با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

(شما اینجا هستید)

افزایش امنیت به کمک مجموعه ای از فعالیت ها ها حاصل می شود که در ادامه به تک تک آنها می پردازیم با رعایت تمامی این موارد و آگاهی از خطرات در کمین می توانید با ارامش خاطر در بیتکسینو به تبادل دارایی های دیجیتال بپردازید.
  1. اولین پیشنهاد امنیتی استفاده از رمز عبور قوی به نحوی که حداقل دارای 8 کاراکتر باشد، از حروف کوچک بزرگ و کاراکتر های خاص در کنار اعداد تشکیل شده باشد و به هیچ عنوان قابل حدس نباشد و ارتباطی به اطلاعات شخصی شما مثلا نام یا شماره موبایل نداشته باشد و از همه مهم تر در هیچ سایت یا اپلیکیشن دیگری از آن استفاده نکرده باشید چون در این صورت با هک آن پلتفرم و دستیابی هکر به اطلاعات موبایل و رمز عبور شما هکر می تواند از انها برای ورود به بیتکسینو هم استفاده کند.
  2. شماره موبایل شما و همینطور ایمیلی که وارد می کنید باید کاملا امن و تنها در اختیار خودتان باشد توجه کنید که هنگام ساخت ایمیل هم موارد مربوط به پسورد را جدی بگیرید در صورت هک ایمیلتان هکر می تواند با درخواست بازیابی رمز عبور از طریق ایمیل به حساب کاربر شما در بیتکسینو دسترسی داشته باشد پس شما حتما باید دسترسی به صندوق ایمیلتان را بسیار ایمن و غیر قابل نفوذ کنید در کنار آن دسترسی به گوشی وخواندن پیامک های شما نیزمی تواند منجر به هک شود چرا که از آن طریق نیز امکان تغییر رمز عبور فراهم هست، حتما روی گوشی تان رمز عبور وارد کنید و از طریق تنظیمات عدم نمایش اطلاعات ناتیفیکیشن را در حین لاک بودن گوشی فعال کنید در این صورت با سرقت گوشی پیامک ها و ایمیل ها در حین قفل بودن گوشی قابل نمایش نخواهند بود.
  3. عدم نصب نرم افزار از سورس های نامعتبر روی گوشی و دسکتاپ: توجه کنید که با ورود بد افزار به دستگاه شما خطرات بلقوه ای برای شما بوجود می اید و می تواند اطلاعات حساس شما را در اختیار هکر ها قرار دهد.
  4. توجه به آدرس دامنه panel.bitexino.com : دقت کنید که ممکن است با ارسال پیامک یا ایمیل جعلی به شما یا از هر طریق دیگری هکر ها لینکی را برای شما ارسال کنند که تصور کنید در حال ورود به بیتکسینو هستید در حالی که در سایت جعلی وارد شده اید بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین حملاتی همیشه حین ورود به حساب کاربری از حظور در ادرس اینترنتی panel.bitexino.com  اطمینان حاصل کنید. همینطور اگر ایمیلی برای شما ارسال شد توجه کنید که ارسال کننده آن باید فقط noreply@bitexino.com باشد این مورد را همواره هنگام ایمیل های دریافتی از بیتکسینو بررسی فرمایید.
  5. عدم پاسخگویی و ارسال اطلاعات کاربری: توجه کنید بیتکسینو به هیچ عنوان از شما اطلاعات ورود به حساب کاربری تان یا خواندن کد اس ام اس شده  به شما یا در اختیار گذاشتن کلمات بازیابی کیف پولتان را نخواهد کرد و در هر زمان اگر طی تماس تلفنی یا از هر طریق دیگری ارتباطی با شما با ادعای تماس از طرف بیتکسینو برقرار شد از دادن هر اطلاعاتی اکیدا خودداری نمایید. تنها راه ارتباطی ما با شما ارسال تیکت خواهد بود همچنین از طریق چت انلاین و تماس شما می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.
