با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

سلو CELO

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.905117

تومان 5,655

11.21%

167

$ 487,149,947

$ 31,958,267

بررسی رمز ارز سلو CELO


با ظهور ارزهای دیجیتال، گسترش بلاکچین و تحولات فراوان در حوزه تکنولوژی مالی، شاهد نوسانات بسیاری در جهان اقتصادی بوده‌ایم. در این میان، پلتفرم‌های مختلف برای بهبود میزان پذیرش ارزهای دیجیتال و ایجاد اکوسیستم‌هایی کاربرپسند در حوزه مالی تلاش کرده‌اند. یکی از این پلتفرم‌ها که با هدف ایجاد جایگاهی مناسب برای ارزهای دیجیتال در جامعه و با تمرکز بر گسترش امکانات برای تلفن‌های هوشمند طراحی شده است، پلتفرم ارز دیجیتال سلو یا به اختصار Celo می‌باشد.

سلو به عنوان یک پلتفرم بلاکچینی نوین با استفاده از فناوری گوشی‌های تلفن هوشمند به طور خاص طراحی شده است. این پروتکل با ایجاد امکانات متنوع و کاربردی برای تلفن‌های هوشمند، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی و با آسانی از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. در این مقاله، به بررسی عمیق‌تر این پلتفرم پرداخته و نقش توکن‌های CELO و Celo Dollar در این اکوسیستم را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید تا با جزئیاتی جذاب به دنیای نوین ارزهای دیجیتال و پلتفرم Celo آشنا شویم.Top of Form

شبکه CELO  چیست؟

Celo، یک ارز دیجیتال متمرکز بر اکوسیستم بلاکچین است که با هدف ارتقاء استفاده از ارزهای دیجیتال در میان کاربران گوشی‌های تلفن هوشمند طراحی شده است. این سیستم با بهره‌گیری از شماره تلفن‌ها به عنوان کلیدهای عمومی، توانمندی خود را به کار گرفته و به هدف جلب میلیاردها کاربر گوشی هوشمند در سراسر جهان برای انجام تراکنش‌های رمزارزی می‌پردازد.

هدف اصلی Celo این است که هر فردی در هر نقطه‌ای از جهان، از طریق تلفن هوشمند به خدمات مالی، انتقال پول به مخاطبین خود و خرید کالاها دسترسی داشته باشد. این ارز دیجیتال به عنوان یک بخش از سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) شناخته می‌شود و امکان توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزها (Dapp) و همچنین استفاده از قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند.

در کنار این امکانات، شبکه ارز دیجیتال Celo توسط Rene Reinsberg، Sep Kamvar و Marek Olszeuski در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ معرفی شد و به عنوان یک ابتکار در زمینه توسعه ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن‌های مالی غیرمتمرکز به بازار عرضه گردید.

شبکه سلو چطور کار می‌کند؟

شبکه Celo یک بستر بلاکچین است که بر گواه اثبات سهام (PoS) تکیه دارد. این مدل، به مقایسه با شبکه‌های بیت‌کوین و کادنا که از گواه اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند، تراکنش‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر ارائه می‌دهد.

شبکه Celo از مکانیسم گواه اثبات سهام برای انتخاب ولیدیتورها در طول دوره‌هایی به نام “epoch” استفاده می‌کند. هر فردی می‌تواند با قفل کردن مقداری از رمزارز CELO در انتخاب نودهای تاییدکننده شرکت کند و در پروپوزال‌های حاکمیتی مشارکت نماید. تعداد ولیدیتورها در هر دوره محدود به صد نود انتخاب شده است. ولیدیتورها می‌توانند پاداش‌های ثابت را به‌صورت Celo Dollars دریافت کنند تا هزینه‌های خود را پوشش دهند.

دفترکل توزیع‌شده Celo از دو نوع حساب تشکیل شده است: حساب‌های خارجی که موجودی CELO را بررسی می‌کنند و توسط کاربران کنترل می‌شوند؛ و حساب‌های قرارداد که شامل کد و داده‌های یک قرارداد هوشمند هستند که می‌تواند داده‌های ذخیره‌شده را فراخوانی و تغییر دهد.

یکی از نکات مهم در این پلتفرم ادغام استیبل کوین‌ها و یا یک سیستم رمزگذاری مبتنی بر آدرس است. این اقدام به منظور ایجاد یک زیست بوم مالی مناسب با کارکرد به‌طور اختصاصی طراحی شده است. یک ویژگی جالب این پلتفرم، سادگی کاربری آن است. کاربران نیازی به یادگیری اصطلاحات و نحوه‌ی کارکرد رمزارزها ندارند، که این امر استفاده از Celo را بسیار آسان و کاربرپسند می‌سازد.

برای بهترین درک از سازوکار این پلتفرم، می‌توانید آن را با نرم‌افزارهای انتقال پول مانند CashApp یا Venmo که به‌طور مشابه عمل می‌کنند، مقایسه کنید. کاربران Celo می‌توانند به راحتی از طریق شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل خود برای ارسال و دریافت پول به دیگران استفاده کنند.

 Celo به دنبال فراهم کردن بهترین تجربه کاربری برای افرادی است که با رمزارزها آشنایی چندانی ندارند و از دستگاه‌های ارزان با اتصال محدود استفاده می‌کنند. این پلتفرم با رویکرد Full-Stack به‌طور کامل به بهبود تجربه کاربر نهایی متمرکز شده است و حتی نودها نیز در این فرآیند نقش دارند.

بررسی ساختار شبکه Celo

شبکه Celo از دستگاه‌های مختلف تشکیل شده است که نقش‌های متنوعی را در ساختار این شبکه بر عهده دارند، همگی با توجه به پیکربندی وظایف خود را انجام می‌دهند.

نودهای تاییدکننده: تاییدکنندگان یا نودهای تایید‌کننده در شبکه Celo تراکنش‌ها را دریافت و با استفاده از قراردادهای هوشمند، بلاک‌های جدید را ایجاد می‌کنند. با مشارکت در پروتکل اجماع تحمل خطای بیزانس (BFT)، تلاش می‌کنند وضعیت شبکه را تغییر دهند. با توجه به اینکه پروتکل‌های BFT تنها برای تعداد مشارکت‌کننده محدود قابل قبول هستند و توانایی تحمل یک سوم از نودهای مخرب را دارند، مکانیسم گواه اثبات سهام (PoS) تعداد محدودی از نودها را به‌عنوان ولیدیتور قبول می‌کند. امروزه هر تاییدکننده برای شروع به کار باید ۱۰هزار کوین CELO را روی شبکه استیکینگ یا سپرده‌گذاری کند.

نودهای کامل: اکثر دستگاه‌هایی که نرم‌افزار شبکه Celo را اجرا می‌کنند، به‌صورت ولیدیتور پیکربندی نشده و یا انتخاب نمی‌شوند. بلکه می‌توانند به‌عنوان نودهای کامل (Full Node) در شبکه فعالیت کنند. وظیفه آن‌ها این است که درخواست‌های کاربران را ازیافت کرده و در فرآیند ارسال تراکنش‌ها به آن‌ها کمک نمایند. نودهای کامل می‌توانند جزئی از تاریخچه بلاکچین را در سرورهای خود ذخیره کنند و هر زمان که خواستند به شبکه بپیوندند یا آن را ترک کنند.

کلاینت‌های سبک: اپلیکیشن‌هایی مانند CeloWallet که روی دستگاه‌های کاربران نصب می‌شوند، به‌عنوان نرم‌افزار بلاکچینی عمل می‌کنند و به کاربران سبک (Light Client) گفته می‌شوند. این کلاینت‌ها به نودهای کامل متصل شده و درخواست‌های حساب، داده‌های تراکنشی، امضا و ثبت تراکنش جدید را برای نودهای کامل ارسال می‌کنند. البته وظیفه‌ای در قبال دریافت و ذخیره‌سازی وضعیت شبکه ندارند.

ویژگی شبکه CELO

شبکه Celo، یک شبکه بلاکچین با ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد است. این شبکه دارای امکان توسعه و استقرار قراردادهای هوشمند با استفاده از ماشین مجازی اتریوم است، که کد‌های این قراردادها با ماشین مجازی اتریوم سازگاری کامل دارد. با این حال، شبکه Celo کاملاً متمایز از اتریوم است و دسترسی به دارایی‌های سلو در شبکه اتریوم امکان‌پذیر نیست.

توکن بومی شبکه Celo با نام CELO شناخته می‌شود که عملکردی مشابه توکن اتر در اتریوم دارد. حتی آدرس‌های شبکه Celo نیز با 0xشروع می‌شوند، مشابه آدرس‌های اتریوم.

ارزش کل پروژه Celo از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ با عرضه عمومی و خصوصی ۱۲۰ میلیون رمزارز به بیش از ۴۶.۵ میلیون دلار افزایش یافت. این پروتکل با پشتیبانی از استیبل کوین‌هایی مانند cUSD و cEURO، پرداخت در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر Celo را تسهیل می‌کند.

شبکه Celo از فناوری اثبات با دانش صفر و امضای دیجیتال BLS برای بهینه‌سازی قابلیت‌های خود استفاده می‌کند. این تکنولوژی‌ها به شبکه اجازه می‌دهند حتی در شرایط اتصال ضعیف، همگام‌سازی امن و سریع بین تلفن‌های هوشمند و شبکه Celo امکان‌پذیر باشد. به این ترتیب، کاربران با اینترنت ضعیف یا دستگاه‌های موبایل قدیمی نیز می‌توانند به راحتی از اپلیکیشن‌های مبتنی بر Celo استفاده کنند.

تیم توسعه دهنده CELO

تیم CELO، با تشکیل از نخبگانی گسترده از سراسر جهان در زمینه‌های متنوع از توسعه نرم‌افزار و مهندسی بلاکچین تا بازاریابی و امور مالی، به عنوان یک پروژه عالی در دنیای بلاکچین شناخته می‌شود.

سه بنیان‌گذار CELO شامل سپ کاموار، رنه رینزبرگ و مارک اولشسکی هستند که با مسئولیت اجرای پروژه توسط cLabs مشغول به کار هستند. رنه رینزبرگ، مسئول تجارت، با تجربه ایجاد و مدیریت شرکت‌ها و فعالیت در بازارهای جهانی سرمایه، افتخارات زیادی را به دنبال داشته است. او علاوه بر فعالیت در General Catalyst Partners EIR، سابقاً معاون رئیس GoDaddy’s محصولات نوظهور بوده و در تأسیس شرکت Locu نقش داشته است.

Sep Kamvar، مخترع EigenTrust، به عنوان متخصص توسعه پروژه به تیم CELO پیوسته است. با سابقه در مدرسه Wildflower و انستیتوی فناوری ماساچوست، او به عنوان یک استاد مشاور در دانشگاه استنفورد فعالیت می‌کند و در زمینه‌های گوگل و مواستفانس نیز تجربه دارد.

Marek Olszewski، دارای دکترای علوم کامپیوتر از انستیتوی فناوری ماساچوست، به عنوان مهندسی برجسته در CELO حضور دارد. او با تجربه کار در شرکت‌های بزرگی مانند Microsoft Research و Google، همچنین در تأسیس استارتاپ Locu و سپس خرید آن توسط GoDaddy نقش ایفا کرده است.

علاوه بر اعضای اصلی، گروهی شامل 50 سفیر از 16 کشور در CELO وجود دارد که با ارائه محتواهای متنوع و مدیریت کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، جامعه CELO را تقویت و با شرکای محلی ارتباط برقرار می‌کنند.

استیبل کوین‌های سلو

شبکه Celo با دارا بودن استیبل کوین‌ها، توانسته است یک محیط مالی پایدار و قابل اطمینان را ارائه دهد. این استیبل کوین‌ها، که مستمد از ارزش پول‌های فیات، کالاها و منابع طبیعی هستند، عبارتند از دلار سلو (cUSD) و یوروی سلو (cEUR) که به‌ترتیب ارزش خود را از دلار آمریکا و یورو می‌گیرند. پشتوانه این استیبل کوین‌ها از کوین CELO و دیگر دارایی‌هایی نظیر اتریوم و بیت کوین استفاده می‌کند.

برای اطمینان از اجرای سریع و ارزان تراکنش‌ها در شبکه، این امکان وجود دارد که استیبل‌کوین‌ها و کوین CELO به راحتی به یکدیگر تبدیل شوند. مکانیزم پایداری شبکه Celo این امکان را فراهم می‌کند که با ارسال کوین CELO به ارزش ۱ دلار آمریکا به قرارداد هوشمند رزرو (Reserve)، دلار سلوی جدید تولید یا با ارسال cUSD به قرارداد هوشمند، توکن CELO بازخرید شود. این مکانیسم بر پایه‌ای از اوراکل‌ها یا فیدهای اطلاعاتی خارج از شبکه معتمد است که نرخ ارز دیجیتال سلو و دلار آمریکا را گزارش می‌دهند.

                             

با استفاده از این استیبل کوین‌ها، شبکه Celo نه تنها پایداری را تضمین می‌کند بلکه امکانات مختلفی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. این اقدام نه تنها مبادلات مالی را سهل و سریع می‌کند بلکه این امکان را هم به کاربران می‌دهد تا به راحتی و با اطمینان از خدمات شبکه Celo استفاده نمایند و از این طریق سلو وارد  رقابت با سایر استیبل کوین های بازار کریپتو مانند تتر و USDD نیز شده است.

مزایا ارز دیجیتال (Celo)

ارز دیجیتال Celo یک اکوسیستم بلاکچین است که با تمرکز بر روی کاربران گوشی‌های تلفن هوشمند، به طراحی شده است. شرکت سازنده ادعا می‌کند که با توجه به افزایش سریع تعداد کاربران گوشی‌های تلفن هوشمند، Celo تلاش دارد تا این افراد را به انجام تراکنش‌های رمزارزی ترغیب کند. در این سناریو، مزایای این ارز دیجیتال به شرح زیر است:

مزایا

 1. ایجاد پلی میان بازار رمزارزها و گوشی‌های تلفن همراه
 2. استفاده آسان از شبکه Celo بر روی تلفن همراه
 3. اپلیکیشن قابل اطمینان
 4. پلتفرم سریع و آسان برای خدمات پردازشی
 5. غیرمتمرکز بودن پلتفرم
 6. فناوری بلاکچین با شفافیت و امنیت
 7. طیف گسترده از پروژه‌های همکاری
 8. ابزارهای کسب و کار برای توسعه دهندگان
 9. استفاده از الگوریتم تثبیت منحصربه‌فرد
 10. استفاده از استیبل کوین بومی CUSD

 

توکنومیکس ارز دیجیتال Celo

حاکمیت CELO با حداکثر عرضه یک میلیارد دلار، به افراد فرصتی فراهم می‌کند تا در این اکوسیستم مشارکت کرده و از مزایای این دارایی حاکمیت بهره‌مند شوند. با توزیع دارایی‌های CELO بین Mento Reserve و جوامع دارندگان CELO، این حاکمیت یک سیستم عادلانه و شفاف را برای توسعه و انعطاف‌پذیری بیشتر ایجاد کرده است.

تعداد توکن های در گردش :  518,357,311 CELO

رتبه در بازار ارزهای دیجیتال : 138

کل عرضه: 1,000,000,000 CELO

حداکثر عرضه: 1,000,000,000 CELO

کیف پول هوشمند CeloWalle    

CeloWallet، یک کیف‌پول دیجیتال پیشرفته و غیرحضانتی است که با هدف افزایش تجربه کاربری و اعتماد کاربران طراحی شده است. این نرم‌افزار با سازگاری کامل با وب، امکان مدیریت آسان دارایی‌ها، حساب‌ها و کلیدهای خصوصی را به ارمغان می‌آورد.

ویژگی‌های  CeloWallet شامل:

 1. خدمات گوگل پلی (Google Play Services) : این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که با دعوت دوستان خود به برنامه، از امکانات جذاب‌تری در CeloWallet بهره‌مند شوند.
 2. سرویس اطلاع رسانی CeloWallet (Celo Wallet Notification Service) : این سرویس اعلان‌های هوشمند را در زمان دریافت یا ارسال واریزها به کاربران ارائه می‌دهد، این امر به بهبود پیگیری تراکنش‌ها و اطلاع رسانی فوری کمک می‌کند.
 3. رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (Celo Wallet Blockchain API) : این API به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های کاربران را به صورت پویا پیاده‌سازی کنند و به بهبود تجربه کاربری بیشتر کمک کند.

CeloWallet به کاربران خود امکاناتی چون پرداخت‌ها، صرافی، استیکینگ و مشارکت در حاکمیت شبکه را با امنیت بالا ارائه می‌دهد. این کیف‌پول با ادغام خدمات ابری کمتر، تجربه کاربری بی‌نظیری را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

خرید سلو در صرافی بیتکسینو

خرید و فروش سلو به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش سلو هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش سلو یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال سلو با تمرکز بر موبایل‌ها و تکنولوژی بلاکچین، یک فرصت استثنایی را برای تحول در دنیای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این پروتکل نوآورانه با گواه اثبات سهام، امکان پرداخت‌های رمزارزی سریع و ارزان را برای میلیاردها کاربر تلفن هوشمند در دسترس قرار می‌دهد.

استفاده از پروتکل گواه اثبات سهام برای اجماع، توزیع منصفانه‌تر ارز و حضور استیبل‌کوین‌های معادل دلار و یورو از ویژگی‌های متمایزکننده این پروژه هستند. با توجه به تلاش‌های جدید بنیاد سلو برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز، این پلتفرم به دنبال گسترش جهانی است.

در نهایت، با در نظر گرفتن ریسک‌ها و با استفاده از مشاوره متخصصان مالی، می‌توانید CELO را به‌عنوان یک فرصت شایسته در دنیای رمزارزها در نظر بگیرید. با CELO، آینده پرطرفدار دیجیتال شما ممکن است به یک موقعیت خاص تبدیل شود.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم سلو CELO خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش سلو CELO را انجام دهید.

چگونه می‌توانم سلو CELO را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال سلو CELO به ولتتان به نرخ همان لحظه سلو CELO را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت سلو CELO به چه صورت است؟

تراکنش های سلو معمولا با هزینه کمتر از 0.5 دلار در کمتر از 5 دقیقه صورت می گیرند.

حداقل و حداکثر خرید سلو CELO در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش سلو CELO در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید سلو CELO ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید سلو CELO در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.