با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

چیلیز CHZ

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.070659
تومان 4,309
1.29%
119
$ 630,188,553
$ 63,140,265

چیلیز نتورک چیست؟ بررسی دقیق رمز ارز CHZ

در دنیای ارز های دیجیتال طیف گسترده ای از زنجیره ها، بلاکچین های لایه 1 و 2 و سایر پروژه های مبتنی بر قرار داد های هوشمند حضور دارند که هر یک سعی در رفع نیاز و ارتقایی نسبت به رقبای قدیمی خود در این مارکت در حال فعالیت هستند، با این حال چیلیز نتورک تمرکز و قدرت توسعه خود را در زمینه ای معطوف نموده که کمتر پروژه کریپتویی را می توان یافت که خدمات آنرا ارائه دهد، چیلیز نتورک سعی در ارائه بستری دارد تا صاحبان برند و از جمله تیم های ورزشی بتوانند به راحتی توکن خود را ایجاد کنند و متناسب با اهدافشان از آن استفاده نمایند، حذف دقدقه های توسعه سنگین در حوزه بلاکچین و راحتی استفاده از آن در کنار برخورداری از امنیت حداکثری چیلیز نتورک را به ابزاری تبدیل کرده که به استفاده اول صاحبان برند ها جهت ایجاد و توسعه توکن های هواداری شود، با وجود طیف گسترده ای از انواع برند ها و قدرت و نفوذ بالای تیم های ورزشی از همین ابتدا می توان پتانسیل های بالای این پروژه عظیم بلاکچینی را درک نمود و پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا هر آنچه باید را پیش از سرمایه گذاری روی چیلیز و توکن آن یعنی CHZ دریابید و به دید بهتری از نقاط  قوت و قابل تقویت از شبکه دست یابید.

ایجاد تحول در طرفداری از تیم های فوتبال توسط چیلیز

اکوسیستم چیلیز تحولی گسترده را میان حامیان تیم های فوتبال و نحوه تعاملشان با باشگاه یا تیم محبوبشان ایجاد نموده، تا کنون و پیش از روی  کار آمدن چیلیز نقش هواداران و طرفداران تیم های ورزشی تنها با پر کردن سکو ها یا برخی حمایت های مالی از طرف آنها صورت می گرفت اما آنچه چیلیز با ارائه ابزار ساخت توکن هواداری برای باشگاه های ورزشی ارائه داده منجر به تعامل حداکثری کاربران با تیم مورد علاقه شان شده است، به عنوان مثال با ایجاد قوانین حاکمینی برای توکن های هواداری هولدر های این توکن ها می توانند در برخی از تصمیم گیری های باشگاه مورد نظر مانند تغییر لوگو یا رنگ و طرح لباس ها و همچنین انجام بازی های دوستانه حق رای داشته باشند و تا حدودی در تصمیم گیری های باشگاه سهیم شوند، از طرفی دیگر ایجاد توکن های هواداری و قرصت های معاملاتی آن نیز می تواند به ابزاری برای کسب درامد و سرگرمی هوادران مبدل شود و البته لازم به ذکر است که با دریافت توکن های هواداری باشگاه مورد نظر به برخی از هدایا و مناسبت های باشگاه ها نیز می توانید دسترسی داشته باشید که در ترغیب هر چه بیشتر هواداران به نقشی موثر مبدل شده است.

فن توکن FTO چیست و چه باشگاه هایی از آن استفاده می کنند؟

همانطور که گفته شد نقش اصلی چیلیز ایجاد و مدیریت آسان فن توکن یا FT برای باشگاه های ورزشی و ارائه آن به هوادارن است، فن توکن در اصل رمز ارز ایجاد شده توسط یک باشگاه ورزشی است که می تواند از آن برای ترغیب هواداران، تامین سرمایه در مواقع لزوم و همچنین مشارکت هوادارن در رای گیری های مربوط به یک باشگاه ورزشی را توسط تکنولوژی بلاکچین میسر سازد.

در حال حاضر اکوسیستم چیلیز مملو از بزرگترین برند ها و باشگاه های ورزشی سراسر دنیاست که از این بین محبوب ترین آنها می توان به باشگاه بارسلونا، منچستر سیتی، آرسنال، اینتر میلان، تیم ملی اسپانیا، میلان، اتلتیکو مادرید، یوونتوس و بیش از 100 باشگاه دیگر اشاره نمود.

اپلیکیشن سوسیوس Socios ارائه شده توسط چیلیز

برای مدیریت راحت کاربران و تعامل آنها با توکن های هواداریشان چیلیز اقدام به ارائه وب سایت و اپ موبایلی Socios نموده که درآن هواداران به راحتی می توانند از خدماتی و امکاناتی که توسط هولد توکن های هواداری به آنها داده می شود برخوردار شوند، به عنوان مثال فرایند های رای گیری و پیشنهادات ارائه شده توسط باشگاه در این اپ نمایان شده و هولدر های توکن های هواداری به میزان دارایی توکن هایشان از حق و وزن رای دهی برخوردار می شوند.

ارائه بستر لانچ توکن های هواداری توسط چیلیز

چیلیز با ساز و کار ارائه درخواست یا پروپوزال یک باشگاه جهت لانچ توکن هواداری فرایند ساخت توکن را آغاز می کند و پس از آن به باشگاه مربوطه به ازای واریز نمودن توکن های CHZ امکان تهیه لاکرتوکن ها Locker token های پروژه را می دهد که پس از 4 ماه از فرایند مربوطه به نسب لاکر توکن های ایجاد شده بر اساس چیلیز واریز شده، توکن هواداری آن باشگاه را ایجاد کرده و به میزان 10 درصد از توکن های چیلیز را نیز قفل می کند، بنابر این با افزایش اکوسیستم و اضافه شدن باشگاه های جدید ساز و کار کاهش میزان توکن های در گردش چیلیز نیز محیا می شود.

صرافی فن توکن ها توسط چیلیز

چیلیز در وب سایت خود یک صرافی را توسعه داده تا در آن امکان معامله گری انواع فن توکن ها و رمز ارز هایی که توسط چیلیز توسعه یافته اند محیا شود و کاربران درگیر یافتن صرافی برای ترید فن توکن ها نباشند و همچنین مدیران باشگاه ها دقدقه ای جهت لیست شدن توکن باشگاهشان در صرافی های متمرکز و مذاکره با آنان را نداشته باشند. صرافی چیلیز در قالب یک صرافی متمرکز فعالیت می کند و در آن پایه معاملاتی برای خرید و یا فروش فن توکن ها رمز ارز CHZ قرار داده شده است. در این صرافی امکان ترید تنها در بازار اسپات و ارائه ابزار های معامله گری حد ضرر و سود قرار داده شده است.

بررسی بلاکچین چیلیز چین

در ابتدا توکن چیلیز و این پلتفرم در قالب قرار داد هوشمند اتریوم و توکن ERC20 متولد شد اما پس از گذشت مدتی با افزایش بی سابقه کارمزد های اتریوم نا کارامدی این شبکه جهت استفاده عمومی از توکن های هواداری مشخص شد و توسعه دهنده گان آنرا به فکر فراهم نمودن زنجیره ای عمومی برای چیلیز انداخت تا با افزایش مقیاس پذیری با حداقل کارمزد در کمترین زمان تراکنش های انواع فن توکن ها صورت پذیرد و البته نقش توکن چیلیز را نیز پررنگ تر کند که در نتیجه آن چیلیز چین، بلاکچین بومی چیلیز متولد شد که در اصل یک ساید چین اتریوم می باشد که قابلیت پشتیبانی و توسعه پذیری توسط زبان برنامه نویسی سالیدیتی را داشته و به طور کامل از ماشین مجازی اتریوم نیز پشتیبانی می کند لذا توسعه آسان قرار داد های هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز در چیلیز چین امکان پذیر شد و این شبکه نیز از تمامی توکن های مثلی و غیر مثلی یا ان اف تی ها پشتیبانی می کند.

چیلیز چین از مکانیزم اجماع گواهی اثبات سهام اعتبار یا Proof Of Stake Authority به اختصار POSA استفاده می کند که پیشتر توسط دکتر گوین وود توسعه دهنده بلاکچین پولکادات اختراع شده و در بلاکچین هایی از جمله کرونوس، وی چین و کوکوین چین نیز استفاده شده است. در این مکانیزم اجماع تعداد اندکی نود اعتبار سنج برای ایجاد بلاک و تایید تراکنش ها حضور دارند که در چیلیز چین تعداد آنها محدود به 11 عدد است و امکان مشارکت در شبکه برای همگی مقدور نیست و با طی فرایند احراز هویت و تایید بنیاد چیلیز و سایر نود ها می توان به مجموعه اعتبار سنج های این بلاکچین اضافه شد که می توان از آن به عنوان ابزاری سریع و اما متمرکز برای یک بلاکچین یاد نمود، در چیلیز چین فرایند ساخت بلاک جدید به تنها 3 ثانیه زمان نیاز دارد و کارمزد تراکنش های این فضا بسیار پایین و مقرون به صرفه است. در این نوع از اجماع نود ها بر حسب مقدار توکن CHZ وهمچنین اعتبار شان بر حسب فعالیت صحیح گذشته و تاییدیه سایر نود ها برای اجماع انتخاب می شوند.

بررسی بنیانگذاران چیلیز

بنیان گذار پلتفرم چیلیز الکساندر دریفوس Alexandre Dreyfus بوده که در حال حاضر نقش CEO را در این بنیاد دارد، وی بیش از 20 سال سابقه در زمینه توسعه کسب و کارهای اینترنتی را در کارنامه خود دارد و از بزرگترین سوابق کاری وی می توان به پروژه Webcity در زمینه راهنمای سفر و همچنین بازی های اینترنتی Winamax و Chilipoker اشاره نمود. از دیگر افراد سر شناس تیم چیلیز نیز می توان به مدیر اشد فناوری یا CTO این مجموعه به نام تیباوت پلتیر (Thibaut Pelletier) اشاره نمود که وی نیز دارای سوابق چشمگیری در توسعه صنایع سرگرمی و اینترنت داشته است.

بررسی کاربرد توکن CHZ

CHZ توکن بومی بلاکچین چیلیز چین بوده که در این شبکه به عنوا کارمزد تراکنش به کار می رود و همچنین از این توکن می توان به عنوان ابزاری برای پرداخت یا سرمایه گذاری و حفظ ارزش نیز استفاده نمود، در بلاکچین چیلیز چین با استفاده از نوعی الگوریتم اثبات سهام، اعتبار سنج های شبکه با ذخیره میزان مشخصی از این توکن می توانند به فعالیت مجاز شوند و همچنین با استیک نمودن یا سهام گذاری توکن های چیلیز می توان در بدست آوردن واحد های جدید این توکن نیز سهیم شد، علاوه بر موارد گفته شده که عمدتا نقش چیلیز در زنجیره هستند، در برنامه عرضه توکن های هواداری در چیلیز که به آن عرضه فن توکن یا FTO گفته می شود، برای خرید واحد های اولیه تمامی توکن های هواداری باید مبالغ به CHZ توسط هواداران مشتاق به خرید فن توکن پرداخت شود و همچنین به ذخیره نمودن میزانی توکن CHZ توسط باشگاه مشتاق به ایجاد فن توکن در چیلیز مورد نیاز است.

نحوه تخصیص توکن های چیلیز

میزان عرضه توکن های چیلیز محدود به 8.8 میلیارد واحد یا 8,888,888,888 واحد می باشد که تمامی توکن ها در زمان لانچ پروژه در سال 2018 ضرب شد و تیم توسعه دهنده اقدامی نیز برای عرضه اولیه توکن های خود نکرد و به نحوه زیر تخصیص توکن ها به فعالیت های مختلف اختصاص یافت:

34.5 درصد فروش مستقیم توکن ها

20 درصد ذخیایر کاربر محور

15 درصد اختصاص به بازاریابی

15 درصد فعالیت های استراتژیک

7 درصد سرمایه گذاران اولیه

5 درصد برای تیم توسعه

3 درصد برای مشاوارن پروژه

ایجاد NFT از لحظات و دارایی های خاص باشگاه های ورزشی

مکانیزم های به کار رفته در چیلیز چین این امکان را به باشگاه های ورزشی می دهد تا برخی از دارایی های خود را مانند پیراهن یک بازیکن مطرح یا یک توپ یادگاری را در قالب توکن های غیر مثلی دراورده و در مارکت پلیس خود به شکل NFT عرضه نمایند و همچنین با ایجاد ارتباط با اوراکل چین لینک، چیلیز نتورک توانسته به داده های دنیای واقعی نیز دستیبای داشته باشد و از داده های زنده پیرامون بازی ها و باشگاه ها به منظور تولید ان اف تی نیز استفاده نماید. با برخورداری چیلیز چین از پشتیبانی توکن های ERC1155 که تلفیق پیچیده ای از توکن های مثلی و غیر مثلی است به راحتی فرایند مینت ان اف تی ها در این فضا محقق می شوند.

بهترین کیف پول‌های چیلیز CHZ

چیلیز در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

 • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
 • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
 • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
 • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
 • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
 • مای اتر ولت (MEW) تحت وب، موبایل و مرورگر.

چگونه چیلیز بخریم؟

خرید و فروش چیلیز به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش چیلیز هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش چیلیز یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم چیلیز نتورک خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش چیلیز نتورک را انجام دهید.

چگونه می‌توانم چیلیز نتورک را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال چیلیز نتورک به ولتتان به نرخ همان لحظه چیلیز نتورک را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت چیلیز نتورک به چه صورت است؟

تراکنش های چیلیز نتورک در بستر اتریوم صورت گرفته و متناسب با ترافیک اتریوم متغییر است و معمولا با هزینه ای در حدود 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه ارسال می شود.

حداقل و حداکثر خرید چیلیز نتورک در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش چیلیز نتورک در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید بیت کوین ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید چیلیز نتورک در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن