با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

ارز ORDI

اوردینالز ORDI

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 37.04

تومان 2,258,830

6.56%

102

$ 777,836,919

$ 142,571,268

خرید اوردی ORDI

خرید و فروش رمز ارز  اوردی (ORDI) را به صورت 24 ساعته با بهترین نرخ در صرافی ایمن و دانش بنیان بیتکسینو تجربه نمایید. اوردی یک پروژه ارزدیجیتال جدید است که متن/تصویر را به صورت توکن بر بلاکچین بیتکوین ایجاد می‌کند و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برای بیتکوین ایجاد می‌کند که تا پیش از این میسر نبود. در ادامه این مقاله برای بررسی دقیق این پروژه و رمزارز آن، با بیتکسینو همراه باشید.

خرید اوردی

اوردی (ORDI) چیست؟

اوردی، اولین توکن دارای استاندارد BRC-20 است که از پروتکل اوردینالز بیت کوین استفاده می‌کند. این توکن پس از اینکه در ماه مارس 2023 (اسفند 1402 و فروردین 1403) راه اندازی شد، به سرعت توجهات را به سمت خود جلب کرد و و ارزش بازار آن به رقم قابل توجهی رسید که نشان دهنده منحصر به فرد بودن این توکن است که مستقیماً بر بلاک‌چین بیت کوین قرار گرفته است. این عملیات که پیش از این برای بلاکچین بیت کوین میسر نبود، اکنون با کمک پروتکل اوردینالز که توسط کیسی رودارمور (Casey Rodarmor) توسعه داده شده است، امکان پذیر شد. اوردینالز امکان ثبت داده‌هایی مانند متن، تصاویر، صدا و ویدئو را مستقیماً بر روی کوچکترین واحد بیت کوین که ساتوشی است، فراهم می‌کند. این پروتکل خدماتی فراتر از آنچه بیت کوین در ابتدا برای انجام آن طراحی شده بود، ارائه می‌کند و به سادگی می‌توانید دارایی‌هایی مانند NFT و رمزارزها را مستقیماً روی بیتکوین بسازید و معامله کنید.

توسعه دهنده اوردینالز

استاندارد BRC-20 که از استاندارد ERC-20 اتریوم الهام گرفته شده است، قابلیت‌های مانند داشتن قرارداد هوشمند برای بیتکوین را فراهم می‌کنند اما برخلاف توکن‌های ERC-20 که مبتنی بر قراردادهای هوشمند هستند، توکن‌های BRC-20، داده‌ها را در یک ساتوشی ثبت می‌کنند. این قابلیت امکان استفاده بهینه از زیرساخت‌های فعلی بیت‌کوین، بدون نیاز به پلتفرم های قرارداد هوشمند خارجی نشان می‌دهد.

ارزش و محبوبیت اوردی به دلیل منحصر‌به‌فرد بودن و امکاناتی که برای شبکه بیت کوین به ارمغان آورد، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت. قیمت اوردی پس از فهرست شدن در صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال افزایش یافت و فرصت خرید و فروش را برای گروه وسیع‌تری از معامله‌گران فراهم کرد داد.

ORDI به عنوان یک پیشرفت امیدوارکننده در نظر گرفته می‌شود، اما همچنین بر بحث مهمی در جامعه رمزنگاری تاکید می‌کند – اینکه چگونه مرزها را در شبکه بیت‌کوین جابجا کنیم و در عین حال به ارزش‌های اساسی آن وفادار بمانیم.

جنبه‌های فنی استاندارد توکن BRC-20 چیست؟

بسیاری استاندارد توکن BRC-20 را پاسخ بیت‌کوین به استاندارد ERC-20 اتریوم می‌دانند. با این حال، BRC-20 به طور اختصاصی برای کار با بلاک چین بیت کوین طراحی شده است. در ادامه، بخش‌های مهم این استاندارد جدید را بررسی می‌کنیم.

چارچوب ساده ORDI

توکن‌های BRC-20 از پروتکل اوردینالز استفاده می کنند. این پروتکل داده ها را مستقیماً روی ساتوشی بیت کوین ثبت می‌کند و به شما این  امکان می‌دهد که توکن‌های جدید را بدون نیاز به قراردادهای هوشمند در بلاک چین بیت کوین ایجاد و مدیریت کنید. این قابلیت با ارتقاء اخیر بیت کوین که تپروت (Taproot) نام دارد، تکمیل شده است که به شبکه کمک می‌کند تا داده‌های پیچیده تری را مدیریت کند.

مقایسه BRC20 با استاندارد ERC-20

برخلاف توکن‌های ERC-20 اتریوم که بصورت گسترده در برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده می‌شوند و بسیار محبوب هستند، توکن‌های BRC-20 فقط در قابلیت‌های اسکریپت‌نویسی محدود بیت‌کوین عمل استفاده می‌شوند. این وضوع منجر به کاهش کاربری بودن آن در مقایسه با توکن‌های ERC-20 می‌شود. با این حال، توکن‌های BRC-20 مزیت‌هایی از جمله امنیت قوی و پذیرش گسترده را ارائه می‌دهند.

سادگی و دسترسی آسان اوردینالز

توکن‌های BRC-20 را می‌توان به سادگی ساخت و مدیریت کرد، این موضوع به  کسانی که دانش فنی عمیقی ندارد، که کمک می‌کند با طی کردن یک پروسه آسان، توکن خود را بسازند. این فناوری با استفاده از داده‌های اینسکریپشن مبتنی بر JSON، ویژگی‌های توکن مانند اطلاعات مربوط به عرضه کل و تراکنش‌های آن را تعریف کرده و فرآیند صدور توکن‌ها را ساده می‌کند.

امنیت و سازگاری با دیگر بخش‌ها

توکن‌های BRC-20 بر روی بلاک چین ایمن و غیرمتمرکز بیت کوین ساخته می‌شوند. آنها همچنین به طور اختصاصی طراحی شده اند که به‌طور مؤثر و کارآمد با اکوسیستم بیت کوین سازگاری داشته باشند و همچنین استفاده از آن را برای مردم آسان تر کنند.

عملکرد قرارداد هوشمند اوردی

اشکال عمده BRC-20 در مقایسه با ERC-20، نیاز آن به قابلیت های پیچیده‌تر قرارداد هوشمند است. این موضوع، پتانسیل استفاده مستقیم از توکن های BRC-20 به‌منظور توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و پیچیده را محدود می‌کند.

محدودیت های شبکه اوردی

از آنجایی که توکن های BRC-20 مبتنی بر بلاکچین بیت کوین هستند، مشمول محدودیت های مقیاس پذیری و سرعت تراکنش های نسبتا پایین شبکه بیت کوین می‌باشند. این موضوع می‌تواند منجر به شلوغی احتمالی شبکه حین افزایش استفاده از آنها شود.

ایجاد استاندارد توکن BRC-20 رخداد مهمی در تاریخ بیت کوین است. ب لطف اوردینالز اکنون می‌توان بیت کوین را در زمینه‌های بیشتری از دنیای ارزهای دیجیتال استفاده کرد. با این حال، طراحی خاص بیت کوین، چالش های مختلفی را بوجود می‌آورد. با رشد و تکامل فضای BRC-20، می‌توانیم راه‌های بیشتری برای استفاده از توکن‌ها و پذیرش افراد بیشتری در پلتفرم بیت‌کوین ببینیم.

چالش های پیش‌روی اوردی چیست؟

یکی از چالش های بزرگ پیش روی اوردی این است که شبکه بیت کوین ممکن است نتواند تمام داده های جدید ایجاد شده را مدیریت کند. هنگامی که افراد از پروتکل اوردینالز برای ایجاد کردن توکن اوردی و سایر توکن‌های مشابه بر بلاک چین بیت کوین استفاده می کنند، مقدار زیادی اطلاعات به شبکه اضافه می شود. این باعث افزایش زمان پردازش تراکنش‌ها شده و همچنین می تواند باعث افزایش هزینه کارمزدها شود. توسعه دهندگان برجسته بیت کوین مانند لوک دشجر (Luke Dashjr) از این تاثیر بر شبکه انتقاد کرده و آن را “بیهوده” نامیده اند که می‌تواند کارایی شبکه را تضعیف کند.

اوردی همچنین با انتقاداتی روبرو است زیرا مردم آن را بر اساس حدس و گمان و هیجانات در مورد قیمت آتی آن خرید و فروش می‌کنند، نه ارزش واقعی یا مفید بودن آن. این می تواند باعث نوسانات قابل‌توجه قیمت شود که برای معامله گران مخاطره آمیز است و مردم را به شک وا می‌دارد که آیا اوردی واقعاً می‌تواند یک پروژه پایدار در بازار ارزهای دیجیتال باشد یا خیر.

از نظر فنی، استاندارد BRC-20 به شما امکان می دهد توکن های جدید را بر بستر در بلاک چین بیت کوین ایجاد کنید. با این حال، ویژگی های قرارداد هوشمند پیشرفته‌ اتریوم را ندارد. این بدان معنی است که اوردی می تواند کارایی‌های ساده یک توکن را ارائه کند، اما نمی تواند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز پیچیده را مدیریت کند.

آینده پیش‌روی توکن های دارای استاندارد BRC-20 مانند اوردی چیست؟

اگرچه آینده اوردی و استاندارد توکن BRC-20 امیدوارکننده به نظر می‌رسد، ولی پیش بینی آینده غیرممکن است. به همین دلیل مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در چنین توکن‌هایی، تحقیقات لازمه را انجام دهید.

رشد ارزش بازار 

استاندارد BRC-20 در بازار ارزهای دیجیتال محبوب خاصی دارد. تا اواخر سال 2023، توکن‌های BRC-20 بیش از 1.4 میلیارد دلار ارزش داشتند. کاربردهای جدید توکن‌های BRC-20 شامل NFT ها و بازی‌های ارز دیجیتال است. این ویژگی ها به جذب سرمایه‌گذاران و رشد اکوسیستم بیت کوین کمک می‌کند.

آپدیت تپروت بیت کوین و اوردینالز

ایجاد استاندارد توکن BRC-20 با انجام شدن ارتقاء تپروت بیت کوین میسر شد. این ارتقا باعث صرفه جویی در فضای بلاک‌چین می‌شود و می تواند امکان افزودن ویژگی های پیچیده‌تر به توکن را در آینده فراهم کند به شکلی که انواع مختلفی از اپلیکیشن‌ها با عملکرد منحصر به فرد و خلاقانه بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شوند.

پتانسیل ارائه ارتباطات میان‌بلاکچینی

تلاش‌هایی برای ایجاد پلی میان توکن‌های BRC-20 با سایر بلاک‌چین‌ها مانند اتریوم در حال انجام است. این می‌تواند توکن‌های BRC-20 را ارزشمندتر کند و استفاده از آن‌ها را در بازارها و برنامه‌های کاربردی‌تر گسترش دهد و یک سیستم بلاک چین سازگارتر و منعطف‌تر ایجاد کند.

تعامل جامعه و توسعه‌دهندگان

پتانسیل زیادی برای ادامه تکامل و ایجاد امکانات جدید توکن های BRC-20 وجود دارد که با مشارکت توسعه دهندگان، ورود ابزارهای توسعه جدید و تعهد جامعه گسترده تر هدایت می شود. همانطور که توسعه‌دهندگان بیشتری به چگونگی استفاده از بیت کوین برای ساخت توکن نگاه می کنند، می توانیم انتظار داشته باشیم که پروژه ها و ایده های جدیدی ظهور کنند و شرایطی برای نوآوری بیشتر ایجاد کنند.

موارد استفاده ORDI

اوردی با استفاده از پروتکل بیتکوین اوردینالز اینسکریپشن ایجاد شده است که طیف وسیعی از کاربردهای نوآورانه را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. اولین کاربرد آن این است که ساتوشی ها را به مخازنی برای نگهداری اطلاعات دیجیتال، از متن و تصویر گرفته تا صدا و تبدیل می‌کند، بنابراین انقلابی در نحوه درک و استفاده ما از بیت کوین ایجاد می‌کند.

یکی دیگر از برجسته‌ترین موارد استفاده آن، در حوزه هنر دیجیتال و کالکشن‌های NFT است. هنرمندان می‌توانند آثار خود را مستقیماً روی ساتوشی‌ها ثبت کنند و NFT‌های منحصربه‌فرد و معتبر را ایجاد کنند. این نه تنها اعتبار کار را تضمین می‌کند، بلکه امکان فروش و انتقال مستقیم آثار هنری دیجیتال در بلاک چین بیت کوین را نیز فراهم می کند.

کاربرد دیگر آن که بسیار قابل توجه است، ذخیره‌سازی و انتقال امن اطلاعات است. قابلیت جاسازی متن و تصاویر در ساتوشی روش جدیدی برای ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات به صورت ایمن و تغییرناپذیر ارائه می‌دهد.

اوردی همچنین فرصت هایی را برای ساختن توکن دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) ارائه می‌دهد. اوردی با ثبت اطلاعات مربوط به دارایی‌های فیزیکی در ساتوشی، نمایش دارایی‌های واقعی مانند خانه و زمین را در قلمرو ارز‌های دیجیتال امکان‌پذیر می‌کند و معامله و مدیریت آن‌ها را در شبکه بیت‌کوین تسهیل می‌کند.

به طور خلاصه، توانایی اوردی برای ثبت انواع داده‌های مختلف بر روی ساتوشی، دامنه کاربرد بیت‌کوین را گسترش می‌دهد و راه‌حل‌های نوآورانه‌ای در هنر دیجیتال، مدیریت امن داده‌ها و ساخت توکن مربوط به دارایی‌های واقعی ارائه می‌دهد.

بررسی داده‌های توکن ORDI

توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده، مربوط به زمان نوشته شدن مقاله در جوئن 2024 می‌باشد:

مارکت کپ فعلی اوردی حدود 803.5 میلیون دلار می‌باشد.

عرضه در حال گردش آن‌ ۲۱ میلیون توکن بوده و عرضه کلی آن نیز ۲۱‌میلیون توکن می‌باشد.

 طبق داده های پایگاه کوین مارکت کپ، این توکن رتبه ۸۴ ام بازار را به خود اختصاص داده‌است.

بالا‌ترین قیمت این توکن : حدودا ۹۶.۱۷ دلار 

پایین‌ترین قیمت این توکن : حدودا ۲.۸۶ دلار 

بهترین کیف پول‌های اوردی

برای ذخیره، ارسال و دریافت توکن ORDI می‌توانید از موارد زیر که محبوب ترین کیف‌ پول‌های اوردی هستند، استفاده نمایید:

 • اوردینالز والت (Ordinals wallet) – کیف پول تحت وب.
 • دلر والت (Leather Bitcoin Wallet) – کیف پول تحت وب
 • ایکس ورس (Xverse Wallet) – کیف پول تحت وب و موبایل.

چگونه اوردی بخریم؟

خرید و فروش ORDI به عنوان رمزارزی محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش اوردی هستند. 

از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش اوردی یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. 

صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم ORDI خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش ORDI را انجام دهید.

چگونه می‌توانم ORDI را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال ORDI به ولتتان به نرخ همان لحظه ORDI را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت ORDI به چه صورت است؟

تراکنش های ORDI در بستری سریع  و ارزان هستند و با چند سنت در کمتر از 1 دقیقه انجام می شوند.

حداقل و حداکثر خرید ORDI در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش ORDI در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید ORDI ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید ORDI در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن