با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

ایلوویوم ILV

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 65.65

تومان 4,003,430
-3.06%
157
$ 441,275,598
$ 8,302,296

بررسی بازی بلاکچینی ایلوویم و رمز ارز ILV

با ارائه ابزار های توسعه در بستر فضای غیر متمرکز توسط بلاکچین های لایه اوی مانند اتریوم، و کشف پتانسیل های توکن های غیر مثلی (NFT) به مرور شاهد ورود بازی ها از فضای سنتی به فضای وب 3 با استفاده از تکنولوژی بلاکچین بوده ایم، در نسخه های اولیه بازی های بلاکچینی توجه بسیار کمتری به گیم پلی و گرافیک بازی ها می شد که جذابیت آنرا برای عموم گیمر ها به حداقل می رساند تا اینکه پروژه ایلوویوم با ارائه گرافیک و گیم پلی بسیار سطح بالا و به روز توانست پتانسیل های واقعی فضای بازی های کامپیوتری را با ساز و کار های بلاکچینی ادغام نموده و پکیج کاملی را از بازی به ازای درامد (Play 2 Earn) و همچنین متاورس ارائه دهد، در این مقاله به بازی بلاکچینی محبوب ایلوویوم پرداخته ایم تا از ابعدا مختلف آنرا بررسی نموده و از مشخصات دقیق آن مطلع شویم تا به درک بهتری از این پروژه پیش از سرمایه گذاری روی توکن آن یعنی ILV برسیم، با بیتکسینو همراه باشید.

مروری بر بازی های بلاکچینی و مزایای آنها

بازی های بلاکچینی بر اساس توکن هایی که در پلتفرم خود قرار می دهند به کاربران این امکان را می دهند که به ازای بازی و پیشرفت در مراحل بتوانند توکن هایی را به صورت رایگان دریافت نمایند که از طریق فروش آنها می توانند به کسب درامد دست یابند و از طرفی دیگر اکثر آیتم های مهم بازی مانند کاراکتر های بازی، و ابزار هایی که به نوعی قدرت را در اختیار گیمر قرار می دهد در این گونه از بازی ها در قالب توکن های غیر مثلی یا همان NFT ها ایجاد شده که به صورت انحصاری به یک بازیکئن تعلق دارد و همینطور از بخش مارکت پلیس بازی می توان نسبت به خرید و فروش این توکن های غیر مثلی که در اصل المان های بازی هستند نیز اقدام نمود.

بررسی بازی ایلوویوم

الیویوم اولین بازی سبک AAA ایجاد شده در بستر بلاکچین اتریوم است که توسط ارائه نسخه دسکتاپ تواسنته بازی های بلاکچینی را به کیفیت بازی های کامپیوتری سنتی بسیار نزدیک تر کند. داستان بازی ایلوویوم در سیاره ای نا شناخته به همین نام در جریان است که کاراکتر اصلی بازی در نقش تنها باز مانده و به کمک یک ربات باید چالش های مربوط به این سیاره پر رمز و راز را پشت سر بگذارد، در این سیاره موجودات عجیب و ناشناخته ای تحت عنوان ایلوویال ILLuvial وجود دارند که تنوع آن ها به بیش از 100 عدد می رسد، کاراکتر بازی با یافتن ایلوویال ها و شکست هر یک می توانند با استفاده از قفس هایی به نام شارد، ایلوویال خود را اسیر کرده و از آن در بازی های خود استفاده کنند، در نبرد های Ranked Arena کاربران متناسب با سطح و قدرتی که از ایلوویال های خود دارند در مقابل یکدیگر قرار می گیرند و از انجایی که ایلوویال ها دارای نقاط ضعف و قدرت متفاوتی هستند انتخاب استراتژیک هر یک برای مبارزه منجر به یافتن کلید پیروزی در این مبارزه ها می شود.

نکته بسیار جالب درباره الیوویال ها پیاده سازی آنها در قالب NFT یا همان توکن های غیر مثلی است که به کاربران این امکان را می دهد که مالک منحصر به فرد ایلوویال خود باشند و با ترکیب آنها بتوانند قدرت های ایلوویال را تقویت نموده و از آنها ابزار کارامد تری در نبرد ها بسازند. همچنین در بازارچه ایلوویال دکس کاربران می توانند ایلوویال های خود را با سایر گیمر ها معامله نموده و اقدام به خرید و فروش آنها کنند.

شاخص های ایلوویال ها

هر ایلوویال دارای 2 شاخص اصلی طبع (Affinity) و نوع (Class) است که به صورت زیر تقسیم بندی شده اند:

طبع های این موجودات بر گرفته از عناصر اصلی آب، آتش، زمین، هوا و طبیعت بوده که البته ایلوویال ها می توانند در لول های بالاتر به ترکیبی از این طبع ها نیز دست یابند.

کلاس های این موجودات نیز به 5 دسته Empath، Rogue، Guardian، Psion و Fighter تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های قدرت و ضعف هایی را برای آنها ایجاد می کند، همانند طبع ها در لول های بالاتر ایلوویال ها شاهد ترکیب 2 کلاس با یکدیگر و ایجاد کلاسی جدید برای ایلوویال ها هستیم که منجر به افزایش قدرت آنها و کارامدی بیشتر در نبرد ها می گردد.

بررسی سبک های بازی مختلف ایلوویم

توسعه دهنده گان ایلوویم پیوسته در حال ارائه نسخه های بازی مختلف در سبک های متفاوتی برای ایلوویوم هستند که در زیر عناوین مختلف آن تشریح شده:

بازی ILLuvium Overworld : این بازی به سبک جهان باز طراحی شده که کاراکتر اصلی بازی به کند و کاو در سیاره ایلوویم مشغول است تا در نهایت بتواند با تعمیر سفینه خود این سیاره را ترک نماید.  ارائه شده برای دسکتاپ

بازی ILLuvium Zero : در این بازی گیمر ها به ساخت شهر و ایجاد زیر ساخت های مختلف درون آن مشغول هستند که تا حدی مارا یاد بازی محبوب کلش اف کلنز نیز می اندازد. ارائه شده برای دسکتاپ و موبایل

بازی ILuvium Arena : در این بازی کاربران با جمع آوری ارتش ایلوویال های خود به نبرد با یکدیگر مشغول می شوند که انتختاب صحیح ایلوویال ها برای نبرد و همچنین ارتقای آنها نقش مهمی را در پیروزی کاربران درد، این نسخه نیز برای دسکتاپ ارائه شده است.

بررسی ایلوویال دکس ILLuvial DEX

همانطور که گفته شد بازی ایلوویم پر از آیتم های دست یافتنی و متفاوت و صد البته یونیک است که در قالب توکن های غیر مثلی ایجاد شده اند و توسعه دهنده گان این بازی برای داد و ستد آنها یک صرافی غیر متمرکز به نام ایلوویال دکس را راه اندازی کرده اند تا کاربران از این طریق نیز بتوانند با فروش ایتم و ایلوویال های خود کسب درامد نموده و همینطور تیم قدرتمند تری از ایلوویال های خود برای پیروزی در نبرد ها بسازند.

سازمان خودگردان غیر متمرکز ایلوویوم یا Illuvium DAO

حاکمیت این بازی از طریق سازمان خودگردان غیر متمرکز ایلوویم انجام می شود به این طریق که تمامی هولدر های رمز ارز ILV دارای حق رای بوده و برای تصویب به بروز رسانی های پیشنهاد شده توسط توسعه دهنده گان این بازی نقش اصلی را ایفا می کنند از این طریق تایین آینده و رسیدن به اهداف آتی این پروژه بلاکچینی به دستان هولدر های توکن اختصاصی آن سپرده شده است.

توسعه دهنده گان ایلوویم

پروژه ایلوویوم از سال 2020 در دست توسعه قرار گرفت و توسط تیمی با بیش از 40 نفر شامل متخصصان بلاکچین، صنعت بازی و مدل سازان ارشد توسعه یافته،  بنیان گذاران ایلوویوم کایران وارویک Kieran Warwick و ارون وارویک Aaron Warwick هستند که کایران سابقه درخشانی در توسعه و کارافرینی در صنعت بلاکچین و ارون از متخصصان صنعت بازی های کامپیوتری است البته سابقه برادران وارویک تنها در ایلوویوم خلاصه نمی شود بلکه دیگر برادر آنها Kain Warwick نیز بنیانگذار پلاتفرم سینتتیکس نتورک یکی از بزرگ ترین پلتفرم های دیفای در حال حاضر است.  

ایلوویم برای بهبود فضای بازی خود نیز دست به همکاری با چهره های مطرح فضای گیم نیز زده که یکی از سرشناس ترین این افراد نیت ولز (Nate Wells) نام دارد که سابقه درخشانی در فضای بازی های کامپیوتری داشته و تولید بازی سرشناس Last Of Us و Bio Shock را نیز پیش تر انجام داده است.

بررسی توکن ILV

توکن ILV رمز ارز بازی بلاکچینی ایلوویوم است که از آن برای تشویق کاربران به بازی استفاده می شود و همچنین خرید آیتم ها و فروش آنها نیز در این بازی توسط توکن ILV صورت می گیرد و از دیگر کاربرد های این توکن نقش حاکمیتی آن درiLLuvium DAO است که در دوره های 3 ماهه افراد شورا برای رای دهی درباره اینده پروژه بر اساس دارایی های توکن ILV انتخاب می شوند.

توکن ILV بر اساس استاندارد ERC20 در بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده است و می تواند به عنوان ابزاری برای پرداخت و همچنین سرمایه گذاری و یا معامله گری در بازار رمز ارز ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عرضه کل توکن های ILV تا کنون به بیش از 7,889,583 واحد رسیده که در زمان نگارش این محتوا در زمستان 1402 بیش از 3,767,377 واحد آن عرضه شده و به گردش درامده است، توکن ایلوویوم نیز حداکثر سقف عرضه مشخصی ندارد اما آزاد سازی توکن ها طبق برنامه و محدودیت های خاصی انجام شده که فشار عرضه و تورم این توکن را کنترل نماید، برنامه عرضه و تخصیص اولیه توکن های ILV به شرح زیر بوده است:

500 هراز واحد پیش فروش توکن به سرمایه گذاران

1.5 میلیون واحد فروش توکن به سرمایه گذاران

1.5 میلیون توکن سهم تیم

1.5 میلیون توکن سهم صندوق بنیاد

1 میلیون توکن عرضه از طریق لانچپد پلتفرم بالانسر

400 هزار واحد اختصاص به پاداش ییلد فارمینگ برای سهام گذاری ILV


بررسی توکن SILV

توسهه دهنده گان بازی ایلوویوم امکان سهام گذاری یا استیک نمودن توکن ILV را به منظور دریافت پاداش ییلد فارمینگ در نظر گرفته اند و بخشی از توکن های این پلتفرم از این طریق به دارنده گان توکن ILV اختصاص یافته است، کاربران برای سهام گذاری در بازه های 1 ساله می توانند توکن های ILV را سهام گذاری نموده و به نسبت سهامشان توکن های جدید دریافت کنند اما در این مدت امکان آزاد سازی توکن های خود را ندارند از این رو توکن SILV ایجاد شده تا به کاربرانی که توکن های ILV را استیک نموده و امکان استفاده از آنرا ندارند معادل آن SILV بدهد، شایان ذکر است که این توکن امکان خروج از پلتفرم و نقد نمودن را ندارد بلکه توسط آن کاربران میتوانند معاملات و پرداخت های مربوط به بازی ایلویوم را انجام دهند و در نهایت بعد از پایان فرایند سهام گذاری آنرا با توکن های اصلی ILV معاوضه نمایند و در این زمان نیز امکان استفاده از توکن های خود را درون بازی نیز داشته باشند.

بهترین کیف پول‌های ایلوویوم

ایلوویوم در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

 • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
 • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
 • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
 • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
 • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
 • مای اتر ولت (MEW) تحت وب، موبایل و مرورگر.

چگونه ایلوویوم بخریم؟

خرید و فروش ایلوویوم به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش توکن ILV هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش ایلوویوم یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه گیری

ایلوویوم توانسته با تلفیق کیفیت بازی های کامپیوتری معمول و تمرکز زدائی بازی های بلاکچینی به یک بالانس ایده آل بین این دو برسد که در این مسیر استفاده از تیم قدرمند و کارامد کمک شایانی به این پلتفرم نموده و بروز رسانی های پیاپی و ارائه بازی های جدید از این مجموعه نیز ما را به آینده آن امید وارد تر نموده است اما نکته ای که نباید برای سرمایه گذاران در پروژه های گیمفای و بازی های بلاکچینی دور از ذهن بماند، عدم بلوغ این حوزه و تازه گی آن است که ممکن است طی سالهای آتی سایر ترند های این مارکت ورق را برگردانده و این پروژه ها نیز از تب و تاب خود بیفتند. درصورتی که از علاقه مندان به پروژه های بلاکچینی در حوزه بازی هستید پیشنهاد می کنیم از مطالب رمز ارز های سند باکس SAND ، اکسی اینفینیتی AXS و دسنترالند MANA نیز دیدن فرمایید.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم ایلوویوم خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش ایلوویوم  را انجام دهید.

چگونه می‌توانم ایلوویوم را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال ایلوویوم به ولتتان به نرخ همان لحظه ایلوویوم را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت ایلوویوم به چه صورت است؟

تراکنش های ایلوویوم در بستر اتریوم صورت گرفته و متناسب با ترافیک اتریوم متغییر است و معمولا با هزینه ای در حدود 10 دلار در کمتر از 30 دقیقه ارسال می شود.

حداقل و حداکثر خرید ایلوویوم در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش ایلوویوم در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید ایلوویوم ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید ایلوویوم در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه
   درخواست کوپن