با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

دیجی بایت DGB

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.008323

تومان 508

11.97%

323

$ 141,477,675

$ 8,308,016

دیجی بایت چیست ؟  بررسی رمزارز دیجی بایت Digibyte

دیجی بایت یک رمز ارز دیجیتال غیرمتمرکز با واحد اختصاری DGB می باشد که حامیان آن معتقدند که این ارز از شبکه سریع ،امنیت بالا و ظرفیت تایید تراکنش بالایی برخوردار می باشد . دیجی بایت از اصول بلاک چین بیت کوین الهام میگیرد  و توسعه دهندگان این ارز با استفاده از کد و ساختار فنی بیت کوین آن را توسعه دادند اما کم کم از شباهت آن با بیت کوین کاسته شد .  امنیت شبکه دیجی بایت دقیقا مانند بیت کوین  از طریق ماینینگ یا همان اجماع اثبات کار (proof of work ) تامین می شود و از دیگر شباهت های آن با بیت کوین ساختار تایید تراکنش این ارز دیجیتال می باشد که هر دو از مدل تراکنش خروجی خرج نشده ( UTXO) استفاده میکنند

برخلاف بیت کوین که فقط از الگوریتم SHA256 برای استخراج استفاده میکند دیجی بایت میتواند از ۵ الگوریتم به طور همزمان برای استخراج بهره بگیرد . این ۵ الگوریتم شامل SHA256 ،scrypt،Qubit،odocrypt،skein است . هر الگوریتم می تواند ۲۰ درصد از ظرفیت استخراج  را داشته باشد و دلیل آن عدم انحصاری شدن ماینینگ عنوان شده است .در شبکه دیجی بایت بعد از هر بلاک سختی استخراج صورت می گیرد که این امر در بیت کوین بعد از ۲۰۱۶ بلاک صورت می گیرد که دلیل آن شاهد تعادل بیشتری در شبکه می باشد .

هارد فورک چیست؟

همانطور که عنوان شد دیجی بایت از هارد فورک بیت کوین بوجود آمده و به مرور با توسعه کد های آن تغییرات چشم گیری را در بلاکچین خود بوجود آورده است، بلاکچین ها پلتفرم های همتا به همتای غیر متمرکزی هستند که بوسیله گروه سازمان یا عده ای خاص کنترل و مدیریت نمی شوند بلکه تمامی افراد می توانند با ایجاد فول نود با در اختیار گذاشتن زیر ساخت سخت افزاری و اجرای نرم افزار مخصوص آن بلاکچین به جمع اعتبار سنج ها و اجرا کننده گان اصلی بلاکچین بپیوندند، حال که با نحوه کار بلاکچین ها و تاثیر مستقیم کاربران در فرایند های اجرای این پلتفرم ها آگاه شدیم می توانیم حدس بزنیم که اگر بخواهیم تغییری در نرم افزار بلاکچین مورد نظرمان ایجاد کنیم نیاز داریم تا تمامی نود ها را شناسایی کرده و آنها را متقاعد به تغییر نرم افزار مورد استفاده به نسخه ای دیگر کنیم. با توجه به این که تعداد این نود ها بر روی بلاکچینی مانند بیت کوین بسیار زیاد است و همچنین اطلاعاتی از نود ها به منظور پیوستن به شبکه در دست رس نیست و مسیر ارتباطی مستقیمی نیز وجود ندارد کاری بسیار دشوار به حساب می آید، و معمولا تغییراتی که برای بروز رسانی بلاکچین هایی مثل بیت کوین ارائه می شود از طرف توسعه دهنده گان جامعه بیت کوین که به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند مطرح شده و حال باید تمامی نود ها با پیشنهادات ارائه شده موافقت یا مخالفت خود را اعلام دارند.

