با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

لوپرینگ LRC

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.166705

تومان 10,166

0.39%

262

$ 207,743,552

$ 20,997,929

همه چیز درباره لوپرینگ و رمز ارز LRC

زمانی که ارزهای دیجیتال پدید آمدند، تبادلات مالی و دارایی‌های دیجیتال به یک ذهنیت جدید تبدیل شد. اما معمولاً، سیستم‌های معاملاتی متمرکز بر روی افراد خاص  و یا صرافی‌ها متمرکز بوده و این امر خود نقدهایی به همراه داشته است.همچنین کارمزدهای زیاد آن باعث بحران در دنیای ارز دیجیتال شد.

این مشکل، جوابی است که لوپرینگ (Loopring) با پیشنهادهایش در پی حل آن است. لوپرینگ به عنوان یک اقتصاد دیجیتال نوظهور، یک نگاه تازه به مسئله تبادلات مالی و کنترل دارایی‌ها دارد. همچنین لوپرینگ، با معرفی مفهوم منحصر به فرد حلقه‌های سفارش، سعی در تغییر رویکرد به سمت تبادلات غیرمتمرکز و بهبود نقدینگی دارایی‌ها دارد.

در این مقاله، به بررسی عمیق‌تر مباحث ارز دیجیتال و نحوه عملکرد لوپرینگ خواهیم پرداخت. در این مطلب به این موضوع پی میبریم که چگونه این پروژه به تغییر و تحول در تبادلات ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring)  چیست؟

ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring) یک توکن مبتنی بر اتریوم است که بر پایه پروتکل متن باز توسعه یافته است. این پروتکل با هدف ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز در دنیای رمزارزها طراحی شده است.

در حالی که اکثر معاملات رمزارزها در پلتفرم‌های متمرکز انجام می‌شوند، که تحت نظر شرکت‌های خصوصی قرار دارند و از سوی دیگر، با خطراتی همچون عدم امنیت، عدم شفافیت، و کمبود نقدینگی مواجه هستند.

Loopring  با استفاده از مدیریت سفارشات به صورت متمرکز و تسویه معاملات در بلاکچین، سعی در بهبود عملکرد اجرای سفارشات و نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز دارد. این پروتکل نیز تلاش می‌کند تا هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها را به حداقل برساند، به ویژه با اجرای بیشتر فعالیت‌های خارج از بلاکچین اتریوم. این ویژگی منجر به کاهش قابل‌ملاحظه Gasfee و هزینه کلی تراکنش می‌شود.

به این ترتیب، Loopring با ترکیب و بهینه‌سازی ویژگی‌های مختلف، یک پلتفرم چابک و کارآمد را ارائه می‌دهد که از مزایای صرافی‌های غیرمتمرکز بهره‌مند است و در عین حال با چالش‌های احتمالی آنها به‌صورت هوشمندانه برخورد می‌کند.

پروتکل Loopring چطور کار می‌کند؟

پروتکل Loopring با استفاده از تکنولوژی ZkRollups عمل می‌کند. این تکنولوژی به دلیل استفاده از روش اثبات با دانش صفر (Zero Knowledge Proof)، توسط فعالان حوزه بلاک‌چین به عنوان یک راهکار با امکانات دقیق شناخته می‌شود. با استفاده از این روش، اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها بدون افشای جزئیات و به صورت قابل‌بررسی قرار می‌گیرند.

در فرآیند کار Loopring، ZkRollups  صدها تراکنش را در یک تراکنش جمع می‌کند و مراحل اعتبارسنجی و محاسبات مرتبط را در خارج از زنجیره انجام می‌دهد. سپس نتیجه را به داخل بلاکچین اتریوم منتقل می‌کند. در نهایت، ثبت و تسویه تراکنش‌ها در بلاکچین اتریوم صورت می‌پذیرد و از تکنولوژی Zero Knowledge Proof برای تأیید صحت تراکنش‌های خارج از زنجیره استفاده می‌شود.

در واقع، Loopring  به عنوان یک پروتکل در لایه بالاتر از صرافی‌ها قرار می‌گیرد و وظیفه آن انجام تراکنش‌ها در صرافی‌های تحت نظارت خود، اعتبارسنجی تراکنش‌ها به صورت متمرکز و تسویه آنها با استفاده از ZKRollups در صرافی‌های غیرمتمرکز است.

معرفی توکن lrc

توکن LRC، در عملکرد پروتکل لوپرینگ نقش بسیار مهمی دارد و از اهمیت بسزایی برخوردار است. این توکن یکی از عوامل اصلی رشد چشمگیر عملکرد راهکارهای لایه دوم اتریوم را به خوبی نمایان می‌کند.

برای مثال، اگر تصمیم به ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز بر پایه پروتکل لوپرینگ داشته باشید، شما موظف به قفل کردن حداقل ۲۵۰ هزار توکن LRC خواهید بود. با این کار، شما به عنوان یک اپراتور قادر به راه‌اندازی صرافی با استفاده از اثبات اطلاعات درون زنجیره‌ای خود خواهید بود. اگر اپراتور قصد راه‌اندازی صرافی بدون این ویژگی را داشته باشد، باید ۱ میلیون توکن LRC را استیک کند.

همچنین، توکن LRC سیستم تشویقی برای استفاده صحیح از پروتکل لوپرینگ است. این پروتکل قابلیت مصادره توکن‌های سپرده‌گذاری‌شده را دارد و در صورت عملکرد نادرست یک صرافی، آن توکن‌ها را مصادره کرده و بین کاربرانی که توکن LRC خود را قفل کرده‌اند، تقسیم می‌کند. هر کاربر همچنین می‌تواند توکن LRC خود را سپرده‌گذاری یا استیک کند و بخشی از کارمزدهای پروتکل را دریافت نماید.

روش توزیع توکن LRC به شکل زیر است:

 • ۷۰٪ از کارمزد دریافتی پروتکل به افرادی که توکن LRC را استیک کرده‌اند تعلق می‌گیرد.
 • ۲۰٪ باقی‌مانده از این کارمزد به سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) لوپرینگ تعلق دارد. اعضای جامعه از طریق رای‌گیری این منبع مالی را برای تصمیم‌گیری در مسائل و به‌روزرسانی‌های آینده پروژه مدیریت می‌کنند.
 • در نهایت، ۱۰٪ باقی‌مانده از کارمزدها به حالت سوزانده تغییر می‌کند. این نشان‌دهنده کاهش مستمر عرضه توکن LRC است و تأثیر مستقیمی بر قیمت این توکن دارد. عرضه نهایی این توکن محدود به ۱.۳۹۵ میلیارد واحد است.

مزایا و معایب Loopring

Loopring، همانند هر پروژه‌ای دیگر، با دارا بودن نقاط قوت و ضعف خود، در دنیای ارزهای دیجیتال حضور دارد. در اینجا به بررسی مزایا و معایب این شبکه و ارز دیجیتال می‌پردازیم تا شما بتوانید تصمیمات بهتری در خصوص سرمایه‌گذاری و مشارکت در این پروژه اتخاذ کنید.

مزایای شبکه و ارز دیجیتال Loopring:

 1. ایده منحصر به فرد: Loopring با ارائه یک ایده منحصر به فرد و نوآورانه در دنیای ارزهای دیجیتال، توانسته است توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان را به خود جلب کند.
 2. تیم فنی توانا: حضور یک تیم فنی توانا، یکی از نقاط قوت Loopring است. توانایی این تیم در اجرای ایده‌های پیچیده و پیشرفته، اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کرده است.
 3. کارمزدهای پایین: Loopring با ارائه کارمزدهای پایین، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت مقرون به صرفه‌تری در معاملات خود شرکت کنند.
 4. سرعت بالا: سرعت بالای انجام معاملات در شبکه Loopring، یکی از ویژگی‌های مثبت آن است که تجربه کاربران را بهبود می‌بخشد.
 5. امنیت بی‌نظیر: امنیت بالای Loopring، باعث افزایش اعتماد کاربران به این پروژه می‌شود.
 6. داشتن سازگاری منحصر به فرد: Loopring با داشتن سازگاری منحصر به فرد با سایر پروتکل‌ها و شبکه‌ها، از تبدیل شدن به یک جزء جدایی ناپذیر در اکوسیستم ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند.
 7. وجود نقدینگی عالی: نقدینگی بالای Loopring، به کاربران این اطمینان را می‌دهد که در هر زمان می‌توانند ارزهای خود را به راحتی و با قیمت مناسب ترید کنند.

معایب شبکه و ارز دیجیتال Loopring:

 1. ناشناخته بودن نسبت به رقبا: Loopring در مقایسه با رقبا، به دلیل ناشناخته بودن بیشتر، ممکن است با چالش‌های بیشتری مواجه شود.
 2. نیازمند سرمایه بالا جهت شروع فرایند استکینگ: برای شروع فرایند استکینگ در Loopring، نیازمند سرمایه بالاست که ممکن است برخی از علاقه‌مندان را محدود کند.
 3. کاهش ارزش بعد از انتشار نسخه دوم اتریوم: کاهش ارزش Loopring پس از انتشار نسخه دوم اتریوم، یکی از چالش‌های این پروژه بود که اتفاق افتاد و ادامه دار است.

چه چیزی Loopring را منحصر به فرد می‌سازد؟

اینکه Loopring چیزی خاص و منحصر به فرد است، به ایده اصلی پشت این پروتکل برمی‌گردد. Loopring به عنوان یک پروتکل ترکیبی طراحی شده است که عناصر صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال را ترکیب کرده و از مزایای هرکدام بهره می‌برد، در حالی که نواقص را کاهش یا حذف می‌کند.

صرافی‌های متمرکز در حال حاضر نقش اصلی در ارائه خدمات معاملات ارز دیجیتال دارند. این صرافی‌ها، با وجود سادگی و محبوبیت، ریسک‌های زیادی از جمله مسائل امنیتی و نقض حریم خصوصی دارند.

مشکلات اصلی صرافی‌های متمرکز شامل عدم شفافیت و مواجهه با ریسک‌های دستکاری قیمت و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران می‌شود. برای رفع این مشکلات، صرافی‌های غیرمتمرکز رمزنگاری (DEX) ظاهر شده‌اند. اما DEXها نیز کاهش کارایی و نقدینگی محدودی دارند.

در اینجا Loopring به عنوان یک پروتکل جدید به دنبال ترکیب بهتر از این دو جهان است. با استفاده از مدیریت سفارشات به صورت متمرکز و تسویه معاملات در زنجیره بلوکی، Loopring سعی در بهبود کارایی و نقدینگی DEXها دارد. این روند باعث افزایش عملکرد و تسهیل معاملات می‌شود و همچنین از مزایای امنیتی صرافی‌های غیرمتمرکز بهره‌مند می‌شود.

تیم Loopring

تیم لوپرینگ با رهبری دانیل وانگ، که در گذشته صرافی متمرکز کوین پورت را ایجاد کرد، به ساختن پلتفرم لوپرینگ پرداخت. در این تیم، افرادی چون ژو (CMO) و جانستون چن (COO) با تجربیات خود از شرکت‌های مشهور مانند Ernst & Young و NOD3 حضور دارند.

برای حمایت از مشارکت‌کنندگان و تشویق سرمایه‌گذاری در فناوری‌های بلاک‌چین، Loopring Ecosystem Advance Fund (LEAF) تأسیس شده است.

 ممکن است به نظر برسد که Loopring  با رقبایی مانند Kyber Network یا 0x رقابت می‌کند، اما این تیم ادعا می‌کند که پلتفرم‌های مذکور برای موارد متفاوت طراحی شده‌اند. Loopring به‌جای پروتکل بازارسازی Kyber که نقدینگی با قیمت‌های تعیین‌شده در یک بازه زمانی تعریف‌شده ارائه می‌دهد، تمرکز خود را بر روی سفارش حلقه و تکنولوژی‌های تطبیق حلقه گذاشته تا سیستم تطبیق به عنوان سرویس (MAAS) شخص ثالث را فراهم آورد.

در مقابل 0x که نقدینگی را از صرافی‌های در دسترس در پلتفرم خود تأمین می‌کند،Loopring  این کار را فقط با هر صرافی که متصل به شبکه خود هستند، انجام می‌دهد. این تمرکز بر روی تکنولوژی حلقه و معماری Loopring آن را از رقبا متمایز می‌سازد.

حلقه Loopring

حلقه سفارش در معاملات ارزهای دیجیتال یک مفهوم نوین است که در پروتکل Loopring به کار می‌رود. در مقابل سفارش‌های متداول که به صورت یک به یک مطابقت داده می‌شوند، Loopring تا ۱۶ سفارش را در یک سیستم دایره‌ای یا همان “حلقه سفارش” ترکیب و متناسب می‌کند. در این حلقه، سفارش‌ها بدون نیاز به سفارش متضاد برای جفت معاملاتی، می‌توانند توکن‌ها را مبادله کنند.

این رویکرد منجر به افزایش نقدینگی و ایجاد پتانسیل بهبود قیمت می‌شود. هر حلقه سفارش می‌تواند مجموعه‌ای از سفارش‌های خرید و فروش را در بر گیرد، به گونه‌ای که هر سفارش توکن‌های مورد نظر را بدون نیاز به سفارش متناسب برای جفت معاملاتی معین، مبادله کند.

استفاده از کیف پول لوپرینگ نیز به عنوان یک وسیله ذخیره‌سازی این دارایی‌ها، امکان نگهداری و مدیریت آسان تری را برای کاربران فراهم می‌کند.

همکاری‌های پروتکل Loopring

در طول سال‌های فعالیت خود، پروتکل Loopring به تنوع و گسترش همکاری‌های خود با دیگر فعالان اکوسیستم بلاکچین پرداخته است. این همکاری‌ها از برگزاری ورکشاپ در سیدنی، استرالیا، تا همکاری با چین‌لینک در زمینه اوراکل‌ها انواع گسترده‌ای دارند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین همکاری‌های Loopring می‌پردازیم.

 1. همکاری با Bitfwd :در زمستان ۲۰۱۹، Loopring به همراه انجمن فعال Bitfwd در سیدنی، استرالیا، یک ورکشاپ آموزشی در زمینه توسعه ابزارهای متن‌باز برگزار کرد. این همکاری به ترویج دانش در حوزه بلاکچین و توسعه اپلیکیشن‌های متن‌باز می‌پرداخت.
 2. همکاری باTokenMarket  :  Loopringبا همکاری توکن‌مارکت به منظور ارتقای امنیت و شفافیت تبادلات امنیتی همکاری کرده است. این همکاری به راه‌اندازی Loopring 3.0 در صرافی‌های غیرمتمرکز توکن‌مارکت در اروپا و خاورمیانه انجامیده و بهبود مستقیم در سرعت معاملات غیرمتمرکز این صرافی ایجاد کرده است.
 3. همکاری با Changelly: Loopring با اعلام همکاری با صرافی Changelly، گام مهمی را در جهت خرید و فروش مستقیم توکن LRC با یورو و دلار برداشته است. این همکاری به کاربران این امکان را می‌دهد تا مستقیماً توکن LRC را با استفاده از کارت اعتباری خود تهیه کنند.
 4. همکاری با Chainlink: همان‌طور که انتظار می‌رفت، همکاری Loopring با چین‌لینک در زمینه اوراکل‌ها صورت گرفته است. این همکاری نتیجه تهیه یک شاخص قیمتی برای جفت ارز LRC/ETH برای صاحبان صرافی‌ها را به ارمغان آورده است.

توکنومیک ارز دیجیتال LRC

تعداد توکن های در گردش :  1,331,682,636 LRC

رتبه در بازار ارزهای دیجیتال : 130

کل عرضه: 1,373,873,397 LRC

حداکثر عرضه: ۱,۳۷۴,۵۱۳,۸۹۶

ارزش کل :  298,789,749 دلار

پاببن ترین قیمت : 2.5

بالاترین قیمت : 3.75

پروتکل Loopring، سیستمی برپایه بلاکچین اتریوم و مطابق با استاندارد ERC-20، در آگوست ۲۰۱۷ با عرضه توکن LRC معرفی شد. این پروتکل از استخراج توکن LRC از طریق گواه اثبات کار (PoW) بهره می‌برد. ماینرها با اعتبارسنجی تراکنش‌ها، توکن LRC را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند، که به امنیت و پایداری شبکه کمک می‌کند.

 

چگونه  LRC بخریم؟

خرید و فروش LRC  به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش LRC  هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش LRC  یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

 

کیف پول های قابل نگه داری LRC

اگر امانت و امنیت برای شما اولویت اصلی در نگهداری توکن LRC یا ارزهای دیجیتال دیگر است، استفاده از کیف پول سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) به عنوان گزینه‌ای بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. همچنین، می‌توانید این رمزارز را در کیف‌پول‌های نرم‌افزاری همچون MetaMask، Trust Wallet، Atomic Wallet، و Coinbase نیز نگه‌داری کنید.

 

آینده ارز دیجیتال Loopring

آینده یک پروژه ارز دیجیتال، نقش حیاتی در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران ایفا می‌کند. در حالی که موضوعاتی مانند شرایط تیم توسعه‌دهنده، رفتار رقبا، وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، و سیاست‌های دولت‌ها تأثیرگذارند، Loopring با داشتن زیرساخت قوی، می‌تواند آینده روشنی را داشته باشد.

توانایی Loopring در برطرف کردن نیازهای حیاتی از جمله افزایش سرعت، کاهش کارمزد، غیرمتمرکز سازی مبادلات، و ایجاد صرافی غیرمتمرکز، نشانگر پتانسیل بالای این پروژه در بازار ارزهای دیجیتال است. این پروژه به عنوان یک پلفرم قوی می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء جوانب مختلف فضای ارزهای دیجیتال ایفا کند.

با این حال، تهدیدات نیز در این مسیر حضور دارند. انتشار نسخه جدید اتریوم با رفع مشکلات مهمی مانند کاهش سرعت و کاهش کارمزد، به عنوان یک تهدید بزرگ برای Loopring مطرح است. این امر  به چالش‌های جدیدی برای این پروژه تبدیل شده و سرمایه‌گذاران را متوجه بهبود‌های اتریوم کرده است.

به طور کلی، با توجه به زیرساخت قوی Loopring و توانایی آن در برخورد با نیازهای فعلی بازار، می‌توان انتظار داشت که این پروژه در سال‌های آینده موفقیت‌های بیشتری را کسب کند. با این وجود، نظارت دقیق به تغییرات در صنعت ارزهای دیجیتال و واکنش‌های رقبا ضروری است تا به بهترین شکل ممکن از این فرصت بهره‌مند شود.

نتیجه گیری

در این مقاله، با پروتکل Loopring و توکن LRC آشنا شدیم که به عنوان یک “پروتکل مبادله منبع باز شناخته می‌شوند. Loopring با معرفی حلقه‌های سفارش و استفاده از تکنولوژی ZKRollups، تلاش کرده است تا مشکلات موجود در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را بهبود بخشد.

Loopring  نقدهای کارمزد بالا و کندی در اجرای تراکنش‌ها در شبکه اتریوم را به چالش کشیده و با ارائه راهکارهای لایه ۲، مانند  ZKRollups، موفق به افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش‌ها شده است. به‌علاوه، تطبیق رینگ در ورژن ۳.۰ این پروتکل نشان‌دهنده تفکر نوآورانه در زمینه بهبود نقدینگی و کارایی است.

در آینده، Loopring با همکاری‌ها و توسعه‌های جدید، قصد دارد جایگاه خود را در دنیای ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک پروتکل ترکیبی و کارآمد تقویت کند. با توجه به چالش‌ها و فرصت‌های آینده، نظرات و پیشنهادات شما به‌عنوان ارزیابی مهم در پیشرفت این پروژه محسوب می‌شوند. ارائه نظرات خود در این زمینه، به سازندگان Loopring کمک خواهد کرد تا بهترین سناریوها را برای آینده خود بپیش‌گیرند. از آنجایی که به صورت کلی لوپرینگ جزو راهکار های لایه دوم اتریوم به حساب می رود پیشنهاد می کنیم مطالب سایر پروژه های در این حوزه از جمله پالیگان، اربیتروم و اپتیمیزم را از دست ندهید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم لوپرینگ خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش لوپرینگ را انجام دهید.

چگونه می‌توانم لوپرینگ را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال لوپرینگ به ولتتان به نرخ همان لحظه لوپرینگ را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت لوپرینگ به چه صورت است؟

تراکنش های لوپرینگ در بستر اتریوم صورت گرفته و بنا به ترافیک این بلاکچین متغییر است و معمولا با هزینه حدود 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود.

حداقل و حداکثر خرید لوپرینگ در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش لوپرینگ در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید لوپرینگ ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید لوپرینگ در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن