با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

هارمونی ONE

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.021689
تومان 136
11.24%
262
$ 267,303,355
$ 9,889,438

بررسی کامل بلاکچین هارمونی و رمز ارز ONE

در دنیای تکنولوژی با سرعت بالای رشد این فضا به صورت مداوم شاهد جایگزین شدن تکنولوژی های جدید با نسخه های قدیمی تر بوده ایم، حال در تکنولوژی بلاکچین نیز با توجه به کاستی هایی که در نسل های قدیمی تر مانند بیت کوین و اتریوم بروز کرده بود توسعه دهنده گان این فضا را وارد نبردی ساخته که بتوانند بهترین جایگزین نسل های قدیمی تر را توسعه داده و راه کار بهتری برای رفع مشکلات 3 گانه بلاکچین ها یعنی مقیاس پذیری، امنیت و تمرکز زدائی برای یک شبکه همتا به همتا و توزیع شده ارائه دهند. بلاکچین هارمونی نیز با استفاده از راه کار شاردینگ که در ادامه به آن می پردازیم توانسته یکی از بهترین معماری های بلاکچین را ایجاد کند و قابلیت های استفاده از فضای غیر متمرکز را گسترش دهد، هارمونی استفاده سریع و ارزان از این شبکه را به همراه برخورداری از امکان توسعه انواع قرار داد های هوشمند و اپلیکیشن های غیر متمرکز میسر نموده و با برگ های برنده متعددی به میدان نبرد با سایر بلاکچین های لایه اول امده است که در این مقاله به بررسی دقیق این بلاکچین و جزئیات فنی آن و همچنین اطلاعات مفیدی از کوین بومی این شبکه یعنی وان ONE پرداخته ایم که امید است با مطالعه آن با دید بهتری نسبت به معامله گری در این رمز ارز اقدام نموده و هر انچه که لازم است را درباره این پروژه بزرگ کریپتوکارنسی دریابید.

تکنولوژی شاردینگ قلب بلاکچین هارمونی

راهکار های افزایش مقیاس پذیری برای ارتقای سرعت تایید تراکنش ها امروزه در مدل های متفاوتی ارائه می شود، برخی از این راهکارها در نهایت با افزایش توان عملیاتی شبکه آنرا بسیار متمرکز تر می کنند که مثال آنرا می توانیم در بلاکچین های نئو یا وی چین مشاهده کنیم اما فرایند شاردینگ در این میان توانسته با راهکاری بسیار منطقی در عین حفظ تمرکز زدائی در شبکه و امنیت به میزان نامحدود به توان عملیاتی خود نیز اضافه کند. برای درک بهتر شاردینگ نیاز است که تفاوت شاردینگ با بلاکچین های ساده عنوان شود.

آنچه در بلاکچین های بدون شارد انجام می شود: در این شبکه ها تمامی فرایند های تولید بلاک، اعتبار سنجی داده و انجام تراکنش های شبکه توسط مجموعه ای از نود های اعتبار سنج و با اجماع بین تمام نود ها انجام می شود و تمامی اعتبار سنج ها باید برای فرایند های ساخت بلاک جدید و تایید تراکنش ها با یکدیگر همکاری کنند.

بلاکچین های شاردینگ: در بلاکچین های شاردینگ در ابتدا شارد یا خوشه هایی در زنجیره ایجاد می شود، سپس نود های شبکه به صورت مساوی میان این خوشه ها تخصیص می شوند، فرایند های تایید تراکنش و اجماع تنها میان نود های هر شارد انجام می شود بنابراین تراکنش های شبکه به صورت موازی می تواند در تعداد زیادی از شارد ها انجام و در نتیجه سرعت شبکه چندین و چند برابر شود. به عنوان مثال در یک بلاکچین با 50 نود بجای انجام تمام فرایند های شبکه توسط این 50 نود شبکه به 5 شبکه با 10 نود تقسیم می شود که پردازش ها در هر یک و همراستا با شارد های دیگر انجام می شود.

مکانیزم شاردینگ توجه های بسیاری را به سمت خود جلب نموده و به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین ابزار ارتقای فنی بلاکچین است و شایان ذکر است اتریوم نیز در فرایند اپگرید خود به اتریوم 2 قرار هست که به شاردینگ مجهز شود و از این طریق کارمزد های گران خود را بهبود بخشد، شاردینگ در برخی بلاکچین های دیگر مانند زیلیکا ، نییر پروتکل و مولتی ورس ایکس نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

ویژگی های فنی شاردینگ هارمونی

به دلیل وجود تقسیم نود ها بین شارد های مختلف، مشکل کم بودن نود های هر شارد می تواند امنیت زنجیره را کاهش داده و باعث بروز دستکاری در شبکه شود از این رو هارمونی به هر شارد خود 250 نود اختصاص می دهد که با توجه به وجود 4 شارد در این بلاکچین مجموع نود های هارمونی را به 1000 می رساند، دومین راهکاری که هارمونی برای افزایش تعداد نود های خود انجام داده ساده سازی فرایند پردازش برای انها بواسطه انجام قسمتی از تراکنش ها برای نود هاست، و همچنین نود ها نیازی به نگه داری از کل تاریخچه شبکه را ندارند و از این رو برای اعتبار سنجی در هارمونی به سخت افزار های بسیار قدرتمند نیازی نیست و عمده کاربران توانایی پیوستن به شبکه را دارند.

در هارمونی سه بخش اصلی بلاکچین شامل ذخیره سازی، اجماع و تراکنش هر سه در فرایند شاردینگ دخیل هستند، این رویه از بروز حملات تک خوشه یا  Single Shard Attackجلو گیری کرده و کنترل شبکه توسط تنها بخشی از نود ها را غیر ممکن می سازد. علاوه بر موارد ذکر شده با استفاده از الگوریتم VDF یا تابع تاخیر قابل اندازه گیری و VRF تراکنش های هارمونی میان نود ها به صورت تصادفی پخش شده و توزیع نود ها در شارد ها نیز به صورت تصادفی و غیر قابل تشخیص از قبل انجام می شود.

مکانیزم اجماع هارمونی

در هارمونی نیز مطابق اکثر بلاکچین های نسل سوم از الگوریتم اثبات سهام استفاده شده که البته هارمونی آنرا Effective Proof of Stake یا EPOS نامیده است. برای پیوستن به اعتبار سنجی در هارمونی نیازمند برخورداری از زیر ساخت اینترنت و شبکه با کیفیت در کنار کانفیگ سخت افزاری نسبتا قدرتمند هستید و البته با آماده کردن این تجهیزات باید جواز اصلی ورود به اعتبار سنجی را نیز در اختیار داشته باشید که سهام گذاری توکن های ONE است، در هارمونی اعتبار سنج ها باید دست کم 10 هزار توکن وان را برای یافتن حق رای و اعتبار سنجی به شبکه اختصاص دهند. و در ازای فعالیت های سازنده ای که در شبکه انجام می دهند از پاداش ساخت بلاک برخوردار هستند، و متناسب با ساز و کار شبکه پاداش استیک نمودن در هارمونی به میزان تقریبا برابری میان سهام گذاران کوین ONE توزیع می شود.

اسلشینگ در هارمونی

برای جلوگیری از روی کار آمدن اعتبار سنج های متخلف به منظور تقلب در شبکه و دوبار خرج کردن موجودی در هارمونی اگر اعتبار سنجی متخلف شناسایی شود طبق مکانیزم اسلشینگ دارایی سهام گذاری شده وی در شبکه سوزانده شده و به این شکل نود های مخرب مجازات می شوند.

سرعت بالای تراکنش ها در هارمونی

زمان ساخت بلاک در هارمونی تنها 2 ثانیه است و با استفاده از مکانیزم FBFT تراکنش های هارمونی بلافاصله نهایی سازه شده و در زمینه سرعت انجان تراکنش هارمونی بسیار موفق ظاهر شده و در هر شارد این بلاکچین می توان در هر ثانیه 2 هزار تراکنش را به ثبت رساند که با استفاده از هر 4 شاردی که در حال حاضر در شبکه مستقر است میزان تراکنش های کلی هارمونی می تواند تا 8000 عدد در ثانیه افزایش یابد که رقمی بسیار قابل توجه است و با افزایش شارد ها در صورت نیاز این مقیاس پذیری می تواند پیوسته نیز افزایش یابد.

میزان عرضه توکن های ONE

کوین های وان در هارمونی به حداکثر میزان عرضه ای محدود نشده اند و در حال حاضر بالغ بر 14,110,984,261 واحد کوین ONE عرضه شده است، متناسب با ساز و کار تورمی در هارمونی در این شبکه به ازای فعالیت اعتبار سنج ها به میزان 3 درصد از کل عرضه سالانه ایجاد شده و به عنوان پاداش استیکینگ به نود های شبکه داده می شود، البته لازم به ذکر است که هارمونی پس از هر تراکنش کارمزد تراکنش را سوزانده و به این ترتیب میزان عرضه را کاهش می دهد که در صورت افزایش کاربرد شبکه و افزایش تراکنش ها تورم این کوین می تواند حتی منفی نیز بشود.

برنامه عرضه واحد های وان نیز به شرح زیر بوده است:

22.4 درصد از واحد های وان به عنوان عرضه اولیه فروخته شد.

12.5 درصد دیگر نیز از طریق عرضه در برنامه لانچ پد صرافی بایننس انجام گرفت.

16.9 درصد نیز به توسعه دهنده گان و بنیانگذاران پرداخت شد.

26.4 درصد به منظور توسعه پروتکل اختصاص یافت.

و 21.8 درصد نیز به منظور توسعه اکوسیستم اختصاص یافت.

کاربرد های کوین ONE

از وان می توان به عنوان ابزاری بسیار کارامد برای پرداخت با توجه به هزینه تراکنش های نزدیک به صفر استفاده کرد و همچنین به عنوان سرمایه گذاری یا کسب سود آنرا معامله گری نمود. از کوین وان در بلاکچین هارمونی به عنوان کارمزد پرداخت تمامی تراکنش های این بلاکچین نیز استفاده می شود و به منظور پیوستن به اعتبار سنجی در هارمونی با سهام گذاری کوین های وان حق رای برای ورود به این مرحله را خواهید یافت و با سهام گذاری ONE می توانید واحد های جدید وان را به عنوان پاداش از شبکه دریافت نمایید. بیشترین قیمت دیده شده برای ONE در تاریخ 26 اکتبر سال 2021 در نواحی 0.3798 به ثبت رسیده و همچنین کمترین نرخ این کوین در 13 مارس 2020 برابر 0.001257 بوده است.

توسعه دهنده‌گان هارمونی

بنیان گذار و مدیر عامل CEO هارمونی استفن تسه Stephen Tse است که وی دارای مدرک دکترای تخصصی در زمینه رمز نگاری از دانشگاه پنسیلوانیاست. استفن سابقه کار در مایکروسافت به عنوان محقق اینترنت و همچنین فعالیت در گوگل به عنوان مهندس ارشد را دارد. در سال 2011 استفن Spotsetter را پایه گذاری کرد که در سال 2014 توسط اپل خریداری شد و پس از آن به عنوان مهندس ارشد در اپل مشغول به کار شد. و درنهایت در سال 2017 بلاکچین هارمونی توسط وی بنیان گذاری شد و به توسعه این شبکه پرداخت.

تیم اصلی هارمونی دارای 12 عضو خبره دیگر نیز بوده که 7 نفرشان دارای سوابق بسیار موثری در بزرگترین شرکت های فناوری جهان از جمله گوگل، مایکروسافت، اپل و آمازون هستند.

هارمونی بستر قدرتمند دیفای

بلاکچین هارمونی از انواع قرار داد های هوشمند و میزبانی از DAPP ها پشتیبانی می کند در این بستر امکان توسعه سریع و آسان انواع توکن های مثلی و غیر مثلی یا NFT ها نیز امکان پذیر است، توسعه دهنده گان هارمونی برای ایجاد فضای مناسب مستقر سازی برنامه های غیر متمرکز در زمینه امور مالی غیر متمرکز یا دیفای تدارکات عمده دیده اند و به منظور سهولت فضای دیفای در هارمونی انواع پل یا  Bridge برای انتقال کوین و توکن ها از سایر بلاکچین ها به همراه پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم در ان در نظر گرفته شده است و همچنین انواع اپلیکیشن های وام دهی و صرافی های غیر متمرکز در هارمونی توسعه یافته اند.

هک پل هورایزن Horizon Bridge

یکی از اصلی ترین پل های هارمونی Horizon بود که مسولیت انتقال کوین بین بلاکچین هارمونی، بیت کوین، اتریوم و بایننس اسمارت چین را بر عهده داشت که در پی بروز رخنه و هک در جوئن 2022 دچار آسیب شد و در پی آن حدود 100 میلیون دلار از سرمایه های کابران سرقت شد و ضربه سنگینی را به اکوسیستم دیفای هارمونی وارد نمود که ارزش ONE در پی این اتفاق دچار کاهش شد.

بهترین کیف پول‌های هارمونی ONE

هارمونی ONE در حال حاظر تعداد بسیار زیادی کیف پول دارد که در لیست زیر محبوب ترین آنها برای پلتفرم های مختلف عنوان شده است:

  • تراست والت ( Trust Wallet) کیف پول موبایل.
  • لجر (Ledger) کیف پول سخت افزاری.
  • متامسک (Meta mask) کیف پول مروگر وب و موبایل.
  • گواردا ولت (Guarda) کیف پول موبایل.
  • اکسودوس (Exodus) کیف پول دسکتاپ و موبایل.
  • ایم توکن ولت (ImToken) کیف پول موبایل.

چگونه هارمونی ONE بخریم؟

خرید و فروش هارمونی ONE به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش هارمونی ONE هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش هارمونی ONE یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد

سوالات متداول
چگونه می‌توانم هارمونی خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش هارمونی را انجام دهید.

چگونه می‌توانم هارمونی را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال هارمونی به ولتتان به نرخ همان لحظه هارمونی را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت هارمونی به چه صورت است؟

تراکنش های هارمونی متناسب با سرعت بالای این شبکه دارای حداقل هزینه تراکن شو زمان ارسال هستند و تنها با کمتر از چند سنت در حدود 2 دقیقه به کیف پول شما انتقال می یابد.

حداقل و حداکثر خرید هارمونی در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 6 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش هارمونی در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید هارمونی ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید هارمونی در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.