این تغییرات و بروز رسانی های نرم افزاری در صورتی که بدون هیچ گونه مخالفتی تایید شود و تمامی نود ها در مورد مقرر نسبت به تغییر نسخه نرم افزار خود اقدام نمایند، بلاکچین بدون تجربه هرگونه فورک و انشعابی به نسخه جدید بروز رسانی می شود و اما در صورت مخالفت عده ای از نود ها چه می شود؟ در این صورت بلاکچین به دو بلاکچین مجزا تبدیل می شود، عده ای از نود ها که نرم افزار خود را بروز کرده اند بر روی شبکه جدید بروز شده قرار می گیرند و نود هایی که با تغییر مخالفت داشته اند در بلاکچین سابق و قوانین حاکم بر آن ساکن می مانند.

 بررسی مدل خروجی خرج نشده تراکنش یا UTXO در دیجی بایت

به صورت کلی برای انجام فرایند ارسال رمز ارز و انجام تراکنش در بلاکچین از دو مدل مختلف UTXO  یا مدل Account بیس استفاده می شود در مدل مبتنی بر حساب، ادرس ها و موجودی هر حساب در شبکه مشخص و از این طریق کاربران می توانند متناسب با موجودی هر ادرس که توسط یک حساب در شبکه مشخص شده دارایی های در اختیار را ارسال نمایند اما موضوع در مدل UTXO کاملا متفاوت است در این مدل کاربران با ارائه مجموع تراکنش های اراسال شده و دریافت شده به شبکه کل موجودی خود را به شبکه ارسال کرده و سپس مقدار مورد نظر را از کل آن به آدرس مقصد انتقال داده و در صورت وجود باقی مانده ای آن میزان به آدرس فرد واریز می گردد، استفاده از مدل UTXO امنیت بیشتری را برای عدم بروز مشکلات دوبار خرج کردن به بلاکچین اهدا می کند اما از طرفی دیگر مدل مبتنی بر حساب فرایند استفاده در نرم افزار های غیر متمرکز را توسط بلاکچین تسهیل می نماید از این رو اکثر بلاکچین های پشتیبانی کننده از قرار داد های هوشمند مانند اتریوم مبتنی بر حساب هستند.

بنیان گذاران دیجی بایت و تاریخچه آن

جرد تیت (Jared tate ) کار توسعه دیجی بایت را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و در سال ۲۰۱۴ بلاک جنسیس این ارز دیجیتال استخراج شد .از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به روز رسانی زیادی روی دیجی بایت اتفاق افتاد .

اولین فورک Digi Sheild

سختی استخراج شبکه در بیت کوین دو هفته زمان می برد اما در سال ۲۰۱۴ با اجرای دیجی شیلد ،بعد از هر بلاک سختی استخراج صورت می گیرد .

دومین فورک Multi Algo

با به روز رسانی دیجی بایت تحت عنوان مولتی آلگو ، امکان ماینینگ بر روی هر ۵ الگوریتم فراهم شد .

سومین فورک Multi Sheild

در سال ۲۰۱۴ برای اینکه سختی استخراج بر روی هر ۵ الگوریتم تنظیم شود این به روز رسانی اجرا شد

چهارمین فورک Digi Speed

در سال ۲۰۱۵ به روز رسانی دیجی اسپید صورت گرفت که سایز بلاک ها را هر دو سال یکبار دو برابر می کرد و باعث افزایش میزان ظرفیت شبکه تا ۲ برابر نیز می شد .

پیاده سازی سگویت Segwit
دیجی بایت قبل از بیت کوین اولین بلاک چینی بود که سگویت را پیاده سازی کرد سگویت راهکاری برای افزایش سرعت بلاک چین با کاهش فضای اختصاص یافته به هر تراکنش می باشد.

افزودن لایه دیجی استس Digi Assets

در سال ۲۰۱۹ دارایی های دیجیتال به نام دیجی استس به شبکه دیجی بایت اضافه شد که با آن کاربران می توانند توکن های دیجیتال و قراردادهای هوشمند ایجاد کنند .

توسعه دیجی ای دی

دی جی ای دی ابزاری غیر متمرکز در جهت ثبت نام و ورود به وب سایت هاست، با استفاده از دی جی ای دی توسعه دهنده گان می توانند وب سایت یا اپلیکیشن هایی ایجاد نمایند که ثبت نام و ورود به انها تنها توسط اسکن کد کیو آر با کیف پول دیجی بایت انجام شده و کاربران نیازی به ورود ایمیل و رمز عبور و به یاد داشتن آنرا ندارند همچنین توسعه دهنده گان دیجی ای دی پلاگین وردپرسی این محصول خود را نیز ارائه نموده اند، شایان ذکر است استفاده از دیجی ای دی نیازی به پرداخت هزینه و کارمزد در این بلاکچین ندارد.

اختلاف با ترون ، صرافی پولونیکس و بایننس

در سال ۲۰۱۹ جرد اعلام کرد که ترون و صرافی polonoiex با استفاده از تکنینک های غیر اخلاقی می خواهند فضای این ارز دیجیتال را آلوده کنند و حریم خصوصی کاربران را به خطر بیاندازند و همین امر سبب شد که صرافی اعلام کند که ارز DGB را از لیست معاملات خود حذف کند .

همچنین  این ارز در بزرگترین صرافی بایننس لیست نشده است چرا که جرد معتقد است که از او طلب مبلغ بسیار زیادی را کرده اند که قادر به پرداخت آن نبوده است .

اطلاعاتی در باره بلاک های دیجی بایت

بلاک های دیجی بایت هر ۱۵ تا ۱۸ ثانیه یکبار ساخته می شوند . هر کدام از این ۵ الگوریتم ،۱.۵ دقیقه یکبار یک بلاک ماین می کنند . در ابتدای راه اندازی، زمان بلاک دیجی بایت ۶۰ ثانیه بود و در هر ثانیه ۱۴۰ تراکنش را پردازش می کرد .هر دو سال یکبار زمان بلاک نصف می شود و اکنون ۱۵ ثانیه می باشد و قرار است تا تاریخ ۲۰۳۵ به ۲۸۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد. پاداش ماینینگ دیجی بایت هم هر ماه ۱ درصد کاهش می یابد .

قیمت دیجی بایت

دیجی بایت در سال ۲۰۱۷ حدود ۰.۰۰۲ دلار بود که با رشد شدیدی به قیمت ۰.۱۲ دلار در سال ۲۰۱۸ رسید که معادل رشد ۵۹۰۰ درصدی در کمتر از یک سال بود و بعد از آن مانند سایر ارزهای دیجیتال دیگر سقوط آزادش را شروع کرد و به قیمت ۰.۰۰۶ دلار رسید .

لایه های زیرساختی دیجی بایت

۱.شبکه سراسری و ارتباطی اصلی دیجی

انتقال ساده داده ها میان نودها در این لایه صورت می گیرد و بستری برای لایه بعدی می باشد

۲. دفتر کل عمومی و دارایی های دیجیتال

این لایه وظیفه اقدامات امنیتی و مقابله با دستکاری داده ها را به عهده دارد و همچنین اعطای پاداش و مدیریت ماینرها هم در این لایه قرار گرفته است

۳.نرم افزارهای کاربردی

رابط کاربری ،انتقال ارزها و هر کاربرد روزمره از شبکه دیجی بایت در این لایه اجرا می شود

تمرکز زدایی در ماینینگ دیجی بایت

دیجی بایت در زمینه تمرکززدایی ماینینگ از طریق تعدد الگوریتم استخراج به اجرا گذاشته شده است .الگوریتم های ماینینگ ،ماینرها را به ۵ گروه مساوی و کوچکتر تقسیم می کند این سیستم به ماینرها این اجازه را می دهد که هر ۱.۵ دقیقه یکبار الگوریتم هش تولید بلاک جدید را تغییر دهند. دیجی بایت تعادل سختی را میان ۵ گروه از ماینرها برقرار می کند و اجازه نمی دهد یکی از آنها بر دیگری سلطه داشته باشد این فناوری تعادلی مولتی شیلد نام دارد .

بلاک چین دیجی بایت یکی از طولانی ترین زنجیره در میان ارزهای دیجیتال می باشد . این بلاک چین بیش از ۵ میلیون بلاک را در خود جای داده که روزانه بر تعداد آن اضافه می شود و باید توجه داشت که فناوری های پیشرفته نسبت به خطاها آسیب پذیرترند . برای ساخت نرم افزارها بر بستر این بلاک چین یک API قابل اتکا بر پایه جاوا اسکریپت نوشته شده است .

جامعه و آینده دیجی بایت

صفحه دیجی بایت در وب سایت ردیت REDDIT بیشتر از ۲۰ هزار عضو دارد اما در طول عمر خودش از جاذبه زیادی برخوردار نبوده است

در بخش دیجی بایت گیمینگ Digibyte Gaming کاربران ارز DGB را معامله می کنند که از اواسط سال ۲۰۱۷ در این زمینه هم فعالیت چشمگیری نداشته است

با توجه به اینکه استخراج دیجی بایت با ۵ الگوریتم امکان پذیر است اما ماینرها علاقه زیادی برای استخراج نشان نداده اند و کلا هش ریت این شبکه به  ۹۰ هزار تراهش می رسد

سودآوری کم ماینینگ این ارز دیجیتال نشان دهنده علاقه کم ماینرها می باشد

با توجه به اینکه دیجی بایت بر پایه خروجی تراکنش خرج نشده می باشد رقبای زیادی پیش روی خود دارد که از جمله آنها بیت کوین ، لایت کوین  و کاردانو نیز از این روش استفاده می کنند همچنین با توجه به سرعت بالای تراکنش DASH هم از رقبای آن به حساب می آید.

میزان عرضه دیجی بایت

دیجی بایت دارای حداکثر میزان عرضه محدود به 21 میلیارد واحد است که تمامی واحد های آن طی فرایند ماینینگ تا سال 2035 به گردش در خواهند آمد ودر زمان نگارش این محتوا در پاییز 1402 بیش از 16.6 میلیارد و احد آن به عرضه درامده است. لازم به ذکر است دیجیبایت اقدامی جهت فروش کوین از طریق عرضه اولیه یا ICO ننموده و همچنین توسعه دهنده آن میزان قابل توجهی را در بلاک جنسیس به خود اختصاص نداده است از این رو تخصیص واحد های دیجی بایت با نسبت قابل قبولی میان ماینر های این رمز ارز تقسیم شده است.

بهترین کیف پول دیجی بایت

از بهترین کیف پول های دیجی بایت می توان به کوینومی (coinomi) ، اکسودوس(exodus) ، تراست ولت (trust wallet) و اتمیک (atomic) اشاره کرد.

چگونه دیجی بایت بخریم

خرید و فروش دیجی بایت به عنوان رمز ارز محبوب ،از طریق صرافی های ارز دیجیتال صورت میگیرد . از آنجایی که امکان انجام فعالیت های کلاه بردارانه در این حوزه زیاد است بهتر است برای خرید و فروش دیجی بایت صرافی معتبر را انتخاب بکنید صرافی بیتکسینو از جمله صرافی های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است . این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه اندازی  شده که تجربه سال ها فعالیت در زمینه سیستم مالی و استارتاپ ها را در رزومه خود دارد

سوالات متداول
چگونه می‌توانم دیجی بایت خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش دیجی بایت را انجام دهید.

چگونه می‌توانم دیجی بایت را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال دیجی بایت به ولتتان به نرخ همان لحظه دیجی بایت را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت دیجی بایت به چه صورت است؟

تراکنش های دیجی بایت با هزینه کمتر از 0.2 دلار و در زمان حدود 2 دقیقه انجام می شود.

حداقل و حداکثر خرید دیجی بایت در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش دیجی بایت در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید دیجی بایت ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید دیجی بایت در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
      درخواست کوپن