با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

جاست JST

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.03007

تومان 1,834

1.02%

204

$ 297,436,019

$ 37,399,975

بررسی رمز ارز جاست JST

در دهه اخیر، با ظهور ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین، تحولات چشمگیری در دنیای بازار های مالی و اقتصاد جهانی به وجود آمده است. یکی از پروژه‌های جذاب در این حوزه، ارز دیجیتال جاست (JUST) می‌باشد. جاست به عنوان یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین ترون، با هدف ایجاد فضایی برای امور مالی غیر متمرکز، جلب توجه بسیاری از متخصصان و سرمایه‌گذاران در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

پروتکل جاست با استفاده از تکنولوژی بلاکچین ترون، امکانات منحصر به فردی را برای کاربران خود فراهم کرده است. این ارز دیجیتال با دو توکن اصلی به نام‌های USDJ و JST شناخته می‌شود. توکن USDJ، به عنوان یک استیبل‌کوین با پشتوانه دلار آمریکا عمل می‌کند، در حالی که توکن JST به عنوان توکن حاکمیتی و واحد پرداخت در شبکه جاست شناخته می‌شود.

در این مقاله، به بررسی چگونگی عملکرد و اهداف اصلی پروتکل جاست خواهیم پرداخت؛پس تا پایان این محتوا همراه ما باشید.

پروتکل جاست چیست ؟

پروتکل جاست، یک پلتفرم بر پایه بلاکچین ترون است که به منظور ایجاد فضای غیرمتمرکز برای امور مالی در دنیای دیجیتال ایجاد شده است. این پلتفرم به عنوان یک محیط برای امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) شناخته می‌شود و با افزودن پروژه‌های جدید به این اکوسیستم به سرعت در حال گسترش است،.

یکی از اهداف اصلی پروتکل جاست، ایجاد فضایی برای مکانیسم وام‌دهی در بازار است. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارزهای دیجیتال خود وام بگیرند. اطلاعات بیشتر درباره وام‌دهی ارزهای دیجیتال را می‌توانید وب سایت رسمی پروتکل جاست مشاهده کنید.

پلتفرم جاست دارای دو نوع توکن است. نوع اول، استیبل‌کوین USDJ با پشتوانه دلار آمریکا و نسبت 1 به 1 است. این استیبل‌کوین از طریق پرداخت ارز دیجیتال TRX از طریق پرتال CDP در شبکه جاست، ساخته می‌شود.

توکن دوم ارز جاست (JST) نام دارد. از این ارز دیجیتال برای پرداخت سود، حفظ پلتفرم، شرکت در رای‌گیری حاکمیتی و سایر فعالیت‌های درون شبکه جاست استفاده می‌شود.

کاربران با استفاده از ارز دیجیتال TRX می‌توانند استیبل‌کوین جاست را ایجاد کنند. این پروژه کاملاً به مدیریت کاربران و تعداد ارزهای TRX آن‌ها بستگی دارد. تمامی کاربران با استفاده از توکن‌های خود، در تصمیم‌گیری‌های مهم درباره تغییرات شبکه نقش دارند و به همین دلیل این شبکه به‌طور کامل غیرمتمرکز عمل می‌کند.

تاریخچه و معرفی بنیان‌گذاران پلتفرم JUST

پلتفرم JUST از آغاز ماه آگوست سال ۲۰۲۰ فعالیت خود را آغاز کرد و پس از یک عرضه اولیه توکن (IEO) در پلتفرم Poloniex LaunchBase، به ارائه خدمات خود در دنیای امور مالی غیرمتمرکز ادامه داد. توکن حاکمیتی این پروژه ارز دیجیتال جاست (JST) نام دارد و از ماه مه سال ۲۰۲۲ تاکنون در حال گردش و معامله است.

تیم توسعه پروژه JUST تحت مدیریت بنیاد JUST فعالیت می‌کند. اعضای این تیم افراد متخصص و ماهری هستند که از تجربیات قوی در زمینه‌های مختلف برخوردارند. این تیم شامل Terance F که دارای تخصص در حوزه بلاکچین و سوابق کاری در Barclays و IBM است، Elvis Zhang که یک توسعه‌دهنده ارشد با تجربه در زمینه بلاکچین است، C Wu که در حوزه کیف پول و صرافی متخصص است، و GL Kong که به عنوان مهندس بلاکچین در حال توسعه و پیشرفت پلتفرم JUST فعالیت می‌کند.

نکته مهم این است که تیم توسعه پروژه JUST به نظر می‌رسد با تیم توسعه ترون (TRON) هماهنگی دارد. این پروژه توسط جاستین سان، مدیرعامل و بنیان‌گذار ترون معرفی شده است و از حمایت فنی و مالی از سوی ترون نیز بهره‌مند است.

هدف اصلی پلتفرم JUST | امور مالی غیرمتمرکز و مقابله با کلاهبرداری

در سایت رسمی پروژه JUST آمده است که اعضای ناشناس تیم این پلتفرم، به دلیل از دست دادن دارایی‌های خود در یک پروژه اسکم، تصمیم به تأسیس پلتفرم JUST گرفته‌اند. این تیم از افرادی تشکیل شده که به عنوان قربانیان کلاهبرداری‌ها و تقلب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند. در حال حاضر، اصلی‌ترین شعار تیم JUST این است که هیچ‌کس مسئول دارایی‌های شما نیست و هر فرد باید خودش در محافظت از دارایی‌های خود مسئول باشد. به این دلیل، پروژه JUST با هدف دستیابی به امور مالی غیرمتمرکز، تمام عوامل شخص ثالث را از پلتفرم خود حذف کرده و حتی از اعضای تیم نیز صرف نظر نکرده است.

پلتفرم JUST ادعا می‌کند که جامعه‌محور است و هیچ قدرت انسانی نمی‌تواند بر آن اثر بگذارد.

ارزدیجیتال جاست (JST) | رمزارز پیشرو در امور مالی غیرمتمرکز

JST، رمزارز بومی پلتفرم JUST، با هدف ارائه خدمات پرداخت قرض‌ها و ایجاد توکن‌ها با استاندارد ۲۰-TRC توسعه یافته است. این توکن برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ در پلتفرم Poloniex عرضه شده است.

این اکوسیستم به لطف سیستم دوتوکنی خود و ارتباط با سایر پلتفرم‌ها، نقش اساسی در دنیای مالی غیرمتمرکز ایفا کرده است. ارز دیجیتال جاست، به عنوان یک رمزارز مبتنی بر پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز، با بیش از ۱۷۰۰ درصد بازگشت سرمایه از زمان راه‌اندازی، به عنوان یک ستاره در حال ظهور در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

میزان عرضه توکن های جاست JST

کل تعداد توکن JST حدود ۹.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰ توکن است و به شکل زیر توزیع شده است:

– ۳۰ درصد به اکوسیستم

– ۱۹ درصد به تیم توسعه‌دهنده و بنیان‌گذاران

– ۲۵ درصد به همکاری‌های استراتژیک

– ۱۰ درصد از طریق ایردراپ میان هولدرهای ترون

– ۱۱ درصد در عرضه اولیه

اطلاعات جامع  ارز JST:

– تعداد کل توکن‌ها: ۹,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰

– تعداد توکن‌های در گردش: ۹,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰

کاربردهای شبکه جاست

شبکه جاست با ارائه مزایای فراوان، به عنوان یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز، در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. میان مهمترین کاربردهای این شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم نیاز به مجوز:

   – شبکه جاست برای انجام تراکنش‌ها و پرداخت‌ها هیچگونه نیازی به صدور مجوز از طرف شخص ثالث ندارد. تمامی تراکنش‌ها به وسیله قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند که این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون واسطه و بدون نیاز به مجوزهای میانی، معاملات خود را انجام دهند.

 1. استاندارد و دارای قابلیت همکاری:

   – شبکه جاست دارای فاکتورهای امور مالی غیرمتمرکز و پروتکل‌های استاندارد مالی است. این ویژگی امکان همکاری بین انواع مختلف ارزها و اکوسیستم‌های مالی را فراهم می‌کند.

 1. امنیت:

   – با تمامی تراکنش‌ها که تحت قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند، کاربران اطمینان حاصل می‌کنند که تراکنش‌های خود را می‌توانند به دقت ردیابی کرده و از امنیت بالای شبکه بهره‌مند شوند.

 1. غیر متمرکز:

   – دارندگان ارز جاست مشارکت فعال در تصمیمات حاکمیتی و فرصت‌های استیک کردن دارند. این ویژگی شبکه را به یک محیط غیرمتمرکز تبدیل کرده و افراد را در تصمیم‌گیری‌های مهم در اکوسیستم دیفای مشارکتی کرده است.

معایب استفاده از شبکه ارز جاست

استفاده از شبکه ارز جاست با وجود مزایا، با برخی معایب نیز همراه است که به نکات زیر توجه می‌شود:

 1. ضعف نسبت به رقبا:

   در فضای دیفای و پروژه های مبتنی بر وام دهی غیر متمرکز رقبای بسیار قدرتمندی مانند AAVE یا کامپاند نیز حضور دارند که اقبال عمومی گسترده تری از آنها بوجود آمده و در این بین پلتفرم جاست نیازمند توسعه های متعددی برای رسیدن به این رقبای قدرتمند است.

 1. استیکینگ:

   – بسیاری از افراد انتقاد دارند که پلتفرم جاست، برخلاف بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال دیگر، امکان کسب توکن‌های جدید توسط استیک ارز جاست را فراهم نمی‌کند. در حال حاضر، تنها دارندگان ترون قادر به کسب ارز USD هستند و این ویژگی به سایر افراد امکان استفاده از این مکانیسم را نمی‌دهد.

 1. موارد استفاده توکن‌ها:

   – وجود یک سیستم دوگانه توکن در پلتفرم جاست، باعث ایجاد گیجی در بین کاربران جدید می‌شود. این معضل ممکن است باعث شود که افراد به دشواری متوجه شوند چگونه و به چه صورت از هر یک از ارزهای دیجیتال در این شبکه استفاده کنند.

محصولات پروتکل جاست

 1. جاست لند (JustLend):

   – جاست لند، به کاربران این امکان را می‌دهد که با قرار دادن سرمایه خود به عنوان وثیقه، در استخرهای نقدینگی شرکت کنند. این محصول به کاربران اجازه می‌دهد که از نرخ بهره و سیستم قرض دادن دارایی بر اساس وثیقه‌های ارائه شده، بهره‌مند شوند.

 1. جاست بی تی سی (JustBTC):

   – ارز JustBTC به عنوان یک توکن با پشتوانه بیت کوین و با نسبت 1 به 1 عرضه می‌شود. این محصول در واقعیت به عنوان یک نماینده مشابه برخی از توکن‌های دیگر ارز دیجیتال عمل می‌کند. جاستین سان، خالق این پروژه، به خاطر تقلید از ایده‌های دیگران مورد انتقاد قرار گرفته است.

 1. جاست سواپ (JustSwap):

   – جاست سواپ یک سیستم مالی غیرمتمرکز است که از استیبل کوین USDJ برای امکان معامله استفاده می‌کند. این پلتفرم به افراد در سراسر جهان امکان معامله و تبادل ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. جاست سواپ به دلیل امنیت و غیرمتمرکز بودن صرافی خود شناخته می‌شود و تمامی تراکنش‌ها بر اساس استاندارد TRC20 انجام می‌شود. این صرافی از یک کیف پول غیرمتمرکز برای اجرای تراکنش‌ها استفاده می‌کند و نیازی به ساخت حساب و تایید هویت ندارد.

آینده ارز جاست:

بررسی آینده و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال جاست، در سرمایه‌گذاری یکی از مسائل حیاتی محسوب می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال با نوسانات قیمتی بالا شناخته شده و این امر باعث تحلیل دشوار آینده و قیمت این رمزارز می‌شود.

ارز دیجیتال جاست به دلیل ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد خود توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را جلب کرده است. این ارز دارای سرعت و کارآیی بالاست و انجام معاملات در آن با کارمزد مناسب واقع می‌شود.

به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری، ارز دیجیتال جاست توانسته است با جذب توجه افراد از خود بیانیه بدهد. از جمله مزایای آن می‌توان به سرعت و کارایی آن اشاره کرد. همچنین، کارمزد پایین برای انجام معاملات در این پلتفرم جاست یکی از ویژگی‌های جذاب آن است.

مهم است به یاد داشت که پیش‌بینی قیمت و آینده ارز دیجیتال جاست نیاز به مد نظر گرفتن از فاکتورها و عوامل زیادی دارد. تیم توسعه این ارز، شامل اعضای مجرب تیم توسعه ترون است و این نقطه قوت می‌تواند به عنوان نشانه‌ای برای روندهای صعودی در آینده ارز جاست محسوب شود.

بهترین کیف پول رمزارز JUST:

پس از خرید ارز دیجیتال JUST، اهمیت استفاده از یک کیف پول معتبر برای نگه‌داری این دارایی پدید می‌آید. یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای ذخیره ارز دیجیتال JUST، کیف پول ترون لینک است که توسط شبکه به شما ارائه می‌شود. اگر دارایی‌های دیجیتال شما بسیار است، بهتر است از والت‌های سخت‌افزاری مانند کیف پول لجر برای افزایش امنیت استفاده کنید.

در زمینه والت‌های معتبر، کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، ترزور تی (Trezor T) و کیف پول نرم‌افزاری اتمیک والت (Atomicwallet) به عنوان گزینه‌های مناسب برای نگه‌داری ارز دیجیتال JUST مطرح می‌شوند. این والت‌ها به شما امکان می‌دهند با امنیت بالا دارایی های خود را نگه داری کنید. همچنین کیف پول نرم افزاری ترون لینک قابلیت ذخیره انواع توکن های شبکه ترون را فراهم کرده که از آن نیز می توانید به عنوان گزینه ای مطلوب برای ذخیره و ارسال توکن جاست استفاده نمایید.

خرید و فروش جاست JST

خرید و فروش JST به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش جاست JST هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش جاست یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه‌گیری

از بررسی جامع ارز دیجیتال جاست، نتیجه می‌گیریم که این پروژه با فراهم کردن یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز و متنوع، توانسته است توجه سرمایه‌گذاران و کاربران دیجیتال را به خود جلب کند. با ارائه محصولاتی چون JustLend و JustSwap، جاست نشان داده است که تلاش دارد در دنیای مالی دیجیتال نقش مهمی ایفا کند.

ویژگی‌هایی چون کارایی بالا، کارمزد مناسب و امکان معاملات بدون واسطه، جاست را به یک گزینه جذاب در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. با توکن حاکمیتی JST و استیبل‌کوین USDJ، جاست امکانات منحصربه‌فردی برای کاربران فراهم کرده و با توجه به تیم توسعه‌دهنده قوی خود، آینده روشنی را برای خود پیش‌بینی می‌کند. با این حال، مسائلی چون محدودیت‌ها و چالش‌هایی که ممکن است ظهور کنند، نیازمند توجه و پیگیری است.

به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال جاست با پتانسیل‌ها و امکاناتی که ارائه کرده، قصد دارد در آینده به عنوان یکی از مهمترین بازیگران در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته شود و نقش بارزی در تحول مالی غیرمتمرکز ایفا نماید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم جاست JST خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش جاست JST را انجام دهید.

چگونه می‌توانم جاست JST را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال جاست JST به ولتتان به نرخ همان لحظه جاست JST را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت جاست JST به چه صورت است؟

تراکنش های جاست JST در شبکه ترون صورت گرفته و حدودا با 1 دلار کارمزد طی 2 قیقه انجام می شود.

حداقل و حداکثر خرید جاست JST در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش جاست JST در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید جاست JST ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید جاست JST در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن