با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

کرو دائو CRV

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.471342
تومان 2,945
12.54%
152
$ 573,141,480
$ 71,259,672

بررسی کامل کرو دائو و رمز ارز CRV


با ظهور ارزهای دیجیتال و توسعه سیستم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، جهان مالی به یک دوران جدید وارد شد. این تحولات، امکانات بی‌نظیری برای ارتقاء و اصلاح خدمات مالی فراهم کرده و در این راستا، برنامه ریزی مهمی در طراحی آینده مالی دارند. در این مسیر، کرو (CRV) ، با ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های منحصر به فرد خود یکی از پیشروهای دنیای  DeFi محسوب می‌شود.

اولین ویژگی منحصر به فرد کرو، تکنولوژی بازارسازان خودکار (AMM) است. این تکنولوژی، امکان معاملات بدون نیاز به واسطه‌های مرکزی را فراهم می‌سازد و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به صورت مستقیم در بازارهای DeFi شرکت کنند. همچنین، Curve  از استخرهای نقدینگی استفاده می‌کند که با حفظ نرخ لغزش پایین، تجربه معاملات با هزینه کم را به افراد می‌دهد.

با درک عمیق‌تری از ویژگی‌ها و عملکرد کرو (CRV)  متوجه خواهید شد که در دنیای فراگیر و تغییرات سریع DeFi، چگونه می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار یا کاربر فعال در این اکوسیستم حضور پیدا کنید و از فرصت‌های بی‌نظیر ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوید. پس برای آشنایی بیشتر با این ارز در ادامه با ما همراه باشید.

کرو دائو چیست؟

برای آشنایی با ارز دیجیتال CRV و پاسخ به سوال “توکن Curve DAO چیست”، بهتر است ابتدا به پلتفرم آن مراجعه کنیم. Curve یکی از فعال‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم‌های DeFi است که از بازارساز خودکار (AMM) برای مدیریت نقدینگی بهره می‌برد. AMM در واقع یک پروتکل است که از استخرهای نقدینگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین فناوری‌های DeFi استفاده می‌کند و داد و ستد دارایی‌های دیجیتال را به صورت خودکار فراهم می‌کند.

به عبارت دیگر، استخرها بخش مهمی از سازماندهی پروتکل‌های AMM، بازی‌های بلاک‌چین، پروتکل‌های وام و غیره را تشکیل می‌دهند. پلتفرم Curve با حفظ نرخ لغزش پایین، روشی کارآمد برای مبادله توکن‌ها ارائه می‌دهد. به این ترتیب، این پلتفرم علاوه بر عمل به عنوان یک بازارساز خودکار، به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز نیز شناخته می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با بهترین نرخ‌ها تجارت کنند.

بنیان‌گذاران کرو دائو

کرو در سال ۲۰۲۰، توسط دانشمند روسی به نام میخائیل ایگوروف معرفی شد. ایگوروف قبلاً در حوزه بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال فعالیت داشته و نقشی برجسته در تأسیس NuCypher و مدیریت فناوری آن داشته است. همچنین بنیانگذار LoanCoin نیز، که یک بانک غیرمتمرکز و شبکه وام‌دهی محسوب می‌شود؛ است.

فعالیت‌های ایگوروف در حوزه رمزارزها از سال ۲۰۱۳ شروع شد. ایگوروف با ورود به عرصه DeFi، به تحقیقات در زمینه سهامداری لیکویید پرداخت که به ایجاد الگوریتم بازارهای عمیق برای دارایی‌های با قیمت‌های مشابه انجامید. پروژه کرو، که در اوایل سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، بر پایه این الگوریتم ساخته شده است.

هدف از راه اندازی دائو چیست؟

پروتکل Curve با معرفی توکن‌های CRV و راه‌اندازی سازمان مستقل غیرمتمرکز یا همان DAO ، گام مهمی را در جهت حاکمیت غیرمتمرکز برداشت. دائو، به عنوان یک سازمان مبتنی بر بلاکچین، به ابتکار توسعه‌دهندگانی ایجاد شده است که هدف آن‌ها حذف خطاهای انسانی و اجتناب از دستکاری سرمایه‌گذاران است. این گروه توسعه‌دهندگان با ارائه امکانات تصمیم‌گیری به یک سیستم خودکار و ایجاد یک فرآیند جمع‌سپاری، در راستای رفع این چالش‌ها قدم گذاشته‌اند.

 کرو دائو که بر پایه قرار داد های هوشمند اتریوم اجرا می‌شود، به سرمایه‌گذاران امکان ارسال توکن  به صورت ناشناس به هر نقطه‌ای در جهان را می‌دهد. این ساختار توکنی از نظر حاکمیتی توسط توکن‌های CRV مدیریت می‌شود و دارندگان این توکن‌ها حق رای در مسائل مربوط به Curve DAO را دارند.

اوایل انتشار توکن CRV، این پلتفرم با چالش‌ها و تغییرات زیادی مواجه شد. با این حال، قیمت توکن در آغاز انتشار، ناپایدار بود و در هفته اول پس از عرضه، با یک افت ۱۰ برابری مواجه شد.

حاکمیت و اقتصاد نمادین CRV نیز برخی از سرمایه‌گذاران را ناراضی کرد و منجر به اختصاص حدود ۷۱ درصد از قدرت رای به بنیانگذار آن، اگوروف، شد.

تعداد اندکی از اعضای جامعه Curve، تحت تأثیر چالش‌ها و تغییرات، یک Fork با نام Swerve راه‌انداختند؛ که هدف اصلی آن بهبود توزیع توکن پروژه بود و سریعاً مقدار قابل توجهی از نقدینگی را جذب کرد. این اتفاقات نشان‌دهنده پیچیدگی و پویایی در دینامیک‌های جوان و نوظهور دنیای مالی دیجیتال است.

curve DAO چگونه کار می‌کند؟
توکن Curve DAO به پلتفرم برتر کرو فایننس قدرتی بالایی می‌بخشد، و این پلتفرم را قادر می‌سازد به صورت خودکار به عنوان یک بازارساز برتر عمل کند. در دنیای ارزهای دیجیتال و DeFi، تکنولوژی بازارسازان خودکار (AMM) از مدل تجارت متفاوتی استفادا می‌کند که امکان مبادله دارایی‌ها بدون نیاز به مجوز و به صورت خودکار را فراهم کرده‌است.

در AMM، معاملات از طریق استخرهای نقدینگی به طور خودکار ، بدون ایجاد دفاتر سفارش انجام می‌شوند. هر استخر از جفت توکن‌های خاصی تشکیل شده است و دارایی‌های مشابهی را در خود جای داده تا ریسک‌های دائمی را به حداقل برساند و امکان بازده بیشتر را فراهم کند.

با این رویکرد، Curve.fi  کاربران را به بازارهای مختلف متصل می‌کند تا بهترین نرخ کارمزد را کشف کنند. این پلتفرم با تضمین کمترین لغزش، به معامله‌گران کمک می‌کند تا بازده خود را به حداکثر برسانند. هر معامله در شبکه Curve، باعث می‌شود که سهمی از کارمزد معامله به ارائه‌دهندگان نقدینگی تعلق بگیرد، این انگیزه ایجاد مشارکت فعال در شبکه را تقویت می‌کند.

توکنومیکس توکن کرو دائو

تعداد کل توکن های عرضه شده : 2,036,799,843

تعداد کل توکن ها :  3,303,030,299

حدود ۵٪ از توکن‌ها برای ارائه نقدینگی به صرافی غیرمتمرکز اختصاص داده شده و به‌طور مجزا، حدود ۵٪ به پروژه دائو تعلق دارد. همچنین، ۳٪ برای کارمندان صرافی غیرمتمرکز Curve رزرو شده و ۳۰٪ دیگر در پروتکل Curve DeFi برای کارمندان اختصاص یافته است.

علاوه بر این، ۶۲٪ از توکن‌های باقی مانده برای آینده CRV در کنار ارائه‌دهندگان نقدینگی فعال رزرو گردیده است. کرو با اطمینان، روزانه تقریباً ۷۶۶۰۰۰ توکن CRV را توزیع کرده و در برنامه توزیع خود، کاهش سالانه ۲.۲۵٪ را پیگیری می‌کند. جالب است بدانید که روند صدور توکن‌های CRV باقی‌مانده به نرخ فعلی ممکن است تا ۳۰۰ سال آینده ادامه پیدا کند.

معرفی توکن‌ Curve DAO

پس از طرح پروتکل Curve DeFi، حالا به توکنی که این پروتکل معرفی کرده است، می‌پردازیم. توکن CRV یا کرو دائو، به عنوان ابزاری اساسی در چارچوب DeFi این پروتکل شناخته می‌شود. این توکن به صورت اساسی یک توکن ERC-20 است و وظیفه اصلی خود را در Curve DEX انجام می‌دهد. از توکن CRV به منظور معاملات و پاداش دهی به ارائه‌دهندگان نقدینگی استفاده می‌برند.

خرید توکن CRV می‌تواند نقش مهمی در تعیین راهبرد آینده پروتکل Curve Finance DeFi ایفا کند. حامیان این توکن با به دست آوردن توکن‌های CRV، قدرت حضور در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با پروتکل Curve DEX را به دست می‌آورند. از طرفی، قفل کردن توکن‌های CRV قابلیت تأثیرگذاری بر عملکرد DEX را نیز به همراه دارد. به عنوان نمونه، اصلاح ساختار هزینه‌ها یا رأی دادن برای ایجاد استخرهای جدید از جمله تصمیماتی است که با توکن‌های CRV امکان‌پذیر است.

دارندگان توکن CRV همچنین می‌توانند برنامه‌های توکن‌سوزی را تعریف کنند. در نتیجه، توکن Curve CRV به عنوان یک ابزار چندگانه در اکوسیستم پروتکل Curve DeFi نقش بسیار اساسی ایفا می‌کند. لازم به ذکر است که قدرت رأی‌گیری در Curve DEX نیز به مدتی که توکن CRV در اختیار کاربر باشد، وابسته است و افزایش دوره نگهداری می‌تواند به افزایش تأثیرگذاری در تصمیم‌گیری کمک کند. به این ترتیب، CRV به عنوان یک دارایی دیجیتال با ارزش و چندگانه شناخته می‌شود.

امنیت شبکه توکن Curve DAO

در جریان بررسی کرو دائو توکن و ویژگی‌های CRV، به اصلی‌ترین جنبه Curve DAO، یعنی امنیت آن پرداخته می‌شود. نظارت منظم بر قراردادهای هوشمند استفاده شده برای ایجاد استخرهای نقدینگی، اساسی‌ترین مولفه در تأمین امنیت شبکه و پلتفرم کرو دائو است.

توکن Curve DAO بر بستر شبکه اتریوم عمل می‌کند و با استفاده از Proof of Stake ، از مزایای بهره‌وری انرژی در مقایسه با Proof of Work بهره‌مند است. همچنین، دارندگان توکن‌های CRV می‌توانند با قفل کردن توکن‌ها به منظور رأی‌گیری، در حاکمیت شبکه سهیم شوند و این نیز به مشارکت افراد کمک می‌کند.

پاداش‌های اضافی برای ارائه‌دهندگان نقدینگی
یکی از جوانب خاص پروتکل Curve DeFi، پایداری و جذابیت استخرهای نقدینگی آن است. Curve Finance به عنوان یک انتخاب بی‌نظیر در دنیایDEX  شناخته می‌شود، زیرا به کاربران ارزهای دیجیتال این امکان را می‌دهد که بر اساس نیازهای خود، به راحتی بهترین صرافی‌ها را پیدا کنند. اما نه تنها کاربران در این مرحله سود می‌برند؛ بلکه ارائه‌دهندگان نقدینگی نیز به دلیل شرکت در استخرهای نقدینگی، به پاداش‌های اضافی دست می‌یابند.

استخرهای نقدینگی در Curve دارای قراردادهای هوشمند بر اساس اتریوم هستند و بیشتر آنها به پروتکل‌های نقدینگی دیگر مانند کامپاند متصل‌اند. ارائه‌دهندگان نقدینگی، علاوه بر کارمزد معاملاتی که به شبکه Curve.fi ارائه می‌دهند، می‌توانند سودهایی اضافه بر آن به دست بیاورند.

طراحی فنی استخرهای نقدینگی نشان می‌دهد که این استخرها اساساً قراردادهای هوشمند حاوی توکن‌ها هستند. برای ایجاد یک استخر نقدینگی با دو توکن مشابه، نیاز است نسبت ۱:۱ را در ارزش دو توکن حفظ کنید. به عبارت دیگر، اگر شما DAI و USDC را در یک جفت توکن دارید، هنگامی که کاربری DAI را با USDC در استخر مبادله کند، مقدار USDC کاهش می‌یابد و این انتقال ارزش به تفاوت حاشیه‌ای از DAI منجر می‌شود. این مکانیسم انگیزه‌ای برای کاربران جهت مبادله DAI به ازای USDC ایجاد می‌کند و به این ترتیب تضمین می‌شود که ارزش دو توکن معادل یکدیگر باشد.

آینده ارز دیجیتال کرو دائو

پروتکل Curve Finance به عنوان یکی از پروژه‌های موفق در دنیای دیفای شناخته می‌شود و حتی ممکن است به عنوان یک رقیب جدی برای یونی‌سواپ و سایر پروژه های دیفای مانند یرن فایننس در نظر گرفته شود.

اما برای تبدیل شدن به یک صرافی غیرمتمرکز محبوب و رقابت با یونی‌سواپ، مسیر طولانی‌ای پیش روی Curve Finance است.

در حال حاضر، این پروژه جزو ده پروژه برتر دیفای از نظر دارایی کل ذخیره شده قرار دارد. اما به‌ واسطه طبیعت خاص دیفای، فعالیت در این پروتکل با خطرات و ریسک‌های خاص خودش همراه است. بنابراین، پیشنهاد می‌شود که درصورت تمایل به شرکت و فعالیت در این پروژه، تحقیقات و بررسی دقیقی انجام داده و با تمامی احتمالات و ریسک‌های مرتبط با آن آشنا شوید.

بهترین کیف پول‌های کرو CRV

کرو دائو در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

  • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
  • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
  • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
  • ترزور (Trezor) کیف پول سخت افزاری.
  • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
  • مای اتر ولت (MEW) تحت وب، موبایل و مرورگر.

چگونه کرو crv بخریم؟

خرید و فروش کرو crv به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش crv هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش کرو یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سخن پایانی

 Curve DAO و ارز دیجیتال CRV در دنیای مالی غیرمتمرکز به یک ارتباط نزدیک‌تر با آیندهٔ رو به رشد کریپتو اشاره دارند. Curve فایننس با استفاده از مدل AMM در تبادل توکن‌ها و استیبل‌کوین‌ها، به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی با بهترین نرخ‌های کارمزد و لغزش کم معامله کنند.

توکن CRV به عنوان ابزاری در دسترس برای ارائه‌دهندگان نقدینگی و کاربران Curve، نقش اساسی در شکل‌دهی به مکانیسم‌ها و تصمیمات پروتکل را بازی می‌کند. با توجه به رشد پویای اکوسیستم کریپتو و تمایل کاربران به شرکت در سیستم‌های مالی غیرمتمرکز، احتمالاً توکن CRV به عنوان یک عنصر تاثیرگذار در اقتصاد دیجیتال رو به رشد تبدیل خواهد شد.

با تأکید بر ثبات، Curve در دنیای مالی غیرمتمرکز است و این ثابت‌قدمی با ایجاد فرصت‌ها و امکانات جدید به کاربران، تبدیل به قدرتی مهم شده دارد. Curve DAO و ارز دیجیتال CRV نشان دهندهٔ یک آیندهٔ روشن و پر از اتفاق در دینامیک‌های مالی دیجیتال هستند.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم کرو دائو خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش کرو دائو را انجام دهید.

چگونه می‌توانم کرو دائو را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال کرو دائو به ولتتان به نرخ همان لحظه کرو دائو را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت کرو دائو به چه صورت است؟

تراکنش های کرو دائو در بستر اتریوک صورت میگیرد و بسته به ترافیک اتریوم متغییر است و حدودا با 10 دلار کارمزد در کمتر از 30 دقیقه انجام میشود.

حداقل و حداکثر خرید کرو دائو در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش کرو دائو در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید کرو دائو ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید کرو دائو در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.