  6. هنگامی که ادرس واریز ارز را کپی می کنید و در فرم ها وارد می کنید چند عبارت اول و اخر آنرا مطابقت دهید زیرا بد افزار هایی بوجود امده که حین کپی ادرس، ادرس ولت هکر را جایگزین می کند.
  7. عدم ورورد به حساب کاربری در سیستمی که برای شما نیست یا به صورت عمومی از ان استفاده می شود توجه کنید که ممکن است با نصب نرم افزارهایی به راحتی اطلاعات حساب کاربری شما را در این شرایط بدست آورد.
  8. عدم استفاده از بیتکسینو در مقابل چشم غریبه ها: امروزه با گسترش استفاده از رمز ارز ها عده ای در پی شناسایی افراد دارای ارز دیجیتال و شروع به سرقت یا زورگیری از  انها هستند که برای جلوگیری از این اتفاق بهتر هست به کسانی که اعتماد ندارید از ورودتان به این بازار چیزی نگویید و همینطور در فضا های عمومی به حساب های کاربریتان وارد نشوید.
  9. و درنهایت مهم ترین فعالیت امنیتی برای حساب کاربری شما در بیتکسینو فعال سازی ورود 2 مرحله ای می باشد که در ادامه آموزش آنرا مشاهده فرمایید.
با ورورد به حساب کاربری مطابق تصویر زیر از منو گزینه حساب کاربری را کلیک و سپس گزینه ورورد دو مرحله ای را بزنید. ورورد دو مرحله ای به بیتکسینو به دو صورت پیامکی و استفاده از اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور میسر شده است که پیشنهاد ما فعال سازی هر دو هست زیرا در مواقعی ممکن است به دلیل اختلال در سامانه پیامک کشور یا عدم انتن دهی گوشی پیامک به شما ارسال نشود و یا مواقعی نیز گوگل اتنتیکیتور دچار اختلال شود که در این صورت همواره راه حل دومی برای شما جهت ورود سریع و مدیریت حساب کاربری میسر می گردد. در تصویر زیر با زدن تیک مشخص شده با عدد 1 ورورد 2 مرحله ای با پیامک برای شما فعال می شود و دارای فرایند بسیار ساده ای هست. در قسمت مشخص شده با عدد 2 در تصویر زیر جهت فعال سازی ورود دو مرحله ای با نرم افزار GA در نظر گرفته شده که ابتدا باید روی آن کلیک کنید. در قسمت مشخص شده با عدد 2 لینک دانلود این اپلیکیشن برای سیستم عامل های مختلف قرار داده شده که باید روی گوشی تان نصب کنید. در قسمت شماره 3 یک qr کد و یک رشته عبارت وجود دارد که از هر دوم می توانید برای وارد سازی در نرم افزار GA استفاده کنید با کلیک روی دکمه +  در اپ GA دو گزینه scan a QR code و  Enter A Setup key نمایش داده می شود که باید از یکی از انها به دلخواه استفاده نمایید اما توجه کنید ممکن است اپ GA  شما حذف شود یا گوشی شما دچار اختلال شود که باید مجدد GA را نصب نمایید در این صورت نیاز هست که مجدد دقیقا از همین کد QR یا کلید ارائه شده استفاده کنید بنابراین ضروری هست که این QR یا کلید را در جایی خارج از گوشی نیز ذخیره کنید که در صورت لزوم بتوانید مجدد دسترسی به ورود دو مرحله ای برای بیتکسینو را در این نرم افزار فعال نمایید حال پس از تنظیم اپ روی گوشی در صفحه اصلی این اپ کد های یکبار مصرف به طور مداوم در حال تولید هستند که باید یک کد دارای اعتبار را وارد فرم شماره 5 در تصویر زیر نمایید و روی دکمه که با عدد 6 مشخص شده کلیک کنید به این ترتیب ورورد دو مرحله ای برای شما فعال می شود و حین ورود به سایت یا برداشت ارز باید از آن استفاده شود.