با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

هوبی توکن HT

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.557004
تومان 3,244
-0.25%
532
$ 89,032,736
$ 183,185

هوبی توکن Huobi Token چیست؟

صرافی های متمرکز معاملات رمز ارز کماکان ییشترین سهم معاملات این فضا را در اختیار دارند، علی رغم روی کار آمدن انواع صرافی های غیر متمرکز مانند یونی سواپ یا DYDX همچنان بازیگران اصلی فضای معاملات رمز ارز ها را صرافی های متمرکز تشکیل می دهند، که البته راحتی استفاده ازاین پلتفرم ها، پشتیبانی از انواع توکن و زنجیره ها در کنار ارائه آپشن های معاملاتی مختلف و خدمات مالی جانبی و مبادله راحت ارز های فیات را می توان از اصلی ترین دلایل برتری صرافی های متمرکز عنوان نمود، موضوع بحث این مطلب حول صرافی هوبی گلوبال و آشنایی کامل با توکن بومی این صرافی یعنی HT  می باشد که با مطالعه کامل این مقاله هر آنچه نیاز دارید را درباره این پلتفرم و توکن مخصوصش خواهید یافت و با دید بهتری نسبت به سرمایه گذاری در این رمز ارز اقدام خواهید کرد.

بررسی صرافی هوبی یا HTX

بدون شک صرافی هوبی گلوبال که چندی پیش نیز با ریبرندینگ، نام خود را به HTX تغییر داد یکی از مطرح ترین صرافی های ارز های دیجیتال است، این صرافی فعالیت خود را در چین از سال 2013 آغاز نمود و از این حیث جزو قدیمی ترین صرافی های فعال در صنعت کریپتو کارنسی می باشد، بدلیل ممنوعیت رمز ارز ها در چین که از سال 2018 شروع شد دفتر مرکزی این صرافی از چین به سیشل مهاجرت کرد و امروزه در بسیاری از کشور ها من جمله کره جنوبی و آمریکا دارای دفاتر مرکزی است.

صرافی هوبی امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد و یک پلتفرم در کلاس جهانی با امنیت و سطح خدماتی منحصر به فرد است که در آن می توانید صد ها رمز ارز را به راحتی مبادله کنید یا با ارز های فیات نسبت به خرید کریپتو کارنسی اقدام نموده و همچنین از آپشن های معاملاتی متنوع مانند مارجین و معاملات آتی نیز برخوردار شوید و یا در برنامه های استخر های نقدینگی و استیک رمز ارز کسب درامد نمایید.

تیم توسعه صرافی هوبی

هوبی در حال حاضر بیش از 1600 کارمند در سرتاسر جهان دارد و جزو 8 صرافی برتر معاملات ارز های دیجیتال بر حسب معاملات روزانه است، در این پلتفرم متخصصین کارکشته ای در حوزه بلاکچین، نرم افرار و امنیت به شرح زیر مشغول به فعالیت هستند:

بنیان گذار و CEO هوبی لیون لی Leon Li بوده که تحصیلات خود را در دانشگاه Tsinghua سپری کرده و یک متخصص نرم افزار است که پیش از راه اندازی صرافی هیوبی در oracle بزرگترین و ایمن ترین پایگاه داده جهان مشغول به کار بوده است.

همبنیان گذار هوبی جون دو Jun Du که نقش رابردی جامعه هوبی را بر عهده داشته می باشد که وی نیز سوابق کاری چشمگیری در پروژه های Tencent و Node Capital را ىر كارنامه خود دارد.

در سال 2018 نیز هربرت رافائل سیم Herbert Rafael Sim بنیان گذار Crypto Chain University  نیز برای هدایت و رهبری دیجیتال مارکتینگ به هوبی پیوست.

از سایر افراد موثر در ایم پلتفرم هم می توان به روی ژو Roy Zhu مدیر ارشد تکنولوژی و سایمون وو Simon Wu مسول امنیت صرافی هوبی اشاره نمود.

بررسی توکن هوبی HT

صرافی هوبی نیز مانند اکثر صرافی های فعال در صنعت کریپتو کارنسی از توکن خود با نام HT یا Huobi Token رو نمایی کرده است، این توکن در سال 2018 پا به جهان رمز ارز ها گذاشت و در ابتدا به عنوان یک توکن اتریومی تحت استاندارد ERC20 عرضه شده بود. صرافی هوبی در تلاش است تا کاربرد های این توکن را گسترش دهد و بدین وسیله حجم بازار این توکن را دچار افزایش سازد، اصلی ترین کاربردی که هوبی توکن دارد دریافت تخفیف در کارمزد معاملات داخل صرافی هوبی است، معمولا کارمزد معاملات در صرافی ها از موجودی ارز پایه هنگام انجام معامله کسر می گردد که با هولد هوبی توکن در داخل کیف پول حساب کاربری تان در صرافی هوبی کارمزد معاملات از این توکن کسر شده و همچنین میزان کارمزد بر حسب میزان نگه داری از این توکن شامل تخفیف چشمگیری می شود.

اعطای حق رای در تصمیم گیری صرافی هوبی

یکی از جالب ترین و ویژگی هایی که هوبی به عنوان کاربرد برای هوبی توکن در نظر گرفته اعطای حق رای به هولدر های این صرافی است، که در آن کاربرانی که دارای موجودی HT هستند در فرایند های تصمیم گیری حذف یا اضافه نمودن کوین و توکن های جدید حق رای دارند که پیش تر در صرافی دیگری این مورد دیده نشده بود.

دریافت سود سهام و توکن های رایگان با HT

هولدر های HT با سهام گذاری دارایی هایشان در این صرافی از هدایا و مزایای بیشتری نیز برخوردارد هستند، به عنوان مثال این صرافی اقدام به واریز مبالغی بر حسب میزان توکن در اختیار به عنوان سود سهام به صورت درصد سالانه می کند و یا با فرایند شرکت در عرضه های اولیه صرافی هوبی که معمولا خرید با پایه معاملاتی HT صورت می گیرد و گاها به برخی کاربران نیز توکن های رایگان به صورت ایر دراپ هم اهدا می شود.

بررسی بلاکچین هکو چین HECO

تیم توسعه هوبی پس از ارائه  توکن ht در سال 2018 نیاز به فراهم نمودن بلاکچین اختصاصی را به منظور توسعه قرار داد های هوشمند و تعامل پذیری با سایر بلاکچین ها احساس نمود که در نتیجه آن بلاکچین Huobi Eco Chain که به اختصار هکو چین Heco Chain نامیده می شود ایجاد شد، و فرایند انتقال توکن های اتریومی HT به این بلاکچین نیز صورت گرفت.

هکو چین به صورت کامل از EVM یا ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می کند و توانایی اجرای قرار داد های هوشمند و توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز یا DAPP ها را با زبان برنامه نویسی Solidity امکان پذیر می کند، در این بلاکچین با ایجاد پل یا Bridge می توان تعامل پذیری بالایی با سایر بلاکچین ها ایجاد نمود و با قفل نمودن رمز ارز های مختلف در زنجیره اصلی به نسبت 1 به 1 آن ارز را در بستر هکو چین با استاندارد توکن HRC20  ایجاد نمود.

مکانیزم اجماع هکو چین

هکو چین از مکانیزم اجماع HPOS یا Hybrid Proof Of Stake بهره می برد که این اجماع ترکیبی از الگوریتم های POS و POA می باشد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم:

POS : مکانیزم اثبات سهام امکان مشارکت نود ها در بلاکچین را با ذخیره  و سهام گذاری رمز ارز بومی همان بلاکچین امکان پذیر می کند، به عنوان مثال در اتریوم، کازماس و کاردانو از این نوع اجماع برای پیوستن به جمع نود های بلاکچین و فرایند کاندید شدن برای ساخت بلاک جدید استفاده شده است، در هکو چین نیز از اثبات سهام بهره گرفته شده و برای پیوستن به نود های اعتبار سنجی شبکه نیاز به سهام گذاری حداقل 32 واحد هوبی توکن می باشد که البته کاندید های ساخت بلاک از بین بیشترین سهام گذاران توکن های HT انتخاب می شوند.

POA : مکانیزم گواه اثبات اعتبار یا Proof OF Authority به منظور افزایش مقیاس پذیری و انتخاب نود ها بر حسب اعتبارشان در شبکه به کار گرفته شده، در این نوع از اجماع نود ابتدا باید درخواست خود و مراحل احراز هویت را توسط بنیاد طی نموده و اعتبار خویش را برای پیوستن به شبکه نشان دهد، در صورت موافقت بنیاد با نود مربوطه وی در جواز لازم برای این فعالیت را بدن اورده و می تواند در صف اعتبار سنج های فعال قرار گیرد، در این فرایند در صورت بروز تخلف نود و عدم فعالیت صحیح اعتبار وی کاهش یافته و دیگر نمی تواند فرایند های محوله در بلاکچین را بر عهده گیرد و به جای وی از صف اعتبار سنج های فعال واجد شرایط ترین نود بر حسب میزان اعتبار و توکن های سهام گذاری شده انتخاب می شود. این الگوریتم توسط دکتر گوین وود بنیان گذار پولکادات ارائه شده است و دربلاکچین وی چین نیز به کار رفته است.

مقیاس پذیری بالای هکو چین

بر خلاف بیت کوین و اتریوم که توانایی پایینی در سرعت تراکنش ها دارند و به ترتیب قادر به پردازش 7 و 20 تراکنش در ثانیه هستند در معماری بلاکچین هکو چین با استفاده از الگوریتم اجماع HPOS و زمان ساخت بلاک در حدود 3 ثانیه سرعت تایید تراکنش ها را می توان بین 500 تا 2000 تراکنش در ثانیه تخمین زد که این بستر سریع و مقیاس پذیر برای توسعه دهنده گان انواع توکن و قرار داد های هوشمند می تواند بسیار جذاب باشد. البته باید ضعف هکو چین را نیز تمرکز بالای شبکه به دلیل نیاز به احراز هویت نود ها و وجود 21 نود در فرایند ساخت بلاک نیز عنوان نمود که البته مشکل تمکرز بالا در تمامی بلاکچین های صرافی های متمرکز نیز مشهود است.

نقش توکن HT در هکو چین

توکن Ht در حال حاضر علاوه بر کاربرد های خود در صرافی هوبی دارای نقش های بسیار مهمی نیز در زنجیره بومی خود یعنی هکو چین نیز می باشد، از هوبی توکن در این بلاکچین به عنوان کارمزد یا گس تراکنش ها و کارمزد انتقال تمامی توکن های HRC20 استفاده می شود و علاوه بر آن بنا به استفاده هکو چین از نوعی الگوریتم اثبات سهام موسوم به HPOS تمامی اعتبار سنج های این بلاکچین موظف به سهام گذاری حداقل 32 HT هستند که البته با وجود 21 نود کاندید جهت ساخت بلاک جدید، انتخاب نود ها بر اساس میزان سهام گذاری توکن های HT صورت می گیرد و هر چه میزان سهام گذاری بالا تر باشد احتمال انتخاب نود به عنوان سازنده بلاک نیز بیشتر می شود، لازم به ذکر است که نود های هکو چین بر اساس فعالیت و میزان سهام گذاریشان کارمزد های تراکنش های شبکه را به عنوان پاداش فعالیت دریافت می نمایند.

میزان عرضه توکن های HT

توکن های HT دارای حداکثر میزان عرضه محدود به 500 میلیون واحد هستند که تا زمان نگارش این مطلب بیش از 162 میلیون آن به گردش درامده است، صرافی هوبی نیز همانند سایر رقبای خود فرایند بازخرید و سوزاندن توکن را به منظور کاهش حداکثر میزان عرضه در برنامه خود قرار داده و 20 درصد از سود پلتفرم را برای بازخرید و از گردش خارج کردن توکن های HT اختصاص داده است.

در برنامه توزیع توکن های HT 60 درصد آن برای اهداء به کاربران در نظر گرفته شد و 40 درصد آن به عنوان ذخیره صرافی هوبی و پشتوانه این صرافی اختصاص یافت. همچنین هوبی در برنامه عرضه عمومی سکه یا ICO اقدام به فروش توکن نکرد بلکه عرضه های اولیه به برخی از کاربران VIP این صرافی و همینطور فروش کوین به کاربران در قالب پکیج با امکان برخورداری از برخی مزایا صورت گرفت که از آن به عنوان IEO یا Initial Exchange Offering یاد می شود.

بهترین کیف پول‌های هوبی توکن

هوبی توکن در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

  • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
  • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
  • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
  • هوبی ولت (Huobi Wallet) کیف پول موبایل.
  • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
  • مای اتر ولت (MEW) تحت وب، موبایل و مرورگر.

چگونه هوبی توکن بخریم؟

خرید و فروش هوبی توکن به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش هوبی توکن هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش هوبی توکن یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سخن آخر درباره هوبی توکن

به صورت کلی صرافی هوبی را می توان جزو قابل اعتماد ترین های این حوزه با برخورداری از تیمی بسیار قدرتمند توصیف نمود که برنامه های مستمری را در حرفه خود در پیش گرفته اند اما انچه می تواند به استفاده گسترده تر توکن HT و افزایش قیمت آن منجر شود پیشی گرفتن هوبی ازسایر رقیبان خود مانند کوکوین ، کرونوس و بایننس است که در صورت افزایش حجم معاملات و کاربران فعال هوبی می تواند خبر بسیار خوبی برای هولدر های این رمز ارز باشد و اما در صورت بروز آسیب هایی به این صرافی از جمله هک و عدم توسعه مناسب در اینده می تواند منجر به کاهش قیمت این رمز ارز و به صدا دراوردن زنگ خطری برای سرمایه گذاران باشد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم هوبی توکن خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش هوبی توکن را انجام دهید.

چگونه می‌توانم هوبی توکن را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال هوبی توکن به ولتتان به نرخ همان لحظه هوبی توکن را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت هوبی توکن به چه صورت است؟

تراکنش های هوبی توکن در بستر اتریوم صورت میگیرد و متناسب با ترافیک این شبکه متغییر است و حدودا با هزینه 10 دلار و در زمان کمتر از 30 دقیقه انتقال می یابد.

حداقل و حداکثر خرید هوبی توکن در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش هوبی توکن در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید هوبی توکن ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید هوبی توکن در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.