ها تعیین کرد.

مزایای شبکه هدرا

پروژه رمز ارز هدرا هش گراف می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت و مقیاس‌پذیری بالا: هدرا به دلیل مکانیزم اجماعی که دارد می‌تواند سرعت بسیار بالایی را در پردازش تراکنش‌ها به کاربران ارائه دهد.
 • امنیت: مدل اجماع این پروژه امنیت آن را نسبت به شبکه‌های بلاک‌چین چندبرابر کرده است.
 • پایداری: شورای حاکم بر این پروژه ثبات جامعه آن را تضمین کرده و از انشعاب این پروژه جلوگیری خواهد کرد.
 • صرفه‌جویی در انرژی: هش گراف 99 درصد انرژی کمتری از نسبت به بلاک‌چین مصرف می‌کند و در نتیجه یک شبکه سبز و پایدار به شمار می‌آید.
 • جامعه درحال‌رشد: جامعه این پروژه روزبه‌روز درحال‌رشد است و می‌توان انتظار پیشرفت‌های بهتری را نیز از آن داشت.
 • انطباق با مقررات: هدف از ایجاد شبکه رمز ارز HBAR ایجاد شبکه‌ای است که با سیاست‌های روز دنیا و جریان اصلی همخوانی و تطابق داشته باشد.
 • قراردادهای هوشمند: این شبکه از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند.

چالش‌ها و خطرات پیش روی این رمز ارز

 • متمرکز بودن: برخلاف بسیاری از رمزارزهایی که در حال حاضر در دنیا وجود دارند این رمز ارز به‌صورت متمرکز فعالیت می‌کند و این متمرکز بودن نگرانی‌هایی را برای افراد به وجود می‌آورد.
 • عدم‌قطعیت نظارتی: دقیقا مانند تمامی ارزهای دیجیتال رمز ارز هدرا هش گراف نیز با برخی عدم‌قطعیت نظارتی مواجه است.
 • اکوسیستم محدود: در مقایسه با ارزهای دیجیتال بالغ‌تر، هدرا هنوز دارای یک اکوسیستم توسعه‌دهنده کوچک و تعداد کمی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است که بر روی آن ساخته شده‌اند. این مسئله مانع از تاثیرات شبکه و پذیرش کلی آن می‌شود.
 • مسائل فنی: مانند هر فناوری جدیدی، رمز ارز هدرا هش گراف همچنان با خطرات مربوط به باگ‌های احتمالی، نقص‌های امنیتی یا سایر مشکلات فنی مواجه است.
 • وابستگی شدید به شورا: موفقیت این ارز دیجیتال و شبکه آن تا حد زیادی وابسته به شورایی است که بر این شبکه حاکم است و این موضوع نیز ممکن است چالش‌ها و نگرانی‌هایی را در زمینه‌های مختلف به وجود بیاورد.

چشم‌انداز و آینده پیش روی ارز دیجیتال هدرا هش گراف

چشم‌انداز بلندمدتی که برای رمز ارز هدرا هش گراف در نظر گرفته شده بسیار بلندپروازانه به نظر می‌رسد؛ ولی اگر توسعه‌دهنده این تیم بتوانند نقشه‌های خود را عملی کرده و تیم سرمایه‌گذاران را به پذیرش جریان اصلی این رمز ارز وادار کنند می‌توان انتظار داشت که آینده‌ای درخشان برای این رمز ارز به عمل بیاید. این رمز ارز پتانسیل رشد قیمتی بسیار زیاد و قابل‌توجهی را در درازمدت دارد. البته باید دقت داشت که این رمز ارز هنوز در مراحل اولیه توسعه و رشد اکوسیستم خود قرار دارد.

درصورتی‌که تیم توسعه‌دهندگان و مالکان این رمز ارز بتوانند موانع و چالش‌های پیش رو را به شکل بهتری برطرف کرده و از طرف دیگر تمرکززدایی خوبی را از شبکه این رمز ارز به عمل بیاورند می‌توانند به حداکثر پتانسیل خود برسند. در درازمدت پیش‌بینی می‌شود که رمز ارز HBAR بتواند سطوح قیمتی خود را تا حد زیادی جابه‌جا کند؛ ولی در کوتاه‌مدت نباید فراموش کرد که هنوز خطرات نزول پابرجا خواهد بود.

کیف پول‌های ارز دیجیتال HBAR

 • کیف پول اتمیک Atomic Wallet))
 • کیف پول گاردا  (Guarda Wallet)
 • کیف پول اکودوس (Exodus)
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو (Ledger Nano)

چگونه ارز دیجیتال HBAR بخریم؟

برای اینکه بتوانید به صورت ایمن رمزارز HBAR خریداری کنید باید از طریق صرافی‌ها اقدام نمایید. کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی‌های داخلی که امینت بالایی دارند خرید خود را انجام دهند. برای این کار ابتدا باید در یک صرافی ثبت نام کنید و احراز هویت نمایید و بعد از آن با شارژ حساب خود با ریال و ارزهای دیجیتال دیگر می‌توانید ارز دیجیتال HBAR را خریداری نمایید. صرافی بیتکسینو یکی از صرافی‌های معتبر ایرانی است که می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با پایین‌ترین کارمزد کوین هدرا هش گراف را خریداری نمایید.

سوالات متداول

در این بخش به برخی از رایج‌ترین سوالات در خصوص رمز ارز هدرا هش گراف پاسخ خواهیم داد.

چه عواملی باعث موفقیت رمز ارز هدرا هش گراف می‌شوند؟

از جمله فاکتورها و عوامل مهمی که باعث موفقیت رمز ارز هدرا هش گراف می‌شوند می‌توان به مواردی نظیر سرعت بالا، امنیت بسیار خوب، تیم توسعه‌دهنده قوی و… اشاره کرد.

چه چالش‌هایی پیش روی این رمز ارز قرار دارد؟

از جمله چالش‌های مهمی که پیش روی این رمز ارز قرار دارند می‌توان به متمرکز بودن آن، وابستگی شدید به شورا و مواردی ازاین‌قبیل اشاره کرد.

سخن پایانی

رمز ارز هدرا هش گراف یکی از پروژه‌های بسیار موفق در حوزه رمزارزها به شمار می‌آید. این پروژه موفق شده که بسیاری از مشکلات شبکه‌های بلاک‌چین را برطرف کرده و سرعت و امنیت بیشتری را به همراه بیاورد. از طرف دیگر در این پروژه از الگوریتم‌های اجماع مبتنی بر گراف استفاده شده که عملکرد بهتری را برای تایید تراکنش‌ها به وجود آورده است. درصورتی‌که علاقه‌مند هستید اطلاعات بیشتری درباره رمز ارز HBAR به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سایت ما نیز استفاده کنید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم HBAR خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش HBAR را انجام دهید.

چگونه می‌توانم HBAR را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال HBAR به ولتتان به نرخ همان لحظه HBAR را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت HBAR به چه صورت است؟

تراکنش های HBAR بسیار سریع و ارزان هستند و با کمتر از 1 سنت طی چند ثانیه انتقال می یابند.

حداقل و حداکثر خرید HBAR در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش HBAR در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید HBAR ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید HBAR در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.