با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

فلاکس FLUX

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.929521

تومان 5,808

6.18%

232

$ 322,427,516

$ 10,958,214

فلاکس چیست؟ بررسی رمز ارز FLUX

امروزه با طیف گسترده ای از پروژه های بلاکچینی روبه رو هستیم که در این بین به دسته بندی های متعددی بر اساس نوع پروژه های موجود برخورد می کنیم، بلاکچین های لایه یک، راهکاری های لایه دوم، پلتفرم های دیفای یا توکن های غیر مثلی و همچنین میم کوین ها از عمده پروژه هایی هستند که در این فضا در حال فعالیت می باشند با این حال پلتفرم فلاکس قدم به فضایی گذاشته که کمتر رقیبی خدمات این پلتفرم را ارائه می کند، فلاکس در اصل به نسخه ای غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین خدمات ابری و میزبانی وب ورود کرده که رقیبان سنتی آن AWS آمازون، مایکروسافت آزور و گوگل کلاد هستند، فلاکس را می توان پروژه ای جاه طلبانه در زمینه میزبانی وب عنوان نمود که امکان برخورداری از خدمات این حوزه را در فضای مبتنی بر بلاکچین و هزینه ای کمتر و کیفیتی ممتاز ارائه کرده و به افرادی که نیاز به فضای ذخیره سازی ابری یا برخورداری از سرور مجازی را برای پردازش اپلیکیشن یا وب سایت های خود دارند این امکان را می دهد تا با پرداخت هزینه ای به مراتب کمتر از راهکار های سنتی این حوزه خدمات با کیفیتی را دریافت نمایند، در این مطلب به بررسی دقیق بلاکچین فلاکس و همچنین توکن این پلتفرم یعنی FLUX پرداخته ایم تا پیش از سرمایه گذاری روی آن هر آنچه نیاز هست را درباره آن دریابیم با بیتکسینو همراه باشید.

آشنایی با ساز و کار فلاکس

بلاکچین فلاکس از مجموعه ای از نود ها تشکیل شده که در این شبکه گرد هم آمده اند تا توان پردازشی خود را در اختیار افرادی قرار دهند که نیازمند توان پردازشی یا فضای ذخیره سازی هستند، برخلاف ساز و کار های سنتی مانند گوگل کلاد که سرور های اجاره ای در اختیار یک شرکت و در دیتا سنتر آنها قرار دارد، فلاکس این امکان را به عموم مردم داده است تا با فراهم نمودن زیر ساخت های سخت افزاری مورد قبول این پلتفرم، سخت افزار مورد نیاز برای توسعه دهنده گان وب و همینطور افرادی که نیاز به فضای ذخیره سازی ابری دارند را فراهم نموده و با حذف واسطه ها هزینه های استفاده کننده گان نهایی از بستر های ذکر شده را مستقیما به تامین کننده گان این تجهیزات پرداخت نموده و به این ترتیب هزینه های این بستر را بسیار مقرون به صرفه نگه دارند از این حیث می توان فلاکس را تا حدودی شبیه به فایل کوین نیز تشبیه نمود.

سرویس های ارائه شده توسط فلاکس

فلاکس در حال توسعه در جهت افزودن سرویس های بروز تر بوده که به مرور در حال گسترش کیفیت وتنوع محصولات خود است و در حال حاضر بهترین سرویس های آن به شرح زیر می باشد.

میزبانی سایت های وردپرسی

وردپرس در حال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای جهان است که عده زیادی وب سایت هایشان را توسط این پلتفرم می سازند از این رو فلاکس به صورت تخصصی روی میزبانی و ارائه هاست وردپرس در 3 بسته با منابع مختلف هم اکنون خدمات خود را ارائه می کند، پرداخت هزینه ماهانه میزبانی وردپرس در فلاکس توسط توکن های فلاکس و یا دلار می تواند پرداخت شود و کاربران را از فضای ایمن، غیر متمرکز و عاری از سانسور جهت ساخت وب سایت توسط وردپرس برخوردار می سازد.

فلاکس درایو، ذخیره سازی ابری داده

امروزه اهمیت برخورداری از فضای ابری به دلیل راحتی دسترسی به آن و امنیت بسیار بیشتر، به اولین گزینه اکثر افراد برای مدیریت و نگه داری از داده هایشان مبدل شده از این رو فلاکس تحت عنوان فلاکس درایو این امکان را به شما می دهد تا از 10 الی 100 گیگابایت بتوانید فضای ذخیره سازی ابری در اختیار داشته باشید و با پرداخت تنها 0.5 دلار به ازای هر 10 گیگابایت در ماه از این سرویس برخوردار شوید.

مارکت پلیس فلاکس

فلاکس در راستای برخورداری کاربران از خدمات بیشتر در حوزه میزبانی مارکت پلیس خود را نیز ایجاد کرده که در آن کاربران می توانند فضا های اختصاصی توسعه یافته را با یکدیگر داد و ستد نمایند که از این آپشن بیشتر برای برخودرای از فضای میزبانی غیر متمرکز برای بخش فرانت اند اپلیکیشن های غیر متمرکزاستفاده می گردد.

دراپلت فلاکس

دراپلت فلاکس این امکان را به توسعه دهنده گان میدهد تا بتوانند نرم افزار خود را با استفاده از داکر و کانتینر ها در فضایی غیر متمرکز مستقر سازند و از ریپازیتوری کد برای توسعه سریع تر اپلیکیشن ها برخوردار شوند.

زیرساخت های موجود در فلاکس

فلاکس در حال حاضر مجموعا بیش از 91 هزار هسته پردازنده CPU ، 240 ترابایت حافظه RAM ، 7 پتا بایت حافظه ذخیره سازی SSD و 12 هزار نود فعال برخوردار است که عمده نود های این بلاکچین در کشور های فنلاند، آلمان و آمریکا حضور دارند که منابعشان را در اختیار سایر کاربران قرار می دهند، در صورتی که از سخت افزار لازم به منظور ارائه سرویس های ابری برخوردار باشید می توانید به نود های این بلاکچین پیوسته و از در اختیار گذاشتن سخت افزارتان درامد کسب نمایید که در حال حاظر 3 پلن مختلف به شرح زیر از طریق فلاکس ارائه می شود.

پلن نود های کومولولس در فلاکس

برخورداری از 2 هسته پردازنده با 4 رشته یا Thread و همچنین 8 گیگابایت رم در کنار 220 گیگابایت فضای ذخیره سازی SSD و سرعت اینترنت 25 مگابایتی در کنار برخورداری از 1000 توکن فلاکس شرط اجرای این نود در فلاکس است.

 پلن نود های نیمبوس در فلاکس

برخورداری از 4 هسته پردازنده با 8 رشته یا Thread و همچنین 32 گیگابایت رم در کنار 440 گیگابایت فضای ذخیره سازی SSD و سرعت اینترنت 50  مگابایتی در کنار برخورداری از 12500 توکن فلاکس شرط اجرای این نود در فلاکس است.

پلن نود های استراتوس در فلاکس

برخورداری از 8 هسته پردازنده با 16 رشته یا Thread و همچنین 64 گیگابایت رم در کنار 880 گیگابایت فضای ذخیره سازی SSD و سرعت اینترنت 100  مگابایتی در کنار برخورداری از 40000 توکن فلاکس شرط اجرای این نود در فلاکس است.

معماری بلاکچین فلاکس

فلاکس از هارد فورک زی کش ایجاد شده و با ایجاد تغییرات گسترده در سورس کد این رمز ارز و مبتنی بر الگوریتم هش اکویی هش Equihash  می باشد، زمان تولید هر بلاک در فلاکس معادل 2 دقیقه است که توسط ماینر های فلاکس و استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار یا Proof Of Work ایجاد می شود، فلاکس با ارائه راهکار هایی در الگوریتم های مذکور شبکه ای را ایجاد نموده که در آن هدر رفت انرژی به حداقل می رسد همانطور که می دانید در شبکه های مبتنی بر اثبات کار مانند بیت کوین یا لایت کوین ماینر ها با حل معادلات ریاضی و استفاده از حداکثر توان پردازشی در اختیار سعی در یافتن بلاک جدید در بلاکچین می کنند که در اصل حل این معادلات مشکلی را در دنیای واقعی بر طرف نکرده و صرفا به هدر رفت انرژی توسط ماینر ها منجر می شود در حالی که در فلاکس این توان پردازشی صرفا به حل معادلات جهت رقابت به ماینر ها معطوف نشده بلاکه آنها توان پردازشی خود را صرف حل معادلاتی می کنند که در جهان واقعی کاربرد داشته و نیازمند پردازش است به عنوان مثال استفاده از توان پردازشی ماینر ها در  فلاکس برای آموزش مدل های مبتنی بر هوش مصنوعی، فرایند رندر گیری از مدل های سه بعدی و استریم بازی های ویدیویی با بالاترین وضوح استفاده می شود و به دلیل استفاده مفید از این توان پردازشی، فلاکس نام الگوریتم خود را اثبات انجام کار مفید یا Proof Of Useful Work نامیده که به اختصار POUW قلمداد می شود و الگوریتم هش خود را نیز FLUXPoUW نام گذاری نموده است.

میزان عرضه فلاکس و هالوینگ

فلاکس دارای حداکثر میزان عرضه محدود به 440 میلیون واحد دارد که از این مقدار نیز در حدود 340 میلیون آن به عرضه در امده است، فرایند تولید واحد های جدید فلاکس بر اساس پاداش ساخت بلاک جدید در آن حاصل می شود و پس از ساخت هر بلاک جدید 37.5 واحد فلاکس جدید تولید و نصف آن به ماینر و نیم دیگر آن نیز به نود های فراهم کننده سخت افزار برای شبکه تعلق می گیرد،در عرضه فلاکس برنامه هاوینگ یا هالوینگ نیز همانند بسیاری از رمز ارز های اثبات کار مانند بیت کوین کش اعمال شده که طبق آن هر 2.5 سال یکبار میزان پاداش ساخت بلاک جدید نصف می گردد یعنی در هاوینگ بعدی فلاکس پاداش آن به ازای ساخت هر بلاک از 37.5 به 18.75 کاهش یافته و هر 2.5 سال یکبار نیز مجدد نصف می گردد.

برنامه تخصیص توکن های فلاکس نیز به شرح زیر است.

94.7 درصد عرضه به کاربران فلاکس توسط ماینینگ

2.9 درصد اختصاص به بنیاد فلاکس

1.7 درصد اختصاص به استخر های نقدینگی صرافی ها

0.7 درصد اختصاص به تیم توسعه

حاکمیت غیر متمکرکز در فلاکس XDAO

از جمله کاربرد های فلاکس در این پلتفرم اعطای حق رای به هولدر های این رمز ارز است، که از ان تحت عنوان XDAO در این پلتفرم یاد می شود، از این رو فلاکس جزو پروژه های مبتنی بر سازمان خود گردان غیر متمرکز یا DAO اداره شده و بروز رسانی های پیش رو باید توسط هولدر های آن به حداکثر آراء برای تصویب رسیده باشد.

دارایی های موازی یا Parallel Asset در فلاکس

تیم توسعه فلاکس برای راحتی استفاده از رمز ارز فلاکس در بلاکچین های مختلف به منظور استفاده در پلتفرم های دیفای و تعامل پذیری بیشتر با سایر زنجیره ها پل یا Bridge های بین بلاکچینی تعبیه نموده که توسط آن می توان توکن های فلاکس را از بلاکچین بومی خود به سایر زنجیره ها برد که از جمله آنها زنجیره اتریوم، بایننس اسمارت چین، الگوراند و کادنا را می توان نام برد.

تیم توسعه دهنده گان فلاکس

فلاکس دارای سه همبنیان گذار تحت عناوین زیر است:

دنیل کلر Daniel Keller کار آفرین آمریکایی تبار که که سابقه 25 ساله در زمینه فناوری و راه اندازی کسب و کار های آنلاین داشته است و ی اکنون نقش مدیر ارشد استراتژی را در فلاکس داراست.

تادئاس کمنتا Tadeas Kmenta از اولین کسانی بود که کار روی فلاکس را شروع کرد و هم چنان در حال توسعه آن است وی نقش مدیر ارشد نواوری را در فلاکس داراست.

پارکر هانی من Parker Honeyman نیز در کنار سایر افراد نام برده همبنیان گذار فلاکس و دارای نقش مدیریت ارشد عملیات را در این مجموعه عهده دار است وی از توسعه دهنده گان کارکشته حوزه فناوری بوده که به ارائه و عملیاتی نمودن امکانات جدید در فلاکس مشغول کار است.

بهترین کیف پول‌های فلاکس

فلاکس در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

  • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
  • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری موبایل تنها برای توکن های در بستر اتریوم و BSX فلاکس.
  • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل تنها برای توکن های در بستر اتریوم و BSC فلاکس.
  • زلکور ولت (Zelcore) کیف پول دسکتاپ و موبایل که تمام امکانات پلتفرم فلاکس در آن ارائه شده است.

چگونه فلاکس بخریم؟

خرید و فروش فلاکس به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش فلاکس هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش فلاکس یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم فلاکس خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش فلاکس را انجام دهید.

چگونه می‌توانم فلاکس را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال فلاکس به ولتتان به نرخ همان لحظه فلاکس را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت فلاکس به چه صورت است؟

تراکنش های فلاکس با کارمزد کمتر از 0.5 دلار و در طی کمتر از 2 دقیقه انجام می شوند.

حداقل و حداکثر خرید فلاکس در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش فلاکس در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید فلاکس ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید فلاکس در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.