با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

بیت تورنت BTT

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.00000089881582
تومان 0.054813
4.99%
89
$ 870,769,047
$ 58,874,765

معرفی بیت تورنت و رمز ارز BTT

بیت تورنت با استفاده از ارز دیجیتال BTT، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتا یا P2P در دنیای کریپتو است. این ارز دیجیتال که بر پایه بلاک‌چین ترون ایجاد شده، از استاندارد TRC-10 بهره می‌برد. هدف اصلی از ایجاد BTT، تشویق کاربران به اشتراک گذاری منابع رایانه‌ای خود به منظور افزایش سرعت دانلود و ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره این ارز دیجیتال هستید، توصیه می‌شود تا انتهای این مطلب با همراه با ما باشید.

بیت تورنت چیست؟

در اوایل دهه ۲۰۰۰، با طراحی یک نرم‌افزار که اشتراک گذاری فایل‌ها را از طریق شبکه‌های همتا به همتا ممکن می‌کرد، بیت تورنت توجه گسترده‌ای از طرف علاقه‌مندان به موسیقی و فیلم جلب کرد.

در این نرم‌افزار، کاربران به جای استفاده از سرورهای مرکزی یا آپلود فایل به آن، به یک شبکه از کامپیوترها متصل می‌شدند. با اجرای این نرم‌افزار، امکان مبادله فایل‌ها و داده‌ها بین کاربران به وجود می‌آمد.

اما در سال‌های اخیر، بیت تورنت با چالش‌های مالی و درآمدزایی از سرویس خود روبرو شد. به همین دلیل، در سال ۲۰۱۹، بنیاد ترون، سازنده بلاک‌چین ترون، شبکه بیت تورنت را خریداری کرد. سپس مالکان جدید این شبکه، توکن دیجیتال بیت تورنت (BTT) را، با هدف حمایت از توسعه پروتکل شبکه و تشویق به مشارکت فعال در شبکه معرفی کردند.

چه کسی بیت تورنت را ایجاد کرد؟

در ابتدا، دو توسعه‌دهنده به نام‌های برد کوهن و دیوید هریسون در سال ۲۰۰۱ بیت تورنت را آغاز کردند. بنیاد ترون که تحت نظر جاستین سان فعالیت می‌کند، در سال ۲۰۱۸ بنیاد بیت تورنت را خریداری کرد.

توکن بیت تورنت (BTT) که یک توکن از نوع TRC-10 است، در لانچ‌پد بایننس معرفی شد.

بیت تورنت به عنوان یک شبکه اشتراک فایل همتا به همتا شناخته می‌شود. پس از خریداری بنیاد بیت تورنت توسط بنیاد ترون، توکن بیت تورنت به این شبکه افزوده شد. پروژه‌ای که منجر به معرفی توکن‌های بیت تورنت در این شبکه شد، با نام پروژه اطلس شناخته می‌شود.

توکن بیت تورنت پس از خریداری توسط تیم بیت تورنت در سال ۲۰۱۹ از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) به صورت عمومی معرفی شد. در این فروش، ۶ درصد از کل عرضه توکن بیت تورنت معادل تقریباً ۷/۲ میلیون دلار به فروش رسید.

بنیاد بیت تورنت، علاوه بر فروش توکن، اقدام به تخصیص توکن‌ها به بنیاد ترون، ایر دراپ‌ها، مشارکت‌ها، و اکوسیستم خود کرده است. در وایت پیپر خود، این بنیاد اعلام کرده است که دارای ۱۰۰ میلیون کاربر فعال می‌باشد و به عنوان بزرگ‌ترین پروتکل غیرمتمرکز جهان، در حوزهٔ بلاکچین از بیت کوین پیشی گرفته است. داستان ادغام بیت تورنت در بلاکچین ترون نیز در ویدیوی زیر به دقت توضیح داده شده است.

بیت تورنت چگونه کار می‌کند؟

برای بهتر درک کردن موضوع، بهتر است ابتدا تفاوت میان پروتکل اصلی همتا به همتا BitTorrent و اپلیکیشن BitTorrent Speed و توکن BTT که نوعی انگیزه مالی برای این پروتکل است را بررسی کنیم.

پروتکل BitTorrent

شبکه بیت تورنت، یک پروتکل ارتباطی P2P برای به‌اشتراک‌گذاری فایل و منابع اطلاعاتی متنوع است. این شبکه، مشابه بلاک چین، یک سیستم توزیع‌شده بدون واحد مرکزی است. روند عملکرد این سیستم به این صورت است:

سیدها یا میزبان‌ها فایل‌ها را در اختیار دارند و به آن‌ها تورنت گفته می‌شود. هنگامی که این سیدها فایل را میزبانی می‌کنند، آن را به قطعات کوچکی تقسیم می‌کنند تا دانلود آن برای کاربران راحت‌تر شود.

هنگامی که یک فایل در بیت تورنت دانلود می‌شود، از سیدهای مختلف تکه‌های مختلفی از آن دریافت می‌شود. در طول دانلود و پس از آن، شما نیز می‌توانید به یک سید تبدیل شده و به بهبود شبکه کمک کنید. عدم تبدیل به یک سید به شما لقب “زالو” را می‌دهد. این سیستم برای حفظ سیدها ضروری است، بنابراین تبدیل به زالو با هدف کلی شبکه متفاوت است. افرادی که یک فایل را به اشتراک می‌گذارند (سیدها) و کسانی که آن را دانلود می‌کنند (زالوها) در کل به “گروه” یا “Swarm” معروف هستند.

معماری توزیع‌شده بیت تورنت امکان دانلود و آپلود بهینه‌تر فایل‌های بزرگ را فراهم می‌کند، که این امر به بهبود کارایی و کاهش ازدحام در شبکه منجر می‌شود.

اپلیکیشن BitTorrent Speed

محصول BitTorrent Speed به عنوان یک ابزار تسهیل‌کننده برای افزایش سرعت دانلود تورنت‌ها عمل می‌کند. این نه تنها یک راه برای بهره‌مندی از BTT و ایجاد منبع درآمد کریپتو از طریق دریافت این توکن به عنوان پاداش است، بلکه به عنوان یک محصول رایگان عمل کرده و نیازی به منابع محاسباتی برای استخراج ندارد. این پروسه بدون هیچ گونه پیچیدگی و نیاز به یادگیری جدید اجرا می‌شود. در واقع، شامل یک روند مزایده BTT برای دانلود سریع‌تر Seedها و به تبع آن، پاداش‌دهی با توکن اختصاصی شبکه می‌شود. شبکه بیت تورنت با وجود توکن BTT از گذشته‌های دور نیز وجود داشته است و حتی امروزه می‌توانید از این پروتکل رایگان بدون نیاز به آن استفاده کنید. این اطلاعات با استناد به وایت پیپر بیت تورنت ارائه شده‌اند که BTT را به‌عنوان یک مکانیزم هدف کلی برای انجام معاملات در منابع محاسباتی به‌اشتراک‌گذاشته‌شده بین کلاینت‌های بیت‌تورنت و بازار لیکویید از درخواست‌کنندگان و تامین‌کنندگان خدمت تعریف می‌کند.

تیم توسعه یک نسخه جدید از این پروتکل با نام BitTorrent Speed را معرفی کرد. در پروتکل اصلی، به علت عدم وجود هیچ مشوق مالی برای افرادی که فایل‌ها را سید می‌کنند، گروه‌ها همواره مورد اهمال قرار می‌گرفتند. برای حل این مشکل، BitTorrent Speed پاداش‌هایی را به صورت توکن BTT به افرادی که پس از دانلود یک فایل به سید کردن آن مشغول می‌شوند، اختصاص می‌دهد.

در BitTorrent Speed، کاربران به دو دسته تقسیم می‌شوند: «سرویس ریکوئسترها یا درخواست‌کنندگان خدمت» که به ازای دریافت فایل از سایر کاربران توکن BTT ارائه می‌دهند، و «سرویس پرووایدرها یا تامین‌کنندگان خدمت» که به سید کردن فایل ادامه می‌دهند.

سرویس ریکوئسترها درخواست‌های خود را به سرویس پرووایدرها ارسال می‌کنند و مقدار توکن BTT پرداختی از سوی آن‌ها را مشخص می‌کند. پس از پذیرش درخواست، این افراد مقدار توکن معین را در یک حساب در کانال پرداختی روی دفتر کل یک بلاک چین خصوصی ثبت می‌کنند. با انتقال فایل، مبالغ مذکور به سرویس پرووایدرها ارسال می‌شود و این تراکنش نیز در نهایت روی بلاک چین ترون ثبت می‌شود.

شبکه بیت تورنت با امکان اعطای ارز بومی به کاربران در ازای به اشتراک گذاری سیدها، گروه‌ها را تشویق به طولانی کردن دوره فعالیت خود می‌کند، که در نتیجه به بهبود سرعت دانلود برای کاربران و ارائه فایل‌های آماده منجر می‌شود. با وجود اینکه BitTorrent به عنوان یکی از ابتدایی‌ترین شبکه‌های P2P و نماد انقلاب بلاک چینی شناخته می‌شود، اما این مفهوم از طریق پیاده‌سازی‌های مبتنی بر بلاک چین ترون و به منظور تقویت اعتبار تمرکززدایی، مورد بازسازی قرار گرفته است.

به علاوه، کاربران قادر به خریداری اولویت در دسترسی به سیدها، تداوم دسترسی به فایل‌ها و بهره‌مندی از منابع دیگر با استفاده از توکن‌های خود هستند. هدف اساسی این تغییرات، تبدیل شبکه بیت تورنت به یک اکوسیستم جامع محتوا است که شامل تحویل محتوا، ذخیره‌سازی غیر متمرکز و ارائه پروکسی‌هاست.

معماری بیت تورنت

تا سال ۲۰۲۲، ساختار شبکه بر پایه بلاکچین ترون مستقر بود و تمام تراکنش‌ها در این شبکه نگهداری می‌شدند. با به‌روزرسانی گسترده و تغییر در قالب اکوسیستم، اکنون این معاملات در شبکه اختصاصی BTTC ذخیره می‌شوند. برای مثال فرض کنید می‌خواهید یک فایل خاص را از یکی از کاربران تورنت دریافت کنید و این کاربر برای ارائه دسترسی، ۱۰ واحد BTT دریافت می‌کند. این تبادل، با توجه به شرایط شبکه، در یکی از اکوسیستم‌های ترون، اتریوم یا بایننس اسمارت چین ایجاد می‌شود و با سرعت بالا و کارمزد پایین این شبکه‌ها، این تبادل برای شما و فرد فروشنده سودمند خواهد بود.

برنامه‌های غیر متمرکز

این ارز از مجموعه قراردادهای هوشمند برای ایجاد دسته‌های مختلفی از برنامه‌های غیر متمرکز (Dapps) به ویژه برنامه مهم BitTorrent Speed بهره می‌برد، و هدفش از این کار ارتقاء خدمات خود است. این برنامه با هدف افزایش سرعت دانلود و بهره‌وری از پهنای باند بیشتر طراحی شده است. این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از BTT، پهنای باند ارائه دهنده خدمات را خریداری کنند و در نتیجه سرعت دانلود خود را افزایش دهند.

چرا ارز دیجیتال بیت تورنت ارزش دارد؟

توکن بیت تورنت به عنوان یک رمز ارز ضروری برای ورود به دنیای امکانات شبکه بیت تورنت عمل می‌کند و هدف اساسی آن تبدیل شدن به ویژگی اصلی اکوسیستم بیت تورنت است.

به عنوان یک نمونه، توکن بیت تورنت تنها روش پرداخت است که اجازه می‌دهد تا کسانی که فایل می‌خواهند، پس از توافق با ارائه‌دهندگان فایل، به آن دست یابند.

علاوه بر این، افراد می‌توانند با خرید و هزینه کردن توکن بیت تورنت، امکان دسترسی اولویتی به دانلود فایل‌ها را و همچنین خرید خدمات محاسباتی برای افزایش سرعت دانلود را بدست آورند.

کاربران ممکن است بیت تورنت را به خاطر اینکه به صورت رایگان و کارآمد فایل‌ها را به اشتراک می‌گذارد، جذاب ببینند. این پلتفرم همچنین می‌تواند توجه توسعه‌دهندگانی را جلب کند که به دنبال ایجاد برنامه‌های جدید برای به اشتراک گذاری فایل در یک محیط با پایگاه کاربری قوی می‌بباشند.

 

توکنومیکس ارزدیجیتال BTT

مجموع عرضه توکن BTT، که در وایت پیپر آن ذکر شده، 990 میلیارد BTT می‌باشد و رتبه آن ۹۹ است. از این مقدار، 6٪ در فاز فروش عمومی توکن، 2٪ در فاز فروش خصوصی توکن، و 9٪ در فاز فروش دانه (Seed) در دسترس عموم قرار گرفت. همچنین 20.1٪ برای ایردراپ‌ها در نظر گرفته شده است و انتظار می‌رود در بازه‌های زمانی مختلف تا سال 2025 انجام شود.

تیم بیت تورنت و سازمان چتر (BitTorrent Foundation)، که جزو بنیاد BitTorrent است، 19٪ از مجموع عرضه را در اختیار دارند. همچنین، بنیاد TRON با 20٪ از کل توکن‌ها به اکوسیستم BitTorrent اختصاص داده شده است، که از این مقدار 19.9٪ به این اکوسیستم منتقل می‌شود. 4٪ باقی‌مانده از توکن‌ها برای فعالیت‌های مشارکتی ویژه رزرو شده است.

تعداد کل توکن ها : 990,000,000,000,000

تعداد توکن های در گردش : 951,421,714,286,000

معرفی کیف پول بیت تورنت

هرچند بیت تورنت کیف پول مخصوص به خود ندارد، اما برای ذخیره توکن‌های بیت تورنت می‌توانید از کیف پول‌هایی که با رمز ارز ترون سازگار هستند، استفاده کنید. برخی از این کیف پول‌ها عبارتند از:

 1. TRON Android Wallet for BitTorrent

کیف پول آندروید ترون همان‌طور که از نامش پیداست، یک کیف پول موبایل است که جایگاه محبوبی را در میان کاربران به خود اختصاص داده است. این کیف پول یک رابط کاربری دارد که تراکنش‌ها را بسیار راحت کرده است. همچنین امکان نگهداری دارایی‌های شما به صورت آفلاین (سرد) را فراهم می‌کند و به عنوان یک گزینه ایده‌آل برای ذخیره‌سازی این ارز شناخته می‌شود.

 1. Trust Wallet

بی‌تردید، تراست ولت به عنوان بهترین انتخاب در میان افراد علاقه‌مند به کریپتوکارنسی‌ها شناخته می‌شود. این کیف پول یکی از امن‌ترین و جامع‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار است و به طور کامل از این ارز حمایت می‌کند.

 1. Atomic Wallet

اتمیک ولت نامی شناخته شده در جمع فعالان دنیای کریپتوکارنسی است. این کیف پول با بالاترین استانداردهای امنیتی جهان تجهیز شده است. اتمیک ولت، یک کیف پول چند ارزی است که از بیت کوین، اتریوم، ترون و در حال حاضر از بیت تورنت نیز حمایت می‌کند. این کیف پول برای دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه با سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار دارد.

 

در ادامه می‌توانید فهرستی از دیگر کیف پول‌های سازگار با ترون که توسط وب سایت رسمی ترون معرفی شده است، مشاهده کنید.

 • ترون لینک (TronLink)
 • آیم توکن (imToken)
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر
 • کیف پول هیوبی (Huobi)
 • کوبو والت (Cobo Wallet)
 • بیت‌پای والت (Bitpie Wallet)
 • مث والت (Math Wallet)
 • توکن پاکت (TokenPocket)
 • کلِوِر (Klever)
 • ویژن (Vision)

 

مزایا و معایب توکن بیت تورنت

 • در ادامه با مزایا و معایب توکن بیت تورنت آشنا خواهید شد:

مزایا

 • کوین‌های توکن بیت تورنت به بهبود اکوسیستم بیت تورنت کمک می‌کنند.
 • پایگاه کاربری بسیار بزرگی دارد.
 • اضافه شدن قابلیت‌های جدید به شبکه بیت تورنت باعث می‌شود که کاربران بتوانند از طریق به اشتراک گذاری فایل و سید کردن به درآمد برسند.
 • به کاربران اجازه می‌دهد تا با صرف مقدار کمی از توکن‌های بیت تورنت فایل‌ها را با سرعت بیشتری دانلود کنند.

معایب

 • هیچ چیزی نمی‌تواند تضمین کند که توکن بیت تورنت باعث افزایش یافتن سرعت شبکه بیت تورنت می‌شود.
 • بیشتر مشارکت در شبکه از طریق سرمایه‌گذاران رمز ارزها می‌باشد. با این حال، این پروژه در دست توسعه است و تیم بیت تورنت امیدوار است تا بتواند پلی بین صنعت رمز ارزها و کاربران تورنت ایجاد کند.
 • در زمینه اشتراک گذاری فایل پروژه های بزرگی همچون فایل کوین و آرویو نیز حضور دارند که از برخی نقاط دارای برتری هایی نسبت به بیت تورنت هستند.

چگونه بیت تورنت بخریم؟

خرید و فروش بیت تورنت به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش بیت تورنت هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش بیت تورنت یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم بیت تورنت خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش بیت تورنت را انجام دهید.

چگونه می‌توانم بیت تورنت را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال بیت تورنت به ولتتان به نرخ همان لحظه بیت تورنت را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت بیت تورنت به چه صورت است؟

تراکنش های بیت تورنت در بلاکچین ترون انجام می شود که با سرعت بالا و در کمتر از 2 دقیقه با هزینه ای کمتر از 1 دلار صورت می گیرد.

حداقل و حداکثر خرید بیت تورنت در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش بیت تورنت در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید بیت تورنت ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید بیت تورنت در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن