با ثبت نام و احراز هویت، 50 هزار شیبا اینو دریافت کنید!

دسنترالند MANA

قیمت به دلار:

قیمت به تومان:

رتبه رمز ارز:

ارزش بازار:

حجم معاملات 24ساعته:

درصد تغییرات 24ساعته:

$ 0.466819
تومان 2,917
10.74%
113
$ 872,842,181
$ 118,325,365

همه چیز درباره مانا دسنترالند MANA

در دنیای پیشرفته امروز، واقعیت مجازی به عنوان یک تجربه جذاب و متفاوت جلب توجه کاربران و توسعه‌دهندگان جهانی شده است. Decentraland یک پروژه نوآورانه است که به شما این امکان را می‌دهد تا در دنیای مجازی شخصیت خود را ایجاد کنید و با دارایی‌های دیجیتال معامله کنید. این پلتفرم توسط توکن MANA پشتیبانی می‌شود که وظیفه‌ای مهم در تعاملات و معاملات این دنیای دیجیتال دارد. در این مقاله، ما به بررسی Decentraland و نقش MANA در این پروژه خواهیم پرداخت.

با ادامه مقاله، با مفاهیم دقیق‌تر و جزئیات بیشتری از Decentraland و توکن MANA آشنا خواهید شد.

دسنترالند چیست؟

دسنترالند (Decentraland) یک پلتفرم متاورس و غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد تا محتواها و برنامه‌های خود را ایجاد کرده و از آنها درآمدزایی کنند. در این پلتفرم، زمین‌های دیجیتال به عنوان “LAND” شناخته می‌شوند و به صورت غیرقابل تعویض به صورت توکن‌های NFT در شبکه اتریوم ذخیره می‌شوند. Decentraland این زمین‌های دیجیتال را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند تا کاربران بتوانند آنها را با استفاده از ارز دیجیتال MANA خریداری کنند.

این پلتفرم امکان ایجاد محتوای مجازی، مشابه بازی‌های Sims و ماین کرافت، را برای کاربران فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که محتواها و آواتارهای منحصربه‌فرد خود را ایجاد کنند. سپس دیگران برای دسترسی به این محتواها باید به شما پول پرداخت کنند.

Decentraland این امکان را فراهم می‌کند که شما به عنوان صاحب LAND، به طور کامل و دائمی مالک زمین دیجیتال خود باشید. این به معنای کنترل کامل شما بر روی محتوای منتشرشده در این زمین‌هاست و این کنترل در یک قرارداد هوشمند رمزگذاری‌شده ثبت می‌شود. محتوای منتشرشده می‌تواند شامل رویدادها، تصاویر، بازی‌ها و برنامه‌ها باشد.

همچنین کاربران می‌توانند در Decentraland به مانند دنیای واقعی کاوش کنند، سفر کنند و از اماکن بازدید کنند. این پلتفرم یک شبکه همتابه‌همتا برای تعامل کاربران فراهم می‌کند. Decentraland از دیدگاه یکی از بنیان‌گذاران خود به عنوان متاورس توصیف می‌شود، به عبارت دیگر، یک دنیای سه‌بعدی اجتماعی با یک شبکه اقتصادی کاملا پیشرفته.

در Decentraland، کمیته‌های مستقل نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند و به توسعه و تصمیم‌گیری‌های مربوط به پلتفرم کمک می‌کنند. این پلتفرم به عنوان یک نمونه موفق از چگونگی ادغام تکنولوژی بلاکچین و واقعیت مجازی در یک اکوسیستم غیرمتمرکز شناخته می‌شود که کاربران می‌توانند در آن به عنوان شهروندان مشارکت کنند و محتواهای خود را ایجاد و به اشتراک بگذارند.

Decentraland به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی غیرمتمرکز با زمین‌های دیجیتال منحصربه‌فرد و اقتصاد پیشرفته، به کاربران امکانات جذابی را ارائه می‌دهد و از تلفیقی نوآورانه از تکنولوژی بلاکچین و تجربه‌های واقعیت مجازی بهره می‌برد. Decentraland با تبدیل ایده‌ها به واقعیت، به سرعت به یک اکوسیستم پویا در دنیای واقعیت مجازی تبدیل شده است.

دسنترالند چگونه کار می‌کند؟

همانطور که گفته شد دسنترالند (Decentraland) یک پروژه منحصربه‌فرد با هدف ایجاد یک فضای اشتراکی مجازی متعلق به کاربران خود است، و این فضا توسط هیچ سازمان یا شرکتی کنترل نمی‌شود. بر خلاف پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر، در دسنترالند، شما به عنوان کاربر، مالک محتوای دیجیتال خود هستید. به عبارت دیگر، هر چیزی که در این فضای مجازی ایجاد می‌کنید، از آواتار‌ها و شهرهای دیجیتال تا امکانات تفریحی، متعلق به شماست، و شما می‌توانید آنها را بفروشید یا به دیگر کاربران واگذار کنید.

برای تحقق این امکانات، دسنترالند از فناوری بلاکچین بهره می‌برد. این دنیا به طور کامل توسط کاربران ایجاد می‌شود، و آنها می‌توانند زمین‌ها (LAND) را خریداری، اجاره دهند و حتی معامله کنند. دارایی‌های دیجیتال شما، از جمله زمین‌ها، به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بلاکچین اتریوم ذخیره می‌شوند.

دسنترالند به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی غیرمتمرکز، به کاربران اجازه می‌دهد تا دنیای واقعیت مجازی خود را بسازند و از آن درآمدزایی کنند. این به شما امکان می‌دهد تا به عنوان یک خالق محتوا، با ایجاد آواتار‌ها، امکانات تفریحی و سایر محتواها در این دنیای مجازی، توکن‌های دسنترالند (MANA) کسب کنید.

بلاکچین دسنترالند با نام Ethereum LandChain به عنوان زیرساختی مطمئن برای انجام تراکنش‌ها و ثبت مالکیت محتواها عمل می‌کند. این بلاکچین به کاربران این امکان را می‌دهد که تراکنش‌های سفارشی را به راحتی روی بلاکچین انجام دهند. به علاوه، مالکیت محتوا در دسنترالند به صورت منحصربه‌فرد و امن ثبت می‌شود و از تداخل و سانسور جلوگیری می‌کند. به عبارت دیگر، هیچ فرد یا سازمانی قادر به تغییر یا سانسور محتواهای داخل دسنترالند نیست.

دسنترالند نه تنها یک فضای آنلاین برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتواست، بلکه مکانی است که کاربران می‌توانند با دیگران قرار ملاقات داشته باشند، کالاها را معامله کنند و از رمزنگاری برای امنیت و حریم خصوصی در دنیای مجازی استفاده کنند. دسنترالند به شما ارزش‌های جدیدی را در دنیای واقعیت مجازی ارائه می‌دهد، به عنوان مثال به اشتراک گذاری فضاهای آنلاین در VR و برقراری ارتباطات جدید در این دنیای مجازی.

نقش توکن LAND در پلتفرم

توکن LAND در Decentraland نقش حیاتی در ایجاد و مدیریت دنیای مجازی این پلتفرم ایفا می‌کند. LAND یک توکن غیر مثلی  NFT (Non-Fungible Token) است که ارزش و سودمندی آن به تعداد و موقعیت آن در دنیای مجازی متصل است. در واقع، توکن LAND به عنوان پایه‌ای برای ایجاد محتواها و برنامه‌های خاص در Decentraland عمل می‌کند.

توسعه‌دهندگان محتوا و سازندگان دنیای مجازی می‌توانند LAND را خریداری کنند. این LAND‌ها به آنها امکان می‌دهد تا دنیای مجازی خود را ایجاد کرده و از آن به عنوان مکانی برای معامله، تفریح، ایجاد بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها و ارائه خدمات به کاربران خود استفاده کنند. LAND‌ها اصطلاحاً می‌توانند به عنوان “قطعات زمین دیجیتال” تصور شوند که کاربران می‌توانند در آن‌ها دنیای مجازی را به اندازه‌ای که میخواهند، بسازند.

مهمترین ویژگی LAND، محدودیت آن است. به عبارت دیگر، تعداد LAND موجود در Decentraland محدود است و نمی‌توان بی‌پایان آن‌ها را ایجاد کرد. این محدودیت تقاضا برای LAND را افزایش می‌دهد. به عنوان یک مثال عملی، باید بدانید که برخی از کاربران برای خرید یک قطعه LAND خاص در این پلتفرم مبالغی مثل 200,000 دلار پرداخت کرده‌اند. این نشان می‌دهد که LAND در Decentraland ارزشی بسیار بالایی دارد و به گونه‌ای ارزشمند تبدیل شده است که نظر سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان را به خود جلب می‌کند.

در واقع، LAND می‌تواند به عنوان یک بوم نقاشی دیجیتال در نظر گرفته شود که در آن کاربران می‌توانند دنیای مجازی خود را طراحی و ساخته و از آن به عنوان مکانی برای ایجاد تجربیات منحصربه‌فرد برای کاربران خود استفاده کنند. هر توکن LAND حاوی اطلاعاتی از صاحب آن، مختصات مکانی (x، y) آن در دنیای مجازی و سایر اطلاعات باشد.

توکن LAND نقش اساسی در ایجاد اقتصاد دسنترالند ایفا می‌کند و ارزش آن متناسب با مکان، اندازه و کاربردهای انحصاری که کاربران در آن ایجاد می‌کنند، تغییر می‌کند. LAND به کاربران این امکان را می‌دهد که دنیای مجازی را به تعبیر خود طراحی و اداره کنند و در این پروسه، ارزش توکن‌های LAND افزایش می‌یابد.

DAO در دسنترالند

در دسنترالند، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا همان DAO نقش بسیار مهمی در کنترل و مدیریت امور مختلف این دنیای مجازی ایفا می‌کند. این سازمان مستقل غیرمتمرکز توانمندی کنترل بخش‌های مختلف از دسنترالند را داراست، از جمله سرورهای محتوا، قراردادهای هوشمند مرتبط با LAND و حتی مقادیر زیادی از توکن MANA. وظیفه اصلی این DAO، تصمیم‌گیری درباره طرح‌ها و پروژه‌های مختلف دسنترالند و تخصیص منابع مالی و منابع دیجیتال به این طرح‌ها می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های جالب این پروژه این است که برای حفظ غیرمتمرکز بودن، کنترل کامل را به دست کاربران داده است. اعضای جامعه و کاربران دسنترالند می‌توانند نقش مهمی در تعیین مسیر و آینده این دنیای مجازی ایفا کنند. اعضای DAO قادر به تصمیم‌گیری در مواردی مانند اضافه کردن ویژگی‌های جدید به پلتفرم، تنظیم قوانین مرتبط با فروش LAND، تنظیم تخصیص کارمزدهای فروش به افراد و تعدیل محتوا و حراج‌های LAND هستند.

همانند سایر سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، جامعه کاربری دسنترالند می‌تواند با ارائه پیشنهادات برای تغییر مقررات و برگزاری رأی‌گیری‌ها، نقش مهمی در تعیین سیاق و اندازه دنیای مجازی خود ایفا کند. این نهاد مستقل غیرمتمرکز به کاربران این امکان را می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌های این دنیای مجازی دخالت کنند و نهایتاً به شکل و شیوه‌ای غیرمتمرکز، جهان مجازی خود را شکل دهند.

تیم توسعه پلتفرم دسنترالند و ارز دیجیتال MANA

تیم توسعه پلتفرم دسنترالند و ارز دیجیتال MANA تحت رهبری آری میلیچ (Ari Meilich) به عنوان مدیر پروژه و استبا اوردانو (Esteban Ordano) به عنوان دستیار مدیر پروژه و سیاست‌گذار اصلی این پروژه فعالیت می‌کنند. آری میلیچ، که یکی از بنیان‌گذاران دسنترالند است، تجربیات قبلی خود را از پروژه‌های بلاکچینی استفاده کرده و به عنوان مدیر پروژه، ایفای نقش کلیدی در رهبری و هدایت پروژه دارد. او به همراه استبا اوردانو، که از تجربه کار در بیت پی (Bitpay) بهره‌مند است، توانسته‌اند دسنترالند را به سوی موفقیت هدایت کنند.

تیم مهندسی دسنترالند نه تنها در توسعه پلتفرم موفقیت‌آمیز (Stone Age) نقش داشته‌اند، بلکه همچنین همکاری‌های موفقی با پروژه‌هایی چون District0x، Aragon و imToken انجام داده‌اند. این همکاری‌ها نشان‌دهنده تعامل مثبت دسنترالند با سایر پروژه‌ها و جامعه بلاکچینی است.

دسنترالند به عنوان یک پروژه منحصربه‌فرد و بدون رقیب قابل توجهی در دنیای بلاکچین و واقعیت مجازی شناخته می‌شود. هرچند پروژه‌های مشابهی مانند High Fidelity و Sansar وجود دارند که به کاربران امکان ایجاد و تجربه فضاهای واقعیت مجازی را می‌دهند، اما دسنترالند به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین با استفاده از توکن MANA بسیار منحصربه‌فرد است و هنوز تا به اینجا رقیب بزرگ و مشابهی ندارد. این پروژه به عنوان یک پیشرو در زمینه واقعیت مجازی و بلاکچین شناخته می‌شود و ادامه توسعه و رشد آن توجه بسیاری را جلب کرده است.

وضعیت توکن های مانا

MANA، که رمزارز بومی پلتفرم واقعیت مجازی Decentraland است، یک توکن بر پایه ERC-20 می‌باشد. MANA برای خرید قطعات LAND در Decentraland و همچنین پرداخت هزینه‌ها و خدمات در این دنیای مجازی به کار می‌رود. هنگامی که افراد برای خرید LAND از توکن MANA استفاده می‌کنند، توکن‌های MANA به صورت اتوماتیک سوزانده می‌شوند. به این ترتیب، هر چه تعداد کاربران بیشتری از MANA استفاده کنند، میزان عرضه آن کاهش خواهد یافت.

ورود بیشترین تعداد افراد به Decentraland و افزایش تقاضا برای LAND می‌تواند منجر به افزایش قیمت MANA شود. این افزایش تقاضا به همراه کاهش عرضه، معمولاً باعث افزایش ارزش MANA می‌شود و این ممکن است برای دارندگان این توکن مزیت باشد.

مقدار کل عرضه اصلی توکن MANA در ابتدا 2.8 میلیارد واحد بود، اما با سوختن بیش از 600 میلیون MANA تعداد آن کاهش یافت. 40 درصد از عرضه MANA در ICO اولیه این پروژه در سال 2017 به فروش رفت. همچنین، 20 درصد از عرضه برای جامعه اختصاص دارد، 20 درصد به تیم توسعه و عوامل اولیه تخصیص یافته و 20 درصد باقی‌مانده توسط Decentraland نگهداری می‌شود.

در حال حاضر، تعداد MANA در گردش تقریباً 1.9 میلیارد واحد است و ارزش کل بازار این رمزارز تقریباً 648,374,094 دلار است. کمترین قیمت آن در تاریخ 9 آبان 1396 برابر با 0.0092 دلار و بیشترین قیمت در تاریخ 4 آذر 1400 برابر با 5.85 دلار بوده است. MANA در رتبه 61 در بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

مزایای دسنترالند

واقعیت مجازی غیرمتمرکز دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • آزادی:

واقعیت مجازی یک تجربه تعاملی و فراگیر است و با پیشرفت تکنولوژی، نیاز به روش‌های بهتری برای مدیریت محتوای ایجاد شده دارد. در فضای دسنترالند، کاربران نسبت به دارایی‌های دیجیتال خود، مالکیت کامل دارند و آزادند تا هر کاری که می‌خواهند انجام دهند، از معامله دارایی‌ها تا نگه‌داشتن آنها برای همیشه.

 • مالکیت:

Decentraland برای توانمندی در خرید زمین و انجام معاملات بر روی پلتفرم خود از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند. این رویکرد انقلابی است زیرا به کاربران اجازه می‌دهد آنچه را که در اختیار دارند از جمله مالکیت دارایی‌های دیجیتال خود را بدون نگرانی از اینکه یک شرکت متمرکز کنترل همه چیز را به دست بگیرد یا هزینه سنگینی برای اقلام دریافت کند، تا هر زمان که مد نظرشان هست نگه داری کنند.

 • حریم خصوصی:

واقعیت مجازی در Decentraland به گونه‌ای طراحی شده است که کاملاً خصوصی باشد. بر خلاف پلتفرم‌های متمرکز که وابسته به سرورها و فناوری‌های مرکزی هستند، در Decentraland، شما آزادی کامل در تجربه خود دارید و کنترل کاری که در داخل واقعیت مجازی انجام می‌دهید، به دست هیچکس نیست.

این مزایا باعث می‌شوند Decentraland به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی منحصر به فرد و جذاب برای کاربران شود.

دسنترالند همان متاورس است؟

در واقعیت، دسنترالند و متاورس دو پروژه جداگانه هستند با اینکه هر دو از نوع پروژه‌های واقعیت مجازی هستند، اما تفاوت‌های مهمی بین آنها وجود دارد.

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها، وضعیت توسعه و مراحل پروژه است. دسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی مستقر و فعال است، در حالی که متاورس هنوز در مرحله ایده و تفکر میباشد و نیازمند توسعه بیشتری است. برخی از متخصصان معتقدند که تا 10 سال دیگر حتی متاورس بصورت دقیق اجرا نخواهد شد.

دیگر تفاوت میان این دو پروژه، توصیف اکوسیستم است. متاورس به عنوان یک اکوسیستم مجازی مطرح می‌شود که شامل جهان‌های مجازی مختلفی است که کاربران به خدمات و برنامه‌های متنوعی دسترسی دارند و از آنها به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی برای مصرف چندگانه استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، دسنترالند به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی در حد خود تعریف می‌شود که کاربران به تعامل در یک جهان مجازی خاص با مالکیت دارایی‌های دیجیتالی خود محدود هستند.

بنابراین، می‌توان گفت که دسنترالند یکی از چند پلتفرم های واقعیت مجازی بر پایه بلاکچین است که در دنیای اکوسیستم متاورس وجود دارد.

کاربردهای دسنترالند

دسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی است که امکانات متنوعی برای توسعه‌دهندگان و کاربران خود فراهم می‌کند. این پروژه از ابتدا به منظور ایجاد کاربردهای جدید در جوامع مبتنی بر بلاک‌چین طراحی شده است. تعدادی از کاربردهای مهم دسنترالند عبارتند از:

 1. برنامه‌ها: توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی، صحنه‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی جذابی ایجاد کنند و تعامل چندبعدی را با آنها ممکن سازند.
 2. تبلیغات: ترافیک کاربران در محله‌ها به خرید فضا و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی برای برندها در واقعیت های مجازی منجر شده است.
 3. کالکتیبل‌های دیجیتال: آیتم‌های NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) در دسنترالند جمع‌آوری، ساخته و در بازار مخصوص خود معامله می‌شوند و حق مالکیت را به کاربران اعطا می‌کنند.
 4. اجتماع: جوامع ایجادشده در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یا حتی گروه‌های آفلاین می‌توانند شیوه تعاملی بیشتری را برای معاشرت با دوستان خود تجربه کنند.

کیف‌پول‌های مناسب برای نگهداری توکن MANA

برای نگهداری توکن MANA، می‌توانید از انواع کیف‌پول‌ها استفاده کنید. در ادامه، به برخی از کیف‌پول‌های مناسب برای این ارز دیجیتال اشاره می‌کنیم:

 • کیف‌پول‌های نرم‌افزاری:
 1. تراست ولت (Trust Wallet): تراست ولت یکی از محبوب‌ترین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری است که توسط صرافی بایننس تامین شده و از اتریوم، بایننس اسمارت چین، پالیگان و سایر شبکه‌های بلاک‌چینی پشتیبانی می‌کند. این کیف‌پول یک گزینه عالی برای نگهداری توکن MANA است.
 2. متامسک (Metamask): متامسک یک کیف‌پول نرم‌افزاری محبوب در بازار ارزهای دیجیتال است که بیشتر برای بازی‌های بلاک‌چینی استفاده می‌شود. این کیف‌پول از متصل شدن به پلتفرم‌های خرید و فروش NFT پشتیبانی می‌کند و نیز مناسب برای نگهداری MANA می‌باشد.
 • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری:
 1. لجر نانو اس و لجر نانو ایکس (Ledger Nano S & Ledger Nano X): کیف‌پول‌های سخت‌افزاری معمولاً به صورت فلش مموری شبیه‌سازی می‌شوند و از نظر امنیتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال هستند. این دو مدل از کیف‌پول‌های لجر نانو از توکن MANA پشتیبانی می‌کنند.

همچنین، در نگهداری توکن‌ها، مهم است که کیف‌پول‌های رسمی و ایمن را انتخاب کنید و اطلاعات و کلیدهای خصوصی خود را به دقت نگهداری کنید تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کنید.

چگونه مانا بخریم؟

خرید و فروش مانا به عنوان رمز ارز محبوب، از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. صرافی‌های زیادی در حال فعالیت در زمینه خرید و فروش مانا هستند. از آنجایی که امکان انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه در این حوزه زیاد است، بهتر است برای خرید و فروش مانا یک صرافی معتبر را انتخاب کنید. صرافی بیتکسینو از جمله صرافی‌های معتبر داخلی است که بستری امن برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این صرافی توسط تیم متخصص در حوزه نرم افزار راه‌اندازی شده که تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه سیستم‌های مالی و استارتاپ‌ها را در رزومه خود دارد.

سخن آخر

Decentraland و توکن MANA نمونه‌ای موفق از ترکیب تکنولوژی بلاکچین و واقعیت مجازی دیجیتال است که پیش‌بینی می‌شود در آینده نقش‌های مهمی ایفا کند. این پروژه نشان می‌دهند که فناوری واقعیت مجازی و بلاکچین همچنان در حال تغییر و رشد هستند و احتمالاً در آینده توسعه‌های جدیدی خواهند داشت. امیدواریم که این پروژه‌ها بتوانند در طی زمان به توسعه‌دهندگان، کاربران و اقتصاد دیجیتال بهره‌وری زیادی ارائه دهند و در آینده ای نزدیک به موفقیت ها و پیشرفت های فوق العاده ای دست یابند.

سوالات متداول
چگونه می‌توانم مانا خریداری کنم؟

صرافی معتبر بیتکسینو این امکان را به شما می دهد تا با ثبت نام و احراز هویت در فضای ایمن و آسان خرید و فروش مانا را انجام دهید.

چگونه می‌توانم مانا را به ریال تبدیل کنم؟

در صرافی بیتکسینو در هر ساعت از شبانه روز میتوانید پس از احراز و انتقال مانا به ولتتان به نرخ همان لحظه مانا را به ریال و یا بلعکس تبدیل نمایید.

زمان و هزینه برداشت مانا به چه صورت است؟

تراکنش های توکن مانا در اتریوم صورت میگیرد و بسته به ترافیک این شبکه متغییر است و معمولا با هزینه 10 دلاری طی کمتر از 30 دقیقه صورت میگیرد.

حداقل و حداکثر خرید مانا در روز چقدر است؟

حداقل خرید و فروش در صرافی بیتکسینو معادل ریالی 10 دلار است و حداکثری در روز برای خرید و فروش مانا در نظر گرفته نشده است. و کاربران با هر میزان دارایی میتوانند اقدام به خرید نمایند.

آیا خرید مانا ریسک بالایی دارد؟

به طور کلی هر سرمایه گذاری دارای ریسک هست در این میان سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار بالا ریسک به مراتب بیشتری را نیز داراست که افراد قبل از ورود نیاز به مطالعه کامل و بررسی جوانب مخاطره امیز این سرمایه گذاری را باید لحاظ نمایند.

کارمزد خرید مانا در بیتکسینو چقدر است؟

بیتکسینو با کارمزد معادل 0.2 درصد که کمترین میزان کارمزد میان تمام صرافی ها است با بهترین نرخ معاملات خرید و فروش شما را بدون واسطه انجام می دهد.