با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

سینگیولاریتی نت AGIX

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.598989

تومان 36,529

5.93%

167

$ 389,337,768

$ 3,476,156

همه چیز درباره سینگولاریتی نت

با ورود هوش مصنوعی به زندگی، دیگر این تکنولوژی صرفاً یک مفهوم علمی نیست؛ بلکه در حال تغییر دادن بسیاری از جوانب روزمره ماست. در این فرایند، نه تنها کارهای سنتی به سرعت تغییر می‌کنند، بلکه ممکن است به جای آن‌ها، هوش مصنوعی جایگزین شود. اما یکی از ارتقاء‌های جذاب و البته انعطاف‌پذیر، ادغام بلاکچین با هوش مصنوعی است که در شبکه‌ی سینگولاریتی‌نت به وضوح مشاهده می‌شود.

ترکیب این دو صنعت گرچه به نگاه اول ممکن است چندان مرموز نباشد، اما پتانسیل بسیاری در زمینه‌های مختلف دارد؛ از بازارهای مالی تا اقتصاد و حتی بیشتر. در این مسیر، ارزدیجیتال هوش مصنوعی سینگولاریتی‌نت به عنوان یکی از مفاهیم جذاب و اثرگذار، اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد. در ادامه، قصد داریم به گردآوری و بررسی جامع این ارزدیجیتال هوش مصنوعی سینگولاریتی‌نت بپردازیم. همراه ما باشید تا این مفهوم را از همه جوانب مختلف بشناسیم و درک کاملی از آن داشته باشیم.

پروتکل SingularityNET چیست؟

SingularityNET به عنوان یک شبکه متن باز و غیرمتمرکز در فضای بلاکچین، هدف اصلی خود را در ارائه خدمات هوش مصنوعی تعریف کرده است. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های متنوعی در حوزه هوش مصنوعی ایجاد کنند و این برنامه‌ها را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

SingularityNET به عنوان اولین بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی، بر پایه‌ی بلاکچین کاردانو شکل گرفته است. این طرح توسط دکتر بن گورتزل، یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه تحقیقات هوش مصنوعی، آغاز شده است.

در حال حاضر، اکوسیستم SingularityNET شامل ۱۳ پروتکل است که به‌طور فعلی یا اجرا شده‌اند یا در مراحل ساخت قرار دارند. پروتکل SingularityNET از زبان برنامه‌نویسی جدیدی به نام MeTTa بهره می‌برد. هدف این شبکه، استفاده از این زبان برای انتشار و ذخیره دانش (Distributed Atomspace knowledge یا DAS) است.

هدف سینگولاریتی نت

هدف اصلی پروتکل سینگولاریتی‌نت توسعه یک بستر هوش مصنوعی جهانی و غیرمتمرکز است که به همه دسترسی داشته باشد. این پروژه نیازمند ایجاد یک چارچوب است که هوش مصنوعی‌های مختلف بتوانند با یکدیگر همکاری کنند. به عبارت ساده‌تر، پروتکل SingularityNET هدف دارد به عنوان یک پل عمل کند که تمام پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را به هم وصل کرده و این امکان را فراهم کند که این پروژه‌ها بتوانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند و نقص‌های یکدیگر را برطرف کنند.

پلتفرم SingularityNET برای اتصال این پروژه‌های مختلف هوش مصنوعی از توکن داخلی خود به نام AGIX استفاده می‌کند. این توکن به عنوان وسیله‌ای برای تبادل ارزش بین این پروژه‌ها عمل می‌کند و این ارتباطات را بهبود می‌بخشد.

معرفی محصولات سینگولاریتی‌نت

 

 • AI Marketplace: این مارکت‌پلیس یکی از مهم‌ترین محصولات سینگولاریتی‌نت است که به کاربران اجازه می‌دهد محصولات هوش مصنوعی ایجاد شده توسط توسعه‌دهندگان مختلف را خریداری کرده و از خدمات ارائه شده توسط این محصولات بهره‌مند شوند. با استفاده از ارز دیجیتال AGIX می‌توانید ابزارهای هوش مصنوعی را خریداری کنید و در آینده با استفاده از پی پل، از ارزهای فیات نیز در این مارکت‌پلیس معامله کنید.

 

 • AI Publisher: این محصول، فرایند انتشار محصولات هوش مصنوعی را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر می‌کند. با ثبت نام در سینگولاریتی‌نت و تکمیل فرم‌های مرتبط می‌توانید محصولات خود را منتشر و از آن‌ها درآمد کسب کنید.

 

 • AI-DSL: این محصول سینگولاریتی‌نت به نام AI – Domain Specific Language (زبان ویژه دامنه هوش مصنوعی)، قابلیت اتصال ابزارهای هوش مصنوعی مختلف را فراهم می‌کند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد ورودی‌های مختلف را به سینگولاریتی‌نت داده و خروجی مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

 • OpenCog Hyperon: یک هوش مصنوعی منبع‌باز که باعث همکاری بین تمامی اجزای سینگولاریتی‌نت می‌شود.

 

 • بریج SingularityNET: این محصول به افراد عادی امکان انتقال ارزهای دیجیتال را بین بلاکچین‌های اتریوم و کاردانو فراهم می‌کند. با ورود به بریج سینگولاریتی‌نت و متصل کردن کیف پول، می‌توانید ارزهای خود را بین این دو بلاکچین جابجا کنید.

 

نحوه کارکرد شبکه سینگولاریتی نت

با ترکیب بلاکچین و هوش مصنوعی، SingularityNET قصد دارد از این تلفیق برای ایجاد پروتکل‌هایی با هوش مصنوعی در فضای بلاکچین استفاده کند، که می‌تواند تحولاتی عظیم در اینترنت و امور مالی جهانی ایجاد کند.

این شبکه غیرمتمرکز هوش مصنوعی (AI) با نام AI-as-a-Service یا AaaS راه‌اندازی شده است تا هوش مصنوعی را توسعه داده و پیاده‌سازی کند. توسعه‌دهندگان از طریق API‌های این شبکه، می‌توانند داده‌های مرتبط با هوش مصنوعی را در قراردادهای هوشمند خود وارد کنند.

برای مثال، توسعه‌دهندگان یک پلتفرم نیازمند خدمات هوش مصنوعی Deep Fake هستند، می‌توانند از طریق سینگولاریتی نت داده‌های مرتبط با این تکنولوژی را دریافت کرده و در پلتفرم خود استفاده نمایند. این فرآیند شامل بارگذاری تصاویر توسط فروشندگان تکنولوژی Deep Fake در یک قرارداد هوشمند است و سپس توسعه‌دهندگان می‌توانند داده‌های مورد نیاز خود را از طریق پروتکل SingularityNET خریداری نمایند.

بطور ساده‌تر، SingularityNET یک بازار غیرمتمرکز و دوطرفه را برای ارتباطات بین فروشندگان و خریداران خدمات هوش مصنوعی فراهم می‌کند. تمامی این فرایندها از طریق قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد و نودهای AI در شبکه SingularityNET به عنوان عوامل هوش مصنوعی (AI Agents) تراکنش‌ها را تایید و پردازش می‌کنند.

تیم توسعه دهنده سینگولاریتی نت

تیم سینگولاریتی نت از افرادی با تجربه در زمینه‌های مختلف مانند رباتیک و هوش مصنوعی تشکیل شده است. این پروژه در سال ۲۰۱۷ توسط دکتر بن گورتزل و دکتر دیوید هانسون تأسیس شده است.

دکتر بن گورتزل یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه هوش مصنوعی است. وی علاوه بر بنیان‌گذاری سینگولاریتی نت، به‌عنوان مدیر عامل نیز در این پروژه فعالیت می‌کند. همچنین تجربه‌های متعددی در پروژه‌های مختلف دیگر نیز دارد.

دکتر دیوید هانسون نیز یکی از بنیان‌گذاران سینگولاریتی نت است که سابقه کار در زمینه رباتیک دارد. او در دیزنی و همچنین در استارتاپ‌های رباتیکی فعالیت داشته است. از جمله مهم‌ترین آثار هانسون، تأسیس Hanson Robotics و ساخت ربات مشهور سوفیا است.

این تیم متشکل از افراد با سابقه در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک است که این امر یکی از نقاط قوت این پروژه است.

پروژه های سینگولاریتی نت

به طبق اطلاعاتی که در دسترس سایت سینگولاریتی نت وجود دارد، این پلتفرم حاوی ۱۳ پروژه متنوع در زمینه هوش مصنوعی می‌باشد. از این پروژه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • SingularityDAO: پروژه‌ای که با استفاده از هوش مصنوعی در حوزه مدیریت سرمایه در دیفای (DeFi) فعالیت می‌کند و دارای توکن داخلی به نام SDAO است.

 

 • NuNet: این پروژه سعی در ایجاد یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز دارد که افراد می‌توانند با اجاره قدرت پردازشی دستگاه‌هایشان، پاداش دریافت کنند و یک لایه محاسباتی برای ساخت هوش مصنوعی، بلاک‌چین و نرم‌افزار فراهم می‌کند.

 

 • AI: این پروژه به منظور بهبود زندگی سالم انسان‌ها تلاش می‌کند؛ از فناوری بلاک‌چین برای جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات بهداشتی افراد استفاده می‌کند.

 

 • Sophia verse: یک متاورس که داستانی تخیلی در آینده‌ای نزدیک با داستانی از بیداری ماشین‌ها را روایت می‌کند.

 

 • HyperCycle: یک بلاک‌چین لایه ۲ که با هدف بهبود مقیاس‌پذیری و ارائه زیرساخت‌های کم‌هزینه برای برنامه‌های هوش مصنوعی غیرمتمرکز ساخته شده است.

در کنار این پروژه‌ها، سینگولاریتی نت دارای برنامه تامین مالی با نام Deep Funding است که به پروژه‌های هوش مصنوعی امکان ارائه طرح و جذب سرمایه را فراهم می‌کند. به طور کلی، در زمان نگارش این مقاله، حدودا ۶۰ پروژه هوش مصنوعی در این برنامه ثبت نام کرده‌اند.

سرمایه‌گذاران پروتکل سینگولاریتی نت

SingularityNET به تازگی با Hanson Robotics همکاری کرده و یک سرمایه‌گذاری مشترک به نام Awakening Health انجام داده است. این همکاری با هدف توسعه هوش مصنوعی برای ایجاد محصولاتی در زمینه مراقبت‌های بهداشتی صورت گرفته است. یکی از محصولات این همکاری گریس (Grace) نام دارد که به عنوان یک دستیار انسان‌نما در صنعت مراقبت‌های بهداشتی مطرح است.

SingularityNET از جمله پیشگامان در توسعه هوش مصنوعی به شمار می‌رود و آن‌ها توانستند اولین ربات هوش مصنوعی خود را، سوفیا، را ارائه دهند. سوفیا به عنوان یکی از پیشروهای هوش مصنوعی شناخته می‌شود و هدف آن‌ها از ساخت این ربات، داشتن یک موجود با درک کامل از زبان انسانی است.

این شرکت همچنین قصد دارد به توسعه فناوری OpenCog بپردازد که یک چارچوب هوش مصنوعی است و در نهایت هدف آن تقریب هوش مصنوعی به هوش انسانی است. به‌طور مشابه، SingularityNET همکاری‌های فراوانی با برندهای معتبر دنیا داشته، از جمله همکاری با پیتزا Domino’s در بهبود عملکرد زنجیره تأمین و عملیات تحویل و همچنین با شرکت چینی Ping An که فعالیت اصلی آن در زمینه بیمه است.

ارزدیجیتال AGIX  

AGIX، رمزارز اصلی در پروتکل SingularityNET، برای انجام تراکنش‌ها و بهره‌برداری از خدمات متعدد این پروتکل به کار می‌رود. همچنین، به عنوان توکن حاکمیتی این پروتکل، کاربران می‌توانند با AGIX در توسعه و به‌روزرسانی‌های شبکه نقش ایفا کنند.

استیک کردن توکن‌های AGIX برای کاربران، منجر به کسب درآمد و تبدیل شدن به یکی از عوامل هوش مصنوعی (AI Agent) در شبکه SingularityNET می‌شود. این عوامل هوش مصنوعی مسئول اجرای قراردادهای هوشمند در این شبکه هستند.

رمزارز AGIX از سپتامبر ۲۰۱۷ با برگزاری فروش اولیه (ICO) شروع به فعالیت کرد و پروتکل سینگولاریتی نت در این ICO بیش از ۳۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جذب کرد. مجموعاً، دو میلیارد توکن AGIX وجود خواهد داشت که به صورت زیر توزیع شده‌اند:

– ۵۰۰ میلیون واحد در ICO به فروش رسید.

– ۲۰۰ میلیون واحد به استخرهای Reward Pool اختصاص یافت.

– ۱۸۰ میلیون واحد به بنیان‌گذاران پروتکل سینگولاریتی نت اختصاص یافت.

– ۸۰ میلیون واحد در اختیار بنیاد SingularityNET قرار گرفت.

– ۴۰ میلیون واحد به‌عنوان تشویق‌هایی و ایردراپ مدنظر قرار گرفته است.

عرضه کل این رمزارز ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است و تاکنون حدود ۱,۳۵۴,۸۴۱,۴۷۶ واحد AGIX در گردش قرار دارد. در زمان نگارش این متن، قیمت AGIX حدود 0.277 دلار بوده و این رمزارز با ارزش بازاری بیش از ۳۴۲ میلیون دلار داشته است. AGIX در رتبه ۱۱۶ ارز دیجیتال قرار دارد. حداقل قیمتی که تاکنون ثبت شده است 0.0074 دلار و بیشترین قیمت نیز در تاریخ 8 بهمن 1396 با 0.95 دلار بوده است.

آینده سینگولاریتی نت

بهتر است مقداری در مورد آینده پروژه سینگولاریتی نت و توکن AGIX صحبت کنیم. سینگولاریتی نت به عنوان یکی از پروژه‌های برتر حوزه هوش مصنوعی، به نقاط مختلفی از جمله فناوری و امنیت، پیشرفت و نقشه‌راه، توکنومیکس، عملکرد توکن، توسعه اکوسیستم، و همچنین تیم و سرمایه‌گذاران، امتیازات بسیار خوبی کسب کرده است. این امتیازات می‌توانند زمینه‌های مختلفی را برای رشد آینده این پروژه فراهم کنند.

در سال 2023، هوش مصنوعی به طور چشمگیری به مرکز توجه جوامع کشورها رسیده و این موضوع باعث شده تا پروژه‌های فعال در این حوزه رشد قابل توجهی داشته باشند. اگر قصد دارید در سبد سرمایه‌گذاری خود تنوع بدهید، بهتر است به پروژه‌هایی که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند توجه کنید، زیرا این پروژه‌ها ممکن است بازدهی مناسبی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورند.

کیف پول های AGIX

اگر قصد نگهداری ارز دیجیتال AGIX را دارید، می‌توانید از کیف پول‌هایی که از بستر اتریوم و کاردانو پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید. در بستر اتریوم، کیف پول‌هایی مانند متامسک (MetaMask)، تراست والت (Trust Wallet)، لجر (Ledger)، و اتمیک والت (Atomic Wallet) از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و قابلیت نگهداری AGIX را دارند.

همچنین، برای نگهداری AGIX در بستر شبکه کاردانو، می‌توانید از کیف پول‌هایی مانند یوری والت (Yoroi Wallet)، Guarda Wallet، و Infinito Wallet استفاده کنید که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از این کیف پول‌ها می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال AGIX خود را مدیریت و ذخیره کنید.

چگونه سینگولاریتی نت بخریم؟

خرید و فروش سینگولاریتی نت به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش سینگولاریتی نت هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش سینگولاریتی نت یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه گیری

سینگولاریتی نت نقش بسیار مهمی در تطور و گسترش برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی دارد. این پلتفرم با ارائه یک بازار غیرمتمرکز برای هوش مصنوعی و تقویت همکاری بین توسعه‌دهندگان، به هدف اجرای هوش عمومی مصنوعی (AGI) پی می‌برد. توکن AGIX به عنوان یک بخش اساسی از این اکوسیستم عمل می‌کند و تراکنش‌ها، تسویه‌حساب‌ها، مشوق‌ها و حاکمیت در این پلتفرم را فراهم می‌کند.

همانطور که در این بررسی دیدیم، رشد و موفقیت سینگولاریتی و توکن AGIX، نشان دهنده قدرت ترکیب هوش مصنوعی با فناوری بلاک‌چین است. این پلتفرم با اهداف جسورانه و نوآوری مداومش، احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر آینده‌ی هوش مصنوعی خواهد داشت و به پیشرفت سیستم‌های هوشمند کمک خواهد کرد در صورتی که به پروژه های بلاکچینی بر اساس هوش مصنوعی علاقه مندید پیشنهاد میکنیم  پروژه های گرف و اوشن پروتکل را نیز بررسی فرمایید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم سینگیولاریتی نت خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش سینگیولاریتی نت را انجام دهید.

چگونه می‌توانم سینگیولاریتی نت را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال سینگیولاریتی نت به ولتتان به نرخ همان لحظه سینگیولاریتی نت  را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت سینگیولاریتی نت به چه صورت است؟

تراکنش های سینگیولاریتی نت در بستر اتریوم صورت گرفته و بنا به ترافیک این بلاکچین متغییر است و معمولا با هزینه حدود 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود.

حداقل و حداکثر خرید سینگیولاریتی نت در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش سینگیولاریتی نت در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید سینگیولاریتی نت ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید سینگیولاریتی نت در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن