با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

فچ ای آی FET

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 2.24

تومان 13,048

-2.65%

24

$ 5,653,801,326

$ 122,938,190

بررسی بلاکچین فچ و رمز ارز FET

در جستجوی حداکثر کمال و تلاش برای غیرمتمرکزسازی، پروژه ارز دیجیتال FET (Fetch) با اهدافی بلندپروازانه و شگفت‌انگیز به سوی آینده پرداخته است. این پروژه با ادغام دو تکنولوژی بسیار پیشرفته، یعنی هوش مصنوعی و شبکه بلاکچین، به دنبال ایجاد یک سیستم جهانی است که بدون نیاز به دخالت انسان، قابلیت یادگیری، تطابق، و گسترش را داشته باشد.

در حال حاضر، هوش مصنوعی به عنوان یکی از بزرگترین و پیچیده‌ترین پروژه‌های فناوری در جهان به شمار می‌رود. این فناوری با ابعاد متنوع و توانمندی‌های فراوان، می‌تواند به طور گسترده در زمینه‌های مختلفی کاربرد داشته باشد. از سوی دیگر، فناوری بلاکچین به‌عنوان یک پیشران اصلی در این تحولات شناخته می‌شود.

پلتفرم Fetch.ai با آغاز این طرح هوشمند، هدف اصلی خود را در ایجاد یک شبکه هوشمند از اطلاعات برای کاربران تعریف می‌کند. این شبکه قادر است در هر زمینه‌ای به‌طور مستقل تصمیم‌گیری نماید. در این مقاله، به بررسی زیرساخت‌های منحصربه‌فرد این پروژه می‌پردازیم و چگونگی ادغام هوش مصنوعی با بلاکچین را برای ایجاد آینده‌ای هوشمند بررسی می‌کنیم.

پروژه  Fetch.ai 

پروژه Fetch.ai به عنوان یک پلتفرم جامع و نوآورانه در حوزه فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، یادگیری ماشین، و بلاک چین شناخته می‌شود. این پروژه با توجه به نقاط قوت متعدد، به عنوان یک راه‌حل ترکیبی برای مسائل پیچیده مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از ویژگی‌های بارز پلتفرم Fetch.ai قابلیت رشد و فعالیت در مقیاس جهانی آن است. این پلتفرم با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند، کاربران را به منابع اطلاعاتی و نمایندگان نرم‌افزاری متصل می‌کند. نماینده نرم‌افزاری به عنوان جزء اساسی از یک نرم‌افزار عمل کرده و وظیفه دارد اطلاعات را جمع‌آوری کرده و به اشتراک بگذارد، در حالی که کاربران قدرت تصمیم‌گیری را در زمینه‌های مشخصی به این نمایندگان واگذار می‌کنند.

از جمله ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به استفاده از ابزارهای منبع باز اشاره کرد. این ابزارها به کاربران این امکان را می‌دهند که به صورت آزادانه از زیرساخت‌های اکوسیستم متنوعی استفاده کنند و مدل‌های تجاری نوآورانه را پیاده‌سازی نمایند. همچنین، پروژه Fetch.ai با جمع‌آوری یک تیم چندشاخه‌ای از مهندسین بین‌المللی پیشرو و محققین آینده‌نگر در حوزه فناوری، پویایی و همگرایی بین بلاکچین، هوش مصنوعی، و سیستم‌های چندعاملی را به ارمغان می‌آورد. این تلاش مشترک برای ترکیب بلاکچین با هوش مصنوعی نشان‌دهنده پیشرفت و نوآوری در حوزه فناوری است.

ارز دیجیتال فچ FET چیست؟

توکن «FET» یا ارز دیجیتال فچ (Fetch) یک توکن بومی و اختصاصی است که بر روی سه شبکه بایننس اسمارت چین (BSC)، اتریوم (Ethereum) و کازماس (Cosmos) مستقر شده است. این توکن در اکوسیستم فچ نقش‌های چندگانه دارد و کاربردهای اساسی خود را به شرح زیر داراست:

 1. کلید ورود به اکوسیستم فچ: توکن «FET» به عنوان کلید ورود به اکوسیستم فچ عمل می‌کند. توسعه‌دهندگان از این توکن برای ایجاد عوامل اقتصادی مستقل و ایجاد اتصال میان قراردادهای هوشمند، اوراکل‌ها و تراکنش‌ها بهره می‌برند.
 2. ایجاد عامل نرم‌افزاری: کاربران می‌توانند با استفاده از توکن «FET» عامل نرم‌افزاری یا نماینده خود را ایجاد کرده و سپس آن را گسترش داده و به شبکه متصل کنند.
 3. دسترسی به خدمات یادگیری ماشینی: با پرداخت توکن «FET»، توسعه‌دهندگان قابلیت دسترسی به خدمات مبتنی بر یادگیری ماشینی را پیدا می‌کنند. این امکان آنان را قادر می‌سازد تا یک هوش جمعی را گسترش دهند.
 4. اعتبارسنجی با استیکینگ: با استیک کردن توکن «FET»، کاربران می‌توانند به یک نود اعتبارسنج تبدیل شوند، که جزء مفاهیم پیشرفته‌تر این اکوسیستم است.

ویژگی‌های پلتفرم  Fetch.ai

پلتفرم Fetch.ai با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، یک اکوسیستم قدرتمند و نوآورانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این ویژگی‌ها شامل دسترسی باز، غیرمتمرکز بودن و اقتصاد توکنی می‌شوند.

 1. دسترسی باز: از ویژگی‌های برجسته این پلتفرم، دسترسی باز به فناوری‌های هوش مصنوعی است. این به هر کاربر امکان می‌دهد که به مجموعه‌ای از داده‌های به دست آمده از فناوری هوش مصنوعی در مقیاس جهانی متصل شود.
 2. غیرمتمرکز بودن: شبکه Fetch.ai بر پایه فناوری متن باز ساخته شده و از ساختار غیرمتمرکز برخوردار است. در اینجا، عوامل نرم‌افزاری به عنوان ارائه‌دهندگان خدمات به کاربران این شبکه عمل می‌کنند و هسته مرکزی در تصمیم‌گیری‌ها دخالت نمی‌کند.
 3. اقتصاد توکنی: پلتفرم Fetch.ai از یک اقتصاد توکنی بهره می‌برد که به کاربران امکان می‌دهد در اکوسیستم فعالیت کنند و از خدمات و امکانات شبکه بهره‌مند شوند.

با توجه به این ویژگی‌ها، گسترش این پلتفرم در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کسب‌وکار به گسترش دایره اطلاعاتی شبکه منجر می‌شود. این سیستم به کاربران و ارائه‌دهندگان خدمات این امکان را می‌دهد که از سرویس‌های تحلیلی و خدمات بهینه‌تر و کارآمدتر بهره‌مند شوند، که در نهایت به سود متقابل برای هر دو طرف منجر می‌شود.

همچنین، این پلتفرم با ظرفیت گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف، از مالی تا حمل و نقل، انرژی و شهرهای هوشمند، امکانات گسترده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند و به بهبود زیرساخت‌ها و خدمات این حوزه‌ها کمک می‌کند.

سرویس‌های ارائه شده و کاربرد Fetch.ai

حکومت تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی، قدرت ایجاد تغییرات عظیم در متعدد صنایع را داراست و با بهبود بهره‌وری، سیستم‌های موجود را بهینه‌سازی نموده و بهبود می‌بخشد. به اشتراک‌گذاری داده‌های هوشمند، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی به مراتب موفق به حل بسیاری از مسائل روزمره شده و در ادامه به برخی از خدمات و کاربردهای این پلتفرم پرداخته خواهد شد.

 • پیشرفت در تحویل مرسولات و تاکسی اینترنتی: این پلتفرم ارزش و جریان مالی در اقتصادهای محلی و کسب‌وکارهای کوچکتر را از طریق شبکه تحویل مرسولات غیرمتمرکز باز می‌گرداند. با فراهم کردن سطح بالای حریم خصوصی و استفاده از رویکرد غیرمتمرکز، این پلتفرم اطلاعات را به صورت امن نگه می‌دارد. پلتفرمai با همکاری زیرساخت‌های حمل و نقل در انگلستان، مکانیسمی نوین برای جابجایی مسافران تاکسی‌های اینترنتی غیرمتمرکز فراهم کرده و دیگر از این پس، این اطلاعات در اختیار سازمان‌های متمرکز نخواهد بود.
 • آژانس‌های مسافرتی مستقل: ویژگی بارز آژانس‌های مسافرتی مستقل و غیرمتمرکز، برقراری ارتباط مستقیم بین مشتریان و خدمات‌دهندگان است. این ساختار جدید، با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، کاربران را از وابستگی به سازمان‌های متمرکز برای دسترسی به اطلاعات سفرهای خود آزاد می‌سازد و همچنین بهبود مالی را تضمین می‌کند.
 • پلتفرم مبادلات فلزات و خدمات مالی: این پلتفرم سطح جدیدی از فناوری را برای حوزه بازارهای سرمایه و بورس‌های کالا ایجاد کرده و ابزارهایی کارآمدتر در زمینه مدیریت دارایی و کنترل ریسک ارائه می‌دهد. با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی، معاملات الگوریتمی نوینتر در دسترس معامله‌گران قرار می‌گیرد و مدیریت سرمایه در این بازار به شکل کارآمدتری انجام می‌شود.
 • هوشمندسازی راهنمایی و رانندگی: این پلتفرم با استفاده از اینترنت اشیا، توانایی اتصال به وسایل نقلیه را بهبود بخشیده و ارتباطات نوینی در حمل‌ونقل شهری ایجاد می‌کند. ثبت دقیق اطلاعات استخراج شده از این سازوکار در دفاتر توزیع شده، مدیریت ترافیک و شهری را به سطح جدیدی ارتقاء می‌بخشد.
 • بازتعریف زنجیره‌های تامین: بلاک چین و هوش مصنوعی به شرکت‌ها و واحدهای تولیدی این امکان را می‌دهد که الگوهای رفتاری فعلی مشتریان خود را تحلیل و الگوهای آینده را پیش‌بینی نمایند. به کمک تکنولوژی بلاک چین، ثبت و تحلیل رفتار مشتریان به بهبود بازاریابی و خدمات شرکت‌ها کمک می‌کند.
 • مانیتورینگ آنلاین حمل‌ونقل ریلی: پلتفرمai امکان مانیتورینگ آنلاین و لحظه‌ای تمامی قطارها و ایستگاه‌ها را فراهم می‌سازد و در صورت وقوع حوادث غیرمنتظره، تصمیمات بهتری را اتخاذ می‌نماید. این قابلیت به بهبود مدیریت حمل‌ونقل ریلی و کاهش حوادث کمک می‌کند.
 • پارکینگ هوشمند و حل مشکل ترافیک: با بهره‌گیری از این پلتفرم، ساختاری هوشمند برای پارکینگ خودروهای شخصی قابل اجرا است. این امکان به شما مجال می‌دهد تا پارکینگ مورد نظر خود را پیش از رسیدن به مقصد شناسایی و رزرو نمایید. همچنین، در هنگام خروج از پارکینگ، هزینه توقف خودرو محاسبه و امکان پرداخت راحت آن فراهم می‌سازد.
 • نظارت آنلاین بر دماسنج‌ها: نقل و انتقال بهینه مواد غذایی در شرایط امن برای عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان همیشه اهمیت داشته است. این پلتفرم با فراهم نمودن قابلیت نظارت لحظه‌ای بر دمای خودروهای حمل بار، به بهبود این چالش مهم کمک می‌کند

تیم توسعه ارز دیجیتال FET

پروژه “فچ اِی‌آی” یا “fetch.ai” به عنوان یک آزمایشگاه هوش مصنوعی در دانشگاه کمبریج آغاز شده و سپس در سال 2017 تحت چتر یک استارتاپ شکل گرفت. در نهایت، در فوریه 2019، این پروژه از طریق لانچ‌پد بایننس (Binance LaunchPad) معرفی شد.

به عنوان بنیان‌گذاران اصلی می‌توان سه شخصیت کلیدی را ذکر کرد:

 1. همایون شیخ (“Humayun Sheikh”): او بنیان‌گذار اصلی پروژه “فچ” است و سابقه بنیان‌گذاری دو شرکت “uVue” و “itzMe” را در کارنامه خود دارد. با ادغام این دو شرکت، پروژه “فچ” به وجود آمد.
 2. توبی سیمپسون (“Toby Simpson”): او مدیر اجرایی پروژه “فچ” است و سابقه مدیریت تیم طراحی در شرکت “دیپ‌مایند” و مدیریت فنی در “اوسوزیم لیمیتد” را در کارنامه خود دارد.
 3. توماس هاین (“Thomas Hain”): او متخصص یادگیری ماشین بوده و استاد دانشگاه “شفیلد” می‌باشد. توماس هاین نیز یکی از افراد تأثیرگذار در توسعه پروژه “فچ” است.

همچنین، متخصصین دیگری در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی نیز با این سه نفر همکاری می‌کنند تا به دستیابی به اهداف این پلتفرم کمک کنند.

همکاری‌ها و شراکت‌های برجسته پروژه Fetch.ai

پلتفرم Fetch.ai در همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ جهان، جایگاهی بسیار حیاتی کسب کرده است. این همکاری‌ها نشان‌دهنده اعتراف و استقبال شرکت‌های مطرح از ارز دیجیتال FET و توانمندی‌های آن است. در زیر به برخی از این همکاری‌ها اشاره می‌شود:

 • BOSCH : در یک اقدام مهم، پروژهai با شرکت مطرح تولید کننده لوازم خانگی بوش همکاری کرده است. این همکاری جهت ایجاد یک شبکه بلاک‌چین کاربردی با عنوان “اقتصاد اشیا” به منظور بهبود فرآیند ارتباطات و اشیاء هوشمند در خانه ها را هدف گرفته است.
 • Telekom : بزرگترین شرکت مخابراتی اروپا یعنی Telekom با پروژهai همکاری نموده و در زمینه اینترنت اشیاء تحقیقات گسترده‌ای انجام داده است. این همکاری قراردادی تفصیلی به منظور توسعه اطلاعات جدید و نوآوری در حوزه اینترنت اشیاء را به ارمغان می‌آورد.
 • WBS : دانشگاه Warwick در انگلستان یکی از شرکت‌های همکاری‌کننده با پروژهai است. این همکاری با تمرکز بر روی بهینه‌سازی مصرف انرژی از طریق یادگیری ماشینی، گامی مهم به سوی پیشرفت در حوزه اقتصادی و بازرگانی محسوب می‌شود.
 • Binance : پروژهai با صرافی بایننس همکاری‌های فراوانی دارد. این همکاری علاوه بر انتشار توکن FET در شبکه Fetch.ai، در جهت ارتقاء امکانات شبکه و ایجاد راه‌حل‌های نوین در زمینه انتقال ارزش و مدیریت تراکنش‌ها صورت می‌پذیرد. این شراکت به بهبود و توسعه بیشتر اکوسیستم Fetch.ai کمک می‌کند.

مکانیسم پروژه fetch.ai

مکانیسم استیکینگ در پلتفرم fetch.ai بر اساس الگوریتم اجماع اثبات سهام نمایندگی بدون مجوز (PoS-uD) طراحی شده است.

در این پلتفرم، شما به صورت آزاد و در هر زمانی می‌توانید توکن‌های FET خود را استیک کنید. در ابتدا، هنگامی که برای نخستین بار فرآیند استیکینگ را شروع می‌کنید، یک قرارداد برای دریافت پاداش منعقد می‌شود. از آن زمان و تا مدتی که توکن‌های استیک شده خود را در شبکه نگه داشته باشید، پاداش‌ها به نرخ ۱۰ درصد سالیانه به صورت پیوسته برای شما ارائه خواهد شد.

پس از گذشت سه هفته از درخواست خروج از فرآیند استیکینگ، توکن‌های شما از حالت قفل خارج می‌شوند و شما می‌توانید مقدار دلخواهی را جهت تسویه حساب درخواست کنید. همچنین، شما مجاز به افزایش تعداد توکن‌های خود در فرآیند استیکینگ هستید.

توکن‌های استیک شده به شما این امکان را می‌دهد که با مشارکت در شبکه‌های آزمایشی، به عنوان نماینده در پروژه‌های آینده شرکت کنید و پاداش بگیرید. همچنین، شما می‌توانید جهت دریافت پاداش بیشتر به عنوان اعتبارسنج در پروژه‌های MTLX و ATMX شرکت کنید.

 • پروژه MTLX (Mettalex) :این پروژه یک صرافی غیرمتمرکز است که بر روی کالاهای توکنیزه تمرکز دارد و این امکان را برای مبادله ۲۴ ساعته این توکن‌ها در هفت روز هفته فراهم کرده است. توکن مورد استفاده در این صرافی با نام MTLX شناخته می‌شود.
 • پروژه ATMX (ATOMIX) :پلتفرم وام‌دهی ATOMIX یک ساختار بر پایه بلاک چین دارد و دارایی‌های واقعی را به توکن تبدیل کرده و از طریق استفاده از استیبل کوین‌ها این دارایی‌ها را به عنوان وثیقه برای دریافت وام می‌گیرد.

توکنومیک ارز دیجیتال FET

در فوریه 2021، تعداد توکن‌های در گردش ارز دیجیتال Fetch.ai (FET) به 746,113,681 واحد می‌رسد، در حالی که حداکثر تعداد توکن قابل عرضه تا آن زمان برابر با 1,152,997,575 FET می‌باشد.

Fetch.ai با بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین، یک شبکه به‌طور کاملاً غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. این شبکه با ارائه حریم خصوصی متفاوت، امنیت بیشتری را ارائه می‌دهد تا از افشای مجموعه داده‌های خصوصی کاربران در هنگام ایجاد به‌روزرسانی‌ها جلوگیری نماید. همچنین، بلاک‌چین Fetch.ai از ترکیبی از رمزنگاری چند حزبی و نظریه بازی بهره می‌برد و اجماعی ایمن و مقاوم در برابر سانسور فراهم می‌سازد.

تعداد توکن های در گردش :  824,091,389 FET

کل عرضه: 1,152,997,575 FET.

بهترین کیف پول های FET

FET در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.

لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.

متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.

ایم توکن (ImToken) کیف پول نرم افزاری.

اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.

چگونه FET بخریم؟

خرید و فروش فت به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش فت هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش FET یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال FET یک رمزارز بومی است که با تأکید بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، در چارچوب پلتفرم Fetch.ai ایجاد شده است. این ارز با انعطاف‌پذیری کاربردهای گسترده‌ای را در مبادله، استیکینگ، پرداخت کارمزد سرویس‌ها، و توسعه نرم‌افزارها و سرویس‌های هوش مصنوعی دارد.

از جمله ویژگی‌های برجسته این ارز می‌توان به پروژه‌های همتابه‌همتا، ایجاد اقتصاد اشیاء، و بهبود عملکرد حوزه‌های مختلف مانند شهر هوشمند، زنجیره تامین، حمل‌ونقل، و انرژی اشاره کرد.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قیمت FET در دوره‌های کوتاه‌مدت ممکن است افزایش یابد، به ویژه با توجه به اخبار سرمایه‌گذاری در پروژه‌های هوش مصنوعی. پلتفرم Fetch.ai از همکاری با شرکت‌های برجسته مانند بوش، تلکام، بایننس، و دانشگاه وارویک بهره‌مند شده و در جهت ارتقاء اقتصاد اشیاء و تحولات نسل آینده در حوزه فناوری مسیر خود را پیش می‌برد. همچنین اگر به پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی در فضای بلاکچین علاقه مند هستید بررسی ارز های اوشن پروتکل OCEAN ، گرف GRT  و سینگولاریتی نت AGIX را نیز از دست ندهید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم فچ ای ای FET  خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش فچ ای ای FET را انجام دهید.

چگونه می‌توانم فچ ای ای FET  را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال فچ ای ای FET  به ولتتان به نرخ همان لحظه فچ ای ای FET را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت فچ ای ای FET به چه صورت است؟

تراکنش های فچ ای ای FET معمولا با هزینه کمتر از 0.5 دلار در کمتر از 2 دقیقه انجام می شوند

حداقل و حداکثر خرید فچ ای ای FET  در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش فچ ای ای FET در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید فچ ای ای FET  ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید فچ ای ای FET در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.