با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

گراف GRT

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.317564
تومان 1,849
-2.64%
440
$ 3,021,852,287
$ 65,017,053

معرفی رمز ارز گراف

گراف، یک پروتکل غیرمتمرکز برای نمایه سازی و پرس و جو از داده های بلاک چین است. گراف این امکان را فراهم می کند که داده هایی را که پرس و جوی مستقیم آنها دشوار است، جستجو کنید.

برخی از پروژه ها با قراردادهای هوشمند پیچیده، داده‌ها را در بلاک چین اتریوم ذخیره کده و خواندن هر دیتایی غیر از داده‌ های اولیه را به طور مستقیم از بلاک چین دشوار می‌کنند. برای به دست آوردن داده های اینچنینی، باید یک به یک رویدادهای انتقالی منتشر شده تا آن لحظه را پردازش کرده، ابرداده های IPFS را به کمک شناسه های توکن و هش های IPFS خوانده و در نهایت، آنها را جمع آوری کنید. حتی برای این نوع سوالات نسبتا ساده، ساعت ها یا حتی روزها طول می کشد تا یک برنامه غیرمتمرکز (dapp) که در مرورگر اجرا می شود ، پاسخی دریافت کند.

شما همچنین می توانید سرور خود را بسازید، تراکنش ها را در آنجا پردازش کنید، آنها را در یک پایگاه داده ذخیره کنید، و یک نقطه پایانی API در بالای آن بسازید تا داده ها را پرس و جو کنید. با این حال، این گزینه نیاز به منابع فشرده دارد، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، یک نقطه شکست را ارائه می دهد و فاقد خصوصیات امنیتی مهم و ضروری در زمینه تمرکززدایی است.

بنابراین، نمایه سازی داده های بلاک چین فرایندی پیچیده و دشوار است. ویژگی ‌های حیاتی بلاک چین از قبلی نهایی‌ سازی، سازماندهی مجدد زنجیره وار یا بلوک ‌های نوع uncled این فرآیند را دشوار‌تر می‌کنند و بازیابی نتایج جستجوی صحیح از دیتاهای بلاک چین را نه تنها زمانبر، بلکه از نظر مفهومی سخت می‌کنند.

گراف این مشکل را با یک پروتکل غیر متمرکز حل می کند که پرس و جوی کارآمد از داده های بلاک چین را نمایه می کند و امکان پذیر می کند. سپس می‌توان این API ها (زیرگراف‌ های نمایه‌ شده) را با یک API استاندارد GraphQL جستجو کرد. امروزه یک سرویس میزبان و همچنین یک پروتکل غیرمتمرکز با همین قابلیت ها وجود دارد که هر دو توسط اجرای متن باز نود گراف پشتیبانی می شوند.

بنیانگذاران و توسعه دهنگان گراف

گراف توسط یانیف تال، جنیس پولمن و برندون رامیرز در سال 2017 بنیانگذاری شد. این سه نفر تمایل متقابل برای ساخت سریعتر نرم افزار داشتند. در واقع، تال با انگیزه تجربه شخصی اش مبنی بر اینکه ایجاد dApp های جدید در اتریوم بسیار دشوار است، به همراه تیم خود، گراف را با ایده طراحی و راه اندازی اولین برنامه نمایه سازی و پرس و جوی غیرمتمرکز ایجاد کرد زیرا در آن زمان چیزی مشابه در بازار وجود نداشت.

در 5 ژوئن 2018، تیم موسس، پروتکل پرس و جوی غیرمتمرکز خود را برای بلاک چین راه اندازی کرد. توسعه دهندگان پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به سرعت به سمت گراف رفتند و پروژه تا ژوئن سال 2020 به یک میلیارد درخواست ماهانه رسید.

گراف در اواخر همان ماه 5 میلیون دلار را در یک فروش توکن به دست آورد که شرکت هایی همچون Coinbase Ventures، Framework Ventures و شرکت مادر CoinDesk Digital Currency Group در میان سرمایه گذاران آنها بودند.

پس از راه اندازی رسمی شبکه اصلی در دسامبر 2020، گراف به ایجاد ابزارهایی برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز برای پروتکل های بلاک چین لایه 1 و لایه 2 ادامه داد. هدف نهایی پروژه گراف این است که تکنولوژی وب 3 را در دسترس همگان قرار دهد تا بتوانند dApps را بدون نیاز به سرور یا یک مرجع متمرکز ایجاد کنند.

گراف چگونه کار می کند؟

در واقع، گراف نحوه فهرست بندی داده های اتریوم را بر اساس توضیحات زیرگراف، که به عنوان مانیفست زیرگراف شناخته می شود، انجام می دهد.  همچنین، گراف می تواند شرح زیرگراف در قراردادهای هوشمند مورد علاقه برای یک زیرگراف، رویدادهای موجود در آن قراردادها را که باید به آنها توجه کرد، و نحوه نگاشت داده ‌های رویداد به داده ‌هایی که گراف در پایگاه داده خود ذخیره می‌کند، تعریف ‌کند.

هنگامی که یک مانیفست زیرگراف نوشته شد، از Graph CLI برای ذخیره تعریف در IPFS استفاده می شود و به فهرست‌کننده گفته می شود که فهرست ‌سازی داده‌ ها را برای آن زیرگراف آغاز کند.

روال کاری به صورت  ذیل است:

 1. یک dapp داده ها را از طریق یک تراکنش در یک قرارداد هوشمند به اتریوم اضافه می کند.
 2. قرارداد هوشمند، یک یا چند رویداد را هنگام پردازش تراکنش انتشار می دهد.
 3. نود گراف به‌ طور مرتب اتریوم را برای بررسی بلوک‌ های جدید و داده‌ های زیرگرافی که ممکن است حاوی آنها باشد، اسکن می‌کند.
 4. نود گراف رویدادهای اتریوم را برای یک زیرگراف مشخص در این بلوک‌ ها پیدا می‌کند و کنترل‌کننده‌ های نقشه‌ برداری ارائه شده را اجرا می‌کند. نقشه ‌برداری یک ماژول WASM است که موجودیت‌ های داده ‌ای را که نود گراف در پاسخ به رویدادهای اتریوم ذخیره می‌کند، ایجاد یا به‌روزرسانی می‌کند.
 5. dapp با استفاده از نود نقطه پایانی GraphQL، داده ‌های فهرست ‌شده از بلاک چین را از نود گراف پرس و جو می‌کند. نود گراف به نوبه خود پرس و جوهای GraphQL را به پرس و جوهایی برای ذخیره داده های زیربنایی خود ترجمه می کند تا این داده ها را واکشی کند و از قابلیت های نمایه سازی فروشگاه استفاده کند. dapp این داده ها را در یک رابط کاربری غنی برای کاربران نهایی نمایش می دهد که از آن برای صدور تراکنش های جدید در اتریوم استفاده می کنند و این چرخه مجددا تکرار می شود.

وضعیت توکن گراف و نحوه توزیع

پس از راه‌اندازی شبکه اصلی گراف در دسامبر سال 2020، قیمت نماد اصلی گراف به 2.84 دلار در فوریه 2021 به بالاترین حد خود رسید. سپس، طی ماه ‌های بعد به تدریج کاهش پیدا کرد و در اواخر ژوئن به 0.43 دلار رسید.

لازم به ذکر است که توکن گراف از مدل توکن کار پیروی می‌کند، به این معنی که به کاربران شبکه اجازه می‌دهد متناسب با کارشان بر روی پلتفرم یا مقدار GRT که دارند، GRT دریافت کنند. در زمان راه اندازی شبکه اصلی گراف، میزان عرضه اولیه این توکن، 9.156.684.588 سکه GRT بوده است. از این10 میلیارد، توکن‌های جدید از طریق پاداش ‌های نمایه‌ سازی با نرخ 3 درصد سالانه صادر می ‌شوند. سوزاندن توکن نیز مشمول نظارت فنی می‌شود، اما انتظار می‌رود که حدود 1% از هزینه‌های درخواست و کلیه مالیات ‌های سپرده گذاری شده باشد.

قیمت فعلی توکن گراف حدودا 0.09 دلار آمریکا است و حجم معاملات آن طی یک روز حدود 40 میلیون دلار است. همچنین، ارزش بازار واقعی آن حدود 830 میلیون دلار آمریکاست.

سکه GRT نشانه اصلی شبکه است که برای هماهنگی کار استفاده می شود. اپراتورهای نود (که نمایه ساز نامیده می شوند) می توانند برای پردازش پرس و جوها، GRT را به اشتراک بگذارند و کسب کنند. هرکسی می‌ تواند توکن‌ های خود را به نمایه سازها واگذار کند تا شبکه را ایمن کرده و جوایزی کسب کند. متصدیان، داده‌ها را در گراف با سیگنال دادن به GRT روی API های مفید، که زیرگراف نامیده می ‌شوند، سازماندهی می‌ کنند. نمایه سازها، نمایندگان و متصدیان با هم کار می کنند تا داده ها را برای اقتصاد رمزارز سازماندهی کنند و یک API جهانی مفید برای DeFi و Web3 حفظ کنند.

در واقع، می توان گفت که سیستم توزیع GRT از طریق کار مشارکت کنندگان شبکه آن توسعه یافته است. چهار موقعیت اصلی برای مشارکت کاربران در شبکه گراف وجود دارد:

نمایه سازها (Indexers): نمایه سازها نودهای  در شبکه گراف هستند. نمایه سازها باید برای اجرای یک گره و ارائه خدمات نمایه سازی و پرس و جو، GRT را به اشتراک بگذارند. برای مشارکت مثبتشان در شبکه گراف، نمایه سازها GRT را از طریق هزینه پرس و جو و جوایز نمایه ساز دریافت می کنند.

متصدیان (Curators): متصدیان، کاربرانی هستند که زیرگراف‌ها را توسعه می ‌دهند، داده‌ ها را مصرف می‌کنند یا به نمایه ‌سازها سیگنال می‌ دهند که کدام رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) باید توسط گراف نمایه شود.

نمایندگان (Delegators): نمایندگان به امنیت شبکه کمک می کنند اما نود گراف خود را اجرا نمی کنند. در عوض، نمایندگان با واگذاری GRT به نمایه سازها کمک می‌کنند و بخشی از نمایه GRT را از هزینه ‌های درخواست و پاداش‌ های نمایه ‌سازی به اشتراک می‌گذارند.

مصرف کنندگان (Consumers): مصرف کنندگان کاربران نهایی گراف هستند که هزینه های درخواست را به نمایه سازها، متصدیان و نماینده دهندگان می پردازند. مصرف‌کنندگان هزینه ‌های درخواست را با “دروازه‌ها” یا کیف پول‌ هایی که در بالای قراردادهای منبع باز در شبکه گراف ساخته می‌ شوند، پرداخت خواهند کرد.

نرخ تورم رمز ارز GRT

اقتصاد نشانه گراف بسیار پیچیده است. جدا از برنامه صدور توکن و مکانیزم سوزاندن توکن، پروتکل گراف، توکن های اختصاصی را در یک بازه زمانی 5 تا 10 ساله باز می کند.

نمودار گراف دارای حداکثر عرضه توکن کل نیست. 10 میلیارد GRT در ابتدا ضرب شده است. در پروتکل هر دو مکانیسم تورمی و کاهش تورم تعریف شده است. تورم ممکن است از طریق انتشار سالانه توکن های جدید رخ دهد که در سال اول حدود 3 درصد تعیین شده است. این عدد به صورت دوره‌ ای از طریق حاکمیت فنی بررسی می ‌شود و می ‌تواند تا 0 درصد کاهش یابد. کاهش قیمت به عنوان بخشی از فعالیت های پروتکل مداوم توسط اعضای شبکه و از طریق مالیات های مختلف سپرده و تصمیمات بالقوه کاهش حاکمیت رخ می دهد. انتظار می رود میانگین میزان سوختگی سالانه حدود 1٪ باشد. در حالی که انتظار می رود تغییر خالص در عرضه توکن در سال اول +2٪ باشد، سطوح تغییرات آتی ممکن است متفاوت باشد و همچنین اگر انتشار سالانه در یک دوره تعریف شده روی صفر تنظیم شود، می تواند اندکی کاهش قیمت داشته باشد.

آینده شبکه گراف و توسعه های پیش رو

در حالی که توکن اصلی گراف در حال تجربه یک نزول قوی است، این پروژه به پیشرفت خود ادامه داده است. با توجه به روندهای اخیر در فضای کریپتو، گراف پشتیبانی خود را از وب 3 افزایش داده و حتی به فضای در حال انفجار NFT نیز وارد شده است.

با ترکیب پروتکل های وب 3، توسعه دهندگان اکنون می توانند dApps را با ویژگی های جدید قدرتمند در گراف بسازند. برای تقویت این شتاب، بنیاد گراف بیش از 1.5 میلیون دلار بیشتر به پروژه کمک مالی موج 3 خود در 14 اکتبر اختصاص داد. امواج 1 و 2 تاکنون بیش از 7.5 میلیون دلار به پروژه های مختلف اختصاص داده اند.

با افزایش محبوبیت گراف و تبدیل GRT به رمز ارز، کاربران اکنون می توانند مستقیما سکه GRT را در برابر USDT معامله کنند.

در 19 اکتبر 2021، گراف ادغام خود را با شبکه Moonriver اعلام کرد و دامنه دسترسی خود را به اکوسیستم Polkadot گسترش داد. Moonriver یک پاراچین لایه 1 سازگار با اتریوم است که به شبکه کوساما متصل است. ادغام گراف در Moonriver توسعه دهندگان را قادر می سازد تا زیرگراف ها را در یک محیط مبتنی بر کوساما بسازند، منتشر کنند و استفاده کنند.

پیشرفت‌های مشروح در نقشه راه تحقیق و توسعه شبکه گراف عبارتند از:

 • بهبودهای قابل توجه در عملکرد نمایه‌سازی و معماری جریان با Firehose،
 • منابع داده جدید و پشتیبانی زنجیره‌ای،
 • تلاش برای اثبات SNARK برای کانال‌های حالت مقیاس‌پذیر و جستجوی قابل تأیید،
 • ارتقاء مکانیزم ‌های نمایندگان و متصدیان،
 • مقیاس‌بندی لایه ۲،
 • دروازه‌ های بیشتر،
 • بهبود تجربه توسعه ‌دهنده زیرگراف،
 • بهینه‌سازی ابزار نمایه ‌ساز.

علاوه بر این، برخی از نقاط عطف در این نقشه راه، توسعه دهندگان اتریوم را قادر می‌سازد تا پس از اجرای ارتقاء مشتری اتریوم EIP-4444، به داده ‌های تاریخی دسترسی داشته باشند.

یکی از اولویت‌های اصلی گراف، بهبود عملکرد نمایه ‌سازی و قابلیت اعتماد برای اطمینان از زمان، سرعت و مقیاس ‌پذیری نمایه‌ سازی است. مشارکت‌ کنندگان اصلی بر روی چندین جریان کاری متمرکز هستند تا عملکرد را بهبود بخشند: توسعه یک مدل اجرای موازی داده، یک الگوریتم هش جدید( 100 برابر سریع ‌تر) برای اثبات نمایه ‌سازی (POI)، اتخاذ یک معماری جریان جدید، و یک مکانیسم جدید استخراج و جذب داده‌ های بلاک چین از طریق Firehose.

شبکه گراف همواره در حال پیشرفت است و بهبودهایی در طراحی اقتصادی پروتکل به طور مداوم انجام می شود تا بهترین تجربه را برای همه شرکت کنندگان شبکه فراهم کند. شورای نمودار بر تغییرات پروتکل نظارت می کند و اعضای جامعه تشویق می شوند که در آن شرکت کنند.

بهترین کیف پول‌های گرف GRT

GRT در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

 • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
 • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
 • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
 • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
 • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.

چگونه GRT بخریم؟

خرید و فروش GRT به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش گرف هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش اتریوم یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

بنیانگذاران و توسعه دهنگان گراف

گراف توسط یانیف تال، جنیس پولمن و برندون رامیرز در سال 2017 بنیانگذاری شد. این سه نفر تمایل متقابل برای ساخت سریعتر نرم افزار داشتند. در واقع، تال با انگیزه تجربه شخصی اش مبنی بر اینکه ایجاد dApp های جدید در اتریوم بسیار دشوار است، به همراه تیم خود، گراف را با ایده طراحی و راه اندازی اولین برنامه نمایه سازی و پرس و جوی غیرمتمرکز ایجاد کرد زیرا در آن زمان چیزی مشابه در بازار وجود نداشت.

در 5 ژوئن 2018، تیم موسس، پروتکل پرس و جوی غیرمتمرکز خود را برای بلاک چین راه اندازی کرد. توسعه دهندگان پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به سرعت به سمت گراف رفتند و پروژه تا ژوئن سال 2020 به یک میلیارد درخواست ماهانه رسید.

گراف در اواخر همان ماه 5 میلیون دلار را در یک فروش توکن به دست آورد که شرکت هایی همچون Coinbase Ventures، Framework Ventures و شرکت مادر CoinDesk Digital Currency Group در میان سرمایه گذاران آنها بودند.

پس از راه اندازی رسمی شبکه اصلی در دسامبر 2020، گراف به ایجاد ابزارهایی برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز برای پروتکل های بلاک چین لایه 1 و لایه 2 ادامه داد. هدف نهایی پروژه گراف این است که تکنولوژی وب 3 را در دسترس همگان قرار دهد تا بتوانند dApps را بدون نیاز به سرور یا یک مرجع متمرکز ایجاد کنند.

گراف چگونه کار می کند؟

در واقع، گراف نحوه فهرست بندی داده های اتریوم را بر اساس توضیحات زیرگراف، که به عنوان مانیفست زیرگراف شناخته می شود، انجام می دهد.  همچنین، گراف می تواند شرح زیرگراف در قراردادهای هوشمند مورد علاقه برای یک زیرگراف، رویدادهای موجود در آن قراردادها را که باید به آنها توجه کرد، و نحوه نگاشت داده ‌های رویداد به داده ‌هایی که گراف در پایگاه داده خود ذخیره می‌کند، تعریف ‌کند.

هنگامی که یک مانیفست زیرگراف نوشته شد، از Graph CLI برای ذخیره تعریف در IPFS استفاده می شود و به فهرست‌کننده گفته می شود که فهرست ‌سازی داده‌ ها را برای آن زیرگراف آغاز کند.

روال کاری به صورت  ذیل است:

 1. یک dapp داده ها را از طریق یک تراکنش در یک قرارداد هوشمند به اتریوم اضافه می کند.
 2. قرارداد هوشمند، یک یا چند رویداد را هنگام پردازش تراکنش انتشار می دهد.
 3. نود گراف به‌ طور مرتب اتریوم را برای بررسی بلوک‌ های جدید و داده‌ های زیرگرافی که ممکن است حاوی آنها باشد، اسکن می‌کند.
 4. نود گراف رویدادهای اتریوم را برای یک زیرگراف مشخص در این بلوک‌ ها پیدا می‌کند و کنترل‌کننده‌ های نقشه‌ برداری ارائه شده را اجرا می‌کند. نقشه ‌برداری یک ماژول WASM است که موجودیت‌ های داده ‌ای را که نود گراف در پاسخ به رویدادهای اتریوم ذخیره می‌کند، ایجاد یا به‌روزرسانی می‌کند.
 5. dapp با استفاده از نود نقطه پایانی GraphQL، داده ‌های فهرست ‌شده از بلاک چین را از نود گراف پرس و جو می‌کند. نود گراف به نوبه خود پرس و جوهای GraphQL را به پرس و جوهایی برای ذخیره داده های زیربنایی خود ترجمه می کند تا این داده ها را واکشی کند و از قابلیت های نمایه سازی فروشگاه استفاده کند. dapp این داده ها را در یک رابط کاربری غنی برای کاربران نهایی نمایش می دهد که از آن برای صدور تراکنش های جدید در اتریوم استفاده می کنند و این چرخه مجددا تکرار می شود.

وضعیت توکن گراف و نحوه توزیع

پس از راه‌اندازی شبکه اصلی گراف در دسامبر سال 2020، قیمت نماد اصلی گراف به 2.84 دلار در فوریه 2021 به بالاترین حد خود رسید. سپس، طی ماه ‌های بعد به تدریج کاهش پیدا کرد و در اواخر ژوئن به 0.43 دلار رسید.

لازم به ذکر است که توکن گراف از مدل توکن کار پیروی می‌کند، به این معنی که به کاربران شبکه اجازه می‌دهد متناسب با کارشان بر روی پلتفرم یا مقدار GRT که دارند، GRT دریافت کنند. در زمان راه اندازی شبکه اصلی گراف، میزان عرضه اولیه این توکن، 9.156.684.588 سکه GRT بوده است. از این10 میلیارد، توکن‌های جدید از طریق پاداش ‌های نمایه‌ سازی با نرخ 3 درصد سالانه صادر می ‌شوند. سوزاندن توکن نیز مشمول نظارت فنی می‌شود، اما انتظار می‌رود که حدود 1% از هزینه‌های درخواست و کلیه مالیات ‌های سپرده گذاری شده باشد.

قیمت فعلی توکن گراف حدودا 0.09 دلار آمریکا است و حجم معاملات آن طی یک روز حدود 40 میلیون دلار است. همچنین، ارزش بازار واقعی آن حدود 830 میلیون دلار آمریکاست.

سکه GRT نشانه اصلی شبکه است که برای هماهنگی کار استفاده می شود. اپراتورهای نود (که نمایه ساز نامیده می شوند) می توانند برای پردازش پرس و جوها، GRT را به اشتراک بگذارند و کسب کنند. هرکسی می‌ تواند توکن‌ های خود را به نمایه سازها واگذار کند تا شبکه را ایمن کرده و جوایزی کسب کند. متصدیان، داده‌ها را در گراف با سیگنال دادن به GRT روی API های مفید، که زیرگراف نامیده می ‌شوند، سازماندهی می‌ کنند. نمایه سازها، نمایندگان و متصدیان با هم کار می کنند تا داده ها را برای اقتصاد رمزارز سازماندهی کنند و یک API جهانی مفید برای DeFi و Web3 حفظ کنند.

در واقع، می توان گفت که سیستم توزیع GRT از طریق کار مشارکت کنندگان شبکه آن توسعه یافته است. چهار موقعیت اصلی برای مشارکت کاربران در شبکه گراف وجود دارد:

نمایه سازها (Indexers): نمایه سازها نودهای  در شبکه گراف هستند. نمایه سازها باید برای اجرای یک گره و ارائه خدمات نمایه سازی و پرس و جو، GRT را به اشتراک بگذارند. برای مشارکت مثبتشان در شبکه گراف، نمایه سازها GRT را از طریق هزینه پرس و جو و جوایز نمایه ساز دریافت می کنند.

متصدیان (Curators): متصدیان، کاربرانی هستند که زیرگراف‌ها را توسعه می ‌دهند، داده‌ ها را مصرف می‌کنند یا به نمایه ‌سازها سیگنال می‌ دهند که کدام رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) باید توسط گراف نمایه شود.

نمایندگان (Delegators): نمایندگان به امنیت شبکه کمک می کنند اما نود گراف خود را اجرا نمی کنند. در عوض، نمایندگان با واگذاری GRT به نمایه سازها کمک می‌کنند و بخشی از نمایه GRT را از هزینه ‌های درخواست و پاداش‌ های نمایه ‌سازی به اشتراک می‌گذارند.

مصرف کنندگان (Consumers): مصرف کنندگان کاربران نهایی گراف هستند که هزینه های درخواست را به نمایه سازها، متصدیان و نماینده دهندگان می پردازند. مصرف‌کنندگان هزینه ‌های درخواست را با “دروازه‌ها” یا کیف پول‌ هایی که در بالای قراردادهای منبع باز در شبکه گراف ساخته می‌ شوند، پرداخت خواهند کرد.

نرخ تورم رمز ارز GRT

اقتصاد نشانه گراف بسیار پیچیده است. جدا از برنامه صدور توکن و مکانیزم سوزاندن توکن، پروتکل گراف، توکن های اختصاصی را در یک بازه زمانی 5 تا 10 ساله باز می کند.

نمودار گراف دارای حداکثر عرضه توکن کل نیست. 10 میلیارد GRT در ابتدا ضرب شده است. در پروتکل هر دو مکانیسم تورمی و کاهش تورم تعریف شده است. تورم ممکن است از طریق انتشار سالانه توکن های جدید رخ دهد که در سال اول حدود 3 درصد تعیین شده است. این عدد به صورت دوره‌ ای از طریق حاکمیت فنی بررسی می ‌شود و می ‌تواند تا 0 درصد کاهش یابد. کاهش قیمت به عنوان بخشی از فعالیت های پروتکل مداوم توسط اعضای شبکه و از طریق مالیات های مختلف سپرده و تصمیمات بالقوه کاهش حاکمیت رخ می دهد. انتظار می رود میانگین میزان سوختگی سالانه حدود 1٪ باشد. در حالی که انتظار می رود تغییر خالص در عرضه توکن در سال اول +2٪ باشد، سطوح تغییرات آتی ممکن است متفاوت باشد و همچنین اگر انتشار سالانه در یک دوره تعریف شده روی صفر تنظیم شود، می تواند اندکی کاهش قیمت داشته باشد.

آینده شبکه گراف و توسعه های پیش رو

در حالی که توکن اصلی گراف در حال تجربه یک نزول قوی است، این پروژه به پیشرفت خود ادامه داده است. با توجه به روندهای اخیر در فضای کریپتو، گراف پشتیبانی خود را از وب 3 افزایش داده و حتی به فضای در حال انفجار NFT نیز وارد شده است.

با ترکیب پروتکل های وب 3، توسعه دهندگان اکنون می توانند dApps را با ویژگی های جدید قدرتمند در گراف بسازند. برای تقویت این شتاب، بنیاد گراف بیش از 1.5 میلیون دلار بیشتر به پروژه کمک مالی موج 3 خود در 14 اکتبر اختصاص داد. امواج 1 و 2 تاکنون بیش از 7.5 میلیون دلار به پروژه های مختلف اختصاص داده اند.

با افزایش محبوبیت گراف و تبدیل GRT به رمز ارز، کاربران اکنون می توانند مستقیما سکه GRT را در برابر USDT معامله کنند.

در 19 اکتبر 2021، گراف ادغام خود را با شبکه Moonriver اعلام کرد و دامنه دسترسی خود را به اکوسیستم Polkadot گسترش داد. Moonriver یک پاراچین لایه 1 سازگار با اتریوم است که به شبکه کوساما متصل است. ادغام گراف در Moonriver توسعه دهندگان را قادر می سازد تا زیرگراف ها را در یک محیط مبتنی بر کوساما بسازند، منتشر کنند و استفاده کنند.

پیشرفت‌های مشروح در نقشه راه تحقیق و توسعه شبکه گراف عبارتند از:

 • بهبودهای قابل توجه در عملکرد نمایه‌سازی و معماری جریان با Firehose،
 • منابع داده جدید و پشتیبانی زنجیره‌ای،
 • تلاش برای اثبات SNARK برای کانال‌های حالت مقیاس‌پذیر و جستجوی قابل تأیید،
 • ارتقاء مکانیزم ‌های نمایندگان و متصدیان،
 • مقیاس‌بندی لایه ۲،
 • دروازه‌ های بیشتر،
 • بهبود تجربه توسعه ‌دهنده زیرگراف،
 • بهینه‌سازی ابزار نمایه ‌ساز.

علاوه بر این، برخی از نقاط عطف در این نقشه راه، توسعه دهندگان اتریوم را قادر می‌سازد تا پس از اجرای ارتقاء مشتری اتریوم EIP-4444، به داده ‌های تاریخی دسترسی داشته باشند.

یکی از اولویت‌های اصلی گراف، بهبود عملکرد نمایه ‌سازی و قابلیت اعتماد برای اطمینان از زمان، سرعت و مقیاس ‌پذیری نمایه‌ سازی است. مشارکت‌ کنندگان اصلی بر روی چندین جریان کاری متمرکز هستند تا عملکرد را بهبود بخشند: توسعه یک مدل اجرای موازی داده، یک الگوریتم هش جدید( 100 برابر سریع ‌تر) برای اثبات نمایه ‌سازی (POI)، اتخاذ یک معماری جریان جدید، و یک مکانیسم جدید استخراج و جذب داده‌ های بلاک چین از طریق Firehose.

شبکه گراف همواره در حال پیشرفت است و بهبودهایی در طراحی اقتصادی پروتکل به طور مداوم انجام می شود تا بهترین تجربه را برای همه شرکت کنندگان شبکه فراهم کند. شورای نمودار بر تغییرات پروتکل نظارت می کند و اعضای جامعه تشویق می شوند که در آن شرکت کنند.

بهترین کیف پول‌های گرف GRT

GRT در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

 • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
 • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
 • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
 • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
 • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.

چگونه GRT بخریم؟

خرید و فروش GRT به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش گرف هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش اتریوم یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم گراف خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش گراف را انجام دهید.

چگونه می‌توانم گراف را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال گراف به ولتتان به نرخ همان لحظه گراف را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت گراف به چه صورت است؟

تراکنش های گراف در بستر اتریوم صورت میگیرد و بنا به ترافیک اتریوم متفاوت است و معمولا هزینه ای در حدود 10 دلار و زمان 30 دقیقه ای جهت انتقال مورد نیاز است.

حداقل و حداکثر خرید گراف در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش گراف در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید گراف ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید گراف در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.