با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

رمز ارز بانک BONK

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.000026

تومان 2

-14.09%

62

$ 1,721,499,096

$ 401,661,733

خرید ارز بانک BONK

خرید و فروش رمز ارز بانک (BONK) را به صورت 24 ساعته با بهترین نرخ در صرافی ایمن و دانش بنیان بیتکسینو تجربه نمایید. بانک یک میم کوین پرطرفدار است که بر روی بلاکچین سولانا ساخته شده است. این توکن پس از جذب نقدینگی برای  اکوسیستم سولانا، بسیار مورد توجه قرار گرفت. در ادامه این مقاله برای بررسی دقیق این میم کوین با بیتکسینو همراه باشید.

بانک (BONK) چیست؟

بانک (BONK) یک میم کوین با ظاهر سگ است که بر بستر شبکه سولانا ساخته شده‌است تا نقدینگی را به اکوسیستم سولانا بازگرداند. توسعه‌دهندگان، بانک را یک رمزارز “برای مردم و توسط مردم” نامیده‌اند.

تاریخچه بانک: چگونه این میم‌کوین سولانا را نجات داد

اگرچه توسعه دهندگان بانک ناشناس هستند، اما با پیروی از مراحلی که خالق شیبا اینو در توسعه آن پروژه استفاده کرده بود، این تیم در ابتدای فعالیت خود، اطلاعات مختصری در خصوص رزومه کاری خود ارائه دادند. در حالی که خالق آن، فردی ناشناخته است، منشا این پروژه میم‌کوین به مجموعه Dexlabs برمیگردد که یک صرافی غیرمتمرکز و لانچ‌پد برای جذب سرمایه اولیه پروژه ها است.

به گفته تیم بانک، آنها از تاثیرات بسیار منفی و ناامیدکننده شرکت تحقیقاتی آلامیدا (Alameda) بر قیمت سولانا خسته شده بودند و می‌خواستند یک میم کوین سرگرم‌کننده بسازند که به همه فرصت خوبی برای سود گیری بدهد.

در نوامبر و دسامبر 2022، به نظر می‌رسید که جهان برای سرمایه‌گذاران سولانا به پایان خود نزدیک شده باشد. اکوسیستم سولانا از نابودی صرافی FTX و شرکت تحقیقاتی آلامیدا آسیب دید. آلامیدا در ترازنامه خود 1.1 میلیارد دلار توکن SOL داشت که بیش از 10 درصد کل عرضه سولانا بود. با وجود اینکه که آلامیدا سعی کرد پس از ورشکست شدن شرایط را بهبود ببخشد، مجبور شد بیشتر دارایی های خود (از جمله سولانا) را بفروشد و نقد کند و همانطور که انتظار می رفت، قیمت سولانا سقوط کرد.

پس از سقوط قیمت سولانا، بسیاری از سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به این اکوسیستم از دست دادند و چند پروژه NFT که بر بستر بلاکچین سولانا بودند، بستر خود را تغییر دادند و به سمت دیگر بلاکچین ها رفتند. این باعث کاهش بیشتر نقدینگی در اکوسیستم شد. همه چیز برای سولانا تمام شده بود تا اینکه بانک آمد تا همه چیز را تغییر دهد.

توسعه‌دهندگان بانک چند ماه قبل از سقوط سولانا روی این میم کوین با ظاهر سگ کار می‌کردند. توکن بانک در 25 دسامبر راه‌اندازی شد و همانطور که وعده داده شده بود، بخش قابل توجهی از عرضه آن به هنرمندان، جمع‌آوری کنندگان NFT های مختلف و توسعه‌دهندگان سولانا داده شد و به بازگرداندن نقدینگی به صرافی های غیرمتمرکز ها در اکوسیستم سولانا که در هفته های قبل از راه اندازی بانک کاملا از بین رفته بودند، کمک کرد.

مکانیزم اجماع بانک چیست؟

بانک یک توکن دارای استاندارد SPL است، که کوتاه شده عبارت Solana Program Library (کتابخانه برنامه سولانا ) در بلاکچین سولانا است. این توکن متکی به مکانیزم اجماع اثبات تاریخ و اثبات سهام است که در بلاکچین سولانا استفاده شده اند.

چگونه توجهات به سمت بانک جلب شد؟

واقعیت این است که میم کوین ها بدون هیجانات بازار و هجوم مردم، نمیتوانند رشد کنند. آنها به دلیل نوسانات شدید و افزایش سریع قیمتشان شناخته شده‌اند و بانک نیز از این قاعده مستثنی نبود. پس از راه اندازی، این توکن نقدینگی را به اکوسیستم سولانا کشاند.

تیم بانک می‌خواست کنترل را از دست بازی‌گردانان بزرگ و بد بازار گرفته و شبکه سولانا را به دست کاربران بازگرداند. در وایت‌پیپر آن، برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای همکاری های مختلف به منظور دستیابی به این هدف انجام‌شده‌است.

اولین گام برای رسیدن به این هدف، اجرای استراتژی ایردراپ بود که به نفع توسعه دهندگان و کاربران سولانا بود. نیمی از عرضه بانک در اختیار معامله گران پروژه‌های دیفای سولانا، هنرمندان طراح NFT و توسعه‌دهندگان قرار گرفت. این توزیع عظیم ایردراپ نقدینگی بیشتری را به اکوسیستم سولانا تزریق کرد. اورکا(Orca)، یک صرافی غیرمتمرکز در بلاکچین سولانا، پس از توزیع ایردراپ، حجم معاملات را بیش از 20 میلیون دلار گزارش کرد.

علاوه بر این، استخرهای نقدینگی سولانا دوباره مورد توجه قرار گرفتند و کسانی ارائه‌دهندگان نقدینگی برای جفت BONK/USDC در صرافی اورکا بودند، تا تاریخ 4 ژانویه 2023، 999 درصد سود سالیانه کسب کردند. این پیشرفت جالب، برخی از سرمایه‌گذاران را به شبکه سولانا بازگرداند. شاید پروژه های NFT دی‌گادز (DeGods ) و یوتس (y00ts) که سولانا را ترک کردند، آرزو می کرد که ای کاش هرگز این کار را انجام نمی‌دادند، زیرا آنها میلیاردها توکن بانک که در طی ایردراپ توزیع شد را از دست دادند.

روند رشد قیمت بانک به چه صورتی بود؟

در ابتدا، بونک افزایش قیمت آهسته و ثابتی در روزهای پایانی دسامبر داشت. همه چیز در ژانویه 2023 تغییر کرد. بانک سال قبل در قیمت حدودی 0.0000002 دلار معامله شده بود، طی چهار روز شاهد افزایش 10 برابری قیمت بود. به لطف موفقیت ماموریت احیای سولانا، زمانی که علاقه سرمایه‌گذاران به سمت این میم‌کوین به اوج خود رسید، قیمت توکن به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت.

بررسی داده های توکن BONK

 • مارکت کپ فعلی بانک حدود 2 میلیارد و 390 میلیون دلار می‌باشد.
 • عرضه در حال گردش آن 67.16 تریلیون توکن بوده و عرضه کلی آن 93.06 تریلیون توکن می‌باشد.
 •  طبق داده های پایگاه کوین مارکت کپ، این توکن رتبه 50 ام بازار را به خود اختصاص داده‌است.
 • بالا‌ترین قیمت این توکن : حدودا 0.00000009197 دلار 
 • پایین‌ترین قیمت این توکن : حدودا 0.00004704 دلار 
 • در حال حاضر این توکن در 34 صرافی لیست شده است و در 28 پلتفرم دیفای (DEFI) کاربرد دارد.

در اینجا نحوه توزیع 50٪ عرضه بانک که ایردراپ شدند را بررسی می‌کنیم:

 • 20 درصد به 40 کالکشن NFT سولانا اختصاص یافت. این 40 کالکشن سر‌جمع دارای بیش از 296000 NFT بودند. ایردراپ بانک به‌طور یکنواخت بین این پروژه ها بدون توجه به کوچک، متوسط و یا بالا بودن ارزش بازار آنها توزیع شد.
 • 15 درصد از عرضه به کاربرانی که معامله ای را در پلتفرم اوپن‌بوک (Openbook) انجام داده بودند، عرضه شد.
 • 10 درصد از عرضه بانک به هنرمندان و کلکسیونرهای NFT منحصر به فرد سولانا اختصاص یافت. ارزش بانک های ایردراپ شده به هر کیف‌پول، به حجم معاملات ربطی نداشت.
 • 5 درصد نهایی عرضه بانک که به صورت ایردراپ توزیع شد، به توسعه‌دهندگان بانک رسید..

در ادامه نحوه توزیع 50٪ دیگر از عرضه بانک را خواهیم داشت:

 • 20 درصد از عرضه بانک به مشارکت کنندگان اولیه اختصاص یافت که در طراحی توکن، توسعه وب، توسعه کسب و کار، بازاریابی و بسیاری بخش های دیگر این پروژه نقش داشتند. بانک در مجموع 22 مشارکت کننده اولیه در اکوسیستم خود داشت. این توکن ها در طی 3 سال آزاد خواهند شد و برای فروش در دسترس قرار خواهند گرفت.(در ابتدا، این پروژه 5 درصد دیگر از عرضه را برای مشارکت کنندگان آینده کنار گذاشت. با این حال، اصلاحاتی در روند توزیعات عرضه انجام‌ شده‌است و تمام این 5 درصد، سوزانده شده‌است.)
 • 15درصد از عرضه توکن به سازمان خودگردان و غیر متمرکز بانک که به منظور اداره پروژه و تصمیم‌گیری های آن ایجاد شده است، اختصاص یافته‌است.
 • 5 درصد برای تامین نقدینگی بانک در پروتکل های اورکا (Orca)، موناکو (Monaco) و سولند (Solend) و چندین پروتکل غیرمتمرکز دیگر در اکوسیستم سولانا استفاده شد.
 • 5 درصد برای تبلیغات بازاریابی، هدایا و ایردراپ های آینده استفاده می‌شود.

مقایسه بانک با دوج کوین و شیبا اینو 

دوج کوین(ِDOGE) و شیبا اینو (SHIB) دو میم کوین پیشرو در دنیای ارزهای‌ دیجیتال هستند و هر دو دارای ظاهر سگ هستند. دوج کوین از شبکه لایت کوین (LTC) فورک شد، در حالی که شیبا اینو بر روی بلاک چین اتریوم (ETH) ساخته شد. از سوی دیگر، بانک بر روی بلاک چین سولانا ساخته شد که از اتریوم سریعتر است.

دوج کوین و شیبا اینو به عنوان میم‌کوین، نوسانات شدیدی را تجربه کرده‌اند. در سال 2021، بیشتر تغییرات قیمت در DOGE و SHIB مثبت بود که از هیجانات موجود در بازار نشات می‌گرفت. بیشتر تبلیغات پیرامون دوج ‌کوین توسط ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان در آن زمان آغاز شد. ایلان به پدر دوج معروف است و مکرراً از این میم‌کوین نام برده‌ است و حتی دوج کوین را به عنوان ارز پرداخت در برخی از فروشگاه های تسلا تأیید کرده‌است.

از طرفی، شیبا اینو جامعه‌محور است و توسعه‌دهندگان و جامعه طرفداران آن در حفظ پروژه نسبتاً خوب عمل کرده‌اند. شیبا اینو نه تنها با میم ها مرتبط است، بلکه دارای یک جامعه NFT با هنرمندان و طراحان فعال است.

در این میان، نقش بانک در اکوسیستم ارزهای دیجیتال به سرعت کشف شد. بانک ثابت کرد که چیزی بیش از یک ارز دیجیتال با ظاهر سگ است. بانک سولانا را احیا کرد. درست مانند روند توسعه دوج و شیبا که کاربردهای بیشتری برای آنها ایجاد کرد، می‌توانیم انتظار مشابهی را برای بانک داشته باشیم، مشروط بر اینکه جامعه کاربران آن فعال بماند.

بهترین کیف پول‌های بانک

برای ذخیره، ارسال و دریافت میم کوین BONK می‌توانید از موارد زیر که محبوب ترین کیف‌پول‌های بانک هستند، استفاده نمایید:

 • بک‌پک (Backpack) – کیف پول تحت وب.
 • والت متامسک (Metamask) – کیف پول تحت وب و موبایل.
 • فنتوم والت (Phantom) –  کیف پول تحت وب و موبایل.
 • سافت‌لیر (Softlare) –  کیف پول تحت وب و موبایل.
 • دی‌کف والت (Decaf) –  کیف پول موبایل.
 • کپلر والت (Keplr Wallet) –  کیف پول تحت وب و موبایل.
 • مارتین والت (Martian Wallet) –  کیف پول تحت وب.

چگونه BONK بخریم؟

خرید و فروش BONK به عنوان رمزارزی محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش بانک هستند. 

از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش بانک، یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. 

صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم BONK خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش بانک را انجام دهید.

چگونه می‌توانم BONK را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال BONK به ولتتان به نرخ همان لحظه BONK را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت BONK به چه صورت است؟

تراکنش های BONK در بستری سریع  و ارزان هستند و با چند سنت در کمتر از 1 دقیقه انجام می شوند.

حداقل و حداکثر خرید BONK در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش BONK در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید BONK ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید BONK در